Najlepsze nurkowania

Philippines Aggressor


Philippines Aggressor oferuje jedne z najlepszych warunków do nurkowania na Tubbataha, Malapascua, Boholu, Cabilao czy Negros. Codziennie oferowanych jest od 4 do 5 nurkowań, a goście mogą relaksować się na balkonach w swoich kabinach. Według nas Aggressor oferuje świetną cenę do oferowanego zakresu usług. 


Opis

Philippines Aggressor to 41 metrowy luksusowy jacht kursujący wokół wysp Filipin na trasach obejmujących najlepsze miejsca nurkowe na Visayas (Cebu, Bohol, Negros), a także Park Morski Tubbataha na Palawan. Jest to stalowy jacht zbudowany z myślą o bezpieczeństwie, stabilności na wodzie i komforcie  nurków. Statek obsługuje doświadczona załoga składająca się z 13 osób.

Goście jachtu mogą liczyć na kompleksową obsługę, począwszy od komfortowego zakwaterowanie, przez pełne wyżywienie i wyśmienite nurkowania.

Za wyżywienie na statku odpowiada wykwalifikowany kucharz, który codziennie przygotowuje różnorodne i świeże posiłki skomponowane na bazie tradycji kuchni zachodniej oraz lokalnej.  Śniadania obejmują świeże owoce, owsianki, płatki, soki, ciepłe posiłki. Lunche serwowane są w formie bufetu i obejmują gorące zupy, główne danie, domowe wypieki, sałatki, kanapki i przekąski. Kolacje składają się z sałatek, warzyw, owców morza, wołowiny lub kurczaka i świeżo przygotowywanych deserów. Jeśli to tylko możliwe to kucharze chętnie uwzględniają wymogi dietetyczne i preferencje naszych gości. 

Napoje na jachcie są również uwzględnione i obejmują selekcję soków owocowych, wodę, mrożoną herbatę, kawę, a także lokalne piwo i wino (w ograniczonych ilościach).


Wyposażenie

Na statku znajduje się 12 przestronnych dwuosobowych kabin mogących pomieścić do 24 gości. Pięć kabin deluxe znajduje się na dolnym pokładzie, cztery deluxe na głównym oraz trzy kabiny w standardzie suita, położone są na górnym pokładzie i posiadają balkony. Wszystkie kabiny posiadają prywatną łazienkę z prysznicem, schowki na bagaż, indywidualnie sterowaną klimatyzację, sejf. 

KABINY:

Deluxe na dolnym pokładzie - kabiny nr 1 i 4 posiadają dwa pojedyncze łóżka, kabiny nr 2, 3 i 5 posiadają pojedyncze łóżko oraz podwójne łóżko i bulaja. Wszystkie kabiny na jachcie posiadają prywatną łazienkę z prysznicem, indywidualnie sterowaną klimatyzację, monitor z odtwarzaczem mediów oraz suszarkę.

Deluxe na głównym pokładzie - kabiny 6, 7, 8, 9 posiadają dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne łóżko oraz panoramiczne okno i prywatną łazienkę z prysznicem. Na wyposażeniu jest indywidualnie sterowana klimatyzacja, monitor z odtwarzaczem mediów oraz suszarka.

Balcony Suite - wygodne kabiny nr 10, 11 i 12 na górnym pokładzie posiadają duże podwójne łóżko lub dwa pojedyncze łóżka. Suita posiada prywatny balkon, panoramiczne okno, prywatną łazienkę z prysznicem.  Na wyposażeniu jest indywidualnie sterowana klimatyzacja, monitor z odtwarzaczem mediów oraz suszarka.

Statek posiada mnóstwo przestrzeni dla swoich gości. Na górnym pokładzie z tyłu statku znajduje się przestronny otwarty salon z wygodnymi kanapami, z niego można przejść do zamkniętego klimatyzowanego salonu posiadającego odtwarzacz multimedialny podłączony do dużego TV. Na górnym słonecznym pokładzie przygotowano leżaki oraz jacuzzi


Nurkowanie

Załoga Philippines Aggressor dokłada wszelkich starań, aby nurkowania przebiegały w bezpieczny i bezawaryjny sposób. Jeśli podróżujesz samotnie, to możesz wybrać partnera nurkowego spośród innych gości lub nurkować z jednym z członków załogi. Każdy z nurkujących gości otrzymuje własny wieszak, miejsce na butlę oraz schowek na sprzęt nurkowy, 12l butlę, pas balastowy i balast. Wszystkie butle posiadają zawory K (Amerykańskie) zatem jeśli posiadasz zawór DIN (europejski), to zabierz w podróż adapter. Na statku dostępny jest Nitrox (płatny).

