Najlepsze nurkowania

Nautica - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh


Nautica to nasza zaufana polska baza nurkowa, którą polecamy osobom wybierającym się na nurkowanie do Sharm el Sheikh. Ideala na zrobienie kursu postawowego OWD.


Opis

Nautica Sharm zlokalizowana jest w dzielnicy Hadaba w Sharm el Sheikh przy hotelu Regency Club. Jest to polskojęzyczna baza nurkowa prowadzona głównie przez polską obsługę. Przy bazie znajdują się dwa baseny, w tym jeden głębokości 4 m. Na terenie bazy prowadzonych jest większość szkoleń teoretycznych i nurkowania początkowe w ramach kursów podstawowych. Przy bazie działa kawiarenka. Wyposażenie bazy to: 40 butli, sprężarka Coltri Sub (260l/min), 25 kompletów sprzetu nutrkowego, łódź nurkowa dla 20 nurków (długość 21 m.) Baza prowadzi kursy w systemie PADI zaczynając od OWD do Divemaster'a i licznych specjalizacji. Klienci mają zapewniony transfer pomiędzy bazą a hotelem.


Nurkowanie

Baza oferuje szereg programów nurkowych. Możliwe jest ukończenie kursu PADI OWD (rozpoczynane w czwartki) lub samo jego dokończenie tzw. "referal". Dla osób rozpoczynających nurkowanie i chcących przeżyć swój pierwszy dzień pod wodą przewidziano program "Odkryj nurkowanie". Poza dodatkowymi kursami specjalizacyjnymi baza organizuje mini safari wrakowe na Thistlegorm.


Miejsca nurkowe

Nurkowanie w poszczególnych miejscach nurkowych odbywa się w schemacie tygodniowym. głównie odwiedzane są miejsca w cieśninie Tiran, Park Ras Mohammed oraz rafy lokalne. Należy zatem zwrócić uwagę na termin przylotu do Sharm względem terminarza bazy. Tiran - wtorki, piątki Ras Mohammed - poniedziałek, środa, niedziela rafy lokalne - czwartek, sobota


Naszym zdaniem

Nautica to nasza zaufana polska baza nurkowa, którą polecamy osobom wybierającym się na nurkowanie do Sharm el Sheikh. Ideala na zrobienie kursu postawowego OWD.


Cena od: 1030 PLN

(Pakiet 5 dni nurkowych z łodzi (2 nury dziennie, butla, balast))Ceny od osoby sezon 2017

Program dla osób posiadających uprawnienia nurkowe, 2 nurkowania; sprzęt: butla + powietrze, pas balastowy; napoje ciepłe i zimne bez ograniczeń, przewodnik nurkowy, środki transportu do miejsc nurkowych
Pakiet 10 nurkowań (5 dni) z łodzi (butla, balast, przewodnik)1030 PLN
Pakiet 8 nurkowań (4 dni) z łodzi (butla, balast, przewodnik)837 PLN
Pakiet 6 nurkowań (3 dni) z łodzi (butla, balast, przewodnik)665 PLN
Pakiet 4 nurkowań (2 dni) z łodzi (butla, balast, przewodnik)451 PLN
Pakiet 2 nurkowań (1 dzień) z łodzi (butla, balast, przewodnik)257 PLN

Dodatkowe opłaty (płatne na miejscu):
Nocne nurkowanie z brzegu (30 EUR, przy min 3 os.)129 PLN
Nocne nurkowanie z łodzi (35 EUR, przy min 6 os.)150 PLN
Dahab (35 EUR, min 6 osób) dopłata do pakietu150 PLN
Thistlegorm (szybka łódź, min. AOWD) dopłata do pakietu; obowiązkowe wykupienie lunchu na łodzi (10 EUR)429 PLN
Thistlegorm (min 8 osób, min. AOWD) dopłata do pakietu; obowiązkowe śniadanie i lunch na łodzi (10 EUR)300 PLN
Nitroks (12 l)21 PLN
Nitroks (15 l)34 PLN
Opłata za nurkowanie w Parku Ras Mohammed21 PLN
Snorkeling (sprzęt ABC wliczony w cenie) 129 PLN
Check dive (nurkowanie sprawdzające 20-30min) 86 PLN
Wypożyczenie 1 elementu sprzętu/dzień (w cenie automat, kamizelka, skafander, komputer nurkowy, latarka)34 PLN
Wypożyczenie 1 elementu sprzętu/5 dni 129 PLN
Licencja PADI 150 PLN
Podręcznik: OWD, AOWD, Rescue 150 PLN
Podręcznik : Nitrox, Nurkowanie głębokie, Fotografia podwodna 86 PLN

