Najlepsze nurkowania

Malezja: Danum Valley - 3 dni/2noce

Malezja
Program

Dzień 1:

Przyjazd do biura Borneo Rainforest, czas transferu z Lahad Datu ok 2 i pół godziny. Po przybyciu do BR Lodge goście zostaną poczęstowani egzotycznymi drinkami. W tym samym czasie obsługa przedstawi możliwości spędzania czasu wolnego w ośrodku oraz program zaplanowany na czas pobytu. Następnie zostanie podany lunch, po którym,  rozpocznie się krótka wyprawa przez Nature Trail i Canopy Walkway.

Po powrocie, ok. godziny 7:00 zostanie podana kolacja, po której odbędzie się krótkie szkolenie z prezentacją multimedialną. Później, nocne safari w poszukiwaniu nocnych zwierząt (w zależności od pogody). Nocleg w BR Lodge.

 

Dzień 2:

Po wczesnej pobudce, poranny spacer trasą Canopy Walkway. Powrót na śniadanie o godz. 8:00. O godz. 9:30 wyjście z przewodnikiem: Trekking do cmentarzysk Kadazandusun - "Coffin Cliff", dalej dojście do punktu widokowego, z którego można zaobserwować różne gatunki ptaków. Zejście do "Jacuzzi Pool", gdzie będzie możliwość wykąpania się, dlatego warto pamiętać o kostiumie kąpielowym. Popołudniu  trekking w lesie deszczowym powrót na kolacje i wieczorny spacer w poszukiwaniu świecących grzybów oraz rzekotek.

 

Dzień 3:

Opcjonalnie: poranny spacer nad dolnym piętrem lasu, obserwacja ptaków i innych zwierząt budzacych się do życia. Powrót na śniadanie. Spacer lub relaks, lunch i powrót do Lahad Datu.


Cena od: 2446 PLN

(Cena od osoby dwuosobowym domku Sdt. transfer do z Lahad Datu, Full board, Opłaty i zezwolenia, wycieczki z anglojęzycznym przewodnikiem.)Ceny ważne od 2013, od osoby, Domek Standard
Pokój 1-osobowy2746 PLN
Pokój 2-osobowy2446 PLN
Pokój 3-osobowy1904 PLN

Ceny ważne od 2013, od osoby, Domek Deluxe
Pokój 1-osobowy3026 PLN
Pokój 2-osobowy2746 PLN
Pokój 3-osobowy2104 PLN

Cena zawiera:
transfery lądowe z Lahad Datu i z powrotem, zakwaterowanie, usługi przewodnickie (podczas każdej wycieczki musi być przewodnik. Chodzenie na wycieczki we własnym zakresie jest ZABRONIONE!), zwiedzanie, jak w programie, posiłki w BR Lodge - 2 śniadania, 3 lunche, 2 kolacje.

Cena nie zawiera:
ubezpieczenia (zalecane wykupienie), pieniędzy na własne wydatki, napiwków dla przewodników, dopłat sezonowych w okresie 1. marca - 30. kwietnia / 15. lipca - 15. października
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.

22 213 18 31
od 2446 PLN