Najlepsze nurkowania

Sea Bees - Khao Lak

Tajlandia


Bazę wyróżnia niewątpliwa renoma, którą osiągnęli ciężką pracą, długoletnim doświadczeniem oraz przestrzeganiem procedur bezpieczeństwa. Klientów obsługują wyłącznie doświadczeni instruktorzy i divemasterzy.


Opis

Sea Bees posiadają kilka baz w Khao Lak. Z ich usług korzystają przede wszystkim goście hoteli Palm Garden Resort, Marriot, Pullman. Do dyspozycji nurków jest również sklep w centrum Khao Lak, dzięki czemu nurkowie mają łatwy dostęp do wszystkich usług oferowanych przez tę bazę. 

Główna siedziba bazy Sea Bees w Khao Lak znajduje się w hotelu Palm Garden Resort. Baza jest czynna od 07:00 rano do 21:00. Codziennie organizowane są wypłynięcia na nurkowanie dzienne a także pełen zakres kursów nurkowych od poziomu dla początkujących nurków (OWD) do zaawansowanych w systemie CMAS, SSI oraz PADI.


Nurkowanie

Nurkuje się w małych grupach maksymalnie 4 nurków na 1 przewodnika. Organizując grupy i wybierając miejsca nurkowe największym kryterium jest doświadczenie nurków oraz konsumpcja powietrza. Podczas całodziennych wycieczek z Khao Lak oferowane są co najmniej 2 nurkowania z minimum 1,5h przerwą powierzchniową. Maksymalna głębokość nurkowań to 30m a maksymalna długość jednego nurkowania to 1h. Nurkowanie odbywa się z 12l aluminiowymi butlami z zaworami INT lub za niewielką opłatą można wypożyczyć 15l butle oraz butle z nitroxem.

Łodzie Runaway oraz Stingray należą do Sea Bees  i zostały wyposażone w dwa silniki umożliwiające wypłynięcie nawet przy trudnej fali. Sprzęt, którym dysponuje baza tj. łodzie, butle, sprzęt nurkowy, system ratunkowy oraz procedury ratunkowe posiadają odpowiednie certyfikaty jakościowe i bezpieczeństwa. Mniejsza łódź Runway, przeznaczona jest dla max 12 nurków wykorzystywana jest do bliższych miejsc nurkowych, natomiast  Stingray to potężny katamaran, który dociera do Similanów w ciagu 2 godzin. 

To co wyróżnia bazy Sea Bees to fakt, że zatrudniają wyłącznie doświadczonych instruktorów nurkowania oraz divemasterów. Bardzo ważną kwestią dla bazy jest również przygotowywanie wyłącznie świeżego prowiantu na nurkowanie, z uwzględnieniem specjalnych wymagań nurków.


Miejsca nurkowe

Nurkując z bazą Sea Bees z Khao Lak nurkowie mogą skorzystać z całodziennych wycieczek nurkowych na Similany, Koh Bon, Koh Tachai a także na wrak Boonsung oraz Sea Chart.

Tygodniowy grafik miejsc odwiedzanych przez poszczególne łodzi:

STINGRAY

Poniedziałek 2 nurkowania na Similanach wyspy 4 lub 8

Wtorek 3 nurkowania na Ko Tachai, Koh Bon, Wrak Premchai  - dopłata 1400THB

Środa 2 nurkowania na Similanach wyspy 4 oraz 5

Czwartek 2 nurkowania na Similanach wyspy 4 oraz 7

Piątek 2 nurkowania na wyspie 8

Sobota 2 nurkowania na Koh Bon

Niedziela 2 nurkowania na wyspach 5 oraz 7

 

RUNAWAY

Poniedziałek, Środa i Piątek - 2 nurkowania na wraku Bonsoong

Sobota 2 nurkowania na Sea Chart i wraku Premchai 

Niedziela 2 nurkowania na Wraku Premchai oraz rafie K.N.Y.

 

Similany

Długość przejazdu ok. 1:45h, wypłynięcie z wybrzeża ok. 09.00 rano, powrót ok. 17.15. 