Cennik kursów PADI (w każdym programie: butla i balast)
PADI Open Water Diver (podstawowy sprzęt nurkowy )1201 PLN
PADI Open Water Diver - dokończenie (podstawowy sprzęt nurkowy) 772 PLN
PADI Advanced Open Water Diver (głębokościomierz, kompas)944 PLN
PADI Advanced Water Diver - dopłata do pakietu386 PLN
PADI EFR386 PLN
PADI Rescue Diver1073 PLN
PADI Divemaster2574 PLN
PADI specjalizacja: Deep Diver (głębokie nurkowanie) (kompas, kołowrotek, boja ) dopłata do pakietu nurkowego343 PLN
PADI specjalizacja: Wreck Diver* (wrakowe nurkowanie) (kompas, kołowrotek, boja ) - dopłata do pakietu nurkowego343 PLN
PADI specjalizacja: NITROX (nitroks) - dopłata do pakietu nurkowego300 PLN
PADI specjalizacja: Nawigacja Podwodna (kompas) - dopłata do pakietu nurkowego300 PLN
PADI specjalizacja: Doskonała Pływalność - dopłata do pakietu nurkowego215 PLN

* konieczne 4 nurkowania na Thistlegorm - dodatkowa opłata (55 + 10 EUR lub 85 + 10 EUR)

Cennik nurkowania Intro ( w cenie wykład, sprzęt nurkowy, transport)
Discover Suba Diving (DSD) - 1 nurkowanie 215 PLN
Discover Suba Diving (DSD) - 2 nurkowania343 PLN
Nurkowanie

   Nurkowanie w Egipcie to przede wszystkim Morze Czerwone, nurkuje się także w Morzu Śródziemnym, ale nie oferuje ono takiego bogactwa życia, jak Morze Czerwone. Podwodne życie Morza Czerwonego można krótko opisać jako piękne podwodne ogrody koralowe i bogactwo ryb. Można zaobserwować różne gatunki ryb rafowych, a także rekiny, manty, żółwie, delfiny, długonie i ryby oceaniczne. Stan rafy, w porównaniu do innych miejsc, jest całkiem dobry. Warunki do nurkowania są znakomite przez cały rok. Widoczność jest zawsze dobra, jeśli nie doskonała. Miejsca nurkowe dostępne są z brzegu lub z łodzi, jednak aby zobaczyć klejnoty Morza Czerwonego konieczne jest skorzystanie z rejsów nurkowych (safari nurkowe, liveaboards), które trwają od 3 do 14 dni. Łodzie na całodniowe wyprawy, szczególnie te biorące udział w safari, są komfortowe. A to wszystko tylko o 4 godziny samolotem od Europy. Te wszystkie warunki sprawiły, że Egipt znalazł się na liście najbardziej uczęszczanych miejsc nurkowych na świecie.

    

   Nurkowie powinni posiadać swoje certyfikaty, logbooki, adaptery INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody waha się w granicach 20° do 29°C. W lecie najbardziej adekwatnymi piankami będą 5 milimetrowe, podczas reszty sezonu 7 mm kombinezon będzie zapewniał wystarczającą ochronę. Komory dekompresyjne znajdują się w Sharm el SheikhHurghadzieEl Gouna i Marsa Alam.

    

   NURKOWANIE W SHARM EL SHEIKH

    

   Sharm El Sheikh to jedno z lepszych miejsc do nurkowania. Ma do zaoferowania ponad 30 miejsc nurkowych: od płytkich ogrodów koralowych do wraków i stromych ścian. Synaj ma coś do zaoferowania każdemu, bez względu na upodobania i umiejętności.

