Najlepsze nurkowaniaEgipt - Trasa Reefs & Wrecks (flota Emperor), z Hurghady


Reefs & Wrecks (wypływa z Hurghady)

Abu Nuhas - Straits of Gubal - SS Thistlegorm - Ras Mohamed - Ulysses - Rosalie Moller

 

Słynna rafa w kształcie podkowy Shaab El Erg jest idealnym przykładem, co mają do zaoferowania rafy na tej trasie – piękny ogród twardych korali i szansa na spotkanie delfinów.

 

Aby Nuhas ma 4 znane wraki: Giannis D, Carnatic, Kimon M, Chrisoula K, wszystkie oferują spektakularne nurkowania i bogactwo życia podwodnego.

 

Nurkowania nocne ma wyspie Gubal Island mogą być wspaniałe. Ten mały wrak spoczywający na 8-10 metrach, podobnie jak wielki wrak Ulyssesa i Rosalie Moller, zapewnia świetne nurkowanie nocne z Pterois (lionfish), skorpenowatymi oraz murenami. Następnie płyniemy do Kingston na Shag Rock, Carina niedaleko Sha’ab Ali oraz Dunraven na Beacon Rock w Parku Narodowym Ras Mohamed. Na koniec najbardziej znany wrak Morza Czerwonego – Thistlegorm na Sha’ab Ali.

 

SS Thistlegorm został zatopiony w 1941 roku w wyniku bombardowania przez niemiecką Luftwaffe. Wiózł wtedy ładunek amunicji i uzbrojenia oddziałom brytyjskim w Północnej Afryce. Rosalie Moller, wioząca ładunek węgla, podzieliła jego los 2 dni później. Podczas pobytu w Ras Mohamed, możesz mieć okazję do zanurkowania na Shark Reef, stromej ścianie opadającej w wielki błękit. Stąd łódź zawraca do Hurghady.

 

Między nurkowaniami na wrakach odwiedzisz także rafy Straits of Gubal, Gulf of Suez i tych na północ od Hurghady. Strome ściany, ogrody koralowe i różnorodność ryb koralowych sprawiają, że warto je odwiedzić.

 

Nurkowania na wrakach zależne są od doświadczenia nurków i warunków pogodowych.

UWAGA: rekomendowane jest minimum 20 udokumentowanych nurkowań oraz certyfikat PADI AOWD lub równoważny.

Czytaj więcej:

Egipt - opis regionu

Rejsy nurkowe w Egipcie

Hotele w Egipcie

Bazy nurkowe w Egipcie


Powiązane ofertyRejsy

Emperor Superior

Egipt

Luksusowa łódka o standardzie Gold Class 5*


Bazy nurkowe

United Divers - Safaga

Egipt - Safaga

Ta nieduża, niemalże rodzinna baza jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią sobie indywidualne podejście i kameralną atmosferę zarówno na łodzi jak i pod wodą .