Najlepsze nurkowania

Thalassa Dive Resort - Manado

Indonezja - Sulawesi


Jeden z naszych ulubionych ośrodków na Sulawesi z przemiłą, rodzinną atmosferą. Zarząd ośrodka i bazy aktywnie wspiera lokalną społeczność. Kolejną zaleta jest niewygórowana cena pakietów. Gorąco polecamy dodatkowe wycieczki lądowe do dżungli Tangkoko oraz kulturową Minahasa.


Jeden z naszych ulubionych ośrodków na Sulawesi z przemiłą, rodzinną atmosferą. Zarząd ośrodka i bazy aktywnie wspiera lokalną społeczność. Kolejną zaleta jest niewygórowana cena pakietów. Gorąco polecamy dodatkowe wycieczki lądowe do dżungli Tangkoko oraz kulturową Minahasa.


Położenie

Thalassa Dive Resort - niewielki i kameralny ośrodek położony jest zaledwie 25 minut drogi od lotniska i 20 minut drogi od Manado na granicy Parku Narodowego Bunaken. To 5* Centrum PADI, nazywany wcześniej Barracuda, jest jednym z trzech pierwszych ośrodków nurkowych na północnym Sulawesi i otwarty został w 1988 r.

 

Ośrodek położony jest pośród zieleni w gaju palmowym, otoczony drzewami owocowymi i bujnymi kwiatami. Znajduje się tu 19 pokoi w 4 różnych standardach.

  • Darmowe Wi-Fi
  • Klimatyzacja w pokojach
  • Pełne wyżywienie w cenie
  • Bardzo doświadczeni przewodnicy
  • 5* Centrum Nurkowe PADI w hotelu

Wyposażenie

Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację i własne łazienki z ciepłą wodą, a także własne tarasy, z których rozpościera się wspaniały widok na morze.

 

Bungalowy: Na terenie ośrodka znajduje się 7 bungalowów. Pokoje są przestronne, 50m2 i swobodnie mieszczą 3 lub 4 osoby.

Domki: Dostępne są 4 domki z widokiem na morze. Wielkość pokoju to około 35m2 - dlatego odpowiednie są dla 1 lub 2 osób.

Superior rooms: Pokoje znajdują się w domkach (2 pokoje pod jednym dachem). Ich powierzchnia to 50m2 i odpowiednie są nawet dla 3 osób.

Standard rooms: 4 pokoje standard znajdują się pod jednym dachem, dwa z nich połączone są tarasem. Powierzchnia: 25-30m2.

 

Grupy z pewnością zadowolone będą z możliwości zakwaterowania się blisko siebie - na specjalnie do tego przeznaczonym terenie położonym w najwyższym miejscu ośrodka, z zachwycającym widokiem na Manadao i zatokę. Można tu nawet zorganizować grilla w prywatnym ogrodzie przed domkami.

 

Centralnym punktem ośrodka jest z pewnością przestronna restauracja, w której znajduje się także recepcja, sklepik z pamiątkami, mała kawiarenka i salon. To rewelacyjne miejsce na drinka i przekąski, pogaduszki z innymi nurkami, a także na sprawdzenie w jednym z atlasów lub czasopism, co to była za ryba, którą widzieliście podczas nurkowania.

 

Śniadania, obiady i kolacje przygotowywane są przez dwóch miejscowych kucharzy. Posiłki to głównie tradycyjne dania Minahasa - z pewnością spróbujesz tu warzyw, których nie jadłeś nigdy wcześniej! Jeśli masz chęć - możesz nawet przyłączyć się do wspólnego gotowania! :-)

 

Co tydzień przy basenie organizowany jest wieczorek, podczas którego goście w romantycznej atmosferze pośród świec mogą cieszyć się muzyką na żywo i wyśmienitym jedzeniem.


