Najlepsze nurkowania

Opis

Infinity to wygodny stalowy jacht motorowy o długości 39 metrów wcześniej oferował rejsy nurkowe po Morzu Andamańskim. Obecnie w ofercie są rejsy na Filipinach do takich rejonów jak Tubbataha czy Visayasy. 

Jacht jest certyfikowany i sklasyfikowany przez RINA.


Wyposażenie

Statek jest wyposażony w światowej klasy systemy nawigacyjne i został wyposażony w systemy zarządzające sytuacjami alarmowymi, przeciwpożarowymi w tym czujniki CO2. 

W trakcie rejsu pokładowa kuchnia zapewnia wszystkie posiłki, które są codziennie świeżo przygotowywane dla gości. Posiłki serwowane są w formie bufetu w dużej przestronnej jadalni. Dodatkowo zapewniane są świeże owoce, przekąski, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. 

Na statku znajduje się wiele przestrzeni umożliwiających relaks w tym duży i przestronny salon z tv, dvd i biblioteczką a także duży pokład słoneczny z wyściełanymi poduszkami leżakami i hamakami. 

Przewidziano również stanowiska dla fotografów. Na Inifiniti znajduje się nowy camera room z kilkoma stacjami ładującymi z licznymi półkami i schowkami i szufladami na sprzęt fotograficzny. Do dyspozycji fotografów jest również komputer z plazmowym wyświetlaczem oraz dedykowane kuwety przeznaczone do płukania sprzętu fotograficznego.

Infinity posiada 11 odświeżonych  kabin pasażerskich. 5 kabin standardowych na dolnym pokładzie, 4 kabiny deluxe na głównym pokładzie i 2 kabiny deluxe na górnym pokładzie. Wszystkie posiadają prywatne łazienki.


Nurkowanie

Jacht Infiniti jest wyposażony pod kątem obsługi rejsów nurkowych. Posiada duży i przestronny pokład nurkowy. Każdy nurek znajdzie dla siebie wygodną stację, na której może przygotować swój sprzęt przed nurkowaniem. 

Na wyposażeniu znajduje się kompresor Bauer z membraną Nuvair Nitrox a także dwa 5-metrowe RIB'y.

Codziennie (z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia rejsu( oferowane są od 3 do 4 nurkowań z wtym nurkowania nocne, nurkowania wrakowe, nurkowania na ścianach.


Miejsca nurkowe

Oferowane sa trzy różne trasy: Visayas & Bohol, Malapascua & Leyte oraz Tubbataha.

VISAYAS & BOHOL - rozpoczyna się i kończy w Cebu. Stopień trudności OWD z minimum 20 zalogowanymi nurkowaniami. Podczas tej trasy odwiedzane są miejsca nurkowe na zachodniej stronie wybrzeża wyspy Cebu, głównie w rejonie Moalboal, których wody mienią się ogromnymi ławicami sardynek (mini sardine run), wężami morskimi i sweet lips. Do najbardziej znanych miejsc odwiedzanych podczas tego rejsu są: Pescador Island, Sumilon waters, Apo Island, Balicasag, Cabilao. Gatunki: ogrody koralowe, błazenki, żółwie, żabnice, triggerfish, snappery, Moorish idols, black tip shark, tuńczyki, angelfish, snappery, barakudy, mureny, white tip sharks, wielobarwne ślimaki nagoskrzelne.

 

MALAPASCUA & LEYTE - rozpoczyna i kończy się w Cebu. Stopień trudności OWD z min. 10 zalogowanymi nurkowaniami. Malapascua znana jest z możliwości spotkania z rekinem kosogonem a także z wężami na Gato Island. Liczne ślimaki nagoskrzelne są tu częstym widokiem a także rekiny white tip, flamboyant cuttlefish, tuńczyki, ostroboki. Nurkowania organizowane są również na wrakach Lighthouse Wreck oraz Dona Marilyn (dla zaawansowanych nurków). Do najbardziej znanych miejsc nurkowych na liście tej trasy należą: Monad Shoal, Kemod Shoal, White Tip Alley, The Cave, Nudibranch City, Panaon Island, Sogod Bay.