Wszystkie nurkowania odbywają się ze specjalnie przystosowanych dla nurków zodiaków motorowych, mogących pomieścić jednocześnie do 12 nurków. Philippines Aggressor posiada dwa takie zodiaki. Umożliwiają one szybki i łatwy dostęp do nawet najtrudniej położonych miejsc nurkowych. Drabinki zostały zaprojektowane z myślą o wygodnym schodzeniu i wychodzeniu z wody. Zodiaki wracają na główny statek po każdym nurkowaniu.

Codziennie oferowanych jest od 4 do 5 nurkowań (poza dniem rozpoczęcia i zakończenia rejsu). Podczas rejsu zwykle oferowane są również 2 lub 3 nurkowania nocne w zależności od warunków pogodowych. 

Nurkowie pragnący podnieść swoje kwalifikacje mogą podjąć podczas rejsu kurs. Warto rozważyć posiadanie uprawnień nitroxowych, gdyż przy tak dużej liczbie nurkowań może okazać się on nieodzowny.


Miejsca nurkowe

W zależności od trasy Philippines Aggressor wyrusza z portu w Cebu (trasa Visayas), Dumaguette (Visayas południe) lub Puerto Princessa (Tubbataha).

Nurkowanie w tych rejonach obfituje w najlepsze z możliwych spotkania podwodne, zaczynając od miękkich koralowców pokrywających ściany i nurkowania na czarnym piasku (świetne tło do fotografii podwodnej!) po spotkania z rzadkim rekinem kosogonbem, dużym ławicami sardynek, żółwiami, szkółkami ostroboków oraz rekinem wielorybim.  Ze świata makro znajdziesz tu fascynujące stworzenia takie jak ryba osa (waspfish) czy bardzo rzadką ghostpipefish.

TRASY REJSÓW

7 nocy Tubbataha - trasa wykonywana jest od połowy marca do połowy czerwca. Obejmuje nurkowania w Morskim Parku Tubbataha na północnym krańcu atolu, południowym oraz na Jessie Beazley Reef. 

7 & 10 nocy Visayas - trasa rozpoczyna się z Cebu. Wykonywana jest od czerwca do lutego. Krótsza 7 dniowa trasa obejmuje nurkowania na Cabilao, Balicasag. Następnie jacht kieruje się na Sumilion, opływając wyspę Cebu od południa i płynąć do wyspy Pescador oraz Moalboal. Kieruje się dalej na północ Cebu  do Gato Island oraz Malapascua. W drodze powrotnej do portu w Cebu odwiedza kilka mniejszych wysp. Dłuższa 10 dniowa trasa dodatkowo obejmuje na Negros słynne rafy wokół Apo Island.

7 nocy Południowe Visayas - trasa rozpoczyna się w Cebu i kończy w Dauin. Wykonywana jest od czerwca do lutego. Obejmuje nurkowania na Cabilao, Balicasag, Sumilon, Moalboal, Pescador, Siquijor, Apo Island oraz przy Dauin. 

7 nocy Północne Visayas - trasa rozpoczyna się i kończy w Cebu. Wykonywana jest od czerwca do lutego. Obejmuje nurkowanie na Malapascua, Capitancillo, Kalanggaman, Gato, Southern Leyte / Sogod Bay, Mactan / Olango.

7 & 10 nocy centralne Visayas - trasa rozpoczyna się i kończy w Cebu. Wykonywana jest od czerwca do lutego. Krótsza 7 dniowa trasa obejmuje nurkowania na Boholu, Cabilao, Balicasag, Pamilacan, Anda, Camiguin, Southern Leyte / Sogod Bay, Mactan / Olango. Dłuższa 10 dniowa jest rozszerzona o nurkowania na Malapascua, Kalangaman, Camotes i Gato Island.


Naszym zdaniem

Philippines Aggressor oferuje jedne z najlepszych warunków do nurkowania na Tubbataha, Malapascua, Boholu, Cabilao czy Negros. Codziennie oferowanych jest od 4 do 5 nurkowań, a goście mogą relaksować się na balkonach w swoich kabinach. Według nas Aggressor oferuje świetną cenę do oferowanego zakresu usług. 


Cena od: 15205 PLN

(7 nocy, zakwaterowanie, nurkowanie, wyżywienie)ZAPYTAJ NAS O GRAFIK REJSÓW

Cena za osobę w terminie 02.05.2020 - 01.01.2021 i 02.01.2021 - 31.12.2021

trasa 7 nocy
Kabina Deluxe 2-os dolny pokład15205 PLN
Kabina Deluxe 2-os główny pokład15653 PLN
suita z balkonem 2-os górny pokład16548 PLN

trasa 10 nocy
Kabina Deluxe 2-os dolny pokład21699 PLN
Kabina Deluxe 2-os główny pokład22371 PLN
suita z balkonem 2-os górny pokład23714 PLN

Cena za osobę w terminie 02.01.2022 - 30.12.2022

trasa 7 nocy
Kabina Deluxe 2-os dolny pokład15653 PLN
Kabina Deluxe 2-os główny pokład16101 PLN
suita z balkonem 2-os górny pokład16996 PLN

trasa 10 nocy
Kabina Deluxe 2-os dolny pokład22147 PLN
Kabina Deluxe 2-os główny pokład22818 PLN
suita z balkonem 2-os górny pokład24162 PLN

Cena rejsu obejmuje: zakwaterowanie w kabinie dwuosobowej wybranego standardu (kabiny jednoosobowe za dopłatą na zapytanie), pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje, przekąski), napoje (kawa, herbata, woda, soki, piwo, wino), nurkowanie 4-5 razy dziennie (butla, balast, przewodnik), transfery lotniskowe.

Cena rejsu nie obejmuje: opłat parkowych i portowych, nitrox, ubezpieczenie nurkowe.
Nurkowanie

Filipiny obfitują w podmorskie życie, lecz trzeba umiejętnie dobierać destynacje bowiem różnią się one w poszczególnych obszarach. Pod względem różnorodności gatunków Filipiny mogą mierzyć się z Indonezją czy Malezją. Dla tych, którzy szukają większych ryb taką możliwość daje rafa Tubbataha czy Apo Reef. Miłośnikom  nurkowania wrakowego polecamy zatokę Coron z japońskimi wrakami z drugiej wojny światowej. Na całych Filipinach pod wodą na nurków czeka niezliczona ilość makro. Wielbiciele ślimaków nagoskrzelnych i innych małych stworzeń mają tu wszystko, o co mogliby poprosić.

 

Filipiny oferują bardzo zróżnicowane nurkowanie wśród tropikalnych raf koralowych. Jest tu wszystko, od stromych ścian do wspaniałych ogrodów koralowych i nurkowania wrakowego. Miejsca nurkowe przekonują do siebie wielością gatunków, szczególnie wśród makro-organizmów. W okresie od połowy grudnia do marca woda staje się odrobinę zimniejsza. Jej temperatura waha się między 22ºC a 25ºC. Wtedy do częstszych nurkowań polecamy zabrać ze sobą piankę o grubości 5 mm.

 

Nurkowie powinni zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Komory dekompresyjne znajdują się w Manili, Batangas i Cebu.

 

NURKOWANIE NA BOHOL
Nurkowanie tutaj wśród pięknych koralowych ogrodów w płytkich wodach jest bardzo zróżnicowane. Jednak główną atrakcją są strome ściany z jaskiniami i nawisami. Podwodny świat wokół Bohol jest w znakomitym stanie i ma wiele do zaoferowania nie tylko fotografom. Pod wodą znajdziemy wspaniałe krajobrazy z gorgoniami, koralowcami i niezliczoną ilością kolorowych miękkich korali (nephtheidae) dających schronienie ślimakom, antenicom, węgorzom morskim, skrzydlicom i węgorzom piaskowym. Przy odrobinie szczęścia w okresie od lutego do kwietnia można spotkać tu przedstawicieli gatunków wielkich ryb. Obfitość gatunków na rafach sprawia, że nurkowanie na Bohol jest niezapomnianym przeżyciem. Nurkować na Bohol można przez cały rok, jednak najlepszym sezonem jest okres od listopada do maja.

 

NURKOWANIE W BORACAY

Boracay ma coś dla każdego, począwszy od relaksującego i przyjemnego nurkowania do nurkowania w prądzie. Pod wodą jest mnóstwo gatunków żyjących wśród korali i wiele gatunków koralowców. Sporo jest tu do odkrycia w zakresie makroorganizmów. Szczególnie ciekawe są nurkowania na Yapak. Nurkowanie możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres jest od listopada do czerwca.

