Najlepsze nurkowaniaEgipt z flotą Emperor


Simply the Best (from Marsa Alam)

 

Elphinstone - Brothers - Deadalus Reef Nurkowanie w 3 najlepszych miejscach tego rejonu: Big i Little Brothers, Deadalus Reef i Elphinstone. Brother Islands to szczyty dwóch podwodnych gór wyrastających z głębiny i oddalone są o około 60 mil od brzegu. Część Narodowego Parku Morskiego Wysp, trzy wyspy oferują zapierające dech w piersiach nurkowania na skałach i kalejdoskop różnych barw. Zachwycają różnorodnymi gatunkami podmorskich i pelagialnych zwierząt. Duże tuńczyki, okonie morskie (jack fish), lucjanusy, którym czasem towarzyszą rekiny młoty, silvertips, white tip sharks i manty. Nawet rzadki kosogon może być tu odnaleziony. Spotkanie na północy i południe wysp Brothers żarłaczy rafowych jest niemal pewne. Nurkowanie na wrakach jest również możliwe. Są tu wraki Aida II i Numidia. Oba są pięknie porośnięte miękkimi i twardymi koralami. Życie morskie obejmuje także wargacze i szare żarłacze rafowe.

Rafa Deadalus- również część parku Morskiego, to duża, owalna rafa z latarnią. Jest ona najbardziej oddaloną od brzegu rafą egipskiej części Morza Czerwonego. Jej głębokie strome skały oferują wspaniale nurkowania. Są tutaj góry, dziewicze tereny, formacje twardych korali. Jest tu również duża szansa spotkania szkółek rekinów młotów i szarych żarłaczy rafowych. Elphinstone ze swoimi stromymi skałami porośniętymi miękkimi koralami oferuje spotkania z white tip sharks. Uwaga: wymaga się przynajmniej 50 udokumentowanych nurkowań. Nurkowania nocne nie są tu możliwe. Są to wymagające nurkowania w prądach, więc nie jest to dobre miejsce dla niedoświadczonych nurków.

 

South & St. Johns (from Marsa Alam)

St. Johns - Fury Shoals Reef System Podróż do najbardziej wysuniętych na południe raf, wypływa się z Marsa Ghalib do rozległych raf Fury Shoals i St. John. Na Fury Shoals nurkuje się przy Shaab Claude ze swoimi znanymi przepływami i dużymi koralami. Na południe od rafy spotkać można white tip sharks, anemony i clownfish. Abu Galawa Soraya ma wspaniałe ogrody koralowe i wrak prywatnej żaglówki zatłoczonej glass fish. Shab Sharm to nurkowania na stromych skałach i z white tip sharks. Na swojej drodze na południe do Wadi Galam miejsce to odwiedzają żółwie. Znajduje się tu wiele miękkich korali o różnych kolorach, angel fish i butterfly fish, a we właściwym sezonie spotkać można duże szkółki okoni morskich i tuńczyków. St. John’s to obszerny zbiór małych raf oferujących jedne z najwspanialszych nurkowań na morzu Czerwonym. Habili Ali oferuje ogromne gorgonie i czarne korale wśród których można spotkać szare żarłacze, silvertip i szkółki rekinów młotów. Habili Gafaar to ogromne skupisko miękkich korali pełnych lucjanusów, butterfly fish i barakud. Zobaczyć można też manty szare żarłacze i silvertip. Gota Kebir to rafa znana ze swoich tuneli gdzie można zobaczyć okonie morskie i barakudy oraz okazjonalnie manty. Tunele są idealne dla początkujących nurków jaskiniowych. Gota Soraya jest uznawana za jedną z najlepszych ścian nurkowych na morzu Czerwonym, pełna glass fish i korali, szarych żarłaczy, silvertip i rekinów młotów. Uwaga: wymagane jest minimum 40 udokumentowanych nurkowań. Niezbędna jest długa nocna podróż, chociaż jeśli warunki pogodowe są odpowiednie podróż może odbyć w ciągu dnia.

