Najlepsze nurkowania

Baia Sonambula

Mozambik


Przytulny domek gościnny, w którym o komfort gości dba sam właściciel.


Przytulny domek gościnny, w którym o komfort gości dba sam właściciel.


Położenie

Przytulny pensjonat w Tofo znajduje się 50 metrów powyżej plaży, w pięknej i zacienionej okolicy. W ciągu zaledwie 5 minut dotrzeć można pieszo do głównego rynku, restauracji oraz bazy nurkowej.

Dojazd samochodem z lotniska w Inhambane zajmuje około 20 – 30 minut.


Wyposażenie

Mały hotel składa się z zaledwie 5 pokoi gościnnych, 3 z nich to przestronne pokoje z widokiem na morze i podwójnym łóżkiem, 2 znajdują się w głównym budynku. Wszystkie pokoje wyposażone są w podwójne łóżko, własne łazienki z ciepłą wodą, moskitiery i wentylatory. Pokoje z widokiem n morze mają własne tarasy z pięknym widokiem na morze oraz zatokę Tofo. Oba pokoje gościnne są nieco mniejsze i nie posiadają tarasów. Istnieje możliwość zamienienia podwójnych łóżek na 2 pojedyncze.

W budynku głównym znajduje się przytulny hall z niewielką biblioteczką i kuchnią, z której goście mogą korzystać. Przed hallem znajduje się piękny taras z miejsami do siedzenia. Na tarasie lub w hallu serwowane jest śniadanie, goście mają też dostęp do dużej lodówki z zimnymi napojami.

Recepcja znajduje się w osobnym małym budynku, tu można w razie potrzeby wykonać telefon lub zarezerwować wycieczki. Właściciel hoteli ma także restaurację w miejscowości, istnieje więc możliwość zarezerwowania śniadania i ciepłego posiłku lub pełnego wyżywienia, które serwowane będą w restauracji.


Cena od: 2607 PLN

(7 nocy w pokoju Garden Room DBL, śniadania i transfery)Cena w terminie 19.12.2016-08.01.2017 (wysoki sezon):
1 noc w pokoju Garden Room DBL, śniadanie528 PLN
1 noc w bungalowie Sea View DBL 1, śniadanie860 PLN

Cena w terminie 20.01.-02.04.2017 (niski sezon):
1 noc w pokoju Garden Room DBL, śniadanie349 PLN
1 noc w bungalowie Sea View DBL 1, śniadanie573 PLN

Cena w normalnym sezonie:
1 noc w pokoju Garden Room DBL, śniadanie439 PLN
1 noc w bungalowie Sea View DBL 1, śniadanie717 PLN
Transfer od osoby w jedną stronę, przy min. 2 osobach85 PLN
Nurkowanie

Mozambik oferuje jedne z najlepszych miejsc nurkowych w południowej Afryce. Miejsca nie są zatłoczone a morskie życie bardzo bogate i różnorodne. Można tu spotkać m. In. Manaty, rekiny wielorybie i żółwie. Warunki porównywalne są do tych na Karaibach i Wielkiej Rafie. Temperatura wody wynosi od 22ºC w zimie do 31ºC latem, a widoczność sięga od 5 do 35 metrów. W Ponto do Ouro jest 5 miejsc nurkowych. Można tu spotkać rekiny młoty i barakudy. Na wyspie Benguerra znajduje się rafa chroniąca wąski kanał między Bazaruto i Benguerrs z wieloma wspaniałymi miejscami nurkowymi. Znajdują się tu liczne miękkie i twarde korale, rybki rafowe, snappery.Kraj i ludzie

Mozambik położony jest w południowej Afryce, od wschodu graniczy z Oceanem Indyjskim, od południa z Republiką Południowej Afryki i Suazi od zachodu z Zimbabwe, Zambią, Malawi i Tanzanią od północy. Przez kraj przechodzi równoleżnik Koziorożca. Wybrzeże rozciąga się na długość 2600 km. Ludność to ok. 18 milionów osób w tym 16 różnych grup etnicznych. Religia: 40% chrześcijan (głównie na południu) 20% islam (na północnym wybrzeżu) 40% lokalne wierzenia


Pogoda i klimat

Klimat: Klimat jest ciepły przez cały rok, ale istnieje podział na dwie pory roku: suchą od kwietnia do listopada i deszczową od grudnia do marca. Temperatura waha się od 24º do 27º C podczas pory suchej i ok. 27º do 31º C podczas pory deszczowej. Opady wynoszą ok. 800mm/na rok. Nawet podczas pory deszczowej dni pozostają słoneczne. Burze przechodzą dosyć szybko. Mogą się zdarzyć porywiste wiatry w grudniu i styczniu. Temperatura wody: w styczniu 29º, kwietniu 27º, w lipcu 20-22º, w październiku 26º C.


Wjazd

Wizy są obowiązkowe i kosztują ok. 30 USD. Można je załatwić w Ambasadzie przed wyjazdem lub na lotnisku. Polecamy jednak zająć się tym jeszcze przed wyjazdem, gdyż na lotnisku czas oczekiwania może być znaczny.


Język

Językiem oficjalnym jest portugalski. Jest tu wiele lokalnych dialektów. Rzadko mówi się po angielsku lub francusku.


Waluta

Oficjalną walutą jest metical. Dolary i Euro można wymienić w bankach lub części sklepów. Korzystanie z karty kredytowej nie stanowi problemu. W Inhambane znajdują się 3 banki. Karty Maestro, Visa i MasterCard są akceptowane. Z bankomatu można pobrać za jednym razem maksymalnie 100 EUR dlatego zaleca się zabranie gotówki.


Wyjzad

Opłaty wyjazdowe z Inhambane do Johannesburga 20 USD z Inhambane do Joburg przez Maputo 15 USD.


Zdrowie

Ryzyko malarii występuje przez cały rok, należy stosować kuracje antymalaryczne. Poleca się spanie w moskitierze. Woda nie wszędzie jest zdatna do picia więc należy korzystać z mineralnej.


Prąd

Prąd ma 220 V, kontakty są takie same jak w Europie.


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Diversity Scuba Tofo

Mozambik

Baza nurkowa o dobrym standardzie i wyposażeniu, oferuje nurkowania w najlepszych miejscach rejonu.

22 213 18 31
od 2607 PLN