Najlepsze nurkowania

Alam Anda Bali - Sambirenteng

Indonezja - Bali


Ten kompleks jest małym rajem i specjalną okazją dla tych wszystkich którzy szukają spokoju i relaksu nie chcąc jednocześnie rezygnować z nurkowania. Panuje tu nieformalna cicha i miła atmosfera.


Dostępne promocje


Takiej obniżki cen jeszcze nie było! Zarezerwuj pobyt w Alam Anda Ocean Front Resort & Spa na Bali w dużo niższej cenie.

Cena za osobę w pokoju dwuosobowym:

Losmen (pokój economy)   12 euro/noc

Seaview Bungalow 17 euro/noc

Deluxe Grden Bungalow 17 euro/noc

Double Bungalow Ambu Ambu 26 euro/noc

Villa Bahari 1&2 35 euro/noc

Villa Lumba Lumba 48 euro/noc

Villa Purnama 35 euro/no

W promocji również pobyty w pokojach jednoosobowych, trzy- oraz czteroosobowych bungalowach.

 

5 dni nielimitowanego nurkowania na house reef 99 euro/os.

 

Promocja dotyczy pobytu w okresie 15.01.2020 - 15.03.2020 dla rezerwacji założonych od 01.08.2019 do 04.10.2019.  Promocji nie można łączyć z innymi ofertami specjalnymi.

Promocja ważna do: 04.10.2019

Podróżujesz sam? W ramach tej oferty możesz zarezerwować pobyt w hotelu Alam Anda lub Siddhartha bez dopłaty do pokoju jednoosobowego!

Przykładowe ceny w Alam Anda

7 nocy w pokoju Losmen   259 euro

7 nocy w pokoju Seaview Bungalow  476 euro

 
Promocja dotyczy pobytu w okresie  16.03 - 01.06.2020 dla rezerwacji założonych od 01.08.2019 do 04.10.2019.  Promocji nie można łączyć z innymi ofertami specjalnymi.
Promocja ważna do: 04.10.2019

Ten kompleks jest małym rajem i specjalną okazją dla tych wszystkich którzy szukają spokoju i relaksu nie chcąc jednocześnie rezygnować z nurkowania. Panuje tu nieformalna cicha i miła atmosfera.


Położenie

Indonezja, Bali. Ta posiadłość ze swoją nieformalną atmosferą, położona jest daleko od centrów turystycznych, na północnym wybrzeżu Bali, bezpośrednio nad morzem, jakieś trzy godziny od lotniska. Ma swoją własną, żwirową plażę i małą rafę.


Wyposażenie

Na przestronny, położony w tropikalnym ogrodzie kompleks składa się: 9 wybudowanych w miejscowym stylu bungalowów każdy z widokiem na morze, jeden duży rodzinny bungalow ( Ambu Ambu ), dwa apartamenty Bahari Junior z widokiem na morze, jedna położona trochę na uboczu willa ( Lumba Lumba ) z własnym basenem i widokiem na morze i dwa skromne pokoje bez widoku na morze. Bungalowy urządzone są w miejscowym stylu z dużej ilości drewna, wszystkie mają własną łazienkę, toaletę, wentylator, moskitierę i taras. Bungalow Ambu Ambu składa się z dwóch pokoi. Oba wyposażone są w wentylator i moskitierę. Każdy pokój dysponuje własną łazienką, toaletą. Cały bungalow wyposażony jest w meble ratanowe. Balijskie obrazy i rzeźby ozdabiają ściany. Dodatkowo znajduje się jeszcze strefa mieszkalna i jadalna. Odpowiednie dla rodzin lub zaprzyjaźnionych par. Całkiem nowe są dwa apartamenty Bahari Junior, położone trochę na uboczu w zachodniej części ogrodu. Bardzo gustowne, urządzone w balijskim stylu mają oddzielną sypialnię z klimatyzacją, przestronny salon z wentylatorem, własną łazienkę i oddzielna toaletę. Willa Lumba Lumba znajduje się trochę na uboczu we wschodniej części ogrodu i gwarantuje 100% prywatności. Obok dużego salonu znajduje się prywatny basen. Idealnie stworzone na podróż poślubną. Obok znajdują się jeszcze dwa skromne pokoje, wyposażone w łazienkę, toaletę, wentylator i taras. Do dyspozycji gości przeznaczona jest restauracja, basen z morską wodą i strefa Spa. Oferowane są również różne dzienne wycieczki. Nurkowanie w bazie nurkowej Werner Lau Diving Center Alam Anda.


