Najlepsze nurkowania

Golden Era St. Eustatius

Antyle Holenderskie


Hotel nurkowy z rodzinną atmosferą.


Hotel nurkowy z rodzinną atmosferą.


Położenie

Hotel Golden Era położony jest tylko kilka minut pieszo o dzielnicy Oranjestad, bezpośrednio nad morze. Do St. Eustatius można się dostać kilka razy dziennie samolotem z St. Maarten. Przelot trwa ok. 20 minut


Wyposażenie

Wszystkie 20 indywidualnie urządzonych pokoi rozłożonych na dwóch piętrach posiada łazienkę, toaletę, klimatyzację, telewizję kablową, telefon i lodówkę. Niektóre pokoje posiadają widok na morze i/lub dodatkową niszę kuchenną. W restauracji serwowane są specjały kuchni karaibskiej, podawane na tarasie bezpośrednio przy morzu. W hotelu znajduje się także basen z tarasem słonecznym, leżakami i barem. Nie ma tutaj niestety plaży.


Cena od: 190 PLN

Cena od 01/11/2009 do 30/04/2010 od osoby
1 noc w pokoju DBL, ?niadanie190 PLN
1 noc w pokoju SGL, ?niadanie356 PLN
Dop?ata do pokoju Sea Front44 PLN


Cena zawiera: zakwaterowanie w pokoju DBL, ?niadanie, transsfer z/na lotnisko
Nurkowanie

Bonaire

Park Morski Boinare jest rajem dla indywidualnych nurków. Do dyspozycji jest ponad 60 miejsc nurkowych dostępnych z lądu. Do tego dochodzi około 20 miejsc dostępnych z łodzi. Przeciętna temperatura wody wynosi od 27º C do 29º C. Wody bogate są w pożywkę dla raf koralowych, które spotyka się na całych Karaibach. Poza dużymi gąbkami atrakcję stanowią gorgonie, barakudy i żółwie.

 

Saba

Park Morski Saba podlega od 1987 roku ochronie i oferuje ponad 30 niezniszczonych, oznaczonych bojami miejsc nurkowych. Dzięki dobrej ochronie na rafie spotkać można duże ławice ryb, barakudy, ogończe, nurse shark, grouper, makrele, żółwie i wiele gatunków występujących w tropikalnych morzach. Najwspanialsze są miejsca nurkowe Pinnacle (skalne igły sięgające do głębokości 30 metrów pod powierzchnią wody), czyli np. Third Encounter, Twilight Zone i Outer Limits.Kraj i ludzie

Należące do Holandii wyspy składają się z dwóch grup wysp na morzu Karaibskim. Pierwsza grupa obejmuje Curacao i Bonaire przy wybrzeżu Wenezueli. Należą one do grupy wysp „pod wiatrami”. Do drugiej grupy wysp, „wysp ponad wiatrami” należą Saint Martin, Saint Eustatius, i Saba. Stolicą Antyli Holenderskich jest Willemstadt leżący na Curacao, tutaj żyje prawie 60 % ludności 5 wysp. Poza turystyką, dużą rolę w gospodarce odgrywają rafinerie ropy naftowej. Antyle Holenderskie pozostają od początków XIX wieku pod zarządem holenderskim. Pierwotnie, od około1500 roku „wyspy pod wiatrem“ należały do Hiszpanii.Galeria

Pogoda i klimat

Bonaire charakteryzuje się ciepłym, suchym i wietrznym klimatem. Średnie temperatury powietrza kształtują się na poziomie 27,5'C przez cały rok, z wahaniem o około 6'C w zimie i lecie.  

Położenie wyspy na północ od równika ale na południe poza pasem huraganowym, chroni ją przed większością burz tropikalnych bez względu na sezon. Dlatego wyspa jest idealnym kierunkiem wakacyjnym bez względu na porę roku.

Wilgotność powietrza na wyspie jest stała, waha się pomiędzy 85% i 66%, średnio utrzymując się na poziomie 76%. Większość występujących opadów pojawia się w miesiącach od października do stycznie jednak nadal nie jest to typowa ulewa tropikalna. Raczej kilkuminutowe deszcze pojawiające się w nocy.

 

 

Na Antylach Holenderskich panuje suchy, tropikalny klimat z całorocznymi wysokimi temperaturami i północno-wschodnimi pasatami. Od połowy sierpnia do końca października mogą tu występować tropikalne huragany.


Wjazd

Antyle Holenderskie są terytorium zależnym Królestwa Niderlandów oznacza to, że dokumentem wymaganym podczas podróży jest paszport. Obywatele Polski nie potrzebuję ubiegać się o wizę przed wjazdem na teren Antyli Holenderskich przy pobycie do 90 dni. Władze imigracyjne mogą zażądać przy wjeździe okazania dodatkowo biletu powrotnego lub gwarancji posiadania wystarczających środków finansowych na pobyt.


Waluta

Od 1 stycznia 2011 r. oficjalnym środkiem płatniczym na wyspach Bonaire, Sint Eustatius i Saba stał się dolar amerykański (USD). Na Arubie oficjalnym środkiem płatniczym jest floryn arubiański. Na Sint Maarten i Curaçao oficjalnym środkiem płatniczym jest gulden antyliański oraz dolar amerykański. Wartość floryna arubiańskiego i guldena antyliańskiego jest identyczna. Obie waluty są sztywno powiązane z dolarem amerykańskim w stosunku 1:1,79 (1 USD = 1,79 NAF). W karaibskiej części Królestwa Niderlandów powszechnie akceptowane są dolary amerykańskie (USD).


Zdrowie
Mimo iż Antyle Holenderskie należą do grupy terytoriów zależnych Królestwa Niderlandów to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie ma zastosowania na nich; zaleca się wykupienie indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego.
 
W ostatnim czasie na Bonaire, Sabie i Sint Eustatius oraz Curaçao, Sint Maarten i Arubie odnotowano przypadki zarażenia wirusem Zika. Zalecamy stosowanie się do rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego , szczególnie dotyczy to kobiet w ciąży lub planujących zajście w ciążę.
22 213 18 31
od 190 PLN