Najlepsze nurkowania10 Najlepszych Miejsc Nurkowych - Rafy


Rafa Koralowa: Tubbataha - Filipiny/ Sipadan - Malezja /Bunaken – Indonezja

Tubbataha – Filipiny

   Główne atrakcje: rekiny, raje, gatunki pelagiczne

Rafa Tubbataha to formacja koralowa leżąca dokładnie pośrodku Morza Sulu. To wspaniałe miejsce, stanowiące część parku narodowego, oferuje krajobraz od płytkich piaszczystych terenów z koralowymi wychodniami do stromych spadków, a jednocześnie jest miejscem, w którym jaja składają żółwie. 

Bird Island –Piaszczyste łaty pełne są kolorowych ryb rafowych, żółwi, rekinów white tip reef i rai. Przy odrobinie szczęścia zobaczyć można zebra shark i inne żarłacze oraz orlenie. Poniżej, na spadku, leniwie pływają szare rekiny rafowe i młoty, podczas gdy barrakudy, karanksy i wielkie marble ray wyglądają na zajęte. Płynąc z prądem, dociera się do rogu, w którym wielkie barakudy i karanksy przepływają zaledwie centymetry obok.

Czytaj więcej:

Filipiny Palawan - opis regionu

> Rejsy nurkowe na Filipinach - Palawan

> Bazy nurkowe na Filipinach - Palawan

> Hotele nurkowe na Filipinach - Palawan

 

Sipadan – Malezja

   Główne atrakcje: papugoryby, barakudy

Sipadan to mała wysepka na północno-wschodnim wybrzeżu Borneo, kiedyś pełna była ośrodków dla nurkujących, teraz zaś założony jest tu rezerwat, rozmnażają się tu żółwie i na samej wyspie nie można nocować. Na otaczającej całą wyspę rafie występuje 3000 gatunków ryb i setki gatunków korali, tak więc nie ma tu złego miejsca do nurkowania.

Barracuda Point – bardzo często odwiedzane miejsce, oferujące nurkowanie w prądach. Wzdłuż stromej ściany mija się bajecznie kolorowe korale miękkie i gąbki, a także falujące gorgonie. Żółwie są wszędzie, odważne i ciekawskie. Spotyka się tu także wielkie ławice plataksów długopłetwych (longfin spadefish), może także zaskoczyć liczące 200 sztuk stado papugoryb (bumphead parrotfish), które pędzą z oszałamiającym hukiem wzdłuż rafy. Chwilę później można stanąć oko w oko z rekinami white tip reef shark, by po chwili zostać otoczonym przez ogromną ławicę karanksów szerokich (horse-eye jacks). Morze zasrebrzy się także od wirujących i migoczących barrakud czarnopłetwych (blackfin barracuda), które raz po raz rozdzielają się, by po chwili zbić się w wirującym okręgu, kuli lub słupie. Na większej głębokości (ok. 40 m) dostrzec można rekiny tygrysie. Spotyka się tu też manty i orlenie, a także całe bogactwo mniejszych mieszkańców raf – mureny, skorpeny, ślimaki nagoskrzelne, kraby, ustniczki i wiele innych.

Czytaj więcej:

> Malezja - opis regionu

> Rejsy nurkowe w Malezji

> Bazy nurkowe w Malezji

> Hotele nurkowe w Malezji

 

Bunaken – Indonezja

W skład Parku Morskiego Bunaken wchodzą 4 wyspy – Manado Tua, Montehage, Nain i Siladen. Okoliczne rafy są w dobrej kondycji. W Parku Narodowym Bunaken żyje około 390 gatunków korali i 90 gatunków ryb – między innymi ustniczek cesarski, almaco jack, spotted seahorse, pinkish basslet, lucjan kaszmirski i two-lined monocle bream. Z mięczaków występuje tu przydacznia olbrzymia, horned helmet shells i chambered nautilus, jak również żachwy.