 

Simply Magnificent (from Marsa Alam)

Deadalus - Rocky - Zarbagad - St. Johns Rafa Deadalus- również część Parku Morskiego, to duża, owalna rafa z latarnią. Jest ona najbardziej oddaloną od brzegu rafą egipskiej części morza Czerwonego. Jej głębokie strome skały oferują wspaniale nurkowania. Są tutaj góry, dziewicze tereny, formacje twardych korali. Jest tu również duża szansa spotkania szkółek rekinów młotów i szarych żarłaczy rafowych. Bardziej na południe są spektakularne nawisy i głębokie ściany Rocky Islands pełne miękkich korali koralowych szczytów Zabargad. St. John’s to piękny system raf leżący około 40 km na północ od Sudanu i 20 k m na południe od Zabargad. Uwaga: wymaga się przynajmniej 50 udokumentowanych nurkowań. Nurkowania nocne nie są tu możliwe. Są to wymagające nurkowania w prądach, więc nie jest to dobre miejsce dla niedoświadczonych nurków. Potrzebna jest długa nocna podróż żeby dotrzeć do najbardziej oddalonych miejsc. Nurkowanie we wszystkich miejscach uzależnione jest od pogody. Ze względu na rozkład rejsu w niektórych miejscach możliwe są tylko dwa nurkowania w dzień i jedno w nocy.

 

Just Brothers (from Marsa Alam)

Elphinstone and all the Brothers Brother Islands to szczyty dwóch podwodnych gór wyrastających z głębiny i oddalone są o około 60 mil od brzegu. Część Narodowego Parku Morskiego Wysp, trzy wyspy oferują zapierające dech w piersiach nurkowania na skałach i kalejdoskop różnych barw. Zachwycają różnorodnymi gatunkami podmorskich i pelagialnych zwierząt. Duże tuńczyki, okonie morskie (jack fish), lucjanusy, którym czasem towarzyszą rekiny młoty, silvertips, white tip sharks i manty. Nawet rzadki kosogon może być tu odnaleziony. Spotkanie na północy i południe wysp Brothers żarłaczy rafowych jest niemal pewne. Nurkowanie na wrakach jest również możliwe. Są tu wraki Aida II i Numidia. Oba są pięknie porośnięte miękkimi i twardymi koralami. Życie morskie obejmuje także wargacze i szare żarłacze rafowe. Elphinstone ze swoimi stromymi skałami porośniętymi miękkimi koralami oferuje spotkania z white tip sharks. Uwaga: wymaga się przynajmniej 50 udokumentowanych nurkowań. Nurkowania nocne nie są tu możliwe. Są to wymagające nurkowania w prądach, więc nie jest to dobre miejsce dla niedoświadczonych nurków.

 

The Big Four (from Marsa Alam)

Rocky Island - Zarbagad - St. Johns – Elphinston Podróż zaczyna się w Ras Shona gdzie spotkać można żółwie i skorpeny. Podczas drugiego, nocnego nurkowania w Shaab Sharm mamy możliwość nurkowań na ścianach. Można tu czasem spotkać White tip sharks. Nocna podróż do Rocky Island i Zabargad. Rocky to mała wyspa ze ścianami dookoła. Na północy można często spotkać rekiny młoty. Wokół całej wyspy natknąć się można na manty, żarłacze szare, white tip sharks.

Nurkowania o świcie przy wyspie Zabargad jest przepiękne. Trzeciego dnia odbywają się nurkowania na wraku rosyjskiego zaopatrzeniowca, który położony jest na wschodniej stronie wyspy. Ten długi na 75 metrów wrak to idealna alternatywa dla nurkowania na rafach. Przy burzowej pogodzie udajemy się do St. John’s na nurkowania pełne przygód, oddalonego jedynie o godzinę z możliwością nurkowania w Habili Ali i Habili Soraya. To bardzo różnorodne nurkowania od małych szczytów Habili Gaffar do płytkich ogrodów koralowych. Manty i żarłacze szare można tu spotkać przez cały rok.

