Najlepsze nurkowania

Misool Eco Resort - Raja Ampat

Indonezja - Papua i Moluki


Pięknie położony, ekskluzywny ośrodek, w którym dużą wagę przykłada się do ochrony środowiska. Dla gości przygotowano wille zapewniające maksimum prywatności.


Pięknie położony, ekskluzywny ośrodek, w którym dużą wagę przykłada się do ochrony środowiska. Dla gości przygotowano wille zapewniające maksimum prywatności.


Położenie

Misool Eco Resort znajduje się w Zachodniej Papui na małej wyspie Batbitim w rejonie Raja Ampat. Ten niewielki, komfortowy kompleks położony bezpośrednio nad morzem został otwarty w październiku 2008 roku.

 

Najwygodniej można tu dotrzeć z miasta Sorong, przez Dżakartę ponieważ transfery na wyspę są zsynchronizowane właśnie z rozkładem lotów na trasie Dżakarta - Sorong. Na wyspę Babitim goście hotelu Misool Eco Resort przewożeni są wygodnymi łodziami motorowymi, podróż trwa od 4 do 5godzin. Łodzie z Sorong wypływają rano pomiędzy godziną 9 a 10. W przypadku lotów z Manado do Sorong może być wymagany dodatkowy nocleg.

 

Hotel Misool Eco Resort oferuje pakiety 7 i 12 nocy, które są dopasowane do rozkładu wyżej wymienionych lotów. Od 2015 roku oferowane są również pakiety 9 nocy. Hotel jest zamknięty od połowy czerwca do połowy września.

 

Nazwa hotelu jest ściśle związana z przyjaznymi środowisku rozwiązaniami, które zostały zastosowane przy projektowaniu hotelu. Proekologiczne podejście jest również bardzo widoczne w codziennych sprawunkach i życiu w Misool Eco Resort. Właściciele ośrodka to nurkowie, którzy doskonale znają okoliczne miejsca nurkowe. Wokół kompleksu Misool Eco Resort wydzierżawiono obszary o powierzchni około 200 km² łącznie z 3 okolicznymi wyspami, które obecnie stanowią Morski Rezerwat Przyrody, w którym znajdują się jedne z najlepszych miejsc nurkowych całego rejonu Raja Ampat.


Wyposażenie

Misool Eco Resort posiada osiem chatek na wodzie (Water Bungalows) położonych na północnej lagunie kilka kroków od centrum nurkowego oraz restauracji. Wszystkie Watter Cottages zbudowane są na palach nad wodą, posiadaja klimatyzację, wygodne podwójne łóżką, prywatną łazienkę z gorącą wodą oraz przestronny taras. Każdy taras posiada własny dostęp do morza skąd łatwo wypłynąć wprost na house reef. 

 

Goście poszukujące odrobinę więcej przestrzeni i odosobnienia będą zadowoleni z pobytu w jednej z Villi lub rezydencji.

 

Utara Residece, zbudowana na palach na zachodniej stronie północnej laguny, posiada widok wprost na House Reef i spektakularne nurkowiska Fiabacetu. Ta posiadłość posiada dwie sypialnie, które współdzielą obszerną przestrzeń dzienną z łazienką, loftem oraz ogromną werandą. W szczególności polecamy ją rodzinom oraz grupom przyjaciół.

 

Villa Kalanme położona jest w odosobnieniu na południowej plaży. Jej nazwa pochodzi od jednego z najważniejszych duchów na wyspie. Posiadłość posiada trzy osobne sypialnie, które współdzielą jeden duży salon. Ten obiekt będzie najbardziej odpowiadał osobom chcącym zachować maksimum prywatności i cieszyć oko uroczymi, białymi, piaszczystymi plażami. Dostęp do tej willi jest za pośrednictwem taxówki wodnej ( na telefon lub przez radio), lub wzdłuż niesamowicie widokowej ale stromej, wybrukowanej ścieżki.

 

Villa Santai oraz Villa Tenang, są to najnowsze obiektyw w ośrodku, zlokalizowane na samym krańcu Południowej Plaży. Dwie zdumiewające suity zostały zbudowane w cieniu kokosowych palm, z nieograniczonym widokiem z ogromnego tarasu na południowy horyzont. Dostęp do willi Santai i Villi Tenang jest możliwy taksówką wodną (na telefon lub przez radio) lub wzdłuż niesamowicie widokowej ale stromej, wybrukowanej ścieżki. 

