Najlepsze nurkowania

Peru: 5 dniowa wycieczka (linie Nazca, Machu Picchu, Paracas, wyspy Ballestas)

Peru


Ten program polecamy osobom, które uczestniczą w safari nurkowym na Galapagos.Naszym zdaniem

Ten program polecamy osobom, które uczestniczą w safari nurkowym na Galapagos.


Program

Dzień 1                          

Lima, Cusco

Po wylądowaniu w Cusco przejazd do hotelu. Zostawiamy bagaże i czeka nas popołudniowy city tour w Cusco , które jest na liście  Kulturowego Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rozpoczniemy od zwiedzania Świątyni Koricancha, dawniej pałacu Inków i miejsca czci boga słońca Inti. Kolejnym punktem wycieczki jest Plac Główny i forteca Sacsayhuaman wybudowana na ogromnych blokach kamiennych z kunsztem ciosanych przez Inków. Stąd rozpościera się też najpiękniejszy widok na całe Cuzco. Następnie odwiedzimy trzy archeologiczne stanowiska Qenko, Puca- Pucara oraz Tambomachay - ważne religijnie i administracyjnie centra Inków. Na koniec wizyta w rękodzielni Inkas Expresion prezentującej pracę artystów którzy tworzą ze srebra oraz malują na drewnie. Najlepsze miejsce by zakupić wyjątkowe pamiątki w charakterze regionu.

Nocleg -  Brak posiłków

Dzień 2                          

Cusco

Pełen Dzień Machu Picchu ** Wyprawa pociągiem z lokalnym prywatnym przewodnikiem.  Po śniadaniu udamy się na stację skąd pociągiem dotrzemy do Machupicchu. Podróż zajmie nam około 4 godz. i około 9.40 dotrzemy do Aguas Calientes skąd przejazd autobusem zajmie nam 20 min do stanowisk archeologicznych. Zwiedzanie rozpoczynamy z profesjonalnym angielskojęzycznym przewodnikiem razem z grupą turystów. Resztę czasu można spędzić relaksując się w mieście lub w pobliżu gorących źródeł.

Nocleg - Śniadanie, Lunch

Dzień 3                          

Cusco, Lima, Paracas

Po śniadaniu wyjazd na lotnsko w Cusco skąd lecimy do Limy. Lot poranny. Nastepnie przejazd na południe wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Po drodze podziwiać będziemy przeróżne krajobrazy od typowych pustyń po oazy. Przejazd ten jest istotny ze względu na nasz kolejny punkt programu – lot nad liniami Nasca.

Nocleg - Śniadanie

Dzień 4                          

Paracas, Lima, Pisco

Po śniadaniu czeka nas atrakcja w postaci wycieczki łodzią na wyspy Ballestas położone u wybrzeży rezerwatu Paracas – największego sanktuarium morskiego w Peru. Te dwie urocze wyspy są domem dla tysięcy rezydujących i migrujących populacji ptaków morskich: pelikanów, głuptaków, kormoranów, mew żyjących w sąsiedztwie lwów morskich. W drodze powrotnej zobaczycie już pierwsze intrygujące rysunki na pustyniach przedstawiające... świecę (the Candlestick). Naszą kolejną atrakcją będzie lot nad liniami Nasca. Uczestnicząc w locie będziemy podziwiać z góry kilkanaście tajemniczych wzorów stylizowanych na rośliny, zwierzęta wyrysowane w ogromnym labirynt prostych linii, trapezów, trójkątów i spiral rozsianych na pustyniach. Niesamowite, że wzory te są tu już od około 2000 lat!

Przejazd z Paracas do Limy.

Nocleg – Śniadanie

Dzień 5                          

Lima

Po śniadaniu czas wolny. Wieczorem wylot z Peru do Polski.


Cena od: 5710 PLN

(5 dni / 4 noclegi ze zwiedzaniem (pokoje trzyosobowe))Cena za osobę w grupie minimum 6 osób:
Pokój trzyosobowy5710 PLN
Pokój dwuosobowy5822 PLN
Pokój jednoosobowy6662 PLN

Cena zawiera:
noclegi, wyżywienie wg programu, opłaty wstępu, transfery, opieka angielskojęzycznego przewodnika.

Cena nie zawiera:
przelotów lokalnych i międzynarodowych, ubezpieczenia turystycznego 10 euro,
22 213 18 31
od 5710 PLN