Najlepsze nurkowania

Emperor Divers Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam


Jedna z najlepszych baz nurkowych w Marsa Alam oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania. Jedyna baza nurkowa w Marsa Alam, która gwarantuje nurkowania z łodzi. Baza jest w hotelu MARINA LODGE HOTEL


Opis
Emperor Divers Marsa Alam to zespół kilku lokalizacji zapewniający najwyższy standard nurkowania w tym kurorcie. Marsa Alam jest doskonałym miejscem zarówno dla uczniów, jak i doświadczonych nurków, oferując pełną gamę z zakresu nurkowań począwszy od płytko położonych wraków i zatok, aż do światowej klasy nurkowiska na Elphinstone. Doskonałe miejsce do nauki nurkowania lub doskonalenia swoich umiejętności pod okiem przyjaznego i doświadczonego zespołu przewodnikow i instruktorów.
 
Emperor Divers oferuje najlepsze dostępne nurkowania w rejonie Marsa Alam. Większość baz nurkowych znajduje się w obrębie Marina Lodge, gdzie stacjonuje flota łodzi nurkowych wypływających każdego dnia w pobliżu hoteli Resta Reef, Resta Grand oraz Resta Club Marina View. Baza która operuje sprzętem oraz koordynuje nurkowania z brzegu znajduje się w okolicy hotelu Palace i Sahara Sands w Porcie Ghalib.
 
Poniższa tabela prezentuje typ nurkowania, lokalizację, oraz czas transferu niezbędny w obrębie wybranych hoteli. Oczywiście, można zatrzymać się w dowolnym hotelu w Marsa Alam, a baza zapewni Państwu darmowy transfer w określonych godzinach.
 
  
 
Nurkowania z Emperor Divers w Marsa Alam to najwyższej jakości usługi, które stawiają przede wszystkim na wygodę nurkujących.
 
MARINA LODGE HOTEL
 
To najstarsza i główna lokacja bazy Emperor Divers, znajdująca się w okolicy hotelu przyjaznego nurkom, znajdującego się w marinie tuż obok nabrzeża, gdzie prosto z pokoju hotelowego można udac się na łódź. Baza wyposażona jest w magazyn sprzętu, sale wykładowe i konferencyjne, oraz baseny służące do szkoleń. Choć łodzie zacumowana są w pobliżu Mariny hotelu, transfery z innych hoteli w rejonie Marsa Alam są świadczone bezpłatnie.
 
Transfery hotelowe z większości hoteli są zapewniane bezpłatnie, jednak prosimy o potwierdzenie hotelu w trakcie rezerwacji aby uniknąć niespodzianek w trakcie podróży. Przy transferach powyżej 25 min może zostać pobrana dopłata dlatego lepiej skonsultuj z nami wybór bazy i hotelu przed rezerwacją.

Nurkowanie

Oferowane są całodzienne rejsy do najlepszych miejsc nurkowych. Instruktorzy wodnicy świetnie znają miejsca, które warto zobaczyć.


Miejsca nurkowe

Organizowane są wyprawy do tak wspaniałych miejsc, jak Elphinstone, Marsa Mubarak, Abu Dabab. Dwa razy w tygodniu odbywają się wyprawy do Dolphin House, gdzie spotkanie z delfinami jest niemal pewne. Miejsca te są w bardzo dobrym stanie i nie są za bardzo zatłoczone. Zatoki to dom dla wspaniałych korali, wielkich żółwi, rekinów (w tym guitarfish) i manatów. Są tu wspaniałe miejsca dla miłośników makro fotografii. Można spotkać ślimaki nagoskrzelne, ghost pipefish, koniki morskie.


Naszym zdaniem

Jedna z najlepszych baz nurkowych w Marsa Alam oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania. Jedyna baza nurkowa w Marsa Alam, która gwarantuje nurkowania z łodzi. Baza jest w hotelu MARINA LODGE HOTEL


Cena od: 1323 PLN

(Pakiet 5 dni nurkowych z łodzi (10 nurów, butla, balast, przewodnik))Baza będzie otwarta od marca 2021