Wyspy Similany znajdują się na północnym zachodzie od Phuket, są to wyspy pod ochroną.  Naturalne piaszczyste plaże i piękne formacje skalne, które są opływane przez krystaliczne wody Morza Andamańskiego sprawiły, że wyspy stały się jednym z najpopularniejszych miejsc nurkowych w Azji. Park Narodowy może być odwiedzany tylko od listopada do kwietnia. Na wyspach znajduje się ponad 20 miejsc nurkowych, które są regularnie odwiedzane, z dobrą widocznością, znajdują się  tu różnorodne miejsca do nurkowania z pięknymi koralowcami i wieloma rybami. Tutaj można znaleźć całą różnorodność biologiczną Azji, od krewetek i żabnicy, przez małe kraby i krewetki, po rekiny lamparta, pielęgniarki i rafy, ale także od czasu do czasu obserwuje się tu płaszczki i rekiny wielorybie. Maksymalna głębokość wynosi 40 metrów.

 
Koh Bon
Czas przejazdu trwa ok. 2h. wypłynięcie jest o godz.  09.00, powrót o 17.15
Koh Bon słynie ze spotkań z mantami ale również jest tu też dużo innych ryb i pięknych koralowców. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz tu także rekiny wielorybie. 
 
Maksymalna głębokość wynosi 40 metrów.
 
Boonsung, Sea Chart & Premchai Wrack
Czas przejazdu trwa od 60 do 75 minut. Wypłynięcie rozpoczyna się o godz. 09.00, powrót o godz. 15.30. 
U wybrzeża Khao Lak znajdują się 3 wraki dostępne dla nurków rekreacyjnych. 
Boonsung leży na głębokości 20metrów i jest to wrak statku pogłębiarki, który zatonął w 1979 roku. Dziś jest ładnie porośnięty miękkimi koralowcami zapewniając schronienie wielu rybom. 
Premchai to również stary relikt z czasów wydobywania cyny, leży na zaledwie 15 - 20 metrach głębokości. 
The Sea Chart natomiast zatonął w sierpniu 2009 r., jest to 80- metrowy wrak będący domem dla ryb. Zaczęły go już również porastać pierwsze koralowce. Wrak ten jest zarezerwowany dla doświadczonych nurków z min. 100 zalogowanymi nurkowaniami oraz licencją AOWD.

Naszym zdaniem

Bazę wyróżnia niewątpliwa renoma, którą osiągnęli ciężką pracą, długoletnim doświadczeniem oraz przestrzeganiem procedur bezpieczeństwa. Klientów obsługują wyłącznie doświadczeni instruktorzy i divemasterzy.


Cena od: 1536 PLN

(Pakiet 3 dni / 6 nurkowań (wrak, Similany, Koh Bon))Cena w terminie 01.11.2018-30.04.2019 od osoby:
Pakiet Discovery: 3 dni / 6 nurkowań (wrak, Similany, Koh Bon)1536 PLN
Pakiet Khao Lak Mix: 5 dni / 10 nurkowań (wrak, 3 x Similany, Koh Bon)2490 PLN
Pakiet Special: 8 dni / 16 nurkowań (wrak, 4 x Similany, 2 x Koh Bon)3705 PLN

Cena w terminie 01.11.2019 - 30.04.2020 od osoby:
Pakiet Discovery: 3 dni / 6 nurkowań (wrak, Similany, Koh Bon)1597 PLN
Pakiet Khao Lak Mix: 5 dni / 10 nurkowań (wrak, 3 x Similany, Koh Bon)2684 PLN
Pakiet Special: 8 dni / 16 nurkowań (wrak, 4 x Similany, 2 x Koh Bon)3960 PLN

Cena pakietu nurkowego zawiera: 2 nurkowania dziennie, 12l butla, balast, przewodnik, transfery z Khao Lak, śniadanie, lunch, owoce, kawa, herbata, napoje bezalkoholowe, ręcznik.

Możliwość ukończenia kursów w systemie PADI.

DODATKOWE OPŁATY (płatne na miejscu)
Wypożyczenie sprzętu nurkowego (pełen komplet)109 PLN

Możliwość wypożyczenia pojedynczych elementów sprzętu nurkowego. Ceny na życzenie.

