Najlepsze nurkowania10 Najlepszych Miejsc Nurkowych - Manty


   Spotkania z mantami: Malediwy / Yap – Mikronezja

    

   Malediwy – Manta Point (Madi Varu)

   Na świecie istnieją tuziny miejsc, w których można zbliżyć się do jednych z najbardziej pełnych wdzięku i gracji zwierząt - mant. To, co wyróżnia Madi Varu to fakt, że jednocześnie istnieje szansa zobaczenia tutaj majestatycznego rekina wielorybiego, jak również fantastycznej rafy, tak kolorowej, jak kolorowe bywają rafy na wspaniałych Malediwach. Rafa położona jest na głębokości od 8 do 30 m, manty widuje się na górze, korzystające ze stacji czyszczenia lub żywiące się bogatymi w pokarm wodami atolu.

    

   Yap – Mikronezja

   Na wschodzie wyspy Yap znajdują się łagodnie opadające rafy, na zachodzie zaś – bardziej wymagające strome urwiska. Najlepszymi miejscami na oglądanie mant są osłonięte od prądów morskich stacje czyszczenia, gdzie nierzadko można spotkać aż 10 mant na raz. Aby dostać się do stacji, często trzeba zanurkować w wartkich prądach.

   Valley of the Rays – jedno z miejsc na spotkania ze słynnymi na Yap mantami i innymi rajami, jak stingray. Wąski kanał Goofnuw o głębokości 20 m bogaty jest w podwodne życie. Na wychodniach w środku kanału żyje wiele gatunków ryb czyszczących, które zajmują się dbaniem o higienę ponad 50 różnych mant. Najlepiej jest zawisnąć nisko w kanale, tuż nad dnem i przyglądać się niesamowitemu spektaklowi czyszczenia. Manty powoli wślizgują się na jedno z trzech lub czterech miejsc czyszczenia, podczas gdy pozostałe czekają w kolejce, aż nadejdzie ich pora na zabiegi pielęgnacyjne. Uwaga, manty uwielbiają szybować nad nurkami i dawać się łaskotać bąbelkami powietrza.


Powiązane ofertyHotele

Palau Royal Resort - Koror

Palau

Nowy, komfortowy ośrodek na wschodnim wybrzeżu, z różnymi możliwościami spędzania wolnego czasu i prywatną plażą.


Rejsy

Carpe Vita

Malediwy

Nowo budowana łódź Carpe Vita Explorer będzie niewątpliwie pięknym i luksusowym statkiem.