Jaskinie i groty stanowią idealną alternatywę na popołudniowe nurkowanie. Nocne nurkowania stwarzają możliwość zobaczenia hiszpańskiej tancerki. Czwartego dnia pierwsze nurkowanie odbywa się na St. John’s, drugie w jaskiniach St. John’s. Shaab Maksour oferuje kolejne nurkowanie na ścianach, lub nurkowanie w El Malahi z dużą ilością tunelów, jaskiń i przepływów. Shiriniat na wyspie Wadi Gamal to płytkie rafy z koralami i stworzeniami żyjącymi na rafach. Rafa Elphinstone oferuje zapierające dech w piersiach ściany z miękkimi koralami i dwoma podwodnymi płaskowyżami, gdzie spotkać można ogromne ilości rekinów.

Uwaga: wymaga się przynajmniej 50 udokumentowanych nurkowań. Nurkowania nocne nie są tu możliwe. Są to wymagające nurkowania w prądach, więc nie jest to dobre miejsce dla niedoświadczonych nurków. Potrzebna jest długa nocna podróż żeby dotrzeć do najbardziej oddalonych miejsc. Nurkowanie we wszystkich miejscach uzależnione jest od pogody. Ze względu na rozkład rejsu w niektórych miejscach możliwe są tylko dwa nurkowania w dzień i jedno w nocy.

 

Sinai Classic Cruise (from Sharm El Sheikh)

Tiran Island - Ras Mohamed - Dunraven - SS Thistlegorm Niezależnie od tego czy jesteś początkującym czy doświadczonym nurkiem tutaj zawsze znajdzie się miejsce odpowiednie dla Twojego poziomu. Żeby zobaczyć wszystkie wspaniałe miejsca takie jak wrak Thistlegorm (maksymalną głębokość 32 metry), nurkowania w prądach wokół Parku Narodowego Ras Mohamed (np. rafa Shark/ rafa Yolanda) lub na rafach w cieśninie Tiran (Jackson/ Woodhous drop off i nurkowanie w prądach) należy mieć doświadczenie przynajmniej 20- 30 nurkowań lub na poziomie Advance. Po nurkowaniach w Parku Narodowym Ras Mohamed udajemy się do zatoki Sueskiej i odwiedzamy system raf Shab Mahmoud gdzie leży jeden z najstarszych wraków, Dunraven (zatopiony w 1889 roku) i wrak z czasów drugiej wojny światowej, Thistlegorm. Poczujcie podniecenie związane z nurkowaniem w południowej części Synaju. Można tu podziwiać krajobraz pustynny jednocześnie odkrywając tajemnicze piękno podwodnej przyrody. Tworzy to niesamowity kontrast dzięki ilości kolorów i tropikalnego podwodnego życia.

 

Great Island Cruise (z Marsa Alam)

The Brothers - Daedalus Reef - Rocky, Zarbagad - St John's - Fury Shoals - Elphinstone Rejs po najpiękniejszych rafach Morza Czerwonego. Pierwszy przystanek to wyspy Brothers, szczyty dwóch podwodnych gór wyrastających z głębiny i oddalone są o około 60 mil od brzegu. Część Narodowego Parku Morskiego Wysp, trzy wyspy oferują zapierające dech w piersiach nurkowania na skałach i kalejdoskop różnych barw. Zachwycają różnorodnymi gatunkami podmorskich i pelagialnych zwierząt. Duże tuńczyki, okonie morskie (jack fish), lucjanusy, którym czasem towarzyszą rekiny młoty, silvertips, white tip sharks i manty. Nawet rzadki kosogon może być tu odnaleziony. Spotkanie na północy i południu wysp Brothers żarłaczy rafowych jest niemal pewne. Nurkowanie na wrakach jest również możliwe. Są tu wraki Aida II i Numidia. Oba są pięknie porośnięte miękkimi i twardymi koralami. Życie morskie obejmuje także wargacze i szare żarłacze rafowe.

Rafa Deadalus- również część parku Morskiego, to duża, owalna rafa z latarnią. Jest ona najbardziej oddaloną od brzegu rafą egipskiej części Morza Czerwonego. Jej głębokie strome skały oferują wspaniale nurkowania. Są tutaj góry, dziewicze tereny, formacje twardych korali. Jest tu również duża szansa spotkania szkółek rekinów młotów i szarych żarłaczy rafowych. Bardziej na południe są spektakularne nawisy i głębokie ściany Rocky Islands pełne miękkich korali koralowych szczytów Zabargad.