 

NURKOWANIE W CEBU

Najpiękniejsze nurkowania wokół Cebu są po zachodniej stronie wyspy Moalboal. Obok stromych i cudownie porośniętych ścian znajdziemy tu piękne ogrody koralowe z ogromną ilością gatunków ryb oraz wokół wyspy Malapascua miejsca dobre do obserwacji rzadkich gatunków wielkich ryb. Szczególnie atrakcyjne miejsca znajdują się wokół wyspy Pescador i Monad Shoal, niedaleko Malapascua, gdyż tam spotkać można thresher shark i manty. W tym regionie leży kilka ciekawych wraków. Szczególną atrakcją jest wyspa Gato. Nurkowanie możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy jest okres od listopada do maja.
 

NURKOWANIE W MINDORO I LUZON

Rafy wokół Puerto Galera w Mindoro są w bardzo dobrym stanie, nie zachodzi tu blaknięcie korali, a połowy przy pomocy dynamitu należą już do przeszłości. Stan koralowców i populacje ryb rosną z roku na rok i występuje tu obfitość gatunków ryb tropikalnych. Nurkowania wokół wyspy Verde są niezwykle widowiskowe a miłośnicy makroorganizmów będą z pewnością zadowoleni z wyprawy do Sabang Bay. Nurkować wokół Mindoro można przez okrągły rok, jednak najlepszym sezonem jest okres od grudnia do czerwca.
 

NURKOWANIE W NEGROS

Na Negros nurkowanie jest bardzo urozmaicone, wśród ogrodów koralowych w płytkich wodach i wspaniale porośniętych stromych ścian. Utrzymujący się w znakomitym stanie podwodny świat kusi nie tylko podwodnych fotografów. Szczególną atrakcją są miejsca nurkowe wokół wyspy Apo a miłośnicy makroorganizmów z pewnością dokonają paru ciekawych odkryć, nurkując z brzegów Dauin. Nurkować wokół Negros można przez okrągły rok, jednak najlepszym sezonem jest okres od listopada do maja.

 

NURKOWANIE W PALAWAN

Miejsca nurkowe wokół Palawan to przeważnie płytkie, wspaniałe ogrody koralowców. Na najlepsze nurkowanie wrakowe na Filipinach można liczyć na wyspie Busuanga. W zatoce Coron leżą zatopione japońskie okręty z okresu drugiej wojny światowej. Widoczność zazwyczaj nie jest najlepsza, jednak wraki są na małej głębokości i są wspaniale porośnięte. Zadziwiają sobą również przez ilość ryb, którym dają schronienie. Jednym z najlepszych miejsc nurkowych na Filipinach jest Rafa Tubbathaha, położona pośrodku morza Sulu. Nurkowanie tutaj możliwe jest jedynie od marca do czerwca. Wyprawy na te wody rozpoczynają się z Puerto Princessa na Palawan. Rafa Apo, leżąca w przesmyku, ma do zaoferowania zachwycające nurkowania na stromych ścianach. Nurkowanie na Busuanga i Palawan możliwe jest przez cały rok, a najlepszy jest okres od grudnia do czerwca. Ze względu na turystykę podwodną, w tym regionie rafy są pod szczególna opieką a stan ich jest bardzo dobry.Kraj i ludzie

Filipiny ze swoimi 7100 wyspami są drugim największym państwem położonym na wyspach. Wiele wysepek kusi gości swymi niezliczonymi plażami i palmami. Kraj był niegdyś pod silnym wpływem Hiszpanii, więc na wyspach do dnia dzisiejszego dominuje wiara katolicka.

Po Hiszpanach Amerykanie zdobyli większość wpływów w państwie. W każdym większym mieście można dziś znaleźć McDonald’s i Pizza Hut. Nawet największe narodowe dziedzictwo, jakim są "jeepney", kolorowa i bogato przystrojona taksówka, opiera się na amerykańskim Jeep-ie. Niemal wszyscy radośni i otwarci Filipińczycy mówią dobrze po angielsku, uwielbiają pić wszechobecne piwo "San Miguel" robić zakłady na walkach kogutów. W każdej wiosce przygotowana jest specjalna arena dla tego narodowego sportu. Krajobraz Filipin jest bardzo urozmaicony, począwszy od wulkanicznych skał aż do tropikalnych lasów. Na gości czeka przebogata flora i fauna jak również wspaniałe rafy koralowe. Bardzo ciekawie można spędzić czas nawet na plaży. Można oddać się uciechom w jednym ze wspaniałych nadmorskich kompleksów, bądź cieszyć się spokojem w jakiejś odosobnionej zatoce.Rejsy nurkowe

