Najlepsze nurkowania10 Najlepszych Miejsc Nurkowych - Manty


Spotkania z mantami: Malediwy / Yap – Mikronezja

Malediwy – Manta Point (Madi Varu)

Na świecie istnieją tuziny miejsc, w których można zbliżyć się do jednych z najbardziej pełnych wdzięku i gracji zwierząt - mant. To, co wyróżnia Madi Varu to fakt, że jednocześnie istnieje szansa zobaczenia tutaj majestatycznego rekina wielorybiego, jak również fantastycznej rafy, tak kolorowej, jak kolorowe bywają rafy na wspaniałych Malediwach. Rafa położona jest na głębokości od 8 do 30 m, manty widuje się na górze, korzystające ze stacji czyszczenia lub żywiące się bogatymi w pokarm wodami atolu.

Czytaj więcej:

Malediwy - opis regionu

Rejsy nurkowe na Malediwach

Bazy nurkowe na Malediwach

Hotele nurkowe na Malediwach

 

Yap – Mikronezja

Na wschodzie wyspy Yap znajdują się łagodnie opadające rafy, na zachodzie zaś – bardziej wymagające strome urwiska. Najlepszymi miejscami na oglądanie mant są osłonięte od prądów morskich stacje czyszczenia, gdzie nierzadko można spotkać aż 10 mant na raz. Aby dostać się do stacji, często trzeba zanurkować w wartkich prądach.

Valley of the Rays – jedno z miejsc na spotkania ze słynnymi na Yap mantami i innymi rajami, jak stingray. Wąski kanał Goofnuw o głębokości 20 m bogaty jest w podwodne życie. Na wychodniach w środku kanału żyje wiele gatunków ryb czyszczących, które zajmują się dbaniem o higienę ponad 50 różnych mant. Najlepiej jest zawisnąć nisko w kanale, tuż nad dnem i przyglądać się niesamowitemu spektaklowi czyszczenia. Manty powoli wślizgują się na jedno z trzech lub czterech miejsc czyszczenia, podczas gdy pozostałe czekają w kolejce, aż nadejdzie ich pora na zabiegi pielęgnacyjne. Uwaga, manty uwielbiają szybować nad nurkami i dawać się łaskotać bąbelkami powietrza.

Czytaj więcej:

> Yap - opis regionu

> Hotele nurkowe na Yap

> Bazy nurkowe na Yap


Powiązane ofertyHotele

Palau Royal Resort - Koror

Palau

Nowy, komfortowy ośrodek na wschodnim wybrzeżu, z różnymi możliwościami spędzania wolnego czasu i prywatną plażą.

Palau Pacific Resort - Koror

Palau

Ekskluzywnie wyposażony hotel w cudownym otoczeniu. Goście mogący spędzić parę dni w Palau, jeśli mogą sobie na to pozwolić powinni koniecznie wybrać ten hotel.

Manta Ray Bay Resort - Colonia

Mikronezja - Yap

Tu spotykają się nurkowie z całego świata, co wprowadza wspaniałą atmosferę. Ceny dodatkowe na Yap są wysokie. Według nas należy zaraz po przyjeździe zarezerwować częściowe lub pełne wyżywienie na cały okres pobytu za stałą cenę. Później można szaleć do woli.

Rose Garden Resort Palau - Koror

Palau

Miły, nowy hotel na Palau, z dobrym stosunkiem ceny do usługi. Idealny zarówno dla osób nurkujących jak i tych, którzy nie nurkują.

West Plaza Hotels - Koror

Palau

Hotele West Plaza to dobra możliwość noclegu w Palau. Nie są one jednak zbyt korzystnie usytuowane. Najtrafniejsze będzie porównanie ich do amerykańskich moteli. West Plaza by the Sea leży nieco na uboczu. Pokoje klasy Superior mają ładny widok a w hotelu jest restauracja. West Plaza Malakal leży najbliżej centrum i najłatwiej z niego wieczorem wybrać się na kolację do restauracji. Z Malakal również najłatwiej dostać się (pieszo) do centrum nurkowego Sama.


Rejsy

Scubaspa Ying

Jest to nowa i luksusowa łódź nurkowa. Jeśli chcesz połączyć nurkowanie z relaksem w salonie SPA to jest to najlepszy wybór.

Humboldt Explorer

Galapagos/Ekwador

Nowy statek nurkowy odwiedzający najlepsze miejsca nurkowe na Galapagos

Philippines Aggressor

Philippines Aggressor oferuje jedne z najlepszych warunków do nurkowania na Tubbataha, Malapascua, Boholu, Cabilao czy Negros. Codziennie oferowanych jest od 4 do 5 nurkowań, a goście mogą relaksować się na balkonach w swoich kabinach. Według nas Aggressor oferuje świetną cenę do oferowanego zakresu usług. 

Palau Aggressor II

Palau

Wygodny statek nurkowy o wysokim, typowym amerykańskim standardzie.

Carpe Vita

Malediwy

Nowo budowana łódź Carpe Vita Explorer będzie niewątpliwie pięknym i luksusowym statkiem.

Palau Siren

Palau

Palau Siren z pewnością sprosta wymaganiom wielu nurków oferując bardzo komfortowe warunki podróży.

Scubaspa Yang

Jest to nowa i luksusowa łódź nurkowa. Jeśli chcesz połączyć nurkowanie z relaksem w salonie SPA to jest to najlepszy wybór.


Bazy nurkowe

Yap Divers - Colonia

Mikronezja - Yap

Niezwykle profesjonalna baza organizująca wspaniałe nurkowania wokół Yapu. Miejsce to zasługuje na szczególna uwagę ze względu na niemal zagwarantowane spotkania z mantami.