Najlepsze nurkowania

Palau Royal Resort - Koror

Palau


Nowy, komfortowy ośrodek na wschodnim wybrzeżu, z różnymi możliwościami spędzania wolnego czasu i prywatną plażą.


Nowy, komfortowy ośrodek na wschodnim wybrzeżu, z różnymi możliwościami spędzania wolnego czasu i prywatną plażą.


Położenie

Na wyspie Malakal na wschodnim wybrzeżu, oddalony 14 kilometrów od lotniska znajduje się Palau Royal Resort 4*. Transfer z lotniska trwa około 25 minut. Do stolicy Koror można się dostać samochodem w ciągu 5 minut.


Wyposażenie

Sześciopiętrowy ośrodek Palau Royal dysponuje 157 pokojami i apartamentami. Wszystkie wyposażone są w telewizor LCD, sejf, barek, klimatyzację, łazienkę, toaletę i balkon z widokiem na port albo na morze. Apartamenty, pokoje Superior i Deluxe są bardziej przestronne. Restauracja oferuje dania kuchni międzynarodowej, chińskiej i japońskiej. Dwa bary zachęcają do chwili odpoczynku. W barze przy basenie serwowane są także dania z grilla. Odwiedziny w Mandara Spa to niezapomniane przeżycie. Do zabiegów stosowane są tam azjatyckie metody. Palau Royal Resort ma bogata ofertę sportową i spędzania wolnego czasu, dostępny jest między innymi centrum fitness, kort tenisowy i sklep z pamiątkami. Do dyspozycji gości jest prywatna plaża. Hotel posiada bawialnię dla dzieci.


Cena od: 7501 PLN

(7 nocy w pokoju DBL, śniadania, transfery, 5 dni nurkowania (powietrze/nitrox32%))SEZON 2019

Podane ceny dotyczą jednej osoby zakwaterowanej w pokoju dwuosobowym. Ceny zakwaterowania w pokoju jednoosobowym lub osoby nienurkującej na zapytanie.

Niski sezon 04.01-31.03.2019, 01.09-26.12.2019

7 nocy / 5 dni nurkowych pokój Superior Garden View dwuosobowy
7501 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy pokój Superior Garden View dwuosobowy1329 PLN
1 noc w pokoju Superior Garden View dwuosobowym674 PLN

7 nocy / 5 dni nurkowych pokój Superior Premium dwuosobowy
7746 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy pokój Superior Premium dwuosobowy1390 PLN
1 noc w pokoju Superior Premium dwuosobowym736 PLN

7 nocy / 5 dni nurkowych pokój Deluxe Harbour View dwuosobowy
8257 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy pokój Deluxe Harbour View dwuosobowy1463 PLN
1 noc w pokoju Deluxe Harbour View dwuosobowym809 PLN

7 nocy // 5 dni nurkowych pokój Deluxe Ocean View pokój dwuosbowy
9013 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy Deluxe Ocean View pokój dwuosobowy1553 PLN
1 noc w pokoju Deluxe Ocean View pokój dwuosobowy899 PLN

Regularny sezon 01.04 - 31.08.2019

7 nocy / 5 dni nurkowych pokój Superior Garden View dwuosobowy
7746 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy pokój Superior Garden View dwuosobowy1390 PLN
1 noc w pokoju Superior Garden View dwuosobowym736 PLN

7 nocy / 5 dni nurkowych pokój Superior Premium dwuosobowy
8012 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy pokój Superior Premium dwuosobowy1451 PLN
1 noc w pokoju Superior Premium dwuosobowym797 PLN

7 nocy / 5 dni nurkowych pokój Deluxe Harbour View dwuosobowy
8502 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy pokój Deluxe Harbour View dwuosobowy1525 PLN
1 noc w pokoju Deluxe Harbour View dwuosobowym871 PLN

7 nocy // 5 dni nurkowych pokój Deluxe Ocean View pokój dwuosbowy
9279 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy Deluxe Ocean View pokój dwuosobowy1615 PLN
1 noc w pokoju Deluxe Ocean View pokój dwuosobowy961 PLN

Wysoki sezon 27.12-31.12.2019, 01.01.-03.01.2019

7 nocy / 5 dni nurkowych pokój Superior Garden View dwuosobowy
8564 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy pokój Superior Garden View dwuosobowy1484 PLN
1 noc w pokoju Superior Garden View dwuosobowym830 PLN