Cena od: 2103 PLN

(7 nocy w pokoju Hilltop DBL, pełne wyżywienie, transfery lotniskowe.)Cena od osoby w terminie od 01.03.2017 - 1.03.2018
Pakiet 5 nocy / 8 nurkowań, Sea View Cottage DBL3487 PLN
Pakiet 5 nocy / 8 nurkowań, Seaview Bungalow DBL3738 PLN
Pakiet 6 nocy / 11 nurkowań, Hill Top Standard DBL3884 PLN
Pakiet 6 nocy / 11 nurkowań, Sea View Cottage DBL4168 PLN
Pakiet 6 nocy / 11 nurkowań, Seaview Bungalow DBL4470 PLN
Pakiet 9 nocy / 17 nurkowań, Hill Top Standard DBL5770 PLN
Pakiet 9 nocy / 17 nurkowań, Sea View Cottage DBL6200 PLN
Pakiet 9 nocy / 17 nurkowań, Seaview Bungalow DBL6649 PLN
1 noc Hill Top Standard DBL, wyżywienie Full Board265 PLN
1 noc Sea View Cottage DBL, wyżywienie Full Board317 PLN
1 noc Seaview Bungalow DBL, wyżywienie Full Board366 PLN

Cena od osoby w terminie od 01.03.2015 - 28.02.2016
Pakiet 5 nocy / 8 nurkowań, Hill Top Standard DBL2405 PLN
Pakiet 5 nocy / 8 nurkowań, Sea View Cottage DBL2642 PLN
Pakiet 5 nocy / 8 nurkowań, Seaview Bungalow DBL2878 PLN
Pakiet 6 nocy / 11 nurkowań, Hill Top Standard DBL2883 PLN
Pakiet 6 nocy / 11 nurkowań, Sea View Cottage DBL3166 PLN
Pakiet 6 nocy / 11 nurkowań, Seaview Bungalow DBL3450 PLN
Pakiet 9 nocy / 17 nurkowań, Hill Top Standard DBL4428 PLN
Pakiet 9 nocy / 17 nurkowań, Sea View Cottage DBL4853 PLN
Pakiet 9 nocy / 17 nurkowań, Seaview Bungalow DBL5278 PLN
1 noc Hill Top Standard DBL, wyżywienie Full Board213 PLN
1 noc Sea View Cottage DBL, wyżywienie Full Board260 PLN
1 noc Seaview Bungalow DBL, wyżywienie Full Board307 PLN
Transfery lotniskowe w dwie strony, przy min. 2 osobach125 PLN

Cena pakietu zawiera:
zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, transfery lotniskowe, pełne wyżywienie (FB), pakiet nurkowy

Prosimy o kontakt w celu wyceny samego zakwaterowania, bez nurkowań lub pakietów z zakwaterowaniem w jednoosobowym pokoju.
Nurkowanie

Sulawesi to wspaniały koktajl wszelkiego rodzaju nurkowań. Znajdziemy tu usiane koralami strome ściany w rejonie Bunaken i Bangka, po makronurkowanie w czarnym piachu na Lembeh, ławice dużych ryb w silnych prądach opływających Siau, czy wraki Makassar. Znajdziemy tu także nieskażone turystyką atole Tukangbesi (Wakatobi), czy stosunkowo łatwe nurkowania na rafach w rejonie Donggala.

 

Polecane miejsca nurkowe: Na Sulawesi, należy nastawić się na strome ściany z nieprawdopodobną ilością korali i innych stworzeń. Widoczność jest zwykle bardzo dobra – 20-30 m, często nawet większa, choć bywają okresy, kiedy plankton sprawia, że zmniejsza się do 10-15 m. Nurkuje się tu w kilku głównych obszarach – północ Sulawesi to Park Narodowy Bunaken, w którego skład wchodzi najbardziej znana wyspa Bunaken i okoliczne – Manado Tua, Siladen, Montehage i Nain.

 

Bunaken

Podwodny Park Narodowy Bunaken zaliczany jest do najlepszych miejsc nurkowych w całej Indonezji.Korale występują tu do głębokości 40-50m, a w głębszych partiach można zobaczyć rekiny, raje i napoleony. Zachodnia strona wyspy to rozciągająca się na 2 km ściana – uwaga na pływy – przy odpływie mogą tu występować silne prądy, jednak przypływ oferuje wspaniałe nurkowania w prądach. Występują tu żółwie, węże morskie, orlenie, napoleony, tuńczyki i rekiny rafowe, a także wiele gatunków makro. Do najciekawszych miejsc należą:

 

Bunaken Timur - osłonięty od sztormów, a więc oferujący wspaniałe ogrody koralowe.

