Najlepsze nurkowania

Pinjalo Resort Villas

Filipiny - Boracay


Boracay ze swoją Białą Plażą stanowi niewątpliwie jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Wiedzą o tym goście i dlatego zawsze jest tu dużo osób. Jeśli ktoś szuka komfortowego noclegu w połączeniu z dobrym nurkowaniem i różnorodnych wieczornych rozrywek, znalazł się we właściwym miejscu.


Boracay ze swoją Białą Plażą stanowi niewątpliwie jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Wiedzą o tym goście i dlatego zawsze jest tu dużo osób. Jeśli ktoś szuka komfortowego noclegu w połączeniu z dobrym nurkowaniem i różnorodnych wieczornych rozrywek, znalazł się we właściwym miejscu.


Położenie

Mały, komfortowy kompleks hotelowy znajduje się bezpośrednio na Białej Plaży, głównej plaży na Boracay. Hotel należy do bazy nurkowej Calypso Divers i oddalony jest o około 150 metrów od bazy. W pobliżu znajduje się wiele restauracji, barów, sklepów i kilka dyskotek. Do Boracay najlepiej dostać się przez Manilę. Wewnętrznym lotem do Caticlan lub Kalibo, stąd autem do przystani i około 20 minut łodzią do wyspy.


Wyposażenie

Mały kompleks hotelowy położony jest wspaniale w tropikalnym ogrodzie. Do dyspozycji gości jest 18 pokojów Standard, 1 pokój Deluxe Junior Suite. Wszystkie pokoje są przestronne i gustownie oraz nowocześnie urządzone. Wyposażone są w klimatyzację, łazienkę z ciepłą i zimną wodą, własny taras/ balkon. Do ośrodka należy również basen i recepcja. Kompleks posiada jeszcze 6 pokojów Standard, znajdujących się obok bazy, bezpośrednio za restauracją. W ciągu dwuminutowego spaceru można się dostać do baru i restauracji Wreck, tutaj podawane są śniadanie, a jeśli ktoś sobie życzy może zjeść kolacją z karty. W restauracji do dyspozycji gości znajduje się bezprzewodowe połączenie internetowe. Przed bazą na gości oczekują leżaki i parasole słoneczne. Nurkowanie w bazie 100% Dopłata do pokoju SGL 21 EUR Transfer lotnisko Caticlan- Boracay, w jedną stronę Nurkowanie w bazie Calypso Dive Center Boracay.


Cena od: 1848 PLN

(7 nocy w pokoju Standard DBL, śniadania, transfery z/na lotnisko)Cena od osoby 01.11.2016-31.05.2017:
1 noc w pokoju Standard DBL, śniadanie360 PLN
1 noc w pokoju Deluxe DBL, śniadanie474 PLN
1 noc w Suite DBL, śniadanie564 PLN

Cena od osoby 01.06.2017-30.09.2017
1 noc w pokoju Standard DBL, śniadanie237 PLN
1 noc w pokoju Deluxe DBL, śniadanie322 PLN
1 noc w Suite DBL, śniadanie388 PLN

DODATKOWE OPŁATY
transfer lotnisko Caticlan/ Boracay, w jedną stronę95 PLN

Dopłata za pokój dla singla 100%

W zależności od połączeń lotniczych, może być konieczny nocleg w Manili.
Nurkowanie

Morza otaczające Filipiny to przede wszystkim rafy. Obfitują one w podmorskie życie, lecz trzeba umiejętnie dobierać destynacje bowiem różnią się one w poszczególnych obszarach. Pod względem różnorodności gatunków Filipiny mogą mierzyć się z Indonezją czy Malezją. Dla tych, którzy szukają większych ryb taką możliwość daje rafa Tubbataha czy Apo Reef. Miłośnikom  nurkowania wrakowego polecamy zatokę Coron z japońskimi wrakami z drugiej wojny światowej. Na całych Filipinach pod wodą na nurków czeka niezliczona ilość makro. Wielbiciele ślimaków nagoskrzelnych i innych małych stworzeń mają tu wszystko, o co mogliby poprosić.

 

Nurkowie powinni zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT.