Cena od: 375 PLN

(7 nocy w pokoju Losmen dwuosobowym, śniadania,)Sprawdź aktualne promocje w zakładce

Cena za osobę w terminie 01.11.2018-31.10.2020 (poza niskim sezonem)
1 noc w bungalowie DBL, śniadanie304 PLN
1 noc w bungalowie SGL, śniadanie424 PLN
1 noc w Losmen DBL, śniadanie165 PLN
1 noc w Losmen SGL, śniadanie219 PLN
1 noc w bungalowie Ambu Ambu DBL, śniadanie379 PLN
1 noc w Villa Purnama DBL ze śniadaniem469 PLN
1 noc w Bahari Villa DBL, śniadanie513 PLN
1 noc w Villa Lumba Lumba DBL, śniadanie571 PLN

TRANSFER
Transfer z/na lotnisko Denpasar w jedną stronę (minimum 2 osoby)134 PLN

Cena za osobę w terminie 06.01 -15.03.2019 / 01.12.2019 - 22.12.2019 / 06.01.2020 - 15.03.2020 (niski sezon)
1 noc w bungalowie DBL, śniadanie210 PLN
1 noc w bungalowie SGL, śniadanie304 PLN
1 noc w Losmen DBL, śniadanie121 PLN
1 noc w Losmen SGL, śniadanie165 PLN
1 noc w bungalowie Ambu Ambu DBL, śniadanie268 PLN
1 noc w Villa Purnama DBL ze śniadaniem339 PLN
1 noc w Bahari Villa DBL, śniadanie357 PLN
1 noc w Villa Lumba Lumba DBL, śniadanie397 PLN

TRANSFER
Transfer z/na lotnisko Denpasar w jedną stronę (minimum 2 osoby)143 PLN
Nurkowanie

Indonezja jest bardzo rozległym krajem, oferującym taką różnorodność atrakcji nad i podwodnych, że z pewnością można do niej powracać przez wiele lat i zawsze zobaczyć coś zupełnie nowego i niesamowitego. Jest to raj dla wszystkich nurków, doświadczonych, początkujących, każdy znajdzie coś dla siebie. Fotografowie podwodni będą zachwyceni różnorodnością życia podwodnego zarówno makro jak i dużymi gatunkami ryb, a spragnieni większej aktywności będą mogli się wykazać podczas nurkowań w prądzie, w pogoni za dużą rybą.

 

 

Polecane miejsca nurkowe: Pozostająca pod ochroną wyspa Menjangan ze swoją piękną rafą na północno-zachodnim krańcu wyspy oferuje najlepsze miejsce makro na Bali. Pozostałe znane miejsca to wrak “Liberty” w Tulamben i strome skały w Amend w zachodniej części Bali. Południowe wyspy Nusa Penida i Nusa Lembongan oferują nurkowania w prądach na stromych skałach z możliwością spotkania dużych ryb. Występuje tu też rzadka mola mola.

 

Tulamben i wrak Liberty

Najsłynniejsze chyba miejsce nurkowe Bali. Wielki, 120 metrowy i imponujący, wrak spoczywa zaledwie 30m od plaży na łagodnie opadającym dnie pokrytym czarnym, wulkanicznym piachem. Jest to stosunkowo łatwy wrak do nurkowania, w najgłębszym miejscu sięga 30m., najpłytsze zaś znajduje się ok. 5m. pod powierzchnią, co czyni ten wrak dostępnym również dla osób snorklujących po powierzchni. W 1942 r. uderzony został przez japońskie torpedy i początkowo spoczywał na plaży, jednak wybuch Agung zepchnął go w obecne miejsce. Kadłub pokryty jest koralami twardymi i miękkimi – fioletowymi, czerwonymi i żółtymi, i podzielony jest na kilka części. Przez dziury w kadłubie zaglądać można do środka, nie powinno się jednak wpływać do wraku. Spotyka się tu setki gatunków ryb, a także ślimaki nagoskrzelne, kraby oraz mątwy.

