Najlepsze nurkowania

Truk Blue Lagoon Resort

Truk / Chuuk


Dobrej klasy ośrodek oferuje nurkowania na najlepszych wrakach świata


Dobrej klasy ośrodek oferuje nurkowania na najlepszych wrakach świata


Położenie

Ośrodek ten położony jest na głównej wyspie Truk- Moen. Roztacza się z niego wspaniały widok na Lagunę Truk.


Wyposażenie

Pokoje rozmieszczone w dwupiętrowych budynkach wspaniale komponują się z tropikalną scenerią. Wszystkie z 54 pokoi są nowocześnie urządzone, dysponują klimatyzacją i balkonami. Z hotelowej przystani łodzie wypływają na nurkowania i różne wycieczki. Na terenie hotelu znajduje się centrum nurkowe. Jednak osoby, które nie chcą podziwiać piękna podwodnego świata ośrodek oferuje wiele możliwości rozrywki. Można się wybrać na wycieczkę po miejscach związanych z historią II wojny światowej, poznać lepiej miejscową kulturę, odpocząć na malutkiej wysepce, wypożyczyć kajaki czy połowić ryby. Hotelowa restauracja serwuje dania z miejscowych owoców morza oraz potrawy będące połączenie kuchni Pacyfiku i Azji. Na całodniowe wyprawy można zabrać ze sobą lunch.


Cena od: 2351 PLN

(7 nocy w pokoju Standard DBL, transfery lotniskowe )Cena od osoby w 2017:
1 noc w pokoju Standard SGL588 PLN
1 noc w pokoju Superior SGL611 PLN
1 noc w pokoju Standard DBL329 PLN
1 noc w pokoju Superior DBL341 PLN
Deluxe Suite367 PLN
Transfer z/na lotnisko, w dwie strony (10,50 USD)47 PLN
Nurkowanie

   Duża, chroniona laguna należącą do Truk to idealny, naturalny port. Nic więc dziwnego, że w czasie II wojny światowej Japończycy zbudowali tu dużą bazę morską. W lutym 1944 roku w trakcie Operacji Hailstone dzięki nalotom całkowicie zniszczyli japońską flotę. Przypuszcza się, że w lagunie leży ponad 60 wraków statków. Naukowcy odkryli 41 statków i samolotów. Wraki te są teraz oficjalnym, podwodnym muzeum. Wraz z upływem czasu przekształciły się one w sztuczne rafy. We wrakach cały czas można oglądać różne przybory, głównie dzięki przewodnikom, którzy zadbali o to, by nikt nic nie zabierał. Wszystkie wraki znajdują się w dużej lagunie Truk, z pewnymi wyjątkami są na głębokości od 15 do 40 metrów. Dzięki dobrej ochronie nurkować można tu przez cały rok. Prawie w ogóle nie występują tu prądy.

    

   Fujikawa Maru, Truk, Mikronezja

   Laguny Truck mają ponad 60 wraków statków i tuziny zatopionych samolotów – pozostałości po japońskiej flocie zniszczonej w 1944 r. Fujkawa Maru to 183 metrowy frachtowiec o wyporności 7,000 ton spoczywający w płytkiej wodzie, z ciężką artylerią na dziobie i silnikami Zero Fighter oraz skrzydłami w ładowni. Płytkie głębokości pozwalają na nurkowania w okolicach mostka, gdzie znajdują się liczne skamieniałe butelki saké. Maszynownia jest osiągalna dla nurków a wrak jest udekorowany żywo kolorowymi miękkimi koralami. Na Truk znajduje się również San Francisco Maru – jest to co prawda głębsze nurkowisko ale znajdujące się tam miny oraz czołgi są wystarczającą nagrodą. ...więcej o wrakach

    

   Należy zabrać swój certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Temperatura wody waha się w granicach 27° do 29°C. Pianka o grubości 3 lub 5mm będzie z pewnością wystarczająca. Komora dekompresyjna znajduje się od niedawna na głównej wyspie Weno. Naszym zdaniem: Truk to najlepsze miejsce na świecie do nurkowania wrakowego. Każdy miłośnik tego typu nurkowań musi odwiedzić to miejsce.Kraj i ludzie

Grupa wysp leżących w południowej Karolinie na zachodnim Pacyfiku. Truk składa się z 50 wysp wulkanicznych, otoczonych przez atol. Z sąsiednimi wyspami Truk należy do Sfederowanych Stanów Mikronezji. Główną wyspą a zarazem siedzibą rządu jest Weno zwany również wcześniej Moen. Na Truku znajduje się wiele pozostałości po II wojnie światowej. Japońskie tunele, bunkry i inne kompleksy obronne. Innym wartym zwiedzenia miejscem jest Centrum Etnograficzne Chuuk, jaskinie Nefo, Mt Tonachou, szkoła średnia Xavier i japońska latarnia morska. Truk oferuje zwiedzającym możliwość zapoznania się z kulturą Mikronezji, można obejrzeć maski, wojenne maczugi, lava lavas z naturalnych włókien i inne ważne kulturowe przedmioty. Obecnie wyspą odwiedzają głównie biznesmeni i nurkowie.Łodzie

Jest to najlepsze rozwiązanie dla nurkowania na wrakach laguny. Tryb życia wyznaczany jest tu przez nurkowanie, jedzenie i sen.


Pogoda i klimat

Na Truk panuje klimat tropikalny ze względnie stałymi temperaturami rzędu 25°C do 32°C i wysoką wilgotnością powietrza. Czas od grudnia do kwietnia jest najlepszym okresem na wyprawę w te rejony. Jest nieco chłodniej i przeważnie nie pada.


Wjazd

Ogólnie mówiąc jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe dla Europejczyków, jest paszport ważny na 6 miesięcy po dacie wylotu. Ponieważ jednak na Truk można się dostać jedynie przez Guam lub Honolulu, wymagana jest wiza amerykańska. Przy wjeździe wymagany jest również bilet powrotny.


Język

Językiem oficjalnym jest język angielski. Poza tym można spotkać Mikronezyjskie dialekty.


Waluta

Oficjalną walutą jest dolar amerykański. W wielu miejscach można płacić czekami podróżnymi jak również kartą kredytową.


Ubezpieczenie

Zalecamy wykupienie poniższych ubezpieczeń: ubezpieczenie od utraty i zniszczenia bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży, ubezpieczenie na wypadek awaryjnego powrotu do domu, specjalne ubezpieczenie nurkowe na przelot awionetką-ambulansem.


Wyjzad

Obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 15USD


Zdrowie

Przyjezdnych z Europy nie obowiązują żadne szczepienia. Prosimy o sprawdzenie w lokalnej ambasadzie wytycznych, dotyczących danego kraju. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V/ 60Hz; konieczny adapter do kontaktów amerykańskich.

22 213 18 31
od 2351 PLN