 

NURKOWANIE W BORACAY

Boracay ma coś dla każdego, począwszy od relaksującego i przyjemnego nurkowania do nurkowania w prądzie. Pod wodą jest mnóstwo gatunków żyjących wśród korali i wiele gatunków koralowców. Sporo jest tu do odkrycia w zakresie makroorganizmów. Szczególnie ciekawe są nurkowania na Yapak. Nurkowanie możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres jest od listopada do czerwca.
 

W okresie od połowy grudnia do marca woda staje się odrobinę zimniejsza. Jej temperatura waha się między 22ºC a 25ºC. Wtedy do częstszych nurkowań polecamy zabrać ze sobą piankę o grubości 5 mm.

Komory dekompresyjne znajdują się w Manili, Batangas i Cebu.

 

YAPAK – miejsce położone na północy Boracay, znajduje się tu ściana zaczynająca się na 30 m i schodząca do 60m. Jest to świetne miejsce dla doświadczonych wielbicieli dużych gatunków, choć należy tu uważać na podstępne prądy i wzburzone morze. Pod wodą podziwiać można wielkie gorgonie, lucjany, sweetlips, pokolce, chetoniki oraz rainbow runners, które są tu bardzo liczne, podobnie jak barakudy, żarłacze rafowe oraz whitetip sharks. Czasami widuje się tu młoty i manty. UWAGA – to miejsce jest odpowiednie tylko dla zaawansowanych nurków.
 

FRIDAY’S ROCK – miejsce odpowiednie także dla początkujących nurków. Głębokość wynosi tu 10 – 18 metrów. Znajdziesz tu bogactwo miękkich i twardych korali, ryby motyle, wargacze, tangs (rodzaj pokolcowatych), damselfish, lucjany i stingrays, skorpeny i skrzydlice. Większość divemasterów zabiera do miejsca, gdzie ryby zbierają się, by się pożywić i gdzie nurkowie będą nimi otoczeni ze wszystkich stron!
 

CATHEDRAL CAVE – wspaniałe nurkowanie przy wyspie Carabao, odpowiednie dla średnio-zaawansowanych nurków. Na głębokości 28m znajduje się tu jaskinia z szerokim otworem, przez który wpływa się do środka. Nie trzeba być nurkiem jaskiniowym, by tu wpłynąć – jest to bardziej spora jama pełna pęknięć i szczelin, aniżeli jaskinia z systemem korytarzy. Nurkuje się tu w towarzystwie wielu ryb rafowych oraz graników, a w szczelinach i szparach odpoczywają rekiny whitetip sharks i inne duże ryby.Kraj i ludzie

Filipiny ze swoimi 7100 wyspami są drugim największym państwem położonym na wyspach. Wiele wysepek kusi gości swymi niezliczonymi plażami i palmami. Kraj był niegdyś pod silnym wpływem Hiszpanii, więc na wyspach do dnia dzisiejszego dominuje wiara katolicka.

 

Po Hiszpanach Amerykanie zdobyli większość wpływów w państwie. W każdym większym mieście można dziś znaleźć McDonald’s i Pizza Hut. Nawet największe narodowe dziedzictwo, jakim są "jeepney", kolorowa i bogato przystrojona taksówka, opiera się na amerykańskim Jeep-ie. Niemal wszyscy radośni i otwarci Filipińczycy mówią dobrze po angielsku, uwielbiają pić wszechobecne piwo "San Miguel" robić zakłady na walkach kogutów. W każdej wiosce przygotowana jest specjalna arena dla tego narodowego sportu. Krajobraz Filipin jest bardzo urozmaicony, począwszy od wulkanicznych skał aż do tropikalnych lasów. Na gości czeka przebogata flora i fauna jak również wspaniałe rafy koralowe. Bardzo ciekawie można spędzić czas nawet na plaży. Można oddać się uciechom w jednym ze wspaniałych nadmorskich kompleksów, bądź cieszyć się spokojem w jakiejś odosobnionej zatoce.