 

Poza wrakiem zanurkować tu można na koralowych ścianach, gdzie występują kolonie twardych i miękkich korali, a także bogactwo ryb - papugoryby, ryby motyle, lucjany, wargacze, jak również węgorze, żabnice i skorpeny jak i wszelkiego gatunku makro.

 

Menjangan

Wyspa znajdująca się po północno-zachodniej stronie Bali, dzięki swemu położeniu, chroniona jest przed prądami i falami. Tutejsze rafy oferują więc łatwe i relaksujące nurkowania, dobre również dla początkujących nurków. Długa na 1,5 km. i szeroka na 500 m. wyspa jest częścią rozległego Parku Narodowego Bali Barat. Koralowe ściany wokół Menjangan opadają stromo przez 30-60m do piaszczystego podłoża. Powierzchnia rafy jest poszarpana, a w ścianach znajdują się jaskinie, groty, szczeliny i lejkowate kominy. Gorgoniowe wachlarze osiągają tu wspaniałe rozmiary, występuje tu także wiele gąbek w kształcie baryłek. Wielkie ławice ryb towarzyszą nurkom w odkrywaniu uroków tych miejsc, spotyka się tu barakudy i karanksy, a czasem żarłacze rafowe.

 

Nusa Penida i Lembongan

Znajdują się na południowo-wschodniej części Bali i należą do trudniejszych miejsc nurkowych. Z pewnością nie są to miejsca dla początkujących nurków, ponieważ warunki wokół tych wysp bywają trudne, z zimną wodą (temperatura wody może, w zależności od prądów, miejscami spadać nawet do 18-20C) i nieprzewidywalnymi prądami osiągającymi prędkość 4 lub więcej węzłów. Ze względu na prądy, widoczność w tych miejscach często bywa bardzo dobra. Większość miejsc nurkowych znajduje się wokół kanału między Nusa Penida, a Nusa Ceningan. Rafa posiada tu taras na głębokości 8-12m, następnie opada ścianą lub stromym spadkiem do głębokości 25-30m, gdzie już łagodnie opada do głębokości 600m. Częstymi formacjami są tu jaskinie i szczyty. Głównymi atrakcjami są tu gatunki pelagiczne, ostroboki, makrele i tuńczyki, a także manty. Najdziwniejszym stworzeniem przypływającym w te strony jest mola mola, którą można spotkać w miesiącach letnich.

 

Najlepszy czas na wyjazd: Nurkowanie możliwe jest przez cały rok. Jednak najlepszy okres do nurkowania to miesiące od kwietnia do listopada.

 

Porady: Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody wynosi od 27º C do 30º C. Pianka 3 do 5 mm powinna być wystarczająca. Wokół Nusa Lembongan i Nusa Penida może być wyraźniej chłodniej, ze spadkiem temperatury nawet o kilka stopni. Warto zabrać ze sobą również haki rafowe.

 

Komora dekompresyjna: znajduje się w Denpasar.

 

Według nas: jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie z niebywałą różnorodnością gatunków morskiego życia.Kraj i ludzie

Bali to najbardziej znana z indonezyjskich wysp i jedna z najpiękniejszych wysp na Ziemi. Oferuje odwiedzającym wspaniałe krajobrazy, piękne plaże i wyjątkową kulturę. Zachwycają w szczególności tarasy ryżowe i wulkan Agung. Duży wpływ na życie codzienne Balijczyków ma ich hinduska wiara. Trudno znaleźć dzień, kiedy nie odbywałaby się jakaś procesja lub święto w świątyni, podczas których goście są mile widziani. Mimo rozbudowanej turystki mieszkańcy tej wyspy zachowali swoje tradycje i wiarę.

