Najlepsze nurkowania

Mozdivers Zavora

Mozambik


Baza nurkowa o dobrym standardzie, oferuje najlepsze nurkowania m. in. z humbakami.


Opis

Baza nurkowa znajduje się bezpośrednio przy budynku głównym hotelu Zavora Lodge, zaledwie parę kroków od plaży. Bazę prowadzą Irlandczycy - Jon i Danny.


Nurkowanie
Poza codziennymi wypłynięciami na nurkowania, baza oferuje kursy nurkowe wg standardów PADI aż do poziomu Divemastera. W bazie istnieje możliwość przygotowywania mieszanek nitrox i trimix. Nurkowania odbywają się z pontonu mieszczącego maksymalnie 12 nurków, podczas jednego wypłynięcia nurkuje się jedno- lub dwukrotnie.
 
Nie organizuje się tu specjalnych wypraw na humbaki, gdyż od lipca do października spotyka się te wspaniałe zwierzęta przy prawie każdym wypłynięciu i można z nimi snurkować.

Miejsca nurkowe

Zavora to świetne miejsca na oglądanie humbaków, a najlepszy czas na to zaczyna się w lipcu i kończy w połowie października. W lipcu i sierpniu (sezon wysoki) prawie każde wypłynięcie kończy się spotkaniem z matką i młodymi, choć we wrześniu i październiku szanse na spotkania z tymi łagodnymi morskimi olbrzymami są także spore.

 

Przez cały rok występują tu manty, a white tip sharks oraz black tip sharks są częstymi gośćmi. Żółwie, leopard shark, barakudy i wiele malutkich stworzonek, takich jak ślimaki nagoskrzelne, krewetki i antenariusy sprawiają, że nurkowanie tutaj jest naprawdę wspaniałe.

Na głębokości 54 metrów leży Klipfontein, 160 metrowy statek pasