Najlepsze nurkowania

Fun Dive - Moorea

Polinezja


Nieziemska wyspa i rodzinna baza nurkowa.


Opis

Oddalony jedynie o 7 minut od lotniska Tahiti leży opisywana jako „Perła Polinezji” wyspa Moorea ze swoimi typowymi wulkanicznymi wierzchołkami gór. W północno- zachodniej części wyspy, między hotelem Hibiscus a Moorea Village znajduje się bezpośrednio na plaży baza nurkowa Fun Divers.


Nurkowanie

Baza nurkowa PADI prowadzona jest przez Elsaessern Edmee i Rolanda Imfeld. Możliwe są kursy PADI i CMAS. Do wyjazdów dla maksymalnie 10 nurków do najbliższych miejsc nurkowych osiąganych w zaledwie 10 minut używana jest 8- metrowa łódź. Codziennie organizowane są 3 wyprawy. Nurkuje się w małych grupach składających się z maksymalnie 5 nurków i przewodnik. Na specjalne życzenie mogą być zorganizowane całodniowe wyprawy. Klienci są dowożeni z hotelu do bazy i z powrotem. W bazie są osoby mówiące po niemiecku, angielsku i francusku.


Miejsca nurkowe

Rafa składa się głównie z twardych korali, które tworzą piękne krajobrazy z kanionami i dużymi, nienaruszonymi polami. Podczas nurkowań można spotkać niezliczone ilości rekinów. Fun Diver to najprawdopodobniej jedyna baza na świecie, która daje gwarancję spotkania rekinów. Jeżeli ktoś podczas nurkowania nie zobaczy rekina, nie musi za to nurkowanie płacić. Najczęściej pokazują się czarne i białe żarłacze i długie (do 4 metrów) rekiny (negaprion). Żółwie i orlenie też się często pojawiają. Między lipcem a wrześniem można zaobserwować w pobliżu wybrzeża humbaki. Widoczność jest z reguły dobra i wynosi od 30 do 40 metrów. Temperatura wody przez cały rok utrzymuje się na przyjemnym poziomie 28ºC.


Naszym zdaniem

Nieziemska wyspa i rodzinna baza nurkowa.


Cena od: 1385 PLN

(6 nurkowań z łodzi, przewodnik, butla, balast)Cena od osoby w sezonie 2017
1 dzień nurkowy (2 nurkowania), transfer z/do hotelu, łódź, przewodnik, butla, balast496 PLN
Pakiet 6 nurkowań, transfer z/do hotelu, łódź, przewodnik, butla, balast1385 PLN
nitrox / za nurkowanie28 PLN

Cena zawiera:
nurkowanie z łodzi z butlą i balastem, z przewodnikiem, transfery między hotelem a bazą
Nurkowanie

Nurkowanie na środku Pacyfiku jest bardzo interesujące. Można tu spotkać wiele dużych ryb. Szczególnie godne polecenia są nurkowania na atolu Tuamotu. Kanał Tiputa to najlepsze miejsce na świecie do spotkań z rekinami. Generalnie podwodny świat nie jest tak kolorowy jak w innych tropikalnych rejonach, za to jest tu przez cały rok wspaniała widoczność. Należy zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Większość baz nurkowych pozostaje pod francuskim kierownictwem. Temperatura wody wynosi od 25ºC do 29ºC. Pianka o grubości 3 do 5 mm powinna w zupełności wystarczyć. Naszym zdaniem: Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do nurkowania z dużymi rybami. Jeśli ktoś jednak oczekuje spektakularnych formacji koralowych i kolorowych raf powinien wybrać się w inne miejsce.Kraj i ludzie