 

TUBBATAHA - rozpoczyna i kończy się w Puerto Princessa. Stopień trudności - AWOD. Rafa Tubbataha znajduje się na Morzu Sulu około 10-12h przeprawy morzem od wybrzeża. Tubbataha tworzą dwa koralowe atole - północny i południowy. Znajduje się tu ponad 600 gatunków ryb oraz 300 gatunków korali, żółwie, wiele gatunków rekinów i delfinów. Do najbardziej znanych miejsc nurkowych odwiedzanych podczas tego rejsu są: Malayan Wreck, Wall Street, Amos Rock, Shark Airport, Washing Machine, Południowo Zachodnia Ściana, Staghorn Point, Delsan Wreck, Black Wreck oraz T Wreck. W drodze powrotnej nurkowania organizowane są na słynnej rafie Jessie Beazley. Gatunki: Nurse shark, white tip, black tip, grey reef shark, manta, żółwie zielone, żółwie szylkretowe, giant trevallies, red snapper, grouper, barakudy, spanish mackrel, pigmejski konik morski, małe gatunki ryb rafowych, błazenki.


Cena od: 8057 PLN

(7 nocy rejs)Cena za osobę w sezonie 2020

Rejsy Malapascua & Leyte / Visayas & Bohol
Kabina standardowa10744 PLN
Kabina deluxe11864 PLN

Rejsy Tubbataha
Kabina standardowa12983 PLN
Kabina deluxe14327 PLN

Cena zawiera: transfery lotniskowe lub z lokalnego hotelu (5km od lotniska), zakwaterowane w wybranej dwu- lub trzyosobowej kabinie, pełne wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje), przekąski, woda, soki owocowe, napoje gazowane, kawa, herbata, piwo, wino i inne napoje alkoholowe, kompletny sprzęt nurkowy (z wyjątkiem komputera), wypożyczenie nadajnika Nautilus Marine GPS podczas rejsów Tubbataha (+30 USD podczas rejsów Visayas) do 4 nurkowań dziennie (w sumie 17 nurkowań w tygodniu, butla, balast, przewodnik).

Dodatkowe opłaty:
Nitrox (8 USD/butla)36 PLN
Nitrox (125 USD/nielimitowany)560 PLN
Opłata paliwowa (aktual. luty 2020)448 PLN
Opłata parkowa i portowa (Visayas)493 PLN
Komputer nurkowy (40 USD wypożyczenie / rejs)179 PLN
Nurkowanie

Filipiny obfitują w podmorskie życie, lecz trzeba umiejętnie dobierać destynacje bowiem różnią się one w poszczególnych obszarach. Pod względem różnorodności gatunków Filipiny mogą mierzyć się z Indonezją czy Malezją. Dla tych, którzy szukają większych ryb taką możliwość daje rafa Tubbataha czy Apo Reef. Miłośnikom  nurkowania wrakowego polecamy zatokę Coron z japońskimi wrakami z drugiej wojny światowej. Na całych Filipinach pod wodą na nurków czeka niezliczona ilość makro. Wielbiciele ślimaków nagoskrzelnych i innych małych stworzeń mają tu wszystko, o co mogliby poprosić.

 

Filipiny oferują bardzo zróżnicowane nurkowanie wśród tropikalnych raf koralowych. Jest tu wszystko, od stromych ścian do wspaniałych ogrodów koralowych i nurkowania wrakowego. Miejsca nurkowe przekonują do siebie wielością gatunków, szczególnie wśród makro-organizmów. W okresie od połowy grudnia do marca woda staje się odrobinę zimniejsza. Jej temperatura waha się między 22ºC a 25ºC. Wtedy do częstszych nurkowań polecamy zabrać ze sobą piankę o grubości 5 mm.

 

Nurkowie powinni zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Komory dekompresyjne znajdują się w Manili, Batangas i Cebu.

 

NURKOWANIE NA BOHOL
Nurkowanie tutaj wśród pięknych koralowych ogrodów w płytkich wodach jest bardzo zróżnicowane. Jednak główną atrakcją są strome ściany z jaskiniami i nawisami. Podwodny świat wokół Bohol jest w znakomitym stanie i ma wiele do zaoferowania nie tylko fotografom. Pod wodą znajdziemy wspaniałe krajobrazy z gorgoniami, koralowcami i niezliczoną ilością kolorowych miękkich korali (nephtheidae) dających schronienie ślimakom, antenicom, węgorzom morskim, skrzydlicom i węgorzom piaskowym. Przy odrobinie szczęścia w okresie od lutego do kwietnia można spotkać tu przedstawicieli gatunków wielkich ryb. Obfitość gatunków na rafach sprawia, że nurkowanie na Bohol jest niezapomnianym przeżyciem. Nurkować na Bohol można przez cały rok, jednak najlepszym sezonem jest okres od listopada do maja.

