Najlepsze nurkowania

Smart Divers Mabul

Malezja


Profesjonalna baza nurkowa organizująca wyprawy w najlepsze miejsca nurkowe Malezji: Kapalai, Mabul i Sipadan


Opis

To centrum nurkowe pod malezyjskim kierownictwem ma w ofercie, oprócz wycieczek nurkowych, wynajem sprzętu i kursy nurkowe PADI. Dostępny jest tu nitrox.


Nurkowanie

Z reguły przeprowadzane są trzy nurkowania z łódki dziennie. Przynajmniej jedno z nich odbywa się na Sipadan. Wypłynięcia są o 8:30, 11:00 i 14:00. Przy odpowiedniej liczbie uczestników możliwe są też wczesne ranne nurkowania na Sipadan. Po uzgodnieniu możliwe są też nocne nurkowania. Szybką łódką na Sipadan jest maksymalnie 20 minut zaś na Kapalai i Mabul jedynie 10. Nurkowania prowadzone są przez malezyjskich przewodników, którzy znają wszystkie najwspanialsze miejsca w okolicy. Możliwe są też nieograniczone nurkowania z brzegu.


Miejsca nurkowe

Sipadan to wierzchołek podwodnych gór, wyrastających z głębi morza Celebes. Miejsca te oferują pięknie porośnięte strome skałki, ogromną różnorodność gatunków i częste spotkania z dużymi rybami. Żadne nurkowanie nie może się obyć bez spotkań z żółwiami i rekinów rafowych. Główną atrakcją są olbrzymie stada barakud i papugoryb. Ze względu na położenie można również spotkać rekiny młoty i inne gatunki dużych rekinów. Nurkowanie wokół Kapalai i Mabul bardzo różni się od nurkowania na Sipadan. Wszystkie miejsca nurkowe znajdują się na niewielkich głębokościach, a korale są raczej ubogie. Jednak miejsce te są prawdziwa skarbnicą dla różnych rodzajów makro. Można tu przez cały czas obserwować ghost pipe fish, frog fish, leaf fish, mandaryny, blue ribbon eel, koniki morskie, różne rodzaje ślimaków nagoskrzelnych i inne podmorskie cuda.


Naszym zdaniem

Profesjonalna baza nurkowa organizująca wyprawy w najlepsze miejsca nurkowe Malezji: Kapalai, Mabul i Sipadan


Cena od: 5761 PLN

(7 nocy w bungalowie DBL w Sipadan Mabul Resort, wyżywienie FB, do 3 nurkowań dziennie, transfery)


Koszt nurkowania zawarty jest w cenie pobytu w Sipadan Mabul Resort.5761 PLN
Koszt nurkowania zawarty jest w cenie pobytu w Mabul Water Bungalow. 8723 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.


Powiązane ofertyHotele

Sipadan Mabul Resort - Mabul

Malezja

Porządny ośrodek nurkowy, bez żadnego luksusu ale czysty i z dużymi pokojami.

Mabul Water Bungalows - Mabul

Malezja

Czysty, luksusowy ośrodek z bardzo pięknymi bungalowami, idealny dla nurków, którzy potrzebują odrobinę komfortu. Wspaniałe dojście do przybrzeżnej rafy.


Imprezy

Sipadan - polska grupa - 30/04 - 09/05/2016

Malezja | 30.04.2016 - 30.11.-0001

Sipdan, Mabul i Kapali.Te trzy sąsiadujące wyspy, oddalone od siebie o ok 20 - 25 min jazdy łodzią są idealnym tercetem uzupełniającym się w 100%. 

22 213 18 31
od 5761 PLN