Najlepsze nurkowania

Atlantic Star Nautical Center - Sal

Europa - Wyspy Zielonego PrzylądkaOpis

Baza Atlantic Star, posiadająca 20 letnie doświadczenie w obsłudze nurków z całego świata, położona jest na najpiękniejszej plaży Cabo Verde na wyspie Sal. Oferuje nurkowanie, a także kiteboarding i wypożyczalnię sprzętu wodnego takiego jak katamarany, narty wodne, kajaki, SUP, wakeboard.

Baza położona jest tuż przy plaży Santa Maria, z dużą otwartą weranda umożliwiającą relaks pomiędzy nurkowaniami.


Nurkowanie

W centrum nurkowym Atlantic Star oferowane są kursy nurkowania w ramach międzynarodowej organizacji nurkowej PADI. Do wyboru są kursy dla początkujących OWD, aż po kursy dla zaawansowanych nurków, chcących podnieść swoje kwalifikacje i doskonalić umiejętności oraz technikę. Baza jest wyposażona w klimatyzowaną salę, w  której kursanci odbywają zajęcia teoretyczne. 

Zespół centrum nurkowego stanowi 4 instruktorów, 3 kapitanów i zespół asystentów. Baza posiada własną kompresorownię i w pełni wyposażony warsztat serwisujący sprzęt nurkowy. Na wyposażeniu znajdują się również dwa zodiaki PRO 750 posiadające silniki Yamaha o mocy 115HP. Zodiaki posiadają w pełni wyposażoną boczną drabinę umożliwiającą wejście na łódź, sprzęt bezpieczeństwa w tym tlen, radio VHF, apteczkę pierwszej pomocny i liczne cyfrowe instrumentu w tym GPS. Każdy z zodiaków może pomieścić 10 nurków, 1 kapitana i 1 instruktora. Istnieje możliwość wynajęcia zodiaka na zasadach prywatnych.

Wszystkie nurkowania prowadzone są przez instruktorów. Jeśli zachodzi konieczność nurkowie dzieleni są na grupy zgodnie z doświadczeniem i kwalifikacjami tak aby umożliwić jak największa satysfakcję z nurkowania.

Baza oferuje transfery hotelowe z wyznaczonych hoteli.


Miejsca nurkowe

Atlantis Star oferuje wycieczki nurkowe dla certyfikowanych nurków do blisko 20 miejsc nurkowych idealnych dla każdej poziomu zaawansowania zaczynając od głębokich zanurzeń po wspaniałe jaskinie oraz płytkie rafy koralowe zamieszkane przez homary, raje, aulustomusy (trumpetfish) oraz śpiące rekiny.

Cabo Verde jest znane ze swojego klimatu i idealnych warunków pogodowych przez cały rok. Wody otaczające Wyspy Zielonego Przylądka ogrzewane są przez ciepłe prądy zatokowe umożliwiające komfortowe nurkowania.

Obszar ten jest świetny dla nurkowań jaskiniowych. Znajduje się tu również kilka dobrych wraków, w tym zatopiony sowiecki statek  będący obecnie domem dla kilku gatunków ryb tropikalnych.

Miejsca nurkowe wokół Zielonego Przylądka


Cena od: 986 PLN

(pakiet 6 nurkowań)Ceny w sezonie 2021 za 1 osobę:

Pakiety nurkowe (dla certyfikowanych nurków)
2 nurkowania358 PLN
6 nurkowań986 PLN
10 nurkowań1557 PLN
Nocne nurkowanie307 PLN
Jaskiniowe nurkowanie278 PLN
Dopłata do dalszego nurkowania47 PLN

Kursy nurkowe (dla początkujących):
Atlantic StarTING: teoria, basen, nurkowanie373 PLN
Atlantic StarTING: teoria, basen, nurkowanie dla dzieci poniżej 12 lat349 PLN
Kurs Open Water Diver PADI (OWD)1646 PLN
Referral Open Water Diver PADI (otwarte wody)939 PLN

Kursy nurkowe (dla certyfikowanych nurków, podnoszących kwalifikacje):
Kurs Advanced Open Water Diver (AOWD)1410 PLN
Emergency First Response (EFR)703 PLN
Rescue diver PADI (RSC)1882 PLN
Pakiet EFR + Rescue2448 PLN
Divemaster PADI2825 PLN

Dodatki:
Certyfikat231 PLN

Wypożyczalnia sprzętu nurkowego - ceny na zapytanie gdyż uzależnione są od całkowitej liczby dni.
Komplet sprzętu nurkowego na 5 dni236 PLN
Automat oddechowy na 5 dni75 PLN
BCD na 5 dni75 PLN
22 213 18 31
od 986 PLN