Cena od osoby w sezonie od 01.05.2019
Pakiet 10 nurkowań (5 dni) z łodzi (butla, balast, przewodnik, opłata paliwowa)1323 PLN
Pakiet 8 nurkowań (4 dni) z łodzi (butla, balast, przewodnik, opłata paliwowa)1059 PLN
Pakiet 6 nurkowań (3 dni) z łodzi (butla, balast, przewodnik, opłata paliwowa)992 PLN

Kursy nurkowania:
Kurs PADI / SSI Open Water Diver1791 PLN
Kurs PADI / SSI Advanced Open Water Diver + dzień nurkowy1507 PLN
Wcenie kursu certyfikat, manuale i sprzęt.165 PLN

Dodatkowe obowiązkowe opłaty:
Opłata środowiskowa / dzień (4 EUR)19 PLN

Dodatkowe fakultatywne opłaty:
Lunch na łodzi, nieograniczone ciepłe i zimne napoje (7.50 EUR)38 PLN
Dopłata do 3-go nurkowania95 PLN
15l butla z powietrzem lub 12l butla z Nitrox non limit do max. 2 tygodni ( 30 EUR lub 5 EUR za butlę)142 PLN
15l butla z Nitrox non limit do max. 2 tygodni (40 EUR lub 10 EUR za butlę)189 PLN

Płatności na miejscu w bazie podlegają dodatkowemu 14% podatkowi VAT.

UWAGA:

Każdy nurek powinien mieć ze sobą certyfikat nurkowy oraz logbook z potwierdzonym nurkowaniem w ciągu ostatnich 12 miesięcy od daty planowanego nurkowania. Ze względu na bezpieczeństwo nurka oraz troskę utrzymania raf w dobrej kondycji osoby posiadające zalogowane nurkowania dawniej niż 12 miesięcy od planowanych nurkowań powinny rozważyć kurs Scuba Review w celu przypomnienia umiejętności nurkowych. Kurs jest płatny i można go ukończyć w Polsce lub podczas wyjazdu. Zalecamy aby osoby, które nie posiadają zalogowanego nurkowania w logbooku w ciągu ostatnich 6 miesięcy od planowanych nurkowań wykonały podczas wyjazdu Check Dive w celu sprawdzenia pływalności oraz sprzętu w nowych warunkach. Koszt Check Dive wynosi 10 EUR. Nurkowanie w logbooku może zostać potwierdzone przez Twojego partnera nurkowego.
Nurkowanie

Nurkowanie w Egipcie to przede wszystkim Morze Czerwone, nurkuje się także w Morzu Śródziemnym, ale nie oferuje ono takiego bogactwa życia, jak Morze Czerwone. Podwodne życie Morza Czerwonego można krótko opisać jako piękne podwodne ogrody koralowe i bogactwo ryb. Można zaobserwować różne gatunki ryb rafowych, a także rekiny, manty, żółwie, delfiny, diugonie i ryby oceaniczne. Stan rafy, w porównaniu do innych miejsc, jest całkiem dobry. Warunki do nurkowania są znakomite przez cały rok. Widoczność jest zawsze dobra, jeśli nie doskonała. Miejsca nurkowe dostępne są z brzegu lub z łodzi, jednak aby zobaczyć klejnoty Morza Czerwonego konieczne jest skorzystanie z rejsów nurkowych (safari nurkowe, liveaboards), które trwają od 3 do 14 dni. Łodzie na całodniowe wyprawy, szczególnie te biorące udział w safari, są komfortowe. A to wszystko tylko o 4 godziny samolotem od Europy. Te wszystkie warunki sprawiły, że Egipt znalazł się na liście najbardziej uczęszczanych miejsc nurkowych na świecie. 

 

Nurkowie powinni posiadać swoje certyfikaty, logbooki, adaptery INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody waha się w granicach 20° do 29°C. W lecie najbardziej adekwatnymi piankami będą 5 milimetrowe, podczas reszty sezonu 7 mm kombinezon będzie zapewniał wystarczającą ochronę. Komory dekompresyjne znajdują się w Sharm el SheikhHurghadzieEl Gouna i Marsa Alam.