 

Villa Tabisasu połozona jest wschodnim brzegu Północnej Laguny. Nazwa tej willi pochodzi od lokalnego słowa  "orchidea", posiada ona sypialnię z połączonym salonem dziennym. Zewnętrza przestrzeń dzienna skierowana jest na wschód dzięki czemu goście mogą cieszyć się wspaniałymi widokami wschodzącego słońca. Willa idealnie nadaje się dla par, które doceniają potrzebę większej przestrzeni.

 

Najnowsze wille kompleksu czyli Villa Nasnoos oraz Villa Wakachom wkróce zostaną ukończone i udostępnione gościom kompleksu Misool Eco Resort

 

Wyżywienie

Restauracja w Misool Eco Resort zbudowana została na plaży z widokiem na Północną Lagunę, w cieniu palm kokosowych zapewniających idealne schronienie przed gorącymi promieniami słońca. Taras restuaracji jest idealnym miejscem aby sączyć koktajl lub z kieliszkiem wina w dłoni obserwować o zachodzie słońca ostatnie harce w lagunie młodych rekinów i ławic ryb. 

W restuarcji oferowane są dania kuchni Azjatyckiej oraz Zachodniej. Duży nacisk kładzie się na wykorzystanie świeżych, lokalnych i organicznych produktów (ośrodek prowadzi m.in. pryawtną plantację bananów oraz papai). Serwowane są cztery posiłki dziennie plus popołudniowa herbata na tarasie z świeżo wypiekanymi łakociami jak np. cytrynowy lub kardamonowy biszkopt lub banany we fryturze z polewą z białej czekolady. Kuchnia bez problemu może przygotować również dania wegetariańskie, wegańskie lub dopasować posiłki do innych dietetycznych wymogów gości. W ośrodku nie serwowuje się dań z wieprzowiny ani ryb gatunków rafowych i krewetek.

Restuaracja posiada również wyselekcjonowaną ofertę win. Przekąski oraz napoje dostępne są przez cały dzień. 

 

Spa

Misool Eco Resort oferuje równiez możliwość relaksu w tutejszym spa, w którym wykorzystuje się wyłącznie naturalne i organiczne składniki. W ofercie znajdują się scruby do dłoni z tungu molukańskiego oraz tutejszych kokosów, tonik do twarzy ze świeżo wyciskanych ogórków, body wrapy z tutejszego aloesu oraz liści bananowca. W aromaterapii wykorzystywane są olejki zapachowe tłoczone ręcznie m.in. z kokosa, skruby z wykorzystaniem kawy z Papuy. Do jednych z najciekawszych zabiegów należą tradycyjny indonezyjski masaż, masaż aromaterapeutyczny z wykorzystaniem olejków ctrusowych, lawendowych, miętowych i traway cytrynowej a także zabieg odmładzający Aloe Vera.


Cena od: 1645 PLN

(1 noc w Water Cottage DBL, pełne wyżywienie, transfery lotniskowe. HOTEL LUKSUSOWY)



Cena w terminie 01.01.2020 - 31.12.2020
8 nocy w Water Cottage / South Beach Villas13184 PLN
8 nocy w North Lagoon Villas15821 PLN
10 nocy Water Cottage / South Beach Villas16800 PLN
10 nocy w North Lagoon Villas20202 PLN
13 nocy w Water Cottage / South Beach Villas22116 PLN
13 nocy w North Lagoon Villas26794 PLN

W terminie 05.05.-11.06.2020 / 25.09.-09.10.2020, 15% rabat na nurkowanie i zakwaterowanie.

Dopłata do Pokoju SGL na zapytanie

Cena zawiera:
wyżywienie FB, woda, herbata, kawa, napoje bezalkoholowe, transfer z/do Sorong, 1 noc w Sorong z transferami i posiłkami

Opłaty dodatkowe:
Transfer szybką łodzią z Sorong do Resortu za osobę w jedną stronę742 PLN
Opłata za Park Narodowy Raja Ampat, płatne na miejscu (IDR 1.000.000, ok. 80 EUR)378 PLN

Stopover w Manado
1 noc w pokoju DBL, transfery364 PLN

Stopover w Dzakarcie
1 noc w pokoju DBL na lotnisku279 PLN

GOŚCIE POWRACAJĄCY otrzymują 10% rabatu od ceny pakietu nurkowego oraz zakwaterowania. Przy 3. powrocie goście otrzymują 15% rabat oraz bezpłatny upgrade do wyższego standardu pokoju.
Nurkowanie

Rejony Papui i Moluki to wciąż jedne z najbardziej dzikich i oddalonych nurkowisk, tym samym jedne z najbardziej wyjątkowych. Leżą na obszarze zwanym „Sercem Trójkąta Koralowego”, czy też „Królestwem Korali”, nazwanym tak z powodu największej podwodnej bioróżnorodności na świecie. Magazyny nurkowe nazywają rejony Raja Ampat „Królem Królów”. Wydaje się, że nawet największe sławy świata nurkowego nie przestają być pod ogromnym wrażeniem bogactwa i różnorodności tego podwodnego świata, w którym, do już bardzo imponującej listy gatunków ryb i korali, wciąż dochodzą nowe. Znajdziemy tam całą gamę różnorodnych miejsc nurkowych, od stromych ścian, po laguny tętniące życiem czy wraki.