OPŁATY PARKOWE (płatne na miejscu)
Opłata parkowa Similany / osoba nurkująca (700 THB / dzień)85 PLN
Opłata parkowa Similany / osoba nienurkująca (500 THB / dzień)57 PLN

Opłata parkowa ustalana jest przez rząd Tajlandii i może ulec zmianie.
Nurkowanie

Tajlandia to przede wszystkim niesamowita różnorodność zarówno pod, jak i nad wodą. Najbardziej popularne miejsca nurkowe znajdują się na zachodniej stronie kraju na Morzu Andamańskim, wszystkie dostępne wyłącznie z łodzi. Wyspy Similan, niezamieszkałe i obdarowane białymi piaszczystymi plażami, dostępne są z Phuket podczas kilkudniowych wyjazdów i z Khao Lak podczas całodziennych rejsów lub safari nurkowych. Niektóre wyspy można odwiedzić w przerwie pomiędzy nurkowaniami, rajskie krajobrazy piaszczystych plaż w połączeniu z tropikalną roślinnością stanowią nie lada atrakcję.

 

 

Polecane miejsca nurkowe:

 

Similan Islands

W Podwodnym Parku Narodowym wysp Similan, zobaczyć możemy dwa typy terenów nurkowych:

Od strony zachodniej prawie wszystkie wyspy otoczone są olbrzymimi granitowymi blokami. Są to idealne miejsca nurkowe, gdzie zobaczyć można zarówno większe ryby typu rekiny czy manty jak i mnóstwo mniejszych gatunków.

Po wschodniej stronie wysp leżą łagodnie opadające rafy, gdzie znajdziemy piaszczyste dno pokryte blokami koralowymi, a na nich wielką różnorodność miękkich i twardych korali, mniejsze gatunki życia podwodnego typu makro jak i mureny, płaszczki czy żółwie.    Similany dają schronienie ok. 200 rodzajom korali kamiennych, ok. 350 rodzajom korali miękkich, setkom rodzajów ryb, z których kilka jest szczególnie popularnych nurkującym, jak np. rekin tygrysi czy manty.

 

Elephant Head Rock – jedno z najbardziej widowiskowych nurkowisk na całych Similanach. Nazwa miejsca pochodzi od nietypowego ułożenia ogromnych skał, które kształtem przypominają głowę słonia. Sceneria pod wodą to głównie strome ściany i piękne, ogromne, granitowe bloki, które tworzą tunele, przejścia i półki. Nurkując wokół nich mamy szansę na spotkanie płaszczek, żółwi, muren czy ławice większych ryb z gatunku sweetlips, snapper czy przy odrobinie szczęścia rekiny rafowe.

 

Anita’s Reef – to typowe dla wschodniej strony wysp Similan nurkowisko, z łagodnie opadającym piaszczystym dnem, gdzieniegdzie usianym kolorowymi blokami koralowymi. Nurkowanie zwykle odbywa się dryfując z prądem, a podziwiać możemy między innymi: skrzydlice, rogatnice, żółwie, węgorze czy płaszczki. Pomiędzy usłanymi miękkimi koralami blokami koralowymi spotkać możemy ślimaki nagoskrzelne, żabnice, kraby i krewetki.

 

Koh Bon

Położony na północy Wysp Similan oferuje spektakularną stromą ścianę po południowo-zachodniej stronie wyspy i jest najlepszym miejscem w Tajlandii do podziwiania przepływających blisko mant

 

Koh Tachai

Wyspa położona 30 km na północ od Ko Bon oferuje dużą różnorodność twardych i miękkich korali. Koh Tachai znany jest z możliwości regularnego oglądania barakud czy mant

 

Richelieu Rock

Uznawane za najlepsze miejsce nurkowe całego Morza Andamańskiego, leży około 45 km na północ od Koh Tachai. Ta samotnie stojąca skała, która pojawia się jedynie przy niskim poziomie wody, strzeżona jest całkowicie przez różne rodzaje miękkich korali i oferuje jedyne w swoim rodzaju bogactwo ryb, wśród nich barakudy, krewetki, skorpeny, bat fish, duże ławice makreli, jak również ogończy. To miejsce nurkowe jest również często odwiedzane przez rekina wielorybiego.