 

NURKOWANIE W MARSA ALAM

 

Marsa Abu Dabbab

To fantastyczne miejsce nurkowe dostępne z brzegu. Niemal gwarantowane są bliskie spotkania z ogromnymi zielonymi żółwiami, często można stracić rachubę jeśli próbuje się je policzyć. Równie często spotykane są guitar sharks, płaszczki ogończowate. Wielbiciele zdjęć makro będą zachwyceni, uważne oko dostrzeże tu pygmy pipehorses, igliczniowate (ghost pipefish), a nawet Hippocampus histrix. Znajdziesz też miękkie korale, wygładzone iglice, ławice barwenowatych, skorpenowatych i rai w każdym rozmiarze. Wszystko to na głębokości od 4 do 18 metrów.

 

Elphinstone

Słynna na całym świecie rafa Elphinstone jest klejnotem w koronie. Strome ściany i występujący prąd czynią to miejsce odpowiednim tylko dla doświadczonych nurków. Na wschodniej ścianie zanurkuj o poranku, a na zachodniej po południu, by słońce oświetlało korale. Wielkie wachlarze gorgonii i czarne korale skrywają tu przeróżne stworzenia, np. okryte złą sławą Oxycirrhites typus (longnose hawkfish). Nietrudno wypatrzyć tu także lucjanowate, duże barakudy i ogromne napoleony. Na północy i południu, w opadającej do 40 m głębi spotkać można manty, żarłacze srebrnopłetwe, młotowate, Carcharhinus amblyrhynchos.

 

Shaab Abu Dabab

Miejsca te charakteryzują się doskonałą widocznością, wspaniałym życiem podwodnym (z ukwiałami, napoleonami, żółwiami i rajami pośród barwnych korali), iglicami, a nawet małym wrakiem, Heaven One.Kraj i ludzie

Egipt to znacznie więcej niż same świątynie, piramidy, meczety i minarety, więcej niż bogowie i grobowce. Współczesny Egipt oferuje turystom nie tylko swoje dziedzictwo kulturowe ale również jedne z najlepszych na świecie atrakcje dla nurków, surferów i maniaków słońca oraz pustyni. Egipt poza Kairem i piramidami to przede wszystkim kurorty w El Gounie, Hurghadzie, Safadze, Marsa Alam, Hamacie, Tabie, Dahab i Sharm El Shaikh. Kurorty oferują hotele od 2-gwiazdkowych po 5-gwiazdkowe - położone w większości nad brzegiem morza lub w jego bezpośredniej bliskości.

 

Cywilizacja starożytnego Egiptu jest jedną z najstarszych cywilizacji, a jej kultura zaczęła formować się blisko 6 tysięcy lat temu. Przez tysiąclecia Egiptem rządzili faraonowie, a ludność żyła w zgodzie z naturalnymi zjawiskami przyrody, z których osią był Nil i jego życiodajne wylewy. Nie sposób też wyobrazić sobie Egiptu bez hieroglifów, obrazkowego pisma, którym posługiwali się starożytni. Niezwykle ważnym i charakterystycznym elementem kultury egipskiej było wielobóstwo - starożytni Egipcjanie czcili cały panteon bóstw. Niektórzy bogowie byli jednak ważniejsi od innych, chyba każdy słyszał o głównych bogach choć raz: o bogu słońca - Re czy bogu zmarłych - Ozyrysie. W wierzeniach starożytnych dusza istnieje także po śmierci, dlatego tak ważne było balsamowanie ciał oraz budowanie piramid - domów dla duszy. W późniejszych wiekach Egipt ulegał wpływom Hellenizmu, Chrześcijaństwa i kultury islamskiej, co stworzyło niezwykłą kulturową mieszankę.

 

Marsa Alam

To jedno z najbardziej dziewiczych miejsc do nurkowania w Egipcie znajduje się 260 km na południe od Hurghady. Baza noclegowa w postaci ekskluzywnych hoteli i prywatnych apartamentów jest dosyć uboga, jednak ze względu na fakt, iż tutejsze rafy są jednymi z najlepiej zachowanych w Egipcie, jest to ulubiony kierunek polskich wypraw na nurkowanie na rafach egipskich.Łodzie

W Marsa Alam nurkuje się zarówno z brzegu, jak i z łodzi. Wypływają stąd liveaboard'y (rejsy nurkowe, safari nurkowe), których typowymi trasami są:

 

Trasa Simply the Best

Trasa oferuje nurkowania w 3 najlepszych miejscach rejonu: Elphinstone, gdzie spotkać można white tip sharks, Brothers, które zachwycają bogactwem spotkań z morskimi stworzeniami oraz wrakami (Aida II i  Numidia) oraz Deadalus Reef z młotowatymi i żarłaczami rafowymi.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Południowa i St. Johns (South & St. Johns)