 

Polecane miejsca nurkowe:

Raja Ampat

Zwane również Four Kings - Czterej Królowie, gdyż w skład archipelagu Raja Ampat wchodzą 4 główne wyspy Misool, Salawati, Batanta and Waigeo.Rafy wysp Raja Ampat, na północno-zachodnim wybrzeżu prowincji Irian Jaya są bogate w ławice ryb, a różnorodność Raja Ampat jest wprost niesłychana. Zarejestrowano tu 950 gatunków ryb, ponad 540 gatunków korali (70% wszystkich odkrytych gatunków na naszej planecie!) i niemal 700 gatunków mięczaków. Jest to prawdziwy raj dla miłośników świata makro, którzy mogą się tu natknąć na m.in. pigmejskiego konika morskiego, żabnicę, murenę wstążkową i nieprawdopodobną ilość gatunków ślimaków morskich. Przy Sorong, Waigeo i Misool wabią nurków niesamowite rafy, manty i cuda świata makro, a najbardziej doświadczonych - nurkowanie z prądem. Wielbiciele dużych gatunków ryb również nie będą zawiedzeni, odnajdą w toni między innymi ławice tuńczyków, makrele, rekiny rafowe, czy ryby z gatunku giant trevally.

 

Halmahera

Jest największą wyspą Moluków. Ogrody koralowe, strome ściany z jaskiniami i przewieszeniami, łagodne stoki i podwodne góry – wszystko to czeka na nas w rejonie wyspy Halmahera. Możemy liczyć na spotkania z makrelami, rekinami rafowymi, murenami, oraz wieloma innymi gatunkami ryb rafowych. Nurkowiska Halmahery mają do zaoferowania nie tylko różnorodne gatunki dużych ryb, ale i wspaniały, podwodny świat makro: mimic octopus, liczne gatunki ślimaków nagoskrzelnych, ghostpipefish, krewetki, kraby czy żabnice.

 

Ambon

Nurkowiska wokół wyspy Ambon to głównie nurkowania po dwóch stronach: wschodniej i zachodniej. Strona wschodnia to głównie łagodne stoki z białym, piaszczystym dnem. Zachodnia strona zaś to głównie tzw. muck diving, obfitujące w niezliczone gatunki życia makro. Jest to istny raj dla wielbicieli makrofotografii, zwany „drugim Lembeh”. Ślimaki nagoskrzelne, żabnice, krewetki, kraby, mureny, ośmiornice i wiele innych gatunków w niezliczonych ilościach ucieszą nawet najbardziej wymagającego fotografa.

 

Banda

Miejsca nurkowe wokół Bandy, zainteresują głównie wielbicieli dużych gatunków ryb, ale rejony te oferują nurkom również liczne gatunki świata makro. Gatunki pelagiczne, ryby z gatunku dogtooth tuna oraz mobule a także mandarinfish czy skorpenowate są niemal gwarantowane. Rafy Bandy pokryte są niespotykaną ilością pięknych korali z gatunku acropora. Nie rzadko spotkać tu można również delfiny.

 

Najlepszy czas na wyjazd: sezon na Moluki trwa przez cały rok, podczas naszego lata warto odwiedzić Halmaherę, i południową część Raja Ampat. Naszą zimą należy się wybrać na nurkowania na Ambon, Bandę i południową część Raja Ampat.

 

Sezon na nurkowania w rejonie Raja Ampat zależy głównie od monsunów: południowo-wschodni trwa od końca maja do października, wiatry w tym czasie wieją między wschodem a południem. Monsun północno-zachodni zaś, trwa od grudnia do marca, a wiatry wieją między północą a zachodem. Wiatry monsunu północno-zachodniego są mocniejsze ale i stabilniejsze niż w sezonie monsunu południowo-wschodniego. Listopad, kwiecień oraz spora część maja to okresy przejściowe, w których wiatry są najczęściej słabe i zróżnicowane. Największa część łodzi nurkowych operuje w okresie od października do kwietnia.

