Najlepsze nurkowania

Pension Raimiti

Polinezja


Pensjonat Raimiti jest idealnym miejscem dla osób, które chcą cieszyć się nietkniętą przyrodą i absolutnym spokojem z dala od zgiełku dnia codziennego. Ze względu na odległe położenie, goście powinni przybyć co najmniej dwie osoby, ponieważ ośrodek nie jest odpowiedni dla osób podróżujących w pojedynkę.


Pensjonat Raimiti jest idealnym miejscem dla osób, które chcą cieszyć się nietkniętą przyrodą i absolutnym spokojem z dala od zgiełku dnia codziennego. Ze względu na odległe położenie, goście powinni przybyć co najmniej dwie osoby, ponieważ ośrodek nie jest odpowiedni dla osób podróżujących w pojedynkę.


Położenie
W południowej części atolu Fakarava znajduje się niewielki pensjonat otoczony palmami kokosowymi, rozległym Oceanem i błękitną laguną. Właściciele Eric, Florian i Raimaru spełniając swoje marzenie o wybudowaniu pensjonatu, oczekują na gości daleko na uboczu cywilizacji na niemal dziewiczym skrawku ziemi.
 
Lotnisko Rotoavie w północnej części Fakaravy obsługuje codziennie loty z i na Tahiti. Od tego miejsca można dotrzeć tylko łodzią do Raimiti. Transfer wzdłuż atolu wewnątrz laguny trwa około 1,5 godziny.

Wyposażenie
Ten mały kompleks składa się z 9 domków w dwóch różnych kategoriach: 5 domków typu Robinson nad brzegiem laguny i 4 domki typu Crusoe po stronie rafy z pięknym widokiem na ocean. Domki Robinson mają jedno podwójne łóżko oraz oddzielną łazienkę z prysznicem obok domku. Domki Crusoe są nieco większe i posiadają taras z widokiem na morze. Wyposażone są w podwojne łóżko oraz 1 lub 2 łóżka pojedyncze oraz łazienkę z prysznicem wewnątrz bungalowów.
 
Wszystkie domki zostały zbudowane w tradycyjny sposób przy użyciu lokalnych materiałów i znajdują się w odpowiedniej odległości od siebie.  W samych domkach dostęp do ciepłej wody jest ograniczony, nie ma dostępu do prądu: światło pochodzi z lamp naftowych lub świec. Powinniśmy sie więc spodziewac pobytu w stylu Robinsona Crusoe.
 
W centrum ośrodka znajduje się restauracja. Jest pięknie urządzona z dbałością o najmniejsze detale i oferuje wspaniały widok na lagunę. Serwuje urozmaicone dania oraz lokalne specjały a także dania kuchni międzynarodowej, koktajle i drinki. Tuż obok restauracji na przeciwko przystani znajduje się dostępny dla gości salon z małą biblioteką i ograniczonym dostępem do gniazdek z prądem. Telefon i Internet nie są tu dostępne.
 
Każdego dnia oferowane są wycieczki "Paumotu-Art", czyli możliwość doświadczenia codziennego życia mieszkańców archipelagu Tuamotu. Można więc przykładowo wypłynąć na rejs rybacki wewnątrz laguny lub wzdłuż atolu.
 
 
Można spędzić wiele godzin wypoczywająć na piaszczystej plaży lub wiosłując kajakiem przez krystalicznie czyste turkusowe wody. We współpracy z bazą Top Dive organizowane są nurkowania na południu Fakaravy. Temperatury są przez cały rok identyczne, a tropikalny klimat sprawia że utrzymują się między 27° a 30° C. Temperatura wody w lagunie Oscyluje pomiędzy 25° a 29° C.

Cena od: 562 PLN

(1 noc w domku dwuosobowym Robinson z wyżywieniem HB)Cena od osoby w terminie 01.04.2019 - 31.03.2020
2 noce w domku typu Robinson DBL, wyżywienie HB1129 PLN
Dodatkowa noc w domku typu Robinson DBL, wyżywienie HB562 PLN
2 noce w domku typu Cruzoe DBL, wyżywienie HB1323 PLN
Dodatkowa noc w domku typu Cruzoe DBL, wyżywienie HB662 PLN

Opłaty dodatkowe:
transport w dwie strony od osoby284 PLN
Opłata swerwisowa71 PLN
Podatek klimatyczny, za osobę, za noc2 PLN
Podatek lokalny, za osobę, za noc, płatne na miejscu (1.68 EUR)8 PLN