 

Archipelag Merguii mielizny Birmy należą do najlepszych miejsc nurkowych południowej Azji. Znajdziemy tu bogactwo korali i różnorodność ryb: tuńczyków, mant, barrakud oraz rekinów wielorybich. Równie piękne miejsca nurkowe znajdziemy wokół wyspy Ko Lanta obfite w korale miękkie oraz w wiele kolorowych ryb rafowych osiedlonych w jej pobliżu. Na wielu rafach spotkać można rekiny tygrysie.

 

Miejsca nurkowe w Zatoce Tajlandzkiej może nie są tak pełne kolorów jak w Morzu Andamańskim, ale również tutaj przeżyć można piękne nurkowania. Najlepszym rejonem jest obszar raf wokół Koh Tao. Zaletą nurkowania w Zatoce jest fakt, że nurkowanie odbywa się w niej niezależnie od sezonu, podczas gdy odległe miejsca nurkowe na Similanach na zachodniej stronie Tajlandii dostępne są jedynie w tzw. porze suchej, czyli od mniej więcej listopada do kwietnia/maja.

 

Najlepszy czas na wyjazd: sezon na safari nurkowe na Similan Islands trwa od listopada do kwietnia.

Porady: Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT . Temperatury wody wahają się pomiędzy 27°C a 30°C. Wystarcza pianka o grubości od 3 do 5 mm.

 

Komora dekompresyjna znajduje się w Phuket i Koh Samui

 

Według nas: Idealne w połączeniu z programami lądowymi. Najlepsze nurkowania możliwe są podczas safari.Kraj i ludzie

Obszar kraju graniczy na północy i zachodzie z Myanmar (Birma), na północnym-wschodzie z Laosem, na południowym-wschodzie z Kambodżą. Bangkok jest stolicą i jednocześnie największym miastem kraju. Tajowie stanowią przeważającą część społeczeństwa Tajlandii. Największą grupą mniejszości są Chińczycy - ok. 1%, z których wielu jest już obywatelami Tajlandii. Pozostałe grupy mniejszości to żyjący na południowych prowincjach Malezyjczycy, członkowie narodów górskich Północy jak np. obywatele Kambodży i uchodźcy wietnamscy na wschodzie kraju. Tajlandia, to kraj śmiechu. Turystę zachwycają widoki na szerokie piaszczyste plaże, lazurową wodę, zielone połacie pól i rzeczki wijące się przez tropikalne ściany. Tajlandia jest krajem spokojnym i jednocześnie bardzo przyjemnym do życia.

Bangkok będący stolicą kraju łączy te przeciwieństwa - codzienny chaos komunikacji i wzmożonego ruchu oraz miejsca ciszy w tamtejszych świątyniach. Bangkok stanowi również idealny punkt wyjścia dla całodziennych wycieczek oraz podróży po regionach tego fascynującego kraju.

Przepiękne plaże po zachodniej stronie Morza Andamańskiego lub wschodniej stronie zatoki zapraszają do pobytu. Sławne wyspy Phuket i Ko Samui oferują turystom różnorodne możliwości, wraz z hotelami odpowiadającymi wymaganiom standardów światowych.Łodzie

Zabierają nurków do najlepszych miejsc nurkowych wokół Morza Andamańskiego. Łodzie nurkowe wypływają najczęściej z Khao Lak lub Phuket, a dostępne rejsy trwają zwykle od 4 do 8 dni. Podczas krótszych rejsów odwiedzić można: Wyspy Similan, Koh Bon, Koh Tachai, Richelieu Rock, a dłuższe rejsy dodatkowo zabiorą nas jeszcze do Surin Islands, Birma Banks i Archipelagu Mergui. Standard statków nurkowych w Tajlandii jest dobry, a jedzenie wyśmienite.Programy

Zwiedzanie starych zabytków i monumentów minionych kultur przenoszą zwiedzających w inny czas. Lśniące złotem świątynie i pełne splendoru pałace spotkać można na terenie całego kraju. Północna Tajlandia i legendarny "Złoty Trójkąt" zwiedzić można podczas wycieczek objazdowych. Możliwa jest klasyczna prywatna wycieczka do najlepszych hoteli lub indywidualna trasa w małej grupie. Ludzie tam mieszkający są bardzo serdeczni i przyjaźni, trudno więc zapomnieć o tej wspaniałej przygodzie. Podróżowanie i zwiedzanie Tajlandii należy do dość łatwych zadań, różnorodność i dostępność wszelkiego rodzaju wycieczek czyni ten kraj bardzo interesującym. W zależności od zainteresowań możemy wybrać się na zwiedzanie niezliczonych świątyń, muzeów, trekkingi po lasach deszczowych i oglądanie wodospadów, zakupy nocne w Bangkoku, wycieczki lasem na słoniach czy odwiedziny licznych parków narodowych z ich atrakcjami takimi jak: oglądanie małp czy tygrysów, wyprawy kajakowe lub raj wspinaczkowy w Krabi.