 

NURKOWANIE W BORACAY

Boracay ma coś dla każdego, począwszy od relaksującego i przyjemnego nurkowania do nurkowania w prądzie. Pod wodą jest mnóstwo gatunków żyjących wśród korali i wiele gatunków koralowców. Sporo jest tu do odkrycia w zakresie makroorganizmów. Szczególnie ciekawe są nurkowania na Yapak. Nurkowanie możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres jest od listopada do czerwca.

 

NURKOWANIE W CEBU

Najpiękniejsze nurkowania wokół Cebu są po zachodniej stronie wyspy Moalboal. Obok stromych i cudownie porośniętych ścian znajdziemy tu piękne ogrody koralowe z ogromną ilością gatunków ryb oraz wokół wyspy Malapascua miejsca dobre do obserwacji rzadkich gatunków wielkich ryb. Szczególnie atrakcyjne miejsca znajdują się wokół wyspy Pescador i Monad Shoal, niedaleko Malapascua, gdyż tam spotkać można thresher shark i manty. W tym regionie leży kilka ciekawych wraków. Szczególną atrakcją jest wyspa Gato. Nurkowanie możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy jest okres od listopada do maja.
 

NURKOWANIE W MINDORO I LUZON

Rafy wokół Puerto Galera w Mindoro są w bardzo dobrym stanie, nie zachodzi tu blaknięcie korali, a połowy przy pomocy dynamitu należą już do przeszłości. Stan koralowców i populacje ryb rosną z roku na rok i występuje tu obfitość gatunków ryb tropikalnych. Nurkowania wokół wyspy Verde są niezwykle widowiskowe a miłośnicy makroorganizmów będą z pewnością zadowoleni z wyprawy do Sabang Bay. Nurkować wokół Mindoro można przez okrągły rok, jednak najlepszym sezonem jest okres od grudnia do czerwca.
 

NURKOWANIE W NEGROS

Na Negros nurkowanie jest bardzo urozmaicone, wśród ogrodów koralowych w płytkich wodach i wspaniale porośniętych stromych ścian. Utrzymujący się w znakomitym stanie podwodny świat kusi nie tylko podwodnych fotografów. Szczególną atrakcją są miejsca nurkowe wokół wyspy Apo a miłośnicy makroorganizmów z pewnością dokonają paru ciekawych odkryć, nurkując z brzegów Dauin. Nurkować wokół Negros można przez okrągły rok, jednak najlepszym sezonem jest okres od listopada do maja.

 

NURKOWANIE W PALAWAN

Miejsca nurkowe wokół Palawan to przeważnie płytkie, wspaniałe ogrody koralowców. Na najlepsze nurkowanie wrakowe na Filipinach można liczyć na wyspie Busuanga. W zatoce Coron leżą zatopione japońskie okręty z okresu drugiej wojny światowej. Widoczność zazwyczaj nie jest najlepsza, jednak wraki są na małej głębokości i są wspaniale porośnięte. Zadziwiają sobą również przez ilość ryb, którym dają schronienie. Jednym z najlepszych miejsc nurkowych na Filipinach jest Rafa Tubbathaha, położona pośrodku morza Sulu. Nurkowanie tutaj możliwe jest jedynie od marca do czerwca. Wyprawy na te wody rozpoczynają się z Puerto Princessa na Palawan. Rafa Apo, leżąca w przesmyku, ma do zaoferowania zachwycające nurkowania na stromych ścianach. Nurkowanie na Busuanga i Palawan możliwe jest przez cały rok, a najlepszy jest okres od grudnia do czerwca. Ze względu na turystykę podwodną, w tym regionie rafy są pod szczególna opieką a stan ich jest bardzo dobry.Kraj i ludzie

Filipiny ze swoimi 7100 wyspami są drugim największym państwem położonym na wyspach. Wiele wysepek kusi gości swymi niezliczonymi plażami i palmami. Kraj był niegdyś pod silnym wpływem Hiszpanii, więc na wyspach do dnia dzisiejszego dominuje wiara katolicka.