 

Mała wioska rybacka Kuta stała się głównym centrum turystycznym Bali. Znajduje się tutaj niezliczona ilość restauracji i hoteli, kwitnie nocne życie i jest możliwość zrobienia poważniejszych zakupów. Dla tych, którzy szukają zgiełku i sklepów, a także nie dają się zniechęcić natrętnym sprzedawcom, jest to odpowiednie miejsce. Jednakże turyści lubiący spokój również znajdą tu zakątek dla siebie.

 

Hotele na wyspie są na międzynarodowym poziomie i oferują znakomity stosunek jakości do ceny. Goście, którzy po wizycie na Bali podróżują po innych wyspach, często bywają zawiedzeni jakością hoteli w innych miejscach.Łodzie

Dzienne nurkowania z łodzi organizowane z resortów, znajdujących się po północno-wschodniej i wschodniej części Bali zabiorą nas do najbardziej interesujących miejsc nurkowych w tym regionie. Wokół wyspy Bali nie ma safari nurkowego, ale możliwe są rejsy np. na Komodo wypływające z Bali.Programy

Każdemu turyście na Bali polecamy wycieczkę wokół wyspy. W czasie wyprawy zobaczyć można piękno wyspy, prawdziwe życie mieszkańców i różne świątynie. Można też wziąć udział w jednym z balijskich świąt. Podczas pobytu warto odwiedzić najważniejsze na wyspie świątynie:


Południe Bali

 

Pura Luhur Uluwatu – jedna z ważniejszych morskich świątyń, znajdująca się na południu Bali na skraju cypla Bukit Badung i położona malowniczo na klifie 70 m nad poziomem morza. Podziwiać tu można rzeźbione skrzydła bramy oraz posągi boga Ganeszy o głowie słonia. Warto też wybrać się na spacer ścieżką, z której rozciąga się piękny widok na ocean i samą świątynię.

 

Pura Tanah Lot – jest to najsławniejsza i najczęściej fotografowana świątynia na Bali, wzniesiona na ogromnej skale nieopodal brzegu. „Tanah lot” oznacza „ziemia w morzu” – nazwa oddaje więc doskonale klimat i położenie świątyni. Oddaje się tu cześć duchom morza. Do środka wstęp mają jedynie wierni, turyści zaś mogą podziwiać świątynię z brzegu. Szczególnie pięknie wygląda ona o zachodzie słońca!

 

Północ Bali

 

Pura Ulun Danu Batur – świątynia ta leży przy największym na Bali jeziorze w kraterze wulkanu i jest najważniejszą po Pura Besakih świątynią. Jest to miejsce poświęcone bogini jeziora, Dewi Danu, gdyż woda z jeziora nawadnia pobliskie pola uprawne, na których rosną orzeszki ziemne, jamsy, kawa, goździki, wanilia i cytrusy.

 

Ubud i okolice – choć narażone na komercjalizację, Ubud zachowało wiele ze swych walorów, dla których przybyli tu pierwsi Europejczycy – szukający inspiracji i natchnienia artyści. Miasto z pewnością śmiało można nazwać centrum kultury. W mieście (a także w okolicy) znajdują się, często położone pięknie wśród pięknych ogrodów i sadzawek, galerie sztuki i muzea (np. Muzeum Puri Lukisan, w którym zgromadzono dzieła tradycyjnej i nowoczesnej sztuki balijskiej), a także kioski, kafejki i kramiki, na których można kupić ręcznie wykonaną odzież lub biżuterię, a także inne rękodzieła. Zakupy można także zrobić na lokalnym tętniącym życiem targu. Warto wybrać się na spacer do Małpiego Lasu (Monkey Forest), w którym znajduje się świątynia ku czci bogini śmierci. Uwaga na małpy, potrafią być bezczelne i wyrywać różne przedmioty!

