Najlepsze nurkowania

Pousada Solar dos Ventos

Brazylia


Przytulne zakwaterowanie z bardzo dobrym stosunkiem ceny do usługi.

Przytulne zakwaterowanie z bardzo dobrym stosunkiem ceny do usługi.


Położenie

Położony dokładnie na głównej wyspie Archipelagu Fernando de Norohna. Pousada Solar dos Ventos leży w pobliżu zatoki z piękną plażą.


Wyposażenie

Bungalowy dysponują klimatyzacją, prywatnym prysznicem, toaletą z ciepłą wodą, barkiem, telewizorem, balkonem z hamakiem. Tarasy z widokiem na morze. Nurkowanie w bazie Atlantis Divers.
Ze wzgl?du na cz?ste zmiany cen, podajemy je dopiero po Pa?stwa zapytaniu na konkretny termin
Nurkowanie

Na długim na około 7500 km wybrzeżu Atlantyku znajdują się najlepsze miejsca nurkowe Brazylii. Fernando de Norohna to grupa wysp wulkanicznego pochodzenia, składająca się z 21 wysp, oddalonych o około 350 km od wybrzeża Natal. Ze swoimi przejrzystymi wodami (widoczność do 40 metrów) i bogatym życiem morskim (230 gatunków ryb, 15 gatunków korali) jest ten Archipelag idealnym celem podróży dla nurków i oferuje najlepsze miejsca nurkowe Brazylii. Fernando de Norohna oferuje nurkom różne miejsca nurkowe. Głębokie nurkowanie, nurkowania na wrakach, w prądach, prawie wszystko jest możliwe. Głębokość nurkowania wynosi od 9 do 63 metrów. Wrak Corvetta Ipiranga V 17 to jeden z najbardziej spektakularnych wraków na całym świecie. Na Noronha można nurkować przez cały rok. W czasie pory deszczowej (kwiecień- sierpień) odwiedzane są głównie miejsca nurkowe na południowym wybrzeżu. W 1988 grupa wysp została przekształcona w Morski Park Narodowy. W zatokach podziwiać można rankiem tuziny a nawet setki delfinów. Na plażach żółwie składają jajka. Wyspy te to wspaniałe miejsce podróży dla miłośników przyrody. Park Narodowy nałożył silne ograniczenia w celu chronienia przyrody.Kraj i ludzie

Kraj zachwyca jednym z najpiękniejszych miast na świecie Rio de Janeiro, zapierającymi dech w piersiach wodospadami, tropikalnymi lasami deszczowymi, plażami z marzeń i pełnymi pogody ducha ludźmi. Brazylia to 5 co do wielkości państwo na świecie i zarazem największy kraj Ameryki Południowej. Ze względu na swoją rozległość rozpościera się Brazylia w trzech, a jeśli policzy się wyspę grup Fernando de Norohna to w czterech strefach czasowych. Około 90% ze 156 milionów mieszkańców mieszka w aglomeracjach położnych przy wybrzeżach. Ludność jest bardzo młoda. Tylko około 6% mieszkańców ma powyżej 65 lat. W Brazylii przeważają głęboko wierzący katolicy. Brasilia to pierwsza i jedyna nowo wybudowana stolica, która od 1987 roku jest centrum kulturowym. Brazylia należy do krajów o największym bogactwie w zwierzęta i rośliny. W Amazonii żyje 1500 gatunków ptaków, 55000 ssaków i większość owadów występujących na ziemi.Programy

Brazylia oferuje wiele możliwości podróży. Można odwiedzić Amazonię, największy rejon lasów deszczowych i ekosystem na ziemi. Przyjacielskie plemiona Indian, jedyna w swoim rodzaju fauna i flora czeka na Państwa. Będą Państwo zachwyceni niezależnie od tego czy zdecydują się Państwo na podróż po nieskończonych dżunglach Amazonii, czy na rejs po tym największym zbiorniku słodkiej wody na świecie. Rio de Janeiro, miasto z niebiańską plażą Copacabana to więcej niż karnawał i samba. Królewskie pałace, różne muzea, kościoły, klasztory, dzielnica artystów Santa Tereza, by wymienić tylko kilka atrakcji. Lub kolorowy Salvador de Bahia, centrum afro- brazylijskiej kultury. Brazylia jest bardzo różnorodna, odwiedziny w starym kolonialnym mieście jak np. Sao Joao jest tak samo możliwe jak podążanie śladami poszukiwaczy złota. Do takich miast jak Paraty dopiero od mniej więcej 30 lat można się dostać autem. Stąd wysłane było do Europy pierwsze złoto. Poza zwiedzaniem można się tu także zrelaksować na jednej z niezliczonych, wspaniałych plaż.

Pogoda i klimat

Brazylia to całoroczny cel podróży. Pora deszczowa na północy trwa od stycznia do kwietnia, na północnym- wschodzie od kwietnia do czerwca, a w Rio/Sao Paulo od listopada do marca. Od października do kwietnia panują w Rio, Salwador a także na południu tropikalne temperatury zaczynające się od 30ºC. Podróże do Amazonii są szczególnie piękne od maja do października, kiedy jest w miarę sucho i przyjemnie ciepło. W trakcie brazylijskiej zimy (od kwietnia do września) w południowej części kraju przydadzą się Państwu cieplejsze, jesienne ubrania. Pora deszczowa na wyspach Fernando de Noronha trwa od lutego do lipca.

22 213 18 31