Najlepsze nurkowania

Six Senses Spa at Zighy Bay/ Musandam

Oman


Czarujący hotel w ekskluzywnym wydaniu. Jeśli szukasz eleganckiego, przytulnego hotelu w przepięknym otoczeniu, jeśli chciałbyś się poczuć jak w domu a jednocześnie otrzymać najwyższej klasy dyskretny i komfortowy serwis to jest to najlepszy wybór.


Czarujący hotel w ekskluzywnym wydaniu. Jeśli szukasz eleganckiego, przytulnego hotelu w przepięknym otoczeniu, jeśli chciałbyś się poczuć jak w domu a jednocześnie otrzymać najwyższej klasy dyskretny i komfortowy serwis to jest to najlepszy wybór.


Położenie

Kompleks Six Senses Zighy Bay położony jest na Półwyspie Musandam tuż przy plaży o długości 1600 metrów. Jest to idealna lokalizacja na ekskluzywną ucieczkę od zgiełku miasta, oferująca wyjątkowo klimatyczny pobyt w ośrodku u podnóża dramatycznie piętrzących się gór, wprost nad turkusową taflą morza. Ośrodek znajduje się w odległości ok 90 km od Dubaju oraz ok 25 minut jazdy od Dibby.


Wyposażenie

Ten wyjątkowy, luksusowy hotel położony w zatoce Zighy oferuje wyjątkowe doznania. Zbudowany w rustykalnym stylu prezentuje się niebywale czarująco. Hotel posiada trzy restauracje, winnicę, biblioteczkę, bar, bezpłatny internet, galerię sztuki oraz rękodzieła, centrum fitnessu, basen z własnym barem, SPA oraz oczywiście plażę, na której dostępne są leżaki i parasole przeciwsłoneczne.

 

Hotel dysponuje 82 willami w minimalistycznym i eleganckim wystroju, który jest idealnym połączeniem tradycyjnego Omańskiego stylu z nowoczesnym trendami. Wszystkie wille posiadają przestronne łazienki oraz zewnętrzny i wewnętrzny prysznic, suszarkę, TV z LCD, telefon, odtwarzacz DVD i CD, dostęp do internetu, minibar, klimatyzację, sejf, taras z prywatnym basenem i leżakami.

 

Pokoje dzielą się na cztery kategorie: Pool Villa Suite (11 jednostek) o powierzchni 412 m2 (powierzchnia mieszkalna 126 m2) posiadają oddzielny pokój dzienny. Pool Villa Beach Front (14 jednostek) o całkowitej powierzchni 247m2, w tym 82 m2 powierzchni mieszkalnej. Znajdują się w pierwszej linii brzegowej i posiadają połączony pokój dzienny z sypialnią. Zighy Pool Villa (8 jednostek) o powierzchni (3 jednostki) o powierzchni 334 m2 (ok. 161 m2 powierzchni mieszkalnej). Na parterze posiadają pokój dzienny z sypialnią, a na piętrze balkon. Zighy Pool Villa Suite (3 jednostki) o powierzchni 438 m2, w tym 218 m2 powierzchni mieszkalnej. Posiadają oddzielny pokój dzienny oraz sypialnie na parterze i 2 sypialnie z łazienką oraz taras na piętrze.

 

Na terenie hotelu znajdują się 3 doskonałe restauracje. Pierwsza z nich, Dining on the Sand oferuje śniadania w postaci bufetu i à la carte, na obiad można spróbować kuchni azjatyckiej, orientalnej i międzynarodowej. Sense on the Edge, położona w górach zatoki Zighy Bay, oferuje spektakularną panoramę i kuchnię międzynarodową. Zighy's Deli jest idealna, aby zjeść lekki lunch lub napić się kawy. Istnieje możliwość zamówienia posiłku do pokoju. Na terenie znajduje się także bar i winiarnia. 


Cena od: 35520 PLN

(7 nocy w willi dwuosobowej, śniadania, bez transferu)Cena za osobę w sezonie 2017
1 noc w willi dwuosobowej, śniadanie od5074 PLN

Ze względu na wahania waluty OMR do EUR cena noclegu może ulec zmianie. Prosimy o kontakt z naszym biurem w celu wyceny pobytu w konkretnym terminie Państwa podróży.
Nurkowanie

Oman oferuje 1700 km linii brzegowej wzdłuż której znajduje się wiele interesujących miejsc nurkowych. Nurkowanie w Omanie to gwarancja zadowolenia i przygody na opadających ścianach oraz spektakularnie porośniętych koralowcami fiordach na głębokościach od 6m do 40m. Nurkowanie jest tu stosunkowo łatwe i przyjemne jednak południowa część Omanu raczej polecana jest dla nurków z odrobiną doświadczenia, głównie z powodu dziewiczości tego rejonu i jeszcze nie do końca rozpoznanych nurkowisk.