Tahiti należy do Polinezji Francuskiej, terytorium zamorskiego Francji, leżącego w południowo- wschodniej części Pacyfiku i składającego się wielu rozrzuconych wysepek. Cała powierzchnia kraju wynosi 3521 km². Polinezja Francuska dzieli się na 5 archipelagów: Wyspy Towarzystwa składają się z Wysp Nadwietrznych i z Wysp Podwietrznych, wyspy Tuamotu, Gambier, Tubuai o Marquesas. Ludność to Polinezyjczycy, Chińczycy i Europejczycy. Główna wyspa to Tahiti, na której znajduje się stolica Papeete (ok. 23500 mieszkańców) Tahiti Wyspa jest wulkanicznego pochodzenia, górzysta. Największym szczytem jest wulkan Orohena (2241 m). Klimat jest ciepły i umiarkowany, z temperaturą między 16ºC a 32ºC. Obfite opady sprzyjają roślinności. Jest tu około 120000 mieszkańców, z których najliczniejszą grupę stanowią Polinezyjczycy. Językiem urzędowym jest francuski. Zajęcia szkolne odbywają się wyłącznie po francusku. Francuski zdobywca Louis Antoine de Bougainville przybył tu w 1768 roku I zagarnął to terytorium dla Francji. Tahiti stało się w 1842 protektoratem a w 1880 kolonią. Kto chciałby spełnić tu swoje marzenia o wspaniałym morzu i bajkowych plażach będzie odrobinę rozczarowany. Jest tu mało plaż a większość z nich jest z czarnego piasku, jedynie na zachodnim wybrzeżu odnaleźć można kilka białych plaż. Moorea Moorea należy do krajobrazowo najpiękniejszej wyspy tego rejonu z dużą ilością tras górskich i niebieskimi lagunami. Powierzchnia wyspy wynosi około 136 km² a liczba mieszkańców 9500. Zatoki Opunohu i Cook są to dwie najbardziej malownicze wyspy w południowej części Oceanu Indyjskiego Cel wielu wycieczek Belvedere oferuje wspaniały widok na obie zatoki. Na Moorea łatwo się dostać z Tahiti i są tu świetne miejsca nurkowe. Bora Bora Wulkan wyrastający nad najpiękniejszą lagunę świata. Nazwana przez kapitana Cooka Perłą Pacyfiku wyspa należała od zawsze do wysp marzeń. Była ona przez mieszkańców Tahiti w przeszłości nazywana Mai Te Pora, co oznacza tyle co „stworzona przez Bogów” nosi teraz nazwę Bora Bora. Znana jest z gigantycznych sylwetek dwóch wierzchołków Pahia i Otemanu. Trzeba na tej wyspie spędzić chociaż kilka dni. Nawet mimo tego, że nurkowanie tu nie jest tak dobre jak na Moorea i Rangiroa.Łodzie

Rejs nurkowy na do archipelagu Tuamotu to gwarancja spektakularnych nurkowań i spotkania z rekinami. Szczególnie polecamy rejs na łodzi Tahiti Aggressor, która wyznacza nowe standardy łodziom pływającym na terenie Polinezji Francuskiej.


Pogoda i klimat

W Polinezji Francuskiej panuje wilgotny i ciepły klimat tropikalny. Przez cały rok Pasaty schładzają rozgrzane powietrze. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na poziomie 27ºC.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu oraz bilet powrotny.


Język

Językiem urzędowym jest francuski, jednak często można porozumieć się po angielsku.


Waluta

Obowiązującą walutą jest frank CFP. 100 XPF=2,99PLN. Warto mieć przy sobie gotówkę w dolarach amerykańskich bądź EURO. Przeważnie karty kredytowe są honorowane.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie ma opłat za wyjazd z kraju.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających ze Stanów Zjednoczonych lub z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. Dla osób przylatujących z innych krajów, proponujemy potwierdzić powyższe informacje w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110 lub 220V, konieczny międzynarodowy adapter


Powiązane ofertyHotele

Hibiscus Hotel Moorea - Moorea

Polinezja

Hotel w polinezyjskim stylu. Idealny dla chcących spędzić urlop pod palmami.

22 213 18 31
od 1385 PLN