Najlepsze nurkowania

Raja4Divers - Pef Island

Indonezja - Papua i Moluki


Ekskluzywny, niewielki ośrodek pod europejskim profesjonalnym zarządem, który ani trochę nie stracił rodzinnego klimatu. Jest to wyjątkowe miejsce z niezapomnianymi miejsami nurkowymi w okolicznościach dziewiczej natury. 


Ekskluzywny, niewielki ośrodek pod europejskim profesjonalnym zarządem, który ani trochę nie stracił rodzinnego klimatu. Jest to wyjątkowe miejsce z niezapomnianymi miejsami nurkowymi w okolicznościach dziewiczej natury. 


Położenie

Raja4Divers położony jest na prywatnej i uroczej wysepce Pef, około 50km na południe od równika, w centralnej części archipelagu Raja Ampat. Jest to spełnienie marzeń Mayi (właścicielki szwajcarskiego pochodzenia), która od zawsze pragnęła stworzyć ośrodek przyjazny nurkom wprost na piaszczystej plaży gęsto usianej palmami. 

Goście mają możliwości eksploracji całej wyspy. Na miłośników dziewiczej natury czekają spektakularne zatoczki, ukryte jeziora, laguny, egzotyczne ptaki oraz roślinność.

Transfer do ośrodka łodzią z Sorong planowo odbywa się w soboty, z powrotem do Sorong w piątki. Podróż trwa ok. 3 godz. w zależności od panujących czynników pogodowych.


Wyposażenie

Ośrodek oferuje zakwaterowanie dla maksymalnie 24 gości w 6 nowych bungalowach zbudowanych tuż nad brzegiem plaży z wykorzystaniem tradycyjnych papuaskich metod i lokalnych materiałów. Każda z chatek posiada przestrzeń o powierzchni 128m2. Pokoje są bardzo wygodne i posiadają gustowny wystrój. Standardowo posiadają podwójne łóżko, lub na życzenie 2 osobne łóżka. Dodatkowo na wyposażeniu bungalowów znajdują się wiatrak, duża półotwarta łazienka z gorącą oraz zimną wodą, mini lodówka, dozownik wody pitnej, sejf oraz gniazdka z napięciem 220V. Prywatne tarasy w każdym z bungalowów posiadają leżaki i hamaki, oferujące relaks tuż nad taflą wody.

 

Zarezerwowany pobyt posiada od razu pełne wyżywienie oraz nurkowanie. Restauracja na palach tuż nad wodą oferuje smaczne posiłki przygotowywane ze świeżych lokalnych składników oraz przypraw. Posiłki spożywane są przy jednym dużym stole. Śniadanie serwowane jest w formie bufetu ze świeżym pieczywem domowego wyrobu. W ciagu dnia dostępne są przekąski, owoce, kawa, herbata oraz syropy. Inne napoje są również dostępne za dodatkową opłatą.

 

Poza nurkowaniem i snurkowaniem dostępne są inne atrakcje takie jak wycieczka do dżungli, obserwacje ptaków, wycieczki kajakiem do ukrytych zatoczek. Warto wdrapać się na szczyt pobliskej "góry", z której rozpościera się cudowny widok na okolicę.

 

W całym ośrodku dostępne jest bezpłatne połączenie internetowe WIFI, jednak w obecnej chwili nie ma jeszcze sygnału dla telefonów komórkowych.


Cena od: 1096 PLN

(1 noc w pokoju DBL z pełnym wyżywieniem , bez nurkowania (przy pobycie 7 nocy))Cena od osoby w terminie 01.01.2019 - 31.12.2020 (poza niskim sezon)
7 nocy w pokoju DBL 8979 PLN
14 nocy w pokoju DBL16540 PLN
21 nocy w pokoju DBL23392 PLN
Dopłata do pokoju SGL na tydzień3544 PLN

Cena od osoby w terminie 04.07.2020 - 03.10.2020
7 nocy w pokoju DBL 7679 PLN
14 nocy w pokoju DBL14059 PLN
21 nocy w pokoju DBL19848 PLN
Dopłata do pokoju SGL na tydzień2954 PLN

Cena od osoby w terminie 01.01.2021 - 31.12.2021
7 nocy w pokoju DBL 9215 PLN
14 nocy w pokoju DBL17012 PLN
21 nocy w pokoju DBL23982 PLN
Dopłata do pokoju SGL na tydzień3662 PLN

Cena od osoby w terminie 05.06.2021 - 02.10.2021
7 nocy w pokoju DBL 8034 PLN
14 nocy w pokoju DBL14886 PLN
21 nocy w pokoju DBL21029 PLN
Dopłata do pokoju SGL na tydzień3237 PLN

Nurkowanie rezerwowane jest dodatkowo w bazie Raja4Divers

Pakiet nurkowy jest dodatkowo rezerwowany.