Na Filipinach pływają rejsy nurkowe (safari nurkowe, liveaboard'y). Typowymi trasami rejsów na Filipinach są:

 

TUBBATAHA
Rafa Tubbataha dostępna jest tylko w określonej porze roku i tylko z pokładu łodzi rejsowych. Południowa część Visayas to odwiedziny między innymi na wyspie Apo, Balicasac i Cabilao. Podczas rejsów Tubbataha odwiedzane są słynne miejsca na Morzu Sulu. Poza wspaniałymi koralami zobaczyć można rekiny i manty.

CORON i APO REEF
Rejsy nurkowe na Coron oferują nurkowania na najpiękniejszych wrakach zatoki Coron Bay i osławioną rafę Apo Reef, o której znawcy mówią, że w niczym nie ustępuje rafie Tubbataha.

BOHOL
Piękne krajobrazy podwodne z gorgoniami, koralami miękkimi i wieloma kolorowymi rozgwiazdami. Podziwiać tu można ślimaki nagoskrzelne, antenariusy, wężorybowate, skorpeny, węże morskie.

POŁUDNIOWE LEYTE
Obok pięknej rafy występują tu rekiny wielorybie, najlepszy czas na spotkania z nimi to miesiące od marca do maja. Południowa Leyte odwiedzana jest w sezonie na rekiny wielorybie, co sprawia że istnieją naprawdę duże szanse na spotkanie tych majestatycznych stworzeń. Dodatkowo występują tu przepiękne ściany i wiele nieznanych jeszcze miejsc. Rejsy te oferujemy z reguły w połączeniu z pobytem na Malapascua.

ANILAO
Anilao oferuje wspaniałe nurkowania makro i piękną rafę na południe od Luzon i w pobliżu wyspy Mindoro.Wycieczki lądowe

Filipiny są państwem wyspiarskim na obszarze którego jest wiele do zobaczenia. Góry na północy wyspy Luzon i gigantyczne terasy ryżowe są warte szczególnej uwagi.

 

Wyspa Bohol znana jest Czekoladowego wzgórza, na które można bez problemu wybrać się w ciągu całodniowej wycieczki rozpoczynającej się z Alona Beach.

 

Według nas warto odwiedzić Wyspę Calauit na północy Palawan, gdzie prezydent Marcos usiłował stworzyć park narodowy dla dużych afrykańskich gatunków. Jest tu idealne środowisko dla żyraf, zebr i antylop. Na wyspę najłatwiej dostać się z Club Paradise.


Pogoda i klimat

Przez cały rok panuje tu ciepły, wilgotny, tropikalny klimat. Temperatura waha się w zależności od pory roku od 25º C w nocy do 35º C w dzień. Najcieplej jest od marca do maja. Pora deszczowa w zależności od regionu jest bardzo wyraźna i przypada na miesiące od czerwca do października. Podczas pory deszczowej mogą pojawić się tropikalne cyklony, szczególnie na terenie prowincji północnych (Luzon, Mindoro).


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 21-dniowa wiza. Jeśli planujecie dłuższy pobyt o wizę można ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie, bądź może ona być przedłużona na miejscu. Wiele hoteli załatwia te formalności dla swoich gości (opłata około 35 USD). Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.Język

Językiem oficjalnym jest Tagalog. Na wyspach mówi się w wielu lokalnych narzeczach. Niemal wszyscy Filipińczycy mówią po angielsku i nie ma problemów z porozumieniem się.Waluta

Walutą lokalną jest peso. 1PHP=0,076PLN. Zaleca się posiadanie gotówki w dolarach lub czeków podróżnych. W wielu miejscach honorowane są karty kredytowe. Należy wziąć pod uwagę, że płacenie kartą kredytową może łączyć się z dodatkową opłatą.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na wypadek awaryjnego lotu do domu.Wyjazd

Przy wyjeździe pobierana jest opłata w wysokości 750 peso. Kwotę tę należy uiścić w lokalnej walucie na lotniskuPrąd

220V. Konieczny jest adapter do amerykańskich gniazdek


22 213 18 31
od 15205 PLN