Najlepsze nurkowania

Ducks Diving Romblon

Filipiny - Boracay


Baza oferuje wypłynięcia na najlepsze nurkowiska regionu, także nurkowania makro i nocne.


Opis

Baza oferuje wypłynięcia na nurkowania w najlepsze miejsca nurkowe regionu, możliwe także nurkowania nocne oraz makro, a także kursy nurkowe wg standardów SDI/ SSI.

 

Do dyspozycji gości pozostają 12l butle aluminiowe z zaworami DIN, a także adapter INT. W bazie znajduje się duża, dobrze wentylowana suszarnia oraz wypożyczalnia sprzętu (po wcześniejszym zgłoszeniu). Na wyposażeniu jest także apteczka pierwszej pomocy, tlen oraz radio - zarówno na łodziach, jak i w samej bazie. Nitrox nie jest dostępny.


Nurkowanie

Baza stara się brać pod uwagę wszelkie życzenia gości podczas planowania wypłynięć. Dziennie oferowane są 2-3 nurkowania, można także nurkować więcej lub mniej razy.

 

Nurkowania są różnorodne. Pojedyńcze wypłynięcia odbywają się na miejsca nurkowe położone w okolicy, oferowane są także całodniowe wyprawy z większą ilością nurkowań. Podczas przerw między nurkowaniami lunch można zjeść na jednej z nietkniętych plaż lub posilić się w jednej z małych restauracji przy plaży. Do niektórych miejsc nurkowych dojeżdża się przez pola ryżowe i lasy pojazdem Ducks Mobile. Możliwe jest także nurkowanie na rafie przybrzeżnej - także nocne i wczesnoporanne.


Miejsca nurkowe

Romblon to praktycznie nieznany nurkom rejon, co sprawia, że miejsca nurkowe są tu nietknięte. Znajdziecie tu przeróżne miejsca nurkowe - strome ściany, jaskinie, podwodne kaniony, miejsca na spotkania z rekinami oraz piękne ogrody korali miękkich i wspaniałe rafy. Jest tu także miejsce dla wielbicieli muck divingu, gdzie spotkać można rzadkie wunderpus, Flamboyant Cuttlefish, Skeleton Shrimps i wiele innych.

 

Jako że wody wokół Romblon stanowią część cieśniny przy Verde Island, stanowiącej jeden z najbardziej urozmaiconych gatunkowo regionów świata, spotkać tu można większość żyjących w Indopacyfiku gatunków. Niektóre z pozostałych atrakcji, które ten rejon ma do zaoferowania, to: Lembeh Seadragon, krewetki, mandaryny, maleńkie pygmy seahorse, Tozeuma armatum, Dragon Shrimp, Decorator Crabs, wiele gatunków ślimaków i różne ghost pipefish. Dostępnych jest ponad 40 miejsc nurkowych.


Naszym zdaniem

Baza oferuje wypłynięcia na najlepsze nurkowiska regionu, także nurkowania makro i nocne.


Cena od: 1262 PLN

(10 nurkowań z łodzi z butlą i balastem)Cena od osoby w sezonie 2017:
1 nurkowanie z łodzi, z butlą i balastem142 PLN
6 nurkowań z łodzi z butlą i balastem799 PLN
10 nurkowań z łodzi z butlą i balastem1262 PLN
20 nurkowań z łodzi z butlą i balastem2117 PLN

Dodatkowe opłaty, płatne na miejscu:
opłata parkowa / za nurkowanie (2 EUR)9 PLN
Nurkowanie

Morza otaczające Filipiny to przede wszystkim rafy. Obfitują one w podmorskie życie, lecz trzeba umiejętnie dobierać destynacje bowiem różnią się one w poszczególnych obszarach. Pod względem różnorodności gatunków Filipiny mogą mierzyć się z Indonezją czy Malezją. Dla tych, którzy szukają większych ryb taką możliwość daje rafa Tubbataha czy Apo Reef. Miłośnikom  nurkowania wrakowego polecamy zatokę Coron z japońskimi wrakami z drugiej wojny światowej. Na całych Filipinach pod wodą na nurków czeka niezliczona ilość makro. Wielbiciele ślimaków nagoskrzelnych i innych małych stworzeń mają tu wszystko, o co mogliby poprosić.

 

Nurkowie powinni zabrać ze sobą certyfikaty, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT.