7 nocy / 5 dni nurkowych pokój Superior Premium dwuosobowy
8789 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy pokój Superior Premium dwuosobowy1545 PLN
1 noc w pokoju Superior Premium dwuosobowym891 PLN

7 nocy / 5 dni nurkowych pokój Deluxe Harbour View dwuosobowy
9259 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy pokój Deluxe Harbour View dwuosobowy1606 PLN
1 noc w pokoju Deluxe Harbour View dwuosobowym952 PLN

7 nocy // 5 dni nurkowych pokój Deluxe Ocean View pokój dwuosbowy
9954 PLN
1 noc / 1 dzień nurkowy Deluxe Ocean View pokój dwuosobowy1729 PLN
1 noc w pokoju Deluxe Ocean View pokój dwuosobowy1075 PLN

Cena pakietu 7 nocy / 5 dni zawiera: zakwaterowanie w pokoju na 7 noclegów, śniadania, transfery lotniskowe, pakiet 5 dni nurkowych (2 nurkowania dziennie z łodzi, transfery hotelowe, powietrze / Nitrox 32%, lunch i przekąski podczas dni nurkowych, balast, opieka przewodnika nurkowego)

Cena nie zawiera: przelotu międzynardowgo (wyceniamy w momencie rezerwacji dla konkretnego terminu), pozwoleń nurkowych, wypożyczenia sprzętu nurkowego (możliwość wypożyczenia w bazie), ubezpieczenie podróżne i nurkowe (warianty do wyboru), Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13PLN
Nurkowanie

Piękny archipelag Palau składa się z 307 wysp, stworzonych głównie ze skał wulkanicznych oraz wapieni, co daje idealne podłoże pod rozległe rafy koralowe i liczne systemy światowej sławy jaskiń. Uznawane jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej widowiskowych miejsc nurkowych na świecie.  Jest tam ponad 60 regularnie odwiedzanych punktów, gdzie można wspaniale zanurkować na rafach, w błękitnych studniach czy olbrzymich jaskiniach. Znajduje się tam również znane na całym świecie Blue Holes oraz wiele wraków z okresu drugiej wojny światowej. Spotkania z wielkimi rybami nie należą tu do rzadkości, a obfitość małych ryb, korali i makro-organizmów jest zdumiewająca.

 

Polecane miejsca nurkowe:

Blue Corner

większość czasopism nurkowych opisuje Blue Corner jako najlepsze miejsce nurkowe na świecie. Formacje rafowe, strome ściany i niezliczona ilość ryb sprawiają, że nurkowanie w tym miejscu to wyjątkowe doświadczenie. Obszar wyznaczają trzy boje cumownicze usytuowane wzdłuż rafy. Można nurkować z dwóch różnych kierunków, w zależności od kierunku prądu. Miejsce to omywają silne prądy, a nurkowie przypinają się hakami do rafy na skraju urwiska w celu obserwowania rekinów. Niesamowity spektakl, szczególnie, że widoczność w tym miejscu wynosi od 18 do 45 metrów.

German Channel

Sztucznie utworzony kanał jest  jedynym w okolicy miejscem gdzie woda z wewnętrznej laguny swobodnie przepływa do oceanu. Powoduje to silne prądy w okolicach ujścia jak i w samym kanale. Najlepszym miejscem nurkowym jest jego południowe ujście, oraz licznie występujące „stacje czyszczenia” dla różnych gatunków ryb. Spotkać tu można przede wszystkim manty, rekiny i wiele ryb tropikalnych, jednak w tym miejscu można obserwować prawie każdy możliwy do spotkania gatunek występujący na Palau jak choćby barakudy, snapery i karanksy.

Blue Holes

Jest to system jaskiń z możliwością wydostania się na powierzchnię w każdej chwili. Jest to niemal pionowa ściana, w której znajduje się kilka dziur, przez które można schodzić do Blue Holes. Wewnątrz samego zagłębienia można znaleźć wiele miękkich korali zdobiących całe ściany. Piaszczyste dno natomiast jest siedliskiem wielu gatunków ślimaków. Duże skupiska barakud, tuńczyków i snapperów żerują zazwyczaj przy wejściu do Blue Holes. Wewnątrz można spotkać niemal każdy gatunek tropikalnych ryb i koralowców jaki można sobie wyobrazić.

Jelly Fish Lake

Niewątpliwie najsłynniejsze spośród słonych jezior, zamieszkiwane przez niezliczoną ilość meduz, które przez setki lat odosobnienia straciły zdolność parzenia. Należy do jednego z najczęściej fotografowanych nurkowisk na Palau, oprócz meduz możemy liczyć na spotkanie różnych gatunków ryb ławicowych, kraby, małże oraz gąbki.