Widoczność pod wodą waha się w granicach 20m - 30 m. W zimie temperatura wody utrzymuje się pomiędzy 20oC – 25oC więc 5 mm pianka może okazać się koniecznością. W miesiącach letnich, gdy temperatura wody wzrasta, wystarczająca będzie pianka o grubości 3mm.
 
Oman można podzielić na dwie strefy nurkowe - północną oraz południową. Północna część wód okalających Oman to głównie Zatoka Omańska z Fahal Island oraz Damaniyyat Island a także przesmyk przy półwyspie Musandam, gdzie prądy nanoszące sporą ilość odżywczego planktonu powodują występowanie niebywałej obfitości życia podwodnego. Warto wybrać tę część Omanu podczas podróży letniej (lipiec, sierpień, wrzesień) kiedy panują tu najlepsze warunki do spotkań z mantami oraz eagle rays a także z rekinem wielorybim. Południowa część Omanu - Morze Arabskie, będzie rewelacyjnym wyborem podczas podróży w miesiącach zimowych od października do marca kiedy w te rejony przypływają humbaki a także manty. Najbardziej znanymi miejscami nurkowymi są te okalające Hallaniyat Islands. Stąd również można wybrać się w rejs nurkowy na jedynym liveaboard'zie w Omanie wypływającym na spotkania z humbakamiNurkowanie nocne jest tu bardzo popularne, a nurkowie są zaskoczeni ilością fosforyzujących stworzeń. 
 
Najpopularniejsze miejsca to Fahal Island (Shark Island), Damaniyyat Islands, Hallaniyat Islands oraz Zatoka Cemetery. Bez względu na wybór konkretnej lokalizacji, podwodne życie jest równie ciekawie. Występują tu nienaruszone jeszcze miękkie i twarde korale oraz mnogość gatunków ryb. Niezwykle często spotykanym widokiem są delfiny.


Kraj i ludzie

Sułtanat Omanu leży na południowo-wschodnim krańcu Półwyspu Arabskiego. Jego terytorium obejmuje obszar ok. 309 tys. km2 i jest trzecim co do wielkości krajem leżącym na Półwyspie Arabskim. Obszar Omanu jest dosyć zróżnicowany topograficznie. Ukształtowanie terenu dzieli kraj na trzy regiony. Na północy są to góry i fiordy. W centrum, spektakularne wydmy Sharqiyah (Wahiba) z dwiema rozległymi równinami, zaś na południu soczyście zielone wzgórza regionu Dhofar.

Poszarpana i zróżnicowana linia brzegowa ciągnie się od północy na południe. Północny pas wybrzeża wzdłuż Zatoki Omańskiej znany jest jako Batinah Coast, jest to wąska, żyzna równina oddzielona od kraju przez góry Hajar. Najwyższym szczytem Hajaru jest Jabal Sharms (Góra Słońca), sięgająca 3009 m n.p.m. Południowe stoki porastają oazy daktylowych gajów, rosnących w suchym pustynnym powietrzu. Na południu kraju znajduje się drugie pasmo górskie, Góry Qara. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, sztuki oraz starożytnej kultury to Oman jest idealnym miejscem dla Ciebie. Starożytna zabudowa miasta Nitzwa, miasta wzdłuż wybrzeża Omanu, stolica kraju Maskat oraz Salalah na południu kraju są świadectwem ponadczasowości kultury tego kraju. Kultura Omanu głęboko czerpie z religii Islamu, jednak stanowi oddzielną formę zwaną Ibadyzmem. Ibadyci są bardzo tolerancyjni dla wyznawców innej wiary. Oman posiada dużą liczbę obiektów zaklasyfikowanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Są to grobowce Bat – datowane na 3000 lat wstecz, Fort Bahla, Frankincense Route (droga wśród kadzidłowców) zaczynającej się w Dhofarze.Łodzie

Godnym polecenia jest rejs nurkowy w południowej części Omanu ku wyspom Hallaniyat, w których okolicach od października do listopada przebywają humbaki. Jedyną łodzią safaryjną oferującą safari nurkowe jest MV Saman Explorer, wypływający z portu w Mirbat.Programy