 

NURKOWANIE W BORACAY

Boracay ma coś dla każdego, począwszy od relaksującego i przyjemnego nurkowania do nurkowania w prądzie. Pod wodą jest mnóstwo gatunków żyjących wśród korali i wiele gatunków koralowców. Sporo jest tu do odkrycia w zakresie makroorganizmów. Szczególnie ciekawe są nurkowania na Yapak. Nurkowanie możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres jest od listopada do czerwca.
 

W okresie od połowy grudnia do marca woda staje się odrobinę zimniejsza. Jej temperatura waha się między 22ºC a 25ºC. Wtedy do częstszych nurkowań polecamy zabrać ze sobą piankę o grubości 5 mm.

Komory dekompresyjne znajdują się w Manili, Batangas i Cebu.

 

YAPAK – miejsce położone na północy Boracay, znajduje się tu ściana zaczynająca się na 30 m i schodząca do 60m. Jest to świetne miejsce dla doświadczonych wielbicieli dużych gatunków, choć należy tu uważać na podstępne prądy i wzburzone morze. Pod wodą podziwiać można wielkie gorgonie, lucjany, sweetlips, pokolce, chetoniki oraz rainbow runners, które są tu bardzo liczne, podobnie jak barakudy, żarłacze rafowe oraz whitetip sharks. Czasami widuje się tu młoty i manty. UWAGA – to miejsce jest odpowiednie tylko dla zaawansowanych nurków.
 

FRIDAY’S ROCK – miejsce odpowiednie także dla początkujących nurków. Głębokość wynosi tu 10 – 18 metrów. Znajdziesz tu bogactwo miękkich i twardych korali, ryby motyle, wargacze, tangs (rodzaj pokolcowatych), damselfish, lucjany i stingrays, skorpeny i skrzydlice. Większość divemasterów zabiera do miejsca, gdzie ryby zbierają się, by się pożywić i gdzie nurkowie będą nimi otoczeni ze wszystkich stron!
 

CATHEDRAL CAVE – wspaniałe nurkowanie przy wyspie Carabao, odpowiednie dla średnio-zaawansowanych nurków. Na głębokości 28m znajduje się tu jaskinia z szerokim otworem, przez który wpływa się do środka. Nie trzeba być nurkiem jaskiniowym, by tu wpłynąć – jest to bardziej spora jama pełna pęknięć i szczelin, aniżeli jaskinia z systemem korytarzy. Nurkuje się tu w towarzystwie wielu ryb rafowych oraz graników, a w szczelinach i szparach odpoczywają rekiny whitetip sharks i inne duże ryby.Kraj i ludzie

Filipiny ze swoimi 7100 wyspami są drugim największym państwem położonym na wyspach. Wiele wysepek kusi gości swymi niezliczonymi plażami i palmami. Kraj był niegdyś pod silnym wpływem Hiszpanii, więc na wyspach do dnia dzisiejszego dominuje wiara katolicka.

 

Po Hiszpanach Amerykanie zdobyli większość wpływów w państwie. W każdym większym mieście można dziś znaleźć McDonald’s i Pizza Hut. Nawet największe narodowe dziedzictwo, jakim są "jeepney", kolorowa i bogato przystrojona taksówka, opiera się na amerykańskim Jeep-ie. Niemal wszyscy radośni i otwarci Filipińczycy mówią dobrze po angielsku, uwielbiają pić wszechobecne piwo "San Miguel" robić zakłady na walkach kogutów. W każdej wiosce przygotowana jest specjalna arena dla tego narodowego sportu. Krajobraz Filipin jest bardzo urozmaicony, począwszy od wulkanicznych skał aż do tropikalnych lasów. Na gości czeka przebogata flora i fauna jak również wspaniałe rafy koralowe. Bardzo ciekawie można spędzić czas nawet na plaży. Można oddać się uciechom w jednym ze wspaniałych nadmorskich kompleksów, bądź cieszyć się spokojem w jakiejś odosobnionej zatoce.