Wraki: Bichu Maru, Zero i Hydroplan

Dla pasjonatów nurkowania wrakowego również znajdą się nie lada atrakcje, ponieważ dno wokół wysp Palau wręcz usiane jest pamiątkami po walkach między USA a Japonią podczas II wojny światowej.  Wrak Bichu Maru - 110 metrowy wojskowy frachtowiec, czy ciekawe okazy samolotów, znajdujące się na niewielkich głębokościach, jak choćby wrak Hydroplanu i myśliwca Zero, na których na pewno warto zanurkować.

 

Najlepszy czas na wyjazd:

Palau jest bardzo rzadko nawiedzane przez złą pogodę, która, jeśli już się zdarzy, zwykle trwa nie dłużej niż kilka dni. Warto jednak zwrócić uwagę na poszczególne sezony:

Grudzień – luty: to doskonały sezon na manty

Luty – maj: w tych miesiącach można zaobserwować duże liczby rekinów gromadzących się, by łączyć się w pary. Zachowania te zależą od temperatury wody, oraz innych nieznanych czynników, dlatego też ich intensywność różni się każdego roku.

Czerwiec – lipiec: w lagunie panuje najlepsza widoczność, dzięki czemu w okresie tym panują idealne warunki do nurkowania wrakowego w Palau.

Sierpień – wrzesień: spotykane są duże szkółki młodych rekinów po narodzinach (wielkości 0,2m - 0,4m). W jednej grupie może być nawet do 100 osobników. Najczęściej spotykane są w okolicach Ngerchong, Turtle wall, German Channel oraz Short Drop Off.

Październik – listopad: mniejsze szanse na pogodę deszczową, pod wodą zobaczymy manty, rekiny.

Porady:

Należy zabrać ze sobą certyfikat nurkowy, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Temperatura wody waha się w granicach 26º do 30ºC. Pianka o grubości 3 mm, długa lub krótka będzie odpowiednia. Zalecamy zabranie haków rafowych i bojek.

Komora dekompresyjna znajduje się na PalauKraj i ludzie

Republika Palau leży około 900 kilometrów na wschód od Filipin. Spośród ponad 300 wysp tylko 8 jest zamieszkanych, a większość z 15 000 mieszkańców żyje w stolicy Koror. Na wyspach dominuje roślinność tropikalna, a same wyspy wyglądają jak grzyby wyrastające z morza. Dobrze znana Rock Island rozciąga się na obszarze 20 kilometrów wzdłuż brzegów głównej wyspy Koror. Codzienne wyprawy nurkowe przepływają obok tej chronionej grupy imponujących wysp.Łodzie

7-dniowe rejsy w Palau odwiedzają te same miejsca, na które pływają jednodniowe wyprawy. Jako że nie ma potrzeby daleko płynąć z wyspy do miejsca nurkowego, dziennie można wykonać do 5 nurkowań. Są również rejsy 10-dniowe, i na nich można odwiedzić bardziej oddalone rafy.Programy

Osobom nienurkującym polecamy wizyty na wodospadzie Ngardmau, przeloty helikopterem nad wyspami Rocky Island lub wyprawę na kajaki oraz wycieczki motorówką.  Ciekawymi miejscami są także farma aligatorów, i wspomniane wcześnie Jelly Fish Lake z niezliczoną ilością nieparzących meduz. Na północy można podziwiać kamienne monolity z wizerunkami twarzy. Wartym odwiedzenia jest także stolica Palau - Ngerulmud,  z pięknym gmachem parlamentu i niesamowitą biblioteką.


Galeria

Pogoda i klimat

Na Palau panuje klimat tropikalny ze względnie stałymi temperaturami od 22º do 32ºC i wysoką wilgotnością.Nrowands


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 30-dniowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest język angielski. Dodatkowe na wyspie mówi się w kilku Mikronezyjskich dialektach.


Waluta

Walutą kraju jest dolar amerykański. W wielu miejscach można płacić kartą kredytową i czekami podróżnymi


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od uszkodzenia lub utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Obowiązuje opłata w wysokości 20 USD.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Palau malaria nie występuje. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi , chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocukie nsfdsdfześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V, wymagany adapter do amerykańskich gniazdek


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Fish'n'Fins

Palau

Profesjonalnie prowadzona baza organizująca nurkowania na najlepszych miejscach wokół Palau

22 213 18 31
od 7501 PLN