 

Boracay - znajdziesz tu jedne z najpiękniejszych plaż w Azji, jeśli nie na całym świecie, co sprawia, że jest to bardzo znane miejsce turystyczne i bywa nieco zatłoczone. Wspaniałe plaże oferują wielki wybór kawiarenek, restauracji, barów, hoteli, ośrodków, domków, różnych sklepików - z ubraniami czy pamiątkami, a także sporty takie jak golf, windsurfing, żeglarstwo i snurkowanie oraz oczywiście nurkowanie, a ponadto zwiedzanie wysepek. Od listopada do marca panuje tu pora deszczowa i wieje silny wiatr, wielu turystów wtedy znika, jednak właśnie w tej porze jest najlepszy czas na ekscytujący windsurfing i żeglowanie.Łodzie

Na Boracay nie ma rejsów nurkowych (safari nurkowych, liveaboard'ów). Typowymi trasami rejsów na Filipinach są:

 

TUBBATAHA
Rafa Tubbataha dostępna jest tylko w określonej porze roku i tylko z pokładu łodzi rejsowych. Południowa część Visayas to odwiedziny między innymi na wyspie Apo, Balicasac i Cabilao. Podczas rejsów Tubbataha odwiedzane są słynne miejsca na Morzu Sulu. Poza wspaniałymi koralami zobaczyć można rekiny i manty.

CORON i APO REEF
Rejsy nurkowe na Coron oferują nurkowania na najpiękniejszych wrakach zatoki Coron Bay i osławioną rafę Apo Reef, o której znawcy mówią, że w niczym nie ustępuje rafie Tubbataha.

BOHOL
Piękne krajobrazy podwodne z gorgoniami, koralami miękkimi i wieloma kolorowymi rozgwiazdami. Podziwiać tu można ślimaki nagoskrzelne, antenariusy, wężorybowate, skorpeny, węże morskie.

POŁUDNIOWE LEYTE
Obok pięknej rafy występują tu rekiny wielorybie, najlepszy czas na spotkania z nimi to miesiące od marca do maja. Południowa Leyte odwiedzana jest w sezonie na rekiny wielorybie, co sprawia że istnieją naprawdę duże szanse na spotkanie tych majestatycznych stworzeń. Dodatkowo występują tu przepiękne ściany i wiele nieznanych jeszcze miejsc. Rejsy te oferujemy z reguły w połączeniu z pobytem na Malapascua.

ANILAO
Anilao oferuje wspaniałe nurkowania makro i piękną rafę na południe od Luzon i w pobliżu wyspy Mindoro.Programy
Boracay to wyspa cudownie białych plaż otoczonych palmami i krystalicznie czystych ciepłych wód. Są tu idealne warunki do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu i innych sportów wodnych.

Jedną z głównych atrakcji wyspy, poza plażami, jest Ogród Motyli – tropikalny ogród, w którym żyje 200 do 300 gatunków różnych motyli, jak również rośnie około 150 gatunków roślin. Nie lada atrakcją są także występujące na wyspie nietoperze.
Pogoda i klimat

Przez cały rok panuje tu ciepły, wilgotny, tropikalny klimat. Temperatura waha się w zależności od pory roku od 25º C w nocy do 35º C w dzień. Najcieplej jest od marca do maja. Pora deszczowa w zależności od regionu jest bardzo wyraźna i przypada na miesiące od czerwca do października. Podczas pory deszczowej mogą pojawić się tropikalne cyklony, szczególnie na terenie prowincji północnych (Luzon, Mindoro).


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 21-dniowa wiza. Jeśli planujecie dłuższy pobyt o wizę można ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie, bądź może ona być przedłużona na miejscu. Wiele hoteli załatwia te formalności dla swoich gości (opłata około 35 USD). Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest Tagalog. Na wyspach mówi się w wielu lokalnych narzeczach. Niemal wszyscy Filipińczycy mówią po angielsku i nie ma problemów z porozumieniem się.


Waluta

Walutą lokalną jest peso. 1PHP=0,076PLN. Zaleca się posiadanie gotówki w dolarach lub czeków podróżnych. W wielu miejscach honorowane są karty kredytowe. Należy wziąć pod uwagę, że płacenie kartą kredytową może łączyć się z dodatkową opłatą


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe pobierana jest opłata w wysokości 750 peso. Kwotę tę należy uiścić w lokalnej walucie na lotnisku.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Malaria nadal występuje w lasach deszczowych Palawan. Wszystkie hotele polecane przez nas leżą na terenach nie zagrożonych malarią. Prosimy o uaktualnienie tej informacji przed wyjazdem. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V. Konieczny jest adapter do amerykańskich gniazdek


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Calypso Diving Center - Boracay

Filipiny - Boracay

Profesjonalnie zorganizowane, urozmaicone nurkowania.

22 213 18 31
od 1848 PLN