 

Boracay - znajdziesz tu jedne z najpiękniejszych plaż w Azji, jeśli nie na całym świecie, co sprawia, że jest to bardzo znane miejsce turystyczne i bywa nieco zatłoczone. Wspaniałe plaże oferują wielki wybór kawiarenek, restauracji, barów, hoteli, ośrodków, domków, różnych sklepików - z ubraniami czy pamiątkami, a także sporty takie jak golf, windsurfing, żeglarstwo i snurkowanie oraz oczywiście nurkowanie, a ponadto zwiedzanie wysepek. Od listopada do marca panuje tu pora deszczowa i wieje silny wiatr, wielu turystów wtedy znika, jednak właśnie w tej porze jest najlepszy czas na ekscytujący windsurfing i żeglowanie.Łodzie

Na Boracay nie ma rejsów nurkowych (safari nurkowych, liveaboard'ów). Typowymi trasami rejsów na Filipinach są:

 

TUBBATAHA
Rafa Tubbataha dostępna jest tylko w określonej porze roku i tylko z pokładu łodzi rejsowych. Południowa część Visayas to odwiedziny między innymi na wyspie Apo, Balicasac i Cabilao. Podczas rejsów Tubbataha odwiedzane są słynne miejsca na Morzu Sulu. Poza wspaniałymi koralami zobaczyć można rekiny i manty.

CORON i APO REEF
Rejsy nurkowe na Coron oferują nurkowania na najpiękniejszych wrakach zatoki Coron Bay i osławioną rafę Apo Reef, o której znawcy mówią, że w niczym nie ustępuje rafie Tubbataha.

BOHOL
Piękne krajobrazy podwodne z gorgoniami, koralami miękkimi i wieloma kolorowymi rozgwiazdami. Podziwiać tu można ślimaki nagoskrzelne, antenariusy, wężorybowate, skorpeny, węże morskie.

POŁUDNIOWE LEYTE
Obok pięknej rafy występują tu rekiny wielorybie, najlepszy czas na spotkania z nimi to miesiące od marca do maja. Południowa Leyte odwiedzana jest w sezonie na rekiny wielorybie, co sprawia że istnieją naprawdę duże szanse na spotkanie tych majestatycznych stworzeń. Dodatkowo występują tu przepiękne ściany i wiele nieznanych jeszcze miejsc. Rejsy te oferujemy z reguły w połączeniu z pobytem na Malapascua.

ANILAO
Anilao oferuje wspaniałe nurkowania makro i piękną rafę na południe od Luzon i w pobliżu wyspy Mindoro.Programy
Boracay to wyspa cudownie białych plaż otoczonych palmami i krystalicznie czystych ciepłych wód. Są tu idealne warunki do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu i innych sportów wodnych.

Jedną z głównych atrakcji wyspy, poza plażami, jest Ogród Motyli – tropikalny ogród, w którym żyje 200 do 300 gatunków różnych motyli, jak również rośnie około 150 gatunków roślin. Nie lada atrakcją są także występujące na wyspie nietoperze.
Pogoda i klimat

Przez cały rok panuje tu ciepły, wilgotny, tropikalny klimat. Temperatura waha się w zależności od pory roku od 25º C w nocy do 35º C w dzień. Najcieplej jest od marca do maja. Pora deszczowa w zależności od regionu jest bardzo wyraźna i przypada na miesiące od czerwca do października. Podczas pory deszczowej mogą pojawić się tropikalne cyklony, szczególnie na terenie prowincji północnych (Luzon, Mindoro).


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 21-dniowa wiza. Jeśli planujecie dłuższy pobyt o wizę można ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie, bądź może ona być przedłużona na miejscu. Wiele hoteli załatwia te formalności dla swoich gości (opłata około 35 USD). Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest Tagalog. Na wyspach mówi się w wielu lokalnych narzeczach. Niemal wszyscy Filipińczycy mówią po angielsku i nie ma problemów z porozumieniem się.


Waluta

Walutą lokalną jest peso. 1PHP=0,076PLN. Zaleca się posiadanie gotówki w dolarach lub czeków podróżnych. W wielu miejscach honorowane są karty kredytowe. Należy wziąć pod uwagę, że płacenie kartą kredytową może łączyć się z dodatkową opłatą


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe pobierana jest opłata w wysokości 750 peso. Kwotę tę należy uiścić w lokalnej walucie na lotnisku.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Malaria nadal występuje w lasach deszczowych Palawan. Wszystkie hotele polecane przez nas leżą na terenach nie zagrożonych malarią. Prosimy o uaktualnienie tej informacji przed wyjazdem. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V. Konieczny jest adapter do amerykańskich gniazdek


Powiązane ofertyHotele

Three P Dive Resort

Filipiny - Boracay

Ten mały, kameralny hotel oferuje doskonałą obsługę, oraz niezapomniane wspomnienia z wypraw nurkowych. Pobyt w hotelu nie jest drogi jednak cenę podnosi transfer. Podróż do tego miejsca jest długa, ale wynagrodzi wszystkich, którzy szukają spokoju i nieodkrytych miejsc do nurkowania.
22 213 18 31
od 1262 PLN