Podróż do najbardziej wysuniętych na południe raf, Fury Shoals i St. John. Kusi wspaniałymi ogrodami koralowymi i spotkaniami z mieszkańcami podwodnej krainy (ukwiały, gorgonie, czarne korale, Triaenodon obesus, błazenki - clownfish, żółwie, ustnikowate, tuńczyki, młotowate, żarłacze srebrnopłetwe, lucjanowate, barakudy, manty). Znajduje się tak także wrak prywatnej żaglówki, można zanurkować na stromych ścianach oraz w tunelach, idealnych dla początkujących nurków jaskiniowych.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 40 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Marsa Alam Mini Cruise

Niezależnie, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym nurkiem, i tak znajdziesz tu coś dla siebie. Podczas tego rejsu odwiedzisz takie miejsca jak Abu Dabab Reef, Shaab Sharm, Shaab Marsa Alam.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 20 zalogowanych nurkowań.

 

Trasa Simply Magnificent

Trasa oferuje nurkowania na dziewiczych terenach, wśród stromych skał, spektakularnych nawisów i gór, w otoczeniu formacji twardych korali. Jest tu również duża szansa spotkania ławic młotowatych i szarych żarłaczy.

UWAGA Aby możliwe było zanurkowanie na tej trasie, egipskie prawo wymaga od nurków 50 zalogowanych nurkowań.Programy

Egipt jest krajem nie tylko dla nurków. Każdego, kto interesuje się kulturą, zainteresują wycieczki, które odbyć można z El Gouny:

 

LUKSOR – DOLINA KRÓLÓW

Leżący nad Nilem Luksor był jednym z ważniejszych miast w antycznym świecie. Na wschodnim brzegu rzeki znajdują się Świątynie oraz Muzeum Luksorskie, a na zachodnim, poza świątyniami (np. Świątynia Hatszepsut) i słynnymi Kolosami Memnona, powstała tu ogromna nekropolia, tzw. Dolina Królów, gdzie w ponad 60 grobowcach pochowani są władcy starożytnego Egiptu. Grobowce wykute są w skałach i bogato zdobione, a największy ma ponad 100 m długości. W latach 20. XX w. odkryto tu nienaruszony grób Tutanchamona. Nazywany największym muzeum świata pod gołym niebem, Luksor został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

TAMA W ASUANIE

Ta długa na ponad 3 km Wysoka Tama (Wysoka Tama Asuańska, Wielka Tama Asuańska) jest jedną z 2 wybudowanych na Nilu zapór. Jej budowa trwała od 1960 roku przez blisko 11 lat. Przy jednym z końców Tamy znajduje się pomnik w kształcie kwiatu lotosu, upamiętniający pomoc finansową i wsparcie konstrukcyjne, jakie przy budowie zapory Egipt otrzymał od ZSRR. Tama Asuańska zapewniła możliwość regulacji poziomu wody na Nilu i zapanowania nad wylewami rzeki. Z materiału, jaki został użyty do jej budowy możliwe byłoby zbudowanie 17 piramid Cheopsa, a gdyby pękła, woda z jeziora Nasera zalałaby cały Egipt.


Galeria

Pogoda i klimat

Klimat Egiptu to śródziemnomorski na północy (umiarkowany w lecie i chłodny i deszczowy w zimie) do gorącego na południu, gdzie nie ma w ogóle deszczu a temperatury często przekraczają 50°C. Temperatury w tym regionie wahają się między 20°C a 40°C w ciągu roku. Niemniej jednak zimowe noce na pustyni potrafią być zimne.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu. Wizę (w cenie około 15 USD) można otrzymać na dowolnym lotnisku lub w porcie. W celu uzyskania bliższych informacji sugerujemy skontaktować się z najbliższym egipskim konsulatem bądź ambasadą lub w biurze egipskich linii lotniczych.


Język

Językiem oficjalnym jest język arabski ale w wielu miejscach turystycznych można się porozumieć po angielsku, niemiecku, rosyjsku bądź francusku.