   Znane na całym świecie miejsca, takie jak Shark Reef w parku narodowym Ras Mohammed czy rafy Straights of Tiran nie straciły nic ze swego uroku przez te lata. W Parku Narodowym Ras Mohammed i cieśninie Tiran znajduje się przepiękna rafa koralowa, po której pływają wielkie ławice ryb. Ze względu na silne prądy Ras Mohammed i Tiran są świetnym miejscem do nurkowania dla nieco bardziej doświadczonych nurków. Sharm el Sheikh jest również świetnym punktem wypadowym dla odwiedzin na wrak Thistlegorm, który można odwiedzić podczas całodniowej wyprawy.

    

   Thistlegorm

   Ten kontenerowiec z okresu II Wojny Światowej został po raz pierwszy opisany przez Jacques’a Cousteau w 1955r, jednak przez kolejnych 20 lat obiekt ten nie był odwiedzany przez nurków rekreacyjnych. Thistlegorm jest obecnie chyba najczęściej odwiedzanym na świecie wrakiem. Jego ładownia przepełniona jest motocyklami, ciężarówkami Bedford’a a nawet karabinami Lee Enfield. Podczas bombardowania statku w 1941 r. zginęło 9 osób z załogi. Działka lotnicze nadal są przymocowane do nadbudowy. Bogactwo wód Cieśnin Gubal zachęca obfitością życia morskiego. Wrak obecnie jest żywym ładunkiem barakud, ostroboków, grouperów oraz soldierfishy.

    

   Inne miejsca NurkoweKraj i ludzie

Egipt to znacznie więcej niż same świątynie, piramidy, meczety i minarety, więcej niż bogowie i grobowce. Współczesny Egipt oferuje turystom nie tylko swoje dziedzictwo kulturowe ale również jedne z najlepszych na świecie atrakcje dla nurków, surferów i maniaków słońca oraz pustyni. Egipt poza Kairem i piramidami to przede wszystkim kurorty w El Gounie, Hurghadzie, Safadze, Marsa Alam, Hamacie, Tabie, Dahab i Sharm El Shaikh. Kurorty oferują hotele od 2-gwiazdkowych po 5-gwiazdkowe - położone w większości nad brzegiem morza lub w jego bezpośredniej bliskości.

 

Cywilizacja starożytnego Egiptu jest jedną z najstarszych cywilizacji, a jej kultura zaczęła formować się blisko 6 tysięcy lat temu. Przez tysiąclecia Egiptem rządzili faraonowie, a ludność żyła w zgodzie z naturalnymi zjawiskami przyrody, z których osią był Nil i jego życiodajne wylewy. Nie sposób też wyobrazić sobie Egiptu bez hieroglifów, obrazkowego pisma, którym posługiwali się starożytni. Niezwykle ważnym i charakterystycznym elementem kultury egipskiej było wielobóstwo - starożytni Egipcjanie czcili cały panteon bóstw. Niektórzy bogowie byli jednak ważniejsi od innych, chyba każdy słyszał o głównych bogach choć raz: o bogu słońca - Re czy bogu zmarłych - Ozyrysie. W wierzeniach starożytnych dusza istnieje także po śmierci, dlatego tak ważne było balsamowanie ciał oraz budowanie piramid - domów dla duszy. W późniejszych wiekach Egipt ulegał wpływom Hellenizmu, Chrześcijaństwa i kultury islamskiej, co stworzyło niezwykłą kulturową mieszankę.

