Najlepsze nurkowania

Diversity Scuba Tofo

Mozambik


Baza nurkowa o dobrym standardzie i wyposażeniu, oferuje nurkowania w najlepszych miejscach rejonu.


Opis

Baza prowadzona jest przez Portugalczyków wg standardów PADI i leży w samym sercu wioski, zaledwie 5 minut drogi pieszo od hotelu. Poza codziennymi wypłynięciami na nurkowania, w bazie istnieje możliwość odbycia kursu nurkowego, od poziomu początkującego (Discovery Scuba) aż do poziomu istruktora. Baza wyposażona jest w dobrej jakości sprzęt nurkowy, który można wypożyczać oraz napełnia butle nitroxem. Sprzęt nurkowy gości przechowywany jest w osobnym pomieszczeniu.

Baza dysponuje kilkoma własnymi dobrze wyposażonymi łodziami nurkowymi, z których odbywa się 1 lub 2 nurkowania podczas jednego wypłynięcia. Poza regularnymi nurkowaniami organizowane są także wyprawy na rekiny wielorybie, podczas których dozwolone jest tylko snurkowanie - dobro tych zwierząt jest tu na pierwszym miejscu. Rekiny wielorybie także często widywane są podczas regularnych wypłynięć na nurkowania, wtedy oczywiście istnieje możliwość zatrzymania się i snurkowania wśród tych wspaniałych ryb.


Nurkowanie

Na pontonie mieści się maksymalnie 14 nurków. Ponton startuje z plaży, tak więc nurkowie muszą samodzielnie go przepchnąć, by znalazł się w wodzie, a później do niego wskoczyć. Podczas wodowania pontonu należy trzymać się uchwytów, gdyż ponton na falach potrafi się mocno bujać, a podczas dobijania do plaży pontonem może nieco szarpnąć. Pontony wyposażone są we wsparcie dla stóp, by pomóc w zachowaniu równowagi.

 

W tym rejonie nie ma raczej silnych prądów, a widoczność wynosi od 3 do 20 metrów - związane jest to z dużą ilością planktonu, który przyciąga rekiny wielorybie, manty i inne duże ryby.


Miejsca nurkowe
Tofo to jedno z miejsc na świecie, gdzie występuje najwięcej rekinów wielorybich. Najlepszym sposobem, aby je zobaczyć, jest rejs po oceanie (dwie godziny rejsu łodzią i snurkowania z rekinami). W pakiecie 10 nurkowań przewidziano także safari z rekinami wielorybimi. Sezon na te piękne olbrzymy trwa w Tofo od listopada do stycznia, jednak w innych miesiącach także można je spotkać. Przez cały rok spotyka się tu manty i delfiny, a także żółwie, barakudy i płaszczki, a od końca czerwca do początku/ połowy października także humbaki! Występuje tu także mnogość gatunków makro - ślimaki nagoskrzelne, krewetki, antenariusy itp.
Widoczność waha się z reguły od 5 do 30 metrów, a przeciętnie wynosi 12 metrów. Temperatura wody waha się między 18°C a 30°C.

Naszym zdaniem

Baza nurkowa o dobrym standardzie i wyposażeniu, oferuje nurkowania w najlepszych miejscach rejonu.


Cena od: 1654 PLN

(10 nurkowań (butla, balast))Cena od osoby w sezonie 2017:
1 nurkowanie (butla, balast)142 PLN
1 nurkowanie (wypożyczenie sprzętu, butla, balast)165 PLN

Dla certyfikowanych nurków nitrox gratis.
Nurkowanie

Mozambik oferuje jedne z najlepszych miejsc nurkowych w południowej Afryce. Miejsca nie są zatłoczone a morskie życie bardzo bogate i różnorodne. Można tu spotkać m. In. Manaty, rekiny wielorybie i żółwie. Warunki porównywalne są do tych na Karaibach i Wielkiej Rafie. Temperatura wody wynosi od 22ºC w zimie do 31ºC latem, a widoczność sięga od 5 do 35 metrów. W Ponto do Ouro jest 5 miejsc nurkowych. Można tu spotkać rekiny młoty i barakudy. Na wyspie Benguerra znajduje się rafa chroniąca wąski kanał między Bazaruto i Benguerrs z wieloma wspaniałymi miejscami nurkowymi. Znajdują się tu liczne miękkie i twarde korale, rybki rafowe, snappery.Kraj i ludzie

Mozambik położony jest w południowej Afryce, od wschodu graniczy z Oceanem Indyjskim, od południa z Republiką Południowej Afryki i Suazi od zachodu z Zimbabwe, Zambią, Malawi i Tanzanią od północy. Przez kraj przechodzi równoleżnik Koziorożca. Wybrzeże rozciąga się na długość 2600 km. Ludność to ok. 18 milionów osób w tym 16 różnych grup etnicznych. Religia: 40% chrześcijan (głównie na południu) 20% islam (na północnym wybrzeżu) 40% lokalne wierzenia


Pogoda i klimat

Klimat: Klimat jest ciepły przez cały rok, ale istnieje podział na dwie pory roku: suchą od kwietnia do listopada i deszczową od grudnia do marca. Temperatura waha się od 24º do 27º C podczas pory suchej i ok. 27º do 31º C podczas pory deszczowej. Opady wynoszą ok. 800mm/na rok. Nawet podczas pory deszczowej dni pozostają słoneczne. Burze przechodzą dosyć szybko. Mogą się zdarzyć porywiste wiatry w grudniu i styczniu. Temperatura wody: w styczniu 29º, kwietniu 27º, w lipcu 20-22º, w październiku 26º C.


Wjazd

Wizy są obowiązkowe i kosztują ok. 30 USD. Można je załatwić w Ambasadzie przed wyjazdem lub na lotnisku. Polecamy jednak zająć się tym jeszcze przed wyjazdem, gdyż na lotnisku czas oczekiwania może być znaczny.


Język

Językiem oficjalnym jest portugalski. Jest tu wiele lokalnych dialektów. Rzadko mówi się po angielsku lub francusku.


Waluta

Oficjalną walutą jest metical. Dolary i Euro można wymienić w bankach lub części sklepów. Korzystanie z karty kredytowej nie stanowi problemu. W Inhambane znajdują się 3 banki. Karty Maestro, Visa i MasterCard są akceptowane. Z bankomatu można pobrać za jednym razem maksymalnie 100 EUR dlatego zaleca się zabranie gotówki.


Wyjzad

Opłaty wyjazdowe z Inhambane do Johannesburga 20 USD z Inhambane do Joburg przez Maputo 15 USD.


Zdrowie

Ryzyko malarii występuje przez cały rok, należy stosować kuracje antymalaryczne. Poleca się spanie w moskitierze. Woda nie wszędzie jest zdatna do picia więc należy korzystać z mineralnej.


Prąd

Prąd ma 220 V, kontakty są takie same jak w Europie.


Powiązane ofertyHotele

Baia Sonambula

Mozambik

Przytulny domek gościnny, w którym o komfort gości dba sam właściciel.

22 213 18 31
od 1654 PLN