Najlepsze nurkowania

Gangga Island Resort & Spa - Gangga Island

Indonezja - Sulawesi


Ośrodek Gangga Island to bardzo komfortowy kompleks położony w przepięknym otoczeniu. Dobry również dla tych, którzy nie chcą nurkować.


Ośrodek Gangga Island to bardzo komfortowy kompleks położony w przepięknym otoczeniu. Dobry również dla tych, którzy nie chcą nurkować.


Położenie

Indonezja, Sulawesi. Komfortowy ośrodek znajduje się na małej wyspie Gannga na północ od Manado. Transfer z lotniska zajmuje 1,5 godziny ( godzinę busikiem i 30 minut łódką ).


Wyposażenie

15 wybudowanych w miejscowym stylu podwójnych bungalowów ( 30 pokoi ) jet bardzo komfortowo urządzonych, dysponują łazienką, toaletą z ciepłą i zimna wodę, klimatyzacją, wentylatorem, moskitierą, barkiem, telewizorem, czajnikiem elektrycznym, przestronną werandą z widokiem na morze. Mogą Państwo odpocząć w barze i poznać nowych ludzi.

Ośrodek dysponuje małą biblioteką z książkami i gazetami pozostawionymi w prezencie przez naszych gości. W małym butiku mogą Państwo nabyć brakujące rzeczy. Do rozrywek należą również stół bilardowy i różne gry towarzyskie. Przestronny kompleks ma bardzo piękną plażę z leżakami i parasolami słonecznymi.

Recepcja, restauracja z bardzo dobrą kuchnią miejscową i międzynarodową i bar znajdują się w osobnym budynku.

Do wyposażenia ośrodka należy również basen ze słoną wodą i Spa z centrum wellness.

 

Włoskie kierownictwo mówi po niemiecku i opiekuje się bardzo dobrze swoimi gośćmi. Ośrodek oferuje różne rodzaje sportowej aktywności, między innymi siatkówkę plażową, nurkowanie i bilard. Z wyspy organizowane są również wycieczki na stały ląd. Pasaż Spa oferuje tradycyjne dla wyspy Gangga terapie z masażami połączone z klasyczną balijską aromatoterapią. Ta stara sztuka uzdrawiania wykorzystuje siłę olejków eterycznych stworzonych z roślin, kwiatów i liści. Te bardzo skoncentrowane olejki eteryczne pobudzają działania zdrowotne. Wpływ tych aromatycznych roślinnych esencji na równowagę ciała duszy i umysłu znany jest już od wielu lat. Te metody leczenia stosowane są od lat do rozluźnienia zmęczonych mięśni, poprawy ogólnego samopoczucia, uzyskania odpowiedniej elastyczności i nawilżenia skóry. Sekrety tych metod ujawnione zostały dopiero niedawno. W pasażu Spa chcemy przekazać Państwu sekrety młodej skóry i świetnego samopoczucia.

 

Gangga Island - Indonesia

   


Cena od: 907 PLN

(1 noc w pokoju Superior dwuosobowym z pełnym wyżywieniem)Cena w terminie 01.11.2019 - 31.10.2020
1 noc w Superior Bungalow dwuosobowym, pełne wyżywienie907 PLN
1 noc w Superior Bungalow jednoosobowym, pełne wyżywienie1030 PLN
1 noc w Deluxe Bungalow dwuosobowym, pełne wyżywienie1002 PLN
1 noc w Deluxe Bungalow jednoosobowym, pełne wyżywienie1134 PLN
Transfer w jedną stronę, przy minimum 2 osobach 151 PLN

Pakiety nurkowe: zakwaterowanie w Superior Bungalow z nurkowaniem / za osobę
7 nocy / 12 nurkowań8809 PLN
10 nocy / 16 nurkowań12357 PLN
14 nocy / 20 nurkowań16790 PLN
Dopłata do Deluxe Bungalow, za noc za osobę95 PLN

Rabat dla ponownie odwiedzających: osoby które kolejny raz odwiedzają ośrodek otrzymują zniżkę w wysokości 10%, dotyczy też partnerskiego hotelu Lotus Bungalows na Bali i Villa Almarik na Lombok. O rabacie należy poinformować już w momencie rezerwacji i nie można go łączyć z innymi ofertami specjalnymi

BONUSOWE NOCE: w terminie 01 - 01.10.-20.12.2019, 09.01.-31.03.2020 und 01.10.-31.10.2020: Zostań 7 nocy - zapłać za 6 nocy, lub zostań 12 nocy - zapłać za 10 nocy. Rabatu nie można łączyć z innymi ofertami specjalnymi.
Nurkowanie

Sulawesi to wspaniały koktajl wszelkiego rodzaju nurkowań. Znajdziemy tu usiane koralami strome ściany w rejonie Bunaken i Bangka, po makronurkowanie w czarnym piachu na Lembeh, ławice dużych ryb w silnych prądach opływających Siau, czy wraki Makassar. Znajdziemy tu także nieskażone turystyką atole Tukangbesi (Wakatobi), czy stosunkowo łatwe nurkowania na rafach w rejonie Donggala.