Pogoda i klimat

Tropikalne powietrze z wysokim poziomem wilgotności. Dwa okresy pogodowe dominują na zachodzie Tajlandii. Od maja do października jest pora deszczowa, jest upalnie, parno i może bardzo dużo padać. Od listopada do kwietnia jest najsuchszy i najprzyjemniejszy czas, choć może być również bardzo upalnie. Po wschodniej stronie Zatoki Tajlandzkiej te dwie fazy klimatyczne zmieniają się co pół roku. W regionach gór na północy "Złotego Trójkąta" może nocami ochładzać się do punktu zamarzania. Tajlandia jest jednakże całorocznym celem podróży, także podczas pory deszczowej, gdzie krótkie intensywne ulewy przeplatają się z promieniami mocno świecącego słońca.


Wjazd

 

Od dnia 11 sierpnia 2011 posiadacze polskich paszportów mogą podróżować do Tajlandii w celach turystycznych do 30 dni pobytu bez konieczności ubiegania się o wizę. W sytuacji gdy granica Tajlandii będzie przekraczana drogą lądową z państw sąsiednich (Laos, Malezja, Kambodża i Birma) pobyt wynosi 15 dni. Gdy pobyt będzie przekraczał 30 dni bądź cel wizyty będzie inny niż turystyczny należy ubiegać się o wizę w Ambasadzie Królestwa Tajlandii.
 
Przekraczając granicę Tajlandii i korzystając ze zwolnienia wizowego należy posiadać:
- paszport ważny minimum 6 miesięcy w momencie wjazdu,
- bilety (lotnicze, kolejowe, autobusowe itp.) potwierdzające opuszczenie terytorium Tajlandii w ciągu 30 dni (15 dni jeżeli granica Królestwa Tajlandii przekraczana jest drogą lądową),
- środki finansowe na pobyt (10.000 Baht/osoba, 20.000 Baht/rodzina).

 

 

W Tajlandii obowiązują surowe sankcje za wykonywanie pracy bez urzędowego zezwolenia, nawet wobec zagranicznych przewodników turystycznych. Złamanie tego przepisu grozi karą więzienia lub deportacją.
Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Język

Językiem narodowym jest tajski, jednak w turystycznie dobrze zagospodarowanych rejonach można porozumieć się w języku angielskim.


Waluta

Walutą narodową jest Baht. 1 EURO = 38,- Baht (stan na kwiecień 2002). Czeki podróżne najlepiej w dolarach oraz karty kredytowe są akceptowane w znacznym stopniu.


Ubezpieczenie

Zalecamy ubezpieczenia: od odwołania wyjazdu, bagażu oraz zdrowotne na czas podróży. Nurkom zaleca się członkostwo w DAN-ie.


Wyjzad

Podczas wyjazdu z Tajlandii pobierana jest opłata w wysokości Baht 500. Zapłata może nastąpić jedynie w walucie narodowej na lotnisku.


Zdrowie

Przed przybyciem z Europy nie ma konieczności zrobienia specjalnych szczepień. W Tajlandii co prawda istnieją jeszcze rejony objęte malarią, jednakże nie na zachodzie kraju. Informacji na ten temat udzielić Państwu może lekarz rodzinny lub centrum medycyny tropikalnej w Warszawie. Warte polecenia są szczepionki Tetanus, Polio, Hepatitis A i B. Zalecamy również wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego na czas podróży.


Prąd

220 Volt, potrzebna międzynarodowa wtyczka.


Powiązane ofertyHotele

Palm Garden Resort - Khao Lak

Tajlandia

Świetny wybór jeśli szukasz dobrego standardu w dobrej cenie. Cisza, spokój i idealne położenie względem morza i innych atrakcji Khao Lak.

22 213 18 31
od 1536 PLN