 

Porady: Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, adapter INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody wynosi zazwyczaj w granicach 25ºC do 30ºC. Pianka o grubości 3 lub 5 mm będzie wystarczająca. Warto zabrać ze sobą również bojki i haki rafowe.

 

Komora dekompresyjna znajduje się w Waisai

 

Według nas jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie z niebywałą różnorodnością gatunków morskiego życia.



Kraj i ludzie

Papua Zachodnia (zwana także Papua Barat lub Irian Jaya) to dzika, niemalże niezbadana kraina pełna gór o lodowych szczytach, bagien i wysepek pokrytych ogromnymi połaciami lasów deszczowych. Jest także najbardziej na wschód położoną prowincją Indonezji i zajmuje zachodnią część wyspy Nowa Gwinea, którą dzieli z krajem Papua-Nowa Gwinea. Górzysty teren sprawia, że na wyspie istnieje zaledwie kilka dróg. Turystów jest tu także stosunkowo niewielu. W górskich okolicach żyją tubylcze plemiona wciąż mocno przywiązane do dawnych zwyczajów. Aby poznać ich zwyczaje, szczególnie warto odwiedzić przepiękną dolinę Baliem. Gęsta dżungla stanowi zaś ojczyznę dla licznych, rzadkich gatunków ptaków. Na zachód od Irian Jaya i na północ od wyspy Ceram rozciąga się zapierający dech w piersiach wyspiarski raj z dużą liczbą jaskini, grot i wspaniałymi plażami.

 

Moluki, bardziej turystyczny rejon od indonezyjskiej Papui, składa się z ponad 1000 wysp. Północne i centralnie położone wyspy porośnięte są lasami i znajdują się na nich czynne wulkany. Południowe wyspy zaś okolone są mokrymi lasami namorzynowymi. Można tu znaleźć wraki statków, dziewicze plaże i wspaniałe miejsca do nurkowania.



Łodzie

Rejony Papua i Moluki mają bardzo bogaty wybór łodzi i rejsów nurkowych. Dostępne są różnorodne łodzie w klasach od budżetowych aż po luksusowe, wszystkie jednak oferują doskonałe trasy nurkowe, podczas których dotrzemy w rejony: Waigeo, Misool, Farondi, Fiabacet, Koon, Banda Neira, Palau Nusa Laut, Ambon, Wai, Boo, Jef Fam, Mansuar, Kawe, Kri, Happy Ending, Batanta



Programy

W rejonie Papui i Moluków organizowane są liczne wycieczki na poszczególne wyspy, podczas których obejrzeć można wyjątkowe, endemiczne gatunki ptaków oraz innych przedstawicieli fauny i flory, unikatowych dla każdej z wysp.


Galeria

Pogoda i klimat

W zachodniej części Irian Jaya panuje tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza. Nie ma podziału na porę suchą i deszczową, ze względu na bliskość do równika ulewy są tu na porządku dziennym.


Wjazd
Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 60-dniowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.

Język
Językiem narodowym jest bahasa, jednak w centrach turystycznych można bez problemu porozumieć się w języku angielskim. Warto jednak spróbować nauczyć się bahasa, gdyż jest to bardzo prosty język. Z pomocą małego słownika dacie sobie radę w większości sytuacji.

Waluta
Walutą obowiązującą są indonezyjskie rupie. 10000 IDR = 3,88PLN. W wielu miejscach można płacić czekami podróżnymi, dolarami i kartami kredytowymi. Należy pamiętać że płacąc kartą kredytową często zostanie naliczona dodatkowa opłata.

Ubezpieczenie
Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wypadek awaryjnego lotu do domu.

Wyjzad

Przy wyjeździe z kraju pobierana jest opłata w wysokości 100 000 rupii. Można ją uregulować jedynie na lotnisku w lokalnej walucie.


Zdrowie
Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Bali malaria nie występuje, jednak można się z nią spotkać na Irian Jaya i na niewielkich wyspach Sunda, a w szczególności w lasach deszczowych Kalimantan. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.

Prąd

220 V


Powiązane oferty



Bazy nurkowe

Misool Eco Resort Dive Centre - Batbitim Island

Indonezja - Papua i Moluki

Najlepszą rekomendacją jest fakt, że w Misool Eco Resort nakręcono film IMAX "Journey to The South Pacific". Nurkowanie w prądach, z rekinami i mantami a także w rozległych ogrodach koralowych, z nawisami i kanałami, słowem cały wachlarz możliwych nurkowań. Wygoda, elastyczność i bezpieczeństow to najważniejsze cechy w tej bazie.

22 213 18 31
od 1645 PLN