 

Polecane miejsca nurkowe: Na Sulawesi, należy nastawić się na strome ściany z nieprawdopodobną ilością korali i innych stworzeń. Widoczność jest zwykle bardzo dobra – 20-30 m, często nawet większa, choć bywają okresy, kiedy plankton sprawia, że zmniejsza się do 10-15 m. Nurkuje się tu w kilku głównych obszarach – północ Sulawesi to Park Narodowy Bunaken, w którego skład wchodzi najbardziej znana wyspa Bunaken i okoliczne – Manado Tua, Siladen, Montehage i Nain.

 

Bunaken

Podwodny Park Narodowy Bunaken zaliczany jest do najlepszych miejsc nurkowych w całej Indonezji.Korale występują tu do głębokości 40-50m, a w głębszych partiach można zobaczyć rekiny, raje i napoleony. Zachodnia strona wyspy to rozciągająca się na 2 km ściana – uwaga na pływy – przy odpływie mogą tu występować silne prądy, jednak przypływ oferuje wspaniałe nurkowania w prądach. Występują tu żółwie, węże morskie, orlenie, napoleony, tuńczyki i rekiny rafowe, a także wiele gatunków makro. Do najciekawszych miejsc należą:

 

Bunaken Timur - osłonięty od sztormów, a więc oferujący wspaniałe ogrody koralowe.

Sachiko’s Point – oferujący wspaniałe korale miękkie oraz rekiny i inne pelagiczne gatunki.

Fukui - jest miejscem zdecydowanie różniącym się od pozostałych – delikatny spadek oferujący nurkowanie z różnymi stworzeniami, od makro po pelagiczne. Występuje tu także kolonia małż Tridacna. Jest to popularne miejsce na zdjęcia.

 

Lembeh Strait

Cieśnina Lembeh to miejsce naprawdę wyjątkowe, mekka fotografów podwodnych i biologów, oferujące niezapomniane nurkowania makro, gdzie przy każdym nurkowaniu można odkryć nowe, nieznane do tej pory gatunki. Lembeh słynie przede wszystkim z miejsc nurkowych z ciemnym piaskiem, tzw. muck diving i różnorodnych nurkowań – łagodne zbocza, bogactwo korali twardych i miękkich, wychodnie, ściany, szczyty i rumowiska, wraki, a także mix tego wszystkiego sprawia, że słowo „nuda” tu nie istnieje. Żabnice, ślimaki nagoskrzelne, kraby, krewetki, mątwy, ghost pipe fish, skorpenowate, a czasem wszystkie te gatunki naraz są niemalże gwarantowane podczas każdego nurkowania.

 

Sangihe Islands

Wyspy Sangihe położone na północy Sulawesi, dostępne są tylko z łodzi safari. W tym rejonie na nurków czekają wspaniała widoczność, piękne i zdrowe ogrody koralowe, jak i ławice dużych ryb, rekiny młoty, wieloryby czy przy odrobinie szczęścia nawet diugonie. Na miłośników makrofotografii czekają ślimaki nagoskrzelne, żabnice, krewetki, kraby oraz płazińce. Atrakcją regionu jest również aktywny, podwodny wulkan.

 

Togian Islands

Wyspy Togian dostępne są tylko z łodzi safari. Regiony Togian uraczą nas pięknymi rafami, różnorodnością gatunków ryb rafowych oraz wyjątkowymi ogrodami koralowymi, wśród których znajdziemy wszystko to, co miłośnicy makrofotografii lubią najbardziej, wiele gatunków ślimaków, ghost pipefish, żabnice, krewetki, żagiewki i kraby.

 

Selayar

Region wyspy Selayar wyróżnia się sporą ilością jaskiń i przewieszeń. Rafy pokryte są pięknymi koralami miękkimi, gorgoniami, kolorowymi gąbkami wśród których liczyć możemy na spotkania z różnorodnymi gatunkami ryb rafowych. Pozostałych 15 nurkowisk to głównie pięknie pokryte koralami strome ściany. Możemy liczyć na spotkania z rekinami rafowymi, orleniami, granikami, ławicami barakud, murenami, jak i przedstawicielami różnorodnych, mniejszych gatunków.