 

Park Ptaków (Bali Bird Park) – park ma za zadanie chronić rzadkie gatunki z Indonezji oraz innych rejonów świata. Żyje tu ponad 250 gatunków ptaków. Park podzielony jest na obszary, które odpowiadają obszarom geograficznym, by zapewnić ptakom maksymalnie naturalne środowisko. Można tu zobaczyć m.in. najrzadszego ptaka na świecie – szpaka balijskiego, a także wojownika jawajskiego, wężojada czubatego oraz ptaki występujące w Papui, na Sumatrze oraz w Ameryce Południowej (np. ara żółtoskrzydła, tukan) i Afryce np. żako. Można tu też podziwiać kazuary, pelikany, żurawie i bociany.

 

Wschód Bali

 

Wschodnia część wyspy zdecydowanie różni się od południowej, jest bardziej naznaczona aktywnością wulkanu i mniej rozwinięta, jednak również niezwykle ciekawa. Szczególnie warto odwiedzić miasto Klungkung, ważny ośrodek historyczny i kulturalny, siedzibę królów. Znajduje się tu Bale Kerta Gosa, Pawilon Pokoju i Dobrobytu ze wspaniałym malarstwem i architekturą, który służył jako sala narad. Pura Besakih (Besakih Mother Temple) – największa i najważniejsza świątynia (a właściwie kompleks świątyń) na wyspie. Świątynia została zbudowana najpóźniej w VIII w. i przez kolejne stulecia była rozbudowywana. Po drodze z Klungkung warto zatrzymać się w Bukit Jambul, by podziwiać wspaniały widok na wciąż czynny wulkan Gunung Agung (3142 m n.p.m.). W tym rejonie ciekawa jest także jaskinia nietoperzy (Pura Goa Lawah), w której mieszkają tysiące tych ssaków, a także Tirtagangga – królewski park z basenami zasilanymi wodą źródlaną wypływającą z posągów i fontann.


Wideo


Pogoda i klimat

Na Bali temperatury wahają się między 21ºC a 32ºC, średnio 27 ºC. W górach jest oczywiście chłodniej, szczególnie w porze suchej (maj-wrzesień). Lipiec jest miesiącem najzimniejszym, a od listopada do marca trwa pora deszczowa, podczas której jest upalnie i wilgotno oraz występują burze. Wilgotność przez cały rok wynosi około 75%.


Wjazd
Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 60-dniowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.

Język

Językiem narodowym jest bahasa, jednak w centrach turystycznych można bez problemu porozumieć się w języku angielskim. Warto jednak spróbować nauczyć się bahasa, gdyż jest to bardzo prosty język. Z pomocą małego słownika dacie sobie radę w większości sytuacji.


Waluta
Walutą obowiązującą są indonezyjskie rupie. 10000 IDR = 3,88PLN. W wielu miejscach można płacić czekami podróżnymi, dolarami i kartami kredytowymi. Należy pamiętać że płacąc kartą kredytową często zostanie naliczona dodatkowa opłata.

Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe z kraju pobierana jest opłata w wysokości 100 000 rupii. Można ją uregulować jedynie na lotnisku w lokalnej walucie.


Zdrowie
Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Bali malaria nie występuje, jednak można się z nią spotkać na Irian Jaya i na niewielkich wyspach Sunda, a w szczególności w lasach deszczowych Kalimantan. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.

Prąd

220 V

To warto przeczytaćPowiązane ofertyBazy nurkowe

Werner Lau Diving Center - Alam Anda

Indonezja - Bali

W bazie można zrobić kurs nurkowy z polskim instruktorem. Profesjonalna baza z długoletnim doświadczeniem organizująca nurkowania w południowo- wschodniej części Bali oraz wypłynięcia na inne miejsca


Wycieczki

Indonezja: Sztuka i Ubud

Indonezja - Bali

Wspaniała okazja do zapoznania się z kulturą Bali

Indonezja: Północne wybrzeże Bali- Singaraja

Indonezja - Bali

Wycieczka, która pozwoli Państwu odkryć mniej znaną część Bali.

22 213 18 31
od 375 PLN