 

Sharm el Sheikh

To najlepszy i najbardziej luksusowy egipski kurort z 5-gwiazdkowymi hotelami oraz centrum turystycznym z zatoką Naama, wokół której znajduje się deptak z siecią sklepów, restauracji, pubów i dyskotek. W mieście znajdziemy również kasyna, Hard Rock Cafe, Planet Hollywood, KFC i McDonald’s.Łodzie

W Sharm el Sheikh nurkuje się zarówno z brzegu, jak i z łodzi. Wypływają stąd liveaboard'y (rejsy nurkowe, safari nurkowe), których typowymi trasami są:

 

King Snefro Sinai Classic Cruise

(Ras Mohamed, Straits of Tiran, Dunraven, Thistlegorm LUB Abu Nuhas, Gubal, Ras Mohamed, Dunraven, Thistlegorm)

 - trasa ta oferuje cos każdemu, niezależnie od tego czy jesteś początkującym czy doświadczonym nurkiem. Łączy nurkowania wrakowe (Thistlegorm, Dunraven) z rafowymi nurkowaniami w prądzie wokół Parku Narodowego Ras Mohamed (Shark Reef, Yolanda Reef) i w cieśninie Tiran.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 15 zalogowanych nurkowań.

 

King Snefro Sinai Mini Cruise

(Ras Mohamed, Straits of Tiran LUB Ras Mohamed, Dunraven, Thistlegorm LUB Tiran)

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 15 zalogowanych nurkowań.

 

Głęboka północ (Deep North)

(Ras Mohamed, Ras Mamlach, Ras Abu Galum, Dahab, Nuweiba) – celem jest tu odkrywanie nowych miejsc nurkowych, choć nie zabraknie też tych znanych. Świetne dryfy, rafy i nurkowanie przy ścianach, jaskinie, płaskowyże i wielki błękit.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 30 zalogowanych nurkowań.Programy

Egipt jest krajem nie tylko dla nurków. Każdego, kto interesuje się kulturą, zainteresują wycieczki, które odbyć można z Hurghady:

 

KAIR

Największe miasto Afryki i Bliskiego Wschodu, nazywane „Miastem tysiąca minaretów” lub „Matką Świata”. Metropolia, która nigdy nie śpi, przeciwnie – non stop pulsuje życiem. Tu stare miesza się z nowym, tradycja z nowoczesnością, odrapane domy z luksusowymi rezydencjami, a zgiełk samochodów z widokiem objuczonych osłów. Znajduje się tu najstarszy na świecie uniwersytet, liczący sobie ponad tysiąc lat al Azhar. To, co z pewnością warto tu zobaczyć to stary Kair muzułmański i jego serce – suk (czyli bazar) Khan al Khalili, na którym można spróbować swoich sił w targowaniu się z kupcami. Nad miastem góruje Cytadela (Qalaa), jedna z głównych atrakcji Kairu. Imponujący meczet Hasana z XIV w. najlepiej jest odwiedzić o poranku, kiedy ledwo obudzone słońce podkreśla uroki budynku. Nie sposób też nie wspomnieć o dzielnicy koptyjskiej, najstarszej części Kairu, która przypomina o chrześcijańskiej historii miasta. Niespotykaną nigdzie indziej na świecie osobliwością Kairu jest „Miasto umarłych” – czyli rozległe wiekowe cmentarze, na których imigranci zmuszeni kryzysem stworzyli sobie przestrzeń do życia, na grobach zbudowali prowizoryczne domy i sklepy, dzieląc przestrzeń ze zmarłymi.

 

PIRAMIDY W GIZIE

Stały się symbolem znanym każdemu. Zaliczane do siedmiu cudów starożytnego świata, tylko one zachowały się do dnia dzisiejszego. Jednocześnie są największymi grobowcami świata, z królującą jeśli chodzi o wielkość Piramidą Cheopsa. Obok nich stoi wykuty z ogromnego bloku skalnego mityczny Sfinks.

PETRA

Niezwykłe, unikatowe, ogromne miasto wykute prosto w różowej skale. Leży w dolinie, do której jedyna droga prowadzi przez ponad kilometrowej długości wąwóz Siq, którego ściany wznoszą się majestatycznie na 80 m. Wyrzeźbione zostało ponad 2000 lat temu przez pracowity lud arabski - Nabatejczyków, którzy stworzyli tu ważny węzeł komunikacyjny i handlowy. Wąwóz Siq przy wyjściu serwuje zwiedzającym zapierający dech w piersiach widok, otwierając się bezpośrednio na imponujący Al-Khazneh, zwany „Skarbcem Faraona”.