 

Wakatobi

Niesamowite bogactwo i różnorodność raf  Tukang Besi Islands przyciąga w te rejony wielu nurków poszukujących dziewiczych raf, których jest tu pod dostatkiem. Rafy tu, to głównie strome ściany, ale również podwodne góry i jaskinie oraz niewielki wrak. Główną atrakcją Wakaktobi jest rafa przydomowa, na którą składa się aż sześć nurkowisk. Rafa wokół wyspy uważana jest za najpiękniejszą rafę przydomową w całej Indonezji, a miłośnicy makrofotografii jak i fotografowie „wide angle” z pewnością nie będą znudzeni tym podwodnym rajem, nurkując nawet kilka razy dziennie.

 

Najlepszy czas na wyjazd: sezon nurkowy na Sulawesi trwa cały rok, ze szczytowym okresem przypadającym na lipiec i sierpień. Południe Sulawesi warto odwiedzić w miesiącach od października do kwietnia. Rekomendowane miesiące na wyjazd na Bunaken to okres od marca do listopada. Na Lembeh Strait piękne nurkowania będziemy mieć przez cały rok.

 

Porady: Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody wynosi zazwyczaj w granicach 25ºC do 30ºC. Pianka o grubości 3 lub 5 mm będzie wystarczająca.

 

Komory dekompresyjne znajdują się w Manado i Makassar.

 

Według nas jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie z niebywałą różnorodnością gatunków morskiego życia.Kraj i ludzie

Sulawesi (Celebes) leży po obu stronach równika między Kalimantanem a Molukami. Sulawesi jest wyspą interesującą z kilku powodów – ciekawy jest jej kształt i krajobrazy, a także mieszkańcy i ich zwyczaje, jak również niezwykłe i niespotykane nigdzie indziej zwierzęta. W krajobrazie dominują strome góry i głębokie wąwozy, wartkie rzeki i strumienie, górskie jeziora, bujne lasy deszczowe, a także sawanny z palmami i białymi piaszczystymi plażami, a przy brzegu rafy koralowe. Występują tu endemiczne zwierzęta – makaki czarne, babirusy, bawołki anoa, nogale hełmiaste (maleo), tarsiery (wyraki upiory) i wiele gatunków kolorowych motyli. Warto zwrócić uwagę na rytuały śmierci plemiona Toradża w centralnej części Sulawesi i znane rafy północnego Sulawesi.

 

Tana Toraja, to region w południowej części wyspy Sulawesi. Zamieszkały jest on przez chrześcijańska grupę etniczną Toradżów. Region ten przyciąga odwiedzających niepowtarzalną architekturą w postaci drewnianych domów z dachami w kształcie łodzi, barwnymi, hucznymi i trwającymi nawet po kilka dni obrzędami pogrzebowymi oraz niecodziennymi metodami pochówków.Łodzie

Wybór rejsów nurkowych wokół rejonów Bunaken i Lembeh jest spory. Trasy rejsów dość często zawierają również wyprawy do Bangka Island jak również Sangihe Islands. Możliwe są rejsy łodzi wokół Wakatobi oraz Halmahery.Programy

Wyspa Sulawesi oferuje niezliczone możliwości wycieczek. Od jednodniowych wycieczek do wielodniowych, kulturowych wypraw. Wycieczka Toraja prowadzi gości do świata mitów i rytuałów śmierci. W Parku Narodowym Tangkoko można zobaczyć najmniejszą małpę południowo-wschodniej Azji - Tarsius.


Galeria

Pogoda i klimat

Tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza. Sucha pora z ograniczoną ilością opadów trwa od kwietnia do października, większość opadów przypada na grudzień i styczeń.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 60-dniowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

 

Językiem narodowym jest bahasa, jednak w centrach turystycznych można bez problemu porozumieć się w języku angielskim. Warto jednak spróbować nauczyć się bahasa, gdyż jest to bardzo prosty język. Z pomocą małego słownika dacie sobie radę w większości sytuacji.

Waluta

Walutą obowiązującą są indonezyjskie rupie. 10000 IDR = 3,88PLN. W wielu miejscach można płacić czekami podróżnymi, dolarami i kartami kredytowymi. Należy pamiętać że płacąc kartą kredytową często zostanie naliczona dodatkowa opłata.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe z kraju pobierana jest opłata w wysokości 100 000 rupii. Można ją uregulować jedynie na lotnisku w lokalnej walucie.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Bali malaria nie występuje, jednak można się z nią spotkać na Irian Jaya i na niewielkich wyspach Sunda, a w szczególności w lasach deszczowych Kalimantan. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220 V


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Gangga Divers Manado - Gangga Island

Indonezja - Sulawesi

Baza zapewnia łatwy dostęp do najlepszych miejsc nurkowych północnej części Sulawesi: Bangka, Bunaken, Lembeh

22 213 18 31
od 907 PLN