Ostatni przystanek to St. John’s, obszerny zbiór małych raf oferujących jedne z najwspanialszych nurkowań na morzu Czerwonym. Habili Ali oferuje ogromne gorgonie i czarne korale wśród których można spotkać szare żarłacze, silvertip i szkółki rekinów młotów. Habili Gafaar to ogromne skupisko miękkich korali pełnych lucjanusów, butterfly fishi barakud. Zobaczyć można też manty szare żarłacze i silvertip. Gota Kebir to rafa znana ze swoich tuneli gdzie można zobaczyć okonie morskie i barakudy oraz okazjonalnie manty. Tunele są idealne dla początkujących nurków jaskiniowych. Gota Soraya jest uznawana za jedną z najlepszych ścian nurkowych na Morzu Czerwonym, pełna glass fish i korali, szarych żarłaczy, silvertip i rekinów młotów. Elphinstone ze swoimi stromymi skałami porośniętymi miękkimi koralami oferuje spotkania z white tip sharks.

Uwaga: Możliwe jest odwiedzenie dodatkowych miejsc nurkowych. Wymaga się przynajmniej 50 udokumentowanych nurkowań. Nurkowania nocne nie są tu możliwe. Są to wymagające nurkowania w prądach, więc nie jest to dobre miejsce dla niedoświadczonych nurków. Niezbędna jest długa nocna podróż.

 

Classic Cruise (from Hurghada)

Abu Nuhas - Giftun Island - Straits of Gubal - SS Thistlegorm - Ras Mohamed Ten rejs oferuje coś dla każdego. Zaczyna się w Hurghadzie, z której płynie się na północ. Jest to połączenie nurkowań rafowych i na wrakach. Znana rafa w kształcie buta Shaab El Erg to wspaniały przykład oferowanych na tym rejsie raf. Jest to piękny ogród twardych korali. Istnieje możliwość spotkania delfinów.

Abu Nuhas ma cztery znane wraki, m.in. Giannis D, Carnatic, wszystkie oferujące spektakularne nurkowania i bogactwo ryb. Nurkowania nocne mogą się odbyć w tym rejonie. Małe wraki o długości od 8 do 10 metrów tworzą wspaniałe nurkowania nocne z lionfish, skorpenami i moray eel. Krótka podróż przez cieśninę Gubal i odwiedzą Państwo najbardziej znany wrak morza Czerwonego, Thistlegorm, statek wiozący ciężarówki i motory dla wojsk brytyjskich stacjonujących w północnej Afryce. Został on zatopiony przez niemiecką Luftwaffe i teraz leży na głębokości 30 metrów. W zależności od doświadczenia nurków, pogody i aktualnych warunków oferujemy tutaj również nocne nurkowanie.

W pobliżu jest Park Narodowy Ras Mohamed, gdzie oferujemy ranne nurkowanie na rafie Shark, stromej ścianie opadającej w głębie. Park Narodowy Ras Mohamed jest z reguły granicą z której statki zawracają do Hurghady.

 

Czytaj więcej:

Egipt - opis regionu

Rejsy nurkowe w Egipcie

Hotele w Egipcie

Bazy nurkowe w Egipcie


Powiązane ofertyRejsy

Emperor Asmaa

Egipt

Built for travelers and divers, a motor yacht that can take 20 people in 10 double cabins with bathrooms. The cabins and lounge are fully air-conditioned. There is a large solar and diving platform here

Emperor Elite

Egipt

Luksusowa łódź klasy Platinum.

Emperor Superior

Egipt

Luksusowa łódka o standardzie Gold Class 5*


Bazy nurkowe

Emperor Divers Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

Jedna z najlepszych baz nurkowych w Marsa Alam oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania. Jedyna baza nurkowa w Marsa Alam, która gwarantuje nurkowania z łodzi. Baza jest w hotelu MARINA LODGE HOTEL