Sachiko’s Point – oferujący wspaniałe korale miękkie oraz rekiny i inne pelagiczne gatunki.

Fukui - jest miejscem zdecydowanie różniącym się od pozostałych – delikatny spadek oferujący nurkowanie z różnymi stworzeniami, od makro po pelagiczne. Występuje tu także kolonia małż Tridacna. Jest to popularne miejsce na zdjęcia.

 

Lembeh Strait

Cieśnina Lembeh to miejsce naprawdę wyjątkowe, mekka fotografów podwodnych i biologów, oferujące niezapomniane nurkowania makro, gdzie przy każdym nurkowaniu można odkryć nowe, nieznane do tej pory gatunki. Lembeh słynie przede wszystkim z miejsc nurkowych z ciemnym piaskiem, tzw. muck diving i różnorodnych nurkowań – łagodne zbocza, bogactwo korali twardych i miękkich, wychodnie, ściany, szczyty i rumowiska, wraki, a także mix tego wszystkiego sprawia, że słowo „nuda” tu nie istnieje. Żabnice, ślimaki nagoskrzelne, kraby, krewetki, mątwy, ghost pipe fish, skorpenowate, a czasem wszystkie te gatunki naraz są niemalże gwarantowane podczas każdego nurkowania.

 

Sangihe Islands

Wyspy Sangihe położone na północy Sulawesi, dostępne są tylko z łodzi safari. W tym rejonie na nurków czekają wspaniała widoczność, piękne i zdrowe ogrody koralowe, jak i ławice dużych ryb, rekiny młoty, wieloryby czy przy odrobinie szczęścia nawet diugonie. Na miłośników makrofotografii czekają ślimaki nagoskrzelne, żabnice, krewetki, kraby oraz płazińce. Atrakcją regionu jest również aktywny, podwodny wulkan.

 

Togian Islands

Wyspy Togian dostępne są tylko z łodzi safari. Regiony Togian uraczą nas pięknymi rafami, różnorodnością gatunków ryb rafowych oraz wyjątkowymi ogrodami koralowymi, wśród których znajdziemy wszystko to, co miłośnicy makrofotografii lubią najbardziej, wiele gatunków ślimaków, ghost pipefish, żabnice, krewetki, żagiewki i kraby.

 

Selayar

Region wyspy Selayar wyróżnia się sporą ilością jaskiń i przewieszeń. Rafy pokryte są pięknymi koralami miękkimi, gorgoniami, kolorowymi gąbkami wśród których liczyć możemy na spotkania z różnorodnymi gatunkami ryb rafowych. Pozostałych 15 nurkowisk to głównie pięknie pokryte koralami strome ściany. Możemy liczyć na spotkania z rekinami rafowymi, orleniami, granikami, ławicami barakud, murenami, jak i przedstawicielami różnorodnych, mniejszych gatunków.

 

Wakatobi

Niesamowite bogactwo i różnorodność raf  Tukang Besi Islands przyciąga w te rejony wielu nurków poszukujących dziewiczych raf, których jest tu pod dostatkiem. Rafy tu, to głównie strome ściany, ale również podwodne góry i jaskinie oraz niewielki wrak. Główną atrakcją Wakaktobi jest rafa przydomowa, na którą składa się aż sześć nurkowisk. Rafa wokół wyspy uważana jest za najpiękniejszą rafę przydomową w całej Indonezji, a miłośnicy makrofotografii jak i fotografowie „wide angle” z pewnością nie będą znudzeni tym podwodnym rajem, nurkując nawet kilka razy dziennie.

 

Najlepszy czas na wyjazd: sezon nurkowy na Sulawesi trwa cały rok, ze szczytowym okresem przypadającym na lipiec i sierpień. Południe Sulawesi warto odwiedzić w miesiącach od października do kwietnia. Rekomendowane miesiące na wyjazd na Bunaken to okres od marca do listopada. Na Lembeh Strait piękne nurkowania będziemy mieć przez cały rok.