Dodatkowe opłaty
Transfer z i do Sorong od osoby w dwie stronę (przyjazd w sobotę / odjazd w piątek) 20151418 PLN
Opłata parkowa za nurkowanie w Archipelagu Raja Ampa (płatne na miejscu 1 000 000 IDR, ok. 70 EUR)331 PLN

Cena zawiera:
6 lub 13 noclegów w pokoju w ośrodku z pełnym wyżywieniem, + 1 nocleg w Sorong ze śniadaniem,

KLIENT POWRACAJĄCY I NOWOŻEŃCY: 10% rabatu na pakiet nurkowy dla gości, którzy powracają. 15% rabatu otrzymasz jeśli wracając do hotelu przyjedzie z Tobą nowa osoba, która równiez otrzyma 5% rabatu. Nowożeńcy otrzymują 5% rabatu. Zniżek nie można łączyć z innymi promocjami.
Nurkowanie

Rejony Papui i Moluki to wciąż jedne z najbardziej dzikich i oddalonych nurkowisk, tym samym jedne z najbardziej wyjątkowych. Leżą na obszarze zwanym „Sercem Trójkąta Koralowego”, czy też „Królestwem Korali”, nazwanym tak z powodu największej podwodnej bioróżnorodności na świecie. Magazyny nurkowe nazywają rejony Raja Ampat „Królem Królów”. Wydaje się, że nawet największe sławy świata nurkowego nie przestają być pod ogromnym wrażeniem bogactwa i różnorodności tego podwodnego świata, w którym, do już bardzo imponującej listy gatunków ryb i korali, wciąż dochodzą nowe. Znajdziemy tam całą gamę różnorodnych miejsc nurkowych, od stromych ścian, po laguny tętniące życiem czy wraki.

 

Polecane miejsca nurkowe:

Raja Ampat

Zwane również Four Kings - Czterej Królowie, gdyż w skład archipelagu Raja Ampat wchodzą 4 główne wyspy Misool, Salawati, Batanta and Waigeo.Rafy wysp Raja Ampat, na północno-zachodnim wybrzeżu prowincji Irian Jaya są bogate w ławice ryb, a różnorodność Raja Ampat jest wprost niesłychana. Zarejestrowano tu 950 gatunków ryb, ponad 540 gatunków korali (70% wszystkich odkrytych gatunków na naszej planecie!) i niemal 700 gatunków mięczaków. Jest to prawdziwy raj dla miłośników świata makro, którzy mogą się tu natknąć na m.in. pigmejskiego konika morskiego, żabnicę, murenę wstążkową i nieprawdopodobną ilość gatunków ślimaków morskich. Przy Sorong, Waigeo i Misool wabią nurków niesamowite rafy, manty i cuda świata makro, a najbardziej doświadczonych - nurkowanie z prądem. Wielbiciele dużych gatunków ryb również nie będą zawiedzeni, odnajdą w toni między innymi ławice tuńczyków, makrele, rekiny rafowe, czy ryby z gatunku giant trevally.

 

Halmahera

Jest największą wyspą Moluków. Ogrody koralowe, strome ściany z jaskiniami i przewieszeniami, łagodne stoki i podwodne góry – wszystko to czeka na nas w rejonie wyspy Halmahera. Możemy liczyć na spotkania z makrelami, rekinami rafowymi, murenami, oraz wieloma innymi gatunkami ryb rafowych. Nurkowiska Halmahery mają do zaoferowania nie tylko różnorodne gatunki dużych ryb, ale i wspaniały, podwodny świat makro: mimic octopus, liczne gatunki ślimaków nagoskrzelnych, ghostpipefish, krewetki, kraby czy żabnice.

 

Ambon

Nurkowiska wokół wyspy Ambon to głównie nurkowania po dwóch stronach: wschodniej i zachodniej. Strona wschodnia to głównie łagodne stoki z białym, piaszczystym dnem. Zachodnia strona zaś to głównie tzw. muck diving, obfitujące w niezliczone gatunki życia makro. Jest to istny raj dla wielbicieli makrofotografii, zwany „drugim Lembeh”. Ślimaki nagoskrzelne, żabnice, krewetki, kraby, mureny, ośmiornice i wiele innych gatunków w niezliczonych ilościach ucieszą nawet najbardziej wymagającego fotografa.

 

Banda

Miejsca nurkowe wokół Bandy, zainteresują głównie wielbicieli dużych gatunków ryb, ale rejony te oferują nurkom również liczne gatunki świata makro. Gatunki pelagiczne, ryby z gatunku dogtooth tuna oraz mobule a także mandarinfish czy skorpenowate są niemal gwarantowane. Rafy Bandy pokryte są niespotykaną ilością pięknych korali z gatunku acropora. Nie rzadko spotkać tu można również delfiny.

 

Najlepszy czas na wyjazd: sezon na Moluki trwa przez cały rok, podczas naszego lata warto odwiedzić Halmaherę, i południową część Raja Ampat. Naszą zimą należy się wybrać na nurkowania na Ambon, Bandę i południową część Raja Ampat.

 

Sezon na nurkowania w rejonie Raja Ampat zależy głównie od monsunów: południowo-wschodni trwa od końca maja do października, wiatry w tym czasie wieją między wschodem a południem. Monsun północno-zachodni zaś, trwa od grudnia do marca, a wiatry wieją między północą a zachodem. Wiatry monsunu północno-zachodniego są mocniejsze ale i stabilniejsze niż w sezonie monsunu południowo-wschodniego. Listopad, kwiecień oraz spora część maja to okresy przejściowe, w których wiatry są najczęściej słabe i zróżnicowane. Największa część łodzi nurkowych operuje w okresie od października do kwietnia.

 

Porady: Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody wynosi zazwyczaj w granicach 25ºC do 30ºC. Pianka o grubości 3 lub 5 mm będzie wystarczająca. Warto zabrać ze sobą również bojki i haki rafowe.

 

Komora dekompresyjna znajduje się w Waisai

 

Według nas jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie z niebywałą różnorodnością gatunków morskiego życia.Kraj i ludzie

Papua Zachodnia (zwana także Papua Barat lub Irian Jaya) to dzika, niemalże niezbadana kraina pełna gór o lodowych szczytach, bagien i wysepek pokrytych ogromnymi połaciami lasów deszczowych. Jest także najbardziej na wschód położoną prowincją Indonezji i zajmuje zachodnią część wyspy Nowa Gwinea, którą dzieli z krajem Papua-Nowa Gwinea. Górzysty teren sprawia, że na wyspie istnieje zaledwie kilka dróg. Turystów jest tu także stosunkowo niewielu. W górskich okolicach żyją tubylcze plemiona wciąż mocno przywiązane do dawnych zwyczajów. Aby poznać ich zwyczaje, szczególnie warto odwiedzić przepiękną dolinę Baliem. Gęsta dżungla stanowi zaś ojczyznę dla licznych, rzadkich gatunków ptaków. Na zachód od Irian Jaya i na północ od wyspy Ceram rozciąga się zapierający dech w piersiach wyspiarski raj z dużą liczbą jaskini, grot i wspaniałymi plażami.

 

Moluki, bardziej turystyczny rejon od indonezyjskiej Papui, składa się z ponad 1000 wysp. Północne i centralnie położone wyspy porośnięte są lasami i znajdują się na nich czynne wulkany. Południowe wyspy zaś okolone są mokrymi lasami namorzynowymi. Można tu znaleźć wraki statków, dziewicze plaże i wspaniałe miejsca do nurkowania.Łodzie

Rejony Papua i Moluki mają bardzo bogaty wybór łodzi i rejsów nurkowych. Dostępne są różnorodne łodzie w klasach od budżetowych aż po luksusowe, wszystkie jednak oferują doskonałe trasy nurkowe, podczas których dotrzemy w rejony: Waigeo, Misool, Farondi, Fiabacet, Koon, Banda Neira, Palau Nusa Laut, Ambon, Wai, Boo, Jef Fam, Mansuar, Kawe, Kri, Happy Ending, BatantaProgramy

W rejonie Papui i Moluków organizowane są liczne wycieczki na poszczególne wyspy, podczas których obejrzeć można wyjątkowe, endemiczne gatunki ptaków oraz innych przedstawicieli fauny i flory, unikatowych dla każdej z wysp.


Galeria

Pogoda i klimat

W zachodniej części Irian Jaya panuje tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza. Nie ma podziału na porę suchą i deszczową, ze względu na bliskość do równika ulewy są tu na porządku dziennym.


Wjazd
Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 60-dniowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.

Język
Językiem narodowym jest bahasa, jednak w centrach turystycznych można bez problemu porozumieć się w języku angielskim. Warto jednak spróbować nauczyć się bahasa, gdyż jest to bardzo prosty język. Z pomocą małego słownika dacie sobie radę w większości sytuacji.

Waluta
Walutą obowiązującą są indonezyjskie rupie. 10000 IDR = 3,88PLN. W wielu miejscach można płacić czekami podróżnymi, dolarami i kartami kredytowymi. Należy pamiętać że płacąc kartą kredytową często zostanie naliczona dodatkowa opłata.

Ubezpieczenie
Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.

Wyjzad

Przy wyjeździe z kraju pobierana jest opłata w wysokości 100 000 rupii. Można ją uregulować jedynie na lotnisku w lokalnej walucie.


Zdrowie
Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Bali malaria nie występuje, jednak można się z nią spotkać na Irian Jaya i na niewielkich wyspach Sunda, a w szczególności w lasach deszczowych Kalimantan. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.

Prąd

220 V


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Raja 4 Divers - Pef Island

Indonezja - Papua i Moluki

Baza jest integralną częścią ośrodka Raja 4 Divers. Zapaleni a także początkujący nurkowie będą zachwyceni profesjonalną obsługą w bazie oraz ogromnym bogactwem życia podwodnego. Centrum jest bardzo dobrze przygotowane również pod kątem potrzeb fotografów.

22 213 18 31
od 1096 PLN