Po Hiszpanach Amerykanie zdobyli większość wpływów w państwie. W każdym większym mieście można dziś znaleźć McDonald’s i Pizza Hut. Nawet największe narodowe dziedzictwo, jakim są "jeepney", kolorowa i bogato przystrojona taksówka, opiera się na amerykańskim Jeep-ie. Niemal wszyscy radośni i otwarci Filipińczycy mówią dobrze po angielsku, uwielbiają pić wszechobecne piwo "San Miguel" robić zakłady na walkach kogutów. W każdej wiosce przygotowana jest specjalna arena dla tego narodowego sportu. Krajobraz Filipin jest bardzo urozmaicony, począwszy od wulkanicznych skał aż do tropikalnych lasów. Na gości czeka przebogata flora i fauna jak również wspaniałe rafy koralowe. Bardzo ciekawie można spędzić czas nawet na plaży. Można oddać się uciechom w jednym ze wspaniałych nadmorskich kompleksów, bądź cieszyć się spokojem w jakiejś odosobnionej zatoce.Rejsy nurkowe

Na Filipinach pływają rejsy nurkowe (safari nurkowe, liveaboard'y). Typowymi trasami rejsów na Filipinach są:

 

TUBBATAHA
Rafa Tubbataha dostępna jest tylko w określonej porze roku i tylko z pokładu łodzi rejsowych. Południowa część Visayas to odwiedziny między innymi na wyspie Apo, Balicasac i Cabilao. Podczas rejsów Tubbataha odwiedzane są słynne miejsca na Morzu Sulu. Poza wspaniałymi koralami zobaczyć można rekiny i manty.

CORON i APO REEF
Rejsy nurkowe na Coron oferują nurkowania na najpiękniejszych wrakach zatoki Coron Bay i osławioną rafę Apo Reef, o której znawcy mówią, że w niczym nie ustępuje rafie Tubbataha.

BOHOL
Piękne krajobrazy podwodne z gorgoniami, koralami miękkimi i wieloma kolorowymi rozgwiazdami. Podziwiać tu można ślimaki nagoskrzelne, antenariusy, wężorybowate, skorpeny, węże morskie.

POŁUDNIOWE LEYTE
Obok pięknej rafy występują tu rekiny wielorybie, najlepszy czas na spotkania z nimi to miesiące od marca do maja. Południowa Leyte odwiedzana jest w sezonie na rekiny wielorybie, co sprawia że istnieją naprawdę duże szanse na spotkanie tych majestatycznych stworzeń. Dodatkowo występują tu przepiękne ściany i wiele nieznanych jeszcze miejsc. Rejsy te oferujemy z reguły w połączeniu z pobytem na Malapascua.

ANILAO
Anilao oferuje wspaniałe nurkowania makro i piękną rafę na południe od Luzon i w pobliżu wyspy Mindoro.Wycieczki lądowe

Filipiny są państwem wyspiarskim na obszarze którego jest wiele do zobaczenia. Góry na północy wyspy Luzon i gigantyczne terasy ryżowe są warte szczególnej uwagi.

 

Wyspa Bohol znana jest Czekoladowego wzgórza, na które można bez problemu wybrać się w ciągu całodniowej wycieczki rozpoczynającej się z Alona Beach.

 

Według nas warto odwiedzić Wyspę Calauit na północy Palawan, gdzie prezydent Marcos usiłował stworzyć park narodowy dla dużych afrykańskich gatunków. Jest tu idealne środowisko dla żyraf, zebr i antylop. Na wyspę najłatwiej dostać się z Club Paradise.


Pogoda i klimat

Przez cały rok panuje tu ciepły, wilgotny, tropikalny klimat. Temperatura waha się w zależności od pory roku od 25º C w nocy do 35º C w dzień. Najcieplej jest od marca do maja. Pora deszczowa w zależności od regionu jest bardzo wyraźna i przypada na miesiące od czerwca do października. Podczas pory deszczowej mogą pojawić się tropikalne cyklony, szczególnie na terenie prowincji północnych (Luzon, Mindoro).


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 21-dniowa wiza. Jeśli planujecie dłuższy pobyt o wizę można ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie, bądź może ona być przedłużona na miejscu. Wiele hoteli załatwia te formalności dla swoich gości (opłata około 35 USD). Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.Język

Językiem oficjalnym jest Tagalog. Na wyspach mówi się w wielu lokalnych narzeczach. Niemal wszyscy Filipińczycy mówią po angielsku i nie ma problemów z porozumieniem się.Waluta

Walutą lokalną jest peso. 1PHP=0,076PLN. Zaleca się posiadanie gotówki w dolarach lub czeków podróżnych. W wielu miejscach honorowane są karty kredytowe. Należy wziąć pod uwagę, że płacenie kartą kredytową może łączyć się z dodatkową opłatą.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na wypadek awaryjnego lotu do domu.Wyjazd

Przy wyjeździe pobierana jest opłata w wysokości 750 peso. Kwotę tę należy uiścić w lokalnej walucie na lotniskuPrąd

220V. Konieczny jest adapter do amerykańskich gniazdek


22 213 18 31
od 8057 PLN