Waluta

Lokalną walutą jest funt egipski, 1EL=100 piastrerów. (1EL = 1PLN). Polecamy wziąć gotówkę w postaci dolarów, EURO bądź czeki podróżne. Często można również płacić kartą kredytową


Ubezpieczenie

   Zalecamy: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na przeloty awaryjne w międzynarodowej organizacji (na przykład DAN) lub za naszym pośrednictwem turystyczne ze zwyżką za uprawianie sportów ekstremalnych, pokrywające koszty leczenia w komorze dekompresyjnej. Więcej o ubezpieczeniu nurkowym.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Egiptu. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego


Prąd

220V, zalecamy wzięcie europejskiego adaptera do gniazdek.


Powiązane ofertyHotele

Sol y Mar Solaya - Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

Hotel 5-gwiazdkowy położony jest bezpośrednio nad piaszczystym brzegiem Morza Czerwonego. Przejazd z hotelu do bazy nurkowej Emperor Divers trwa 25 minut.

Sol Y Mar Dar El Madina - Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

4-gwiazdkowy hotel położony w drugiej linii brzegowej, korzysta z plaży Solymar Solaya. Bardzo popularny wśród nurków ze względu bliskość niezwykle atrakcyjnych miejsc nurkowych.

Resta Reef Resort 4* - Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

Luksusowy 4-gwiazdkowy obiekt położony nad brzegiem Morza Czerwonego. Oferuje smaczne posiłki i bardzo miłą obsługę. Zlokalizowany w pobliżu rafy koralowej.

Marina Lodge 4* - Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

4-gwiazdkowy luksusowy hotel idealny dla nurków. Ze względu na brak plaży nie nadaje się na urlop rodzinny. Na terenie obiektu znajduje się centrum nurkowe Emperor Divers.

Jaz Lamaya Resort 5* - Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

5-gwiazdkowy ośrodek w Marsa Alam, położony przy plaży w pobliżu malowniczych raf koralowych. Idealny dla osób nurkujących z rodziną.

Fayrouz Plaza Beach 5* - Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

Nowy hotel 5-gwiazdkowy w odległości 10 minut od bazy nurkowej Emperor Divers, 200 m od plaży.

El Malikia Abu Dabbab - Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

Ośrodek 5-gwiazdkowy, położony przy pięknej długiej plaży w Marsa Alam, w pobliżu kilku bardzo atrakcyjnych miejsc do nurkowania.

Concorde Moreen Beach Spa & Resort 5*

Egipt - Marsa Alam

Luksusowy 5-gwiazdkowy obiekt położony nad brzegiem Morza Czerwonego tuż obok bazy nurkowej Emperor Divers. Smaczne posiłki i miła obsługa, a także wiele aktywności sportowych.

Blue Reef Resort 4*- Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

Hotel 4-gwiazdkowy położony bezpośrednio przy plaży, polecany dla osób nurkujących. W pobliżu znajduje się rafa koralowa.


Imprezy

EGIPT: nurkowanie na rafach południa w Marsa Alam

Egipt | 07.11.2020 - 14.11.2020

GRUPA POTWIERDZONA - DODATKOWE MIEJSCA NA ZAPYTANIE

Wreszcie wracamy do Egiptu! Po tylu miesiącach nieobecności na Morzu Czerwonym wracamy pełni nadziei na spotkania z delfinami, diugoniem, żółwiami, rekinami i innymi mieszkańcami magicznych raf wokół Marsa Alam. 

Egipt - Wyprawa z polską grupą do Marsa Alam - 12.04.2014

Egipt - Marsa Alam | 12.04.2014 - 30.11.-0001

STACJONARNY. Zapraszamy na wiosenny wyjazd nurkowy do Egiptu. Impreza przeznaczona jest dla nurków oraz osób towarzyszących, mile widziane całe rodziny. W programie codzienne nurkowania z łodzi. Jest to świetna okazja do zawiązania nowych znajomości z polskimi nurkami.

EGIPT: nurkowanie na rafach południa w Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam | 10.04.2021 - 17.04.2021

GRUPA POTWIERDZONA

Wreszcie wracamy do Egiptu! Po tylu miesiącach nieobecności na Morzu Czerwonym wracamy pełni nadziei na spotkania z delfinami, diugoniem, żółwiami, rekinami i innymi mieszkańcami magicznych raf wokół Marsa Alam. 

22 213 18 31
od 1323 PLN