 

GÓRA KATARZYNY

Wznoszący się na wysokość 2629 m n.p.m. najwyższy szczyt Egiptu leży na półwyspie Synaj. U jej podnóża leży Klasztor Świętej Katarzyny, męczennicy z Aleksandrii, najstarszy istniejący do dnia dzisiejszego klasztor chrześcijański wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Klasztor wybudowano w miejscu, gdzie według tradycji Mojżeszowi pasącemu owce objawił się w gorejącym krzewie Anioł Pański. Obecnie należy on do prawosławnych Greków i udostępniony jest do zwiedzania.

 

NAAMA BAY

Naama Bay, opuszczona niemal 25 lat temu, dziś jest częścią Sharm el Sheikh. Tam właśnie znajduje się większość hoteli i centrów nurkowych. Wiele restauracji i sklepów oraz atrakcyjna promenada przekształciły Naama Bay w kipiący życiem kurort.


Galeria

Pogoda i klimat

Klimat Egiptu to śródziemnomorski na północy (umiarkowany w lecie i chłodny i deszczowy w zimie) do gorącego na południu, gdzie nie ma w ogóle deszczu a temperatury często przekraczają 50°C. Temperatury w tym regionie wahają się między 20°C a 40°C w ciągu roku. Niemniej jednak zimowe noce na pustyni potrafią być zimne.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu. Wizę (w cenie około 15 USD) można otrzymać na dowolnym lotnisku lub w porcie. W celu uzyskania bliższych informacji sugerujemy skontaktować się z najbliższym egipskim konsulatem bądź ambasadą lub w biurze egipskich linii lotniczych.


Język

Językiem oficjalnym jest język arabski ale w wielu miejscach turystycznych można się porozumieć po angielsku, niemiecku, rosyjsku bądź francusku.


Waluta

Lokalną walutą jest funt egipski, 1EL=100 piastrerów. (1EL = 1PLN). Polecamy wziąć gotówkę w postaci dolarów, EURO bądź czeki podróżne. Często można również płacić kartą kredytową


Ubezpieczenie

   Zalecamy: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na przeloty awaryjne w międzynarodowej organizacji (na przykład DAN) lub za naszym pośrednictwem turystyczne ze zwyżką za uprawianie sportów ekstremalnych, pokrywające koszty leczenia w komorze dekompresyjnej. Więcej o ubezpieczeniu nurkowym.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Egiptu. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego


Prąd

220V, zalecamy wzięcie europejskiego adaptera do gniazdek.

To warto przeczytaćPowiązane ofertyHotele

Xperience Kiroseiz Parkland 5*

Egipt - Sharm el Sheikh

Obiekt 5-gwiazdkowy położony na przedmieściach Naama Bay. Obiekt znajduje się zaledwie kilka minut jazdy od centrum nurkowego.

Sharm Cliff Resort 4*

Egipt - Sharm el Sheikh

4-gwiazdkowy obiekt położony w Naama Bay. Oferuje dobry standard w rozsądnej cenie i bardzo dobre wyżywienie. Oddalony od bazy nurkowej o 15 minut jazdy.

Regency Plaza Aquapark & Spa 5*

Egipt - Sharm el Sheikh

Hotel posiadający dostęp do plaży oraz bardzo dobre opinie wśród klientów. Jest czesto wybierany przez polskich turystów wybierających się na nurkowanie w Sharm ale także rodziny z dziećmi. W hotelu znajduje się aqupark ze zjeżdżalniami dla dorosłych i dzieci, a także plac zabaw dla dzieci.

Noria Resort 4*

Egipt - Sharm el Sheikh

Komfortowy hotel w samym centrum Naama Bay.

Hilton Sharm Dreams 5* - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Obiekt 5-gwiazdkowy o dobrej lokalizacji, oddalony o zaledwie 10 min jazdy od bazy nurkowej. Świetny wybór dla amatorów połączenia relaksu z aktywnym wypoczynkiem.

22 213 18 31
od 1030 PLN