 

Porady: Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody wynosi zazwyczaj w granicach 25ºC do 30ºC. Pianka o grubości 3 lub 5 mm będzie wystarczająca.

 

Komory dekompresyjne znajdują się w Manado i Makassar.

 

Według nas jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie z niebywałą różnorodnością gatunków morskiego życia.Kraj i ludzie

Sulawesi (Celebes) leży po obu stronach równika między Kalimantanem a Molukami. Sulawesi jest wyspą interesującą z kilku powodów – ciekawy jest jej kształt i krajobrazy, a także mieszkańcy i ich zwyczaje, jak również niezwykłe i niespotykane nigdzie indziej zwierzęta. W krajobrazie dominują strome góry i głębokie wąwozy, wartkie rzeki i strumienie, górskie jeziora, bujne lasy deszczowe, a także sawanny z palmami i białymi piaszczystymi plażami, a przy brzegu rafy koralowe. Występują tu endemiczne zwierzęta – makaki czarne, babirusy, bawołki anoa, nogale hełmiaste (maleo), tarsiery (wyraki upiory) i wiele gatunków kolorowych motyli. Warto zwrócić uwagę na rytuały śmierci plemiona Toradża w centralnej części Sulawesi i znane rafy północnego Sulawesi.

 

Tana Toraja, to region w południowej części wyspy Sulawesi. Zamieszkały jest on przez chrześcijańska grupę etniczną Toradżów. Region ten przyciąga odwiedzających niepowtarzalną architekturą w postaci drewnianych domów z dachami w kształcie łodzi, barwnymi, hucznymi i trwającymi nawet po kilka dni obrzędami pogrzebowymi oraz niecodziennymi metodami pochówków.Łodzie

Wybór rejsów nurkowych wokół rejonów Bunaken i Lembeh jest spory. Trasy rejsów dość często zawierają również wyprawy do Bangka Island jak również Sangihe Islands. Możliwe są rejsy łodzi wokół Wakatobi oraz Halmahery.Programy

Wyspa Sulawesi oferuje niezliczone możliwości wycieczek. Od jednodniowych wycieczek do wielodniowych, kulturowych wypraw. Wycieczka Toraja prowadzi gości do świata mitów i rytuałów śmierci. W Parku Narodowym Tangkoko można zobaczyć najmniejszą małpę południowo-wschodniej Azji - Tarsius.


Galeria

Pogoda i klimat

Tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza. Sucha pora z ograniczoną ilością opadów trwa od kwietnia do października, większość opadów przypada na grudzień i styczeń.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 60-dniowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

 

Językiem narodowym jest bahasa, jednak w centrach turystycznych można bez problemu porozumieć się w języku angielskim. Warto jednak spróbować nauczyć się bahasa, gdyż jest to bardzo prosty język. Z pomocą małego słownika dacie sobie radę w większości sytuacji.

Waluta

Walutą obowiązującą są indonezyjskie rupie. 10000 IDR = 3,88PLN. W wielu miejscach można płacić czekami podróżnymi, dolarami i kartami kredytowymi. Należy pamiętać że płacąc kartą kredytową często zostanie naliczona dodatkowa opłata.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe z kraju pobierana jest opłata w wysokości 100 000 rupii. Można ją uregulować jedynie na lotnisku w lokalnej walucie.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Bali malaria nie występuje, jednak można się z nią spotkać na Irian Jaya i na niewielkich wyspach Sunda, a w szczególności w lasach deszczowych Kalimantan. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220 V


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Thalassa Dive Center

Indonezja - Sulawesi

Dobry wybór dla rozpoczynających przygodę z nurkowaniem. Motto bazy: "Przyjedź jako gość, wyjedź jako przyjaciel" mówi samo za siebie. Profesjonalna i rodzinna baza organizująca nurkowania na terenie Parku Narodowego Bunaken oraz wypłynięcia na Bangka i Lembeh

22 213 18 31
od 2103 PLN