Czytaj więcej:

> Indonezja Sulawesi - opis regionu

> Rejsy nurkowe w Indonezji - Sulawesi

> Bazy nurkowe w Indonezji - Sulawesi

> Hotele nurkowe w Indonezji - Sulawesi


Powiązane ofertyHotele

Bastianos - Bunaken

Indonezja - Sulawesi

Bastianos Bunaken jest naszym zdaniem najładniejszym ośrodkiem w Bunaken, i jest także idealnym rozwiązaniem dla osób podróżujących samotnie, ponieważ za niewielką opłatą można wynająć pokój jednoosobowy.

Two Fish Resort - Bunaken

Indonezja - Sulawesi

Przepięknie położony hotel w iście tropikalnym ogrodzie na wyspie Bunaken,  z niewielką piaszczystą plażą. Idealny dla nurków i osób towarzyszących. Świetny dla budżetowych podróżników.

Onong Resort - Siladen

Indonezja - Sulawesi

Prosty ale bardzo przyjemny ośrodek oferujący nurkowanie oraz pobyt w bardzo atrakcyjnej cenie. Dobrym pomysłem jest kombinacja i połączenie pobytu w ośrodkach Mapia i Onong podczas jednego pobytu.

Mapia Resort - Manado

Indonezja - Sulawesi

Przytulny ośrodek położony w pięknym ogrodzie. Panuje tu bardzo przyjazna atmosfera. Pobyt w Mapii można połączyć z pobytem w Onong na wyspie Siladen.

Mabul Water Bungalows - Mabul

Malezja

Czysty, luksusowy ośrodek z bardzo pięknymi bungalowami, idealny dla nurków, którzy potrzebują odrobinę komfortu. Wspaniałe dojście do przybrzeżnej rafy.

Sipadan Mabul Resort - Mabul

Malezja

Porządny ośrodek nurkowy, bez żadnego luksusu ale czysty i z dużymi pokojami.


Rejsy

Philippines Aggressor

Philippines Aggressor oferuje jedne z najlepszych warunków do nurkowania na Tubbataha, Malapascua, Boholu, Cabilao czy Negros. Codziennie oferowanych jest od 4 do 5 nurkowań, a goście mogą relaksować się na balkonach w swoich kabinach. Według nas Aggressor oferuje świetną cenę do oferowanego zakresu usług. 

Philippine Siren

Długo czekaliśmy na tak komfortowy statek pływający po Filipinach. Pobyt na Philippine Siren zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Atlantis Azores

Atlantis Azores is a modern dive ship with a wonderful crew that visits the best dive sites in the Philippines.

Damai I

Bardzo komfortowa łódź  oferująca przestrzenne kabiny, dużo swobody dla swoich gości a także wyjątkową obsługę.

Indo Aggressor

Komfortowy statek nurkowy z dużą ilością miejsca, miłą załogą, bardzo dobrym jedzeniem i zachwycającą obsługą.

Indo Siren

Indo Siren będzie najlepszym wyborem dla nurków skoncentrowanych na spędzeniu jak największej części dnia pod wodą. Jest to idealny wybór dla fotografów podwodnych.

Blue Manta Explorer

Zwinna łódź nurkowa z dobrym jedzeniem i obsługą


Bazy nurkowe

Bastianos Divers Bunaken

Indonezja - Sulawesi

Baza nurkowa o dobrym standardzie, która zabierze nas do najlepszych nurkowisk regionu.

Two Fish Divers - Bunaken

Indonezja

Świetna baza zabezpieczająca nurkowania rekreacyjne, techniczne oraz nurków korzystających z rebreatherów. 

Celebes Divers - Manado

Indonezja - Sulawesi

Baza nurkowa o dobrym standardzie, umożliwi wygodny dostęp do najlepszych miejsc nurkowych w rejonie.

Smart Divers Mabul

Malezja

Profesjonalna baza nurkowa organizująca wyprawy w najlepsze miejsca nurkowe Malezji: Kapalai, Mabul i Sipadan