Minimalny czas pobytu - 2 noce
Nurkowanie

Nurkowanie na środku Pacyfiku jest bardzo interesujące. Można tu spotkać wiele dużych ryb. Szczególnie godne polecenia są nurkowania na atolu Tuamotu. Kanał Tiputa to najlepsze miejsce na świecie do spotkań z rekinami. Generalnie podwodny świat nie jest tak kolorowy jak w innych tropikalnych rejonach, za to jest tu przez cały rok wspaniała widoczność. Należy zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Większość baz nurkowych pozostaje pod francuskim kierownictwem. Temperatura wody wynosi od 25ºC do 29ºC. Pianka o grubości 3 do 5 mm powinna w zupełności wystarczyć. Naszym zdaniem: Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania z dużymi rybami. Jeśli ktoś jednak oczekuje spektakularnych formacji koralowych i kolorowych raf powinien wybrać się w inne miejsce.Kraj i ludzie

Tahiti należy do Polinezji Francuskiej, terytorium zamorskiego Francji, leżącego w południowo- wschodniej części Pacyfiku i składającego się wielu rozrzuconych wysepek. Cała powierzchnia kraju wynosi 3521 km². Polinezja Francuska dzieli się na 5 archipelagów: Wyspy Towarzystwa składają się z Wysp Nadwietrznych i z Wysp Podwietrznych, wyspy Tuamotu, Gambier, Tubuai o Marquesas. Ludność to Polinezyjczycy, Chińczycy i Europejczycy. Główna wyspa to Tahiti, na której znajduje się stolica Papeete (ok. 23500 mieszkańców) Tahiti Wyspa jest wulkanicznego pochodzenia, górzysta. Największym szczytem jest wulkan Orohena (2241 m). Klimat jest ciepły i umiarkowany, z temperaturą między 16ºC a 32ºC. Obfite opady sprzyjają roślinności. Jest tu około 120000 mieszkańców, z których najliczniejszą grupę stanowią Polinezyjczycy. Językiem urzędowym jest francuski. Zajęcia szkolne odbywają się wyłącznie po francusku. Francuski zdobywca Louis Antoine de Bougainville przybył tu w 1768 roku I zagarnął to terytorium dla Francji. Tahiti stało się w 1842 protektoratem a w 1880 kolonią. Kto chciałby spełnić tu swoje marzenia o wspaniałym morzu i bajkowych plażach będzie odrobinę rozczarowany. Jest tu mało plaż a większość z nich jest z czarnego piasku, jedynie na zachodnim wybrzeżu odnaleźć można kilka białych plaż. Moorea Moorea należy do krajobrazowo najpiękniejszej wyspy tego rejonu z dużą ilością tras górskich i niebieskimi lagunami. Powierzchnia wyspy wynosi około 136 km² a liczba mieszkańców 9500. Zatoki Opunohu i Cook są to dwie najbardziej malownicze wyspy w południowej części Oceanu Indyjskiego Cel wielu wycieczek Belvedere oferuje wspaniały widok na obie zatoki. Na Moorea łatwo się dostać z Tahiti i są tu świetne miejsca nurkowe. Bora Bora Wulkan wyrastający nad najpiękniejszą lagunę świata. Nazwana przez kapitana Cooka Perłą Pacyfiku wyspa należała od zawsze do wysp marzeń. Była ona przez mieszkańców Tahiti w przeszłości nazywana Mai Te Pora, co oznacza tyle co „stworzona przez Bogów” nosi teraz nazwę Bora Bora. Znana jest z gigantycznych sylwetek dwóch wierzchołków Pahia i Otemanu. Trzeba na tej wyspie spędzić chociaż kilka dni. Nawet mimo tego, że nurkowanie tu nie jest tak dobre jak na Moorea i Rangiroa.Łodzie

Rejs nurkowy na do archipelagu Tuamotu to gwarancja spektakularnych nurkowań i spotkania z rekinami. Szczególnie polecamy rejs na łodzi Tahiti Aggressor, która wyznacza nowe standardy łodziom pływającym na terenie Polinezji Francuskiej.


Pogoda i klimat

W Polinezji Francuskiej panuje wilgotny i ciepły klimat tropikalny. Przez cały rok Pasaty schładzają rozgrzane powietrze. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na poziomie 27ºC.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny.


Język

Językiem urzędowym jest francuski, jednak często można porozumieć się po angielsku.


Waluta

Obowiązującą walutą jest frank CFP. 100 XPF=2,99PLN. Warto mieć przy sobie gotówkę w dolarach amerykańskich bądź EURO. Przeważnie karty kredytowe są honorowane.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie ma opłat za wyjazd z kraju.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających ze Stanów Zjednoczonych lub z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. Dla osób przylatujących z innych krajów, proponujemy potwierdzić powyższe informacje w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110 lub 220V, konieczny międzynarodowy adapter


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Top Dive

Polinezja

Wspaniała baza nurkowa oferująca odprężające nurkowania. Dobra kombinacja nurkowań na Fakarava i w pasażu południowym.

22 213 18 31
od 562 PLN