Oman to dobre miejsce nie tylko dla amatorów nurkowania ale również dla surferów, windsurferów oraz kitesurferów. Wysokość fali jest różna w zależności od pory roku jednak normą są tu 1m – 2m wysokości fale. W sezonie monsunów (od czerwca do września) w okolicy Masirah, panują idealne warunki dla fanów wind- oraz kite- surfingu. Amatorzy atrakcji lądowych również znajdą coś dla siebie. Whadi al-Ghool oraz Jabal Mishfat oferują idealne warunki do wspinaczki górskiej na wysokości odpowiednio 300m oraz 120m-500m. Niewątpliwym wyróżnikiem Omanu jest występujące tu bogactwo gatunków ptaków. Na obszarze kraju zarejestrowano ponad 460 gatunków z czego 80 jest gatunkami rezydującymi a resztę zaklasyfikowano jako gatunki migrujące sezonowo. Obserwację wielu gatunków można zacząć już z balkonu pokoju hotelowego w okolicy Maskat’u. W celu ujrzenia większej ilości gatunków rezydujących w naturalnym środowisku warto udać się do Qurum Natural Park. Jednak najlepszym miejscem dla miłośników ornitologii, prawdopodobnie w całym sułtanacie jest Al-Ansab Lagoon.

Pogoda i klimat

Zróżnicowanie geograficzne Omanu wpływa na panujący tutaj klimat, który ulega zmianom w ciągu całego roku. W zimie jest chłodno i przyjemnie jednak latem na wybrzeżu jest gorąco i wilgotno. W centrum kraju panuje klimat gorący i suchy, z wyjątkiem gór, w których w nocy temperatura drastycznie spada. Najgorętszy okres w roku wypada pomiędzy czerwcem a sierpniem, jednak na południowym wybrzeżu Dhofar’u monsuny przynoszą łagodne ale trwałe deszcze, których efektem są chłodne mgliste letnie dni. Tu intensywność opadów jest różna ale z reguły są one skąpe i nieregularne. Na południu, większość opadów występuje podczas miesięcy letnich monsunów, zaś na północy odwrotnie.


Wjazd

Turyści mogą otrzymać wizę (50 EUR ~ 22 OMR), po wypełnieniu wniosku wizowego oraz uiszczeniu opłaty wizowej w najbliższej placówce dyplomatycznej Omanu (najbliższa Ambasada Omanu jest w Berlinie) lub na dowolnym miejscu granicznym według tych samych reguł. Jednokrotna wiza uprawnia do maksymalnie miesięcznego pobytu na terenie Omanu licząc od daty wjazdu na teren kraju. Ważność paszportu to co najmniej 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Nie ma obowiązku wykazania się środkami pieniężnymi na każdy dzień pobytu. Nie ma ograniczeń ilościowych dotyczących zarówno wwozu, jak i wywozu środków płatniczych, chyba że ich ilość wskazuje na ewentualne pochodzenie z nielegalnych źródeł.


Język

arabski, angielski


Waluta

rial omański (OMR)


Ubezpieczenie

Polisy ubezpieczeniowe niektórych firm ubezpieczeniowych mogą nie być uznawane. W przypadku poważnych wypadków lub schorzeń wystawiane są odpowiednie zaświadczenia, na podstawie których polski turysta może dochodzić zwrotu wydatków po powrocie do kraju.


Wyjzad

Nie ma ograniczeń ilościowych dotyczących zarówno wwozu, jak i wywozu środków płatniczych, chyba że ich ilość wskazuje na ewentualne pochodzenie z nielegalnych źródeł.


Zdrowie

Nie występuje zagrożenie sanitarno epidemiologiczne dlatego nie są wymagane dodatkowe szczepienia ochronne. Koszt wizyty w placówce medycznej wynosi średnio 40USD i nie obejmuje dodatkowych opłat za zabiegi i kuracje. 


Prąd

240V/50Hz. Wtyczki elektryczne typu:C,C-2,G.

To warto przeczytaćPowiązane ofertyBazy nurkowe

Extra Divers Musandam / Zighy Bay

Oman

Nowa baza przy hotelu Six Sences oferująca nurkowania na wspaniałych obfitujących życiem wodach oraz w niesamowitych jaskiniach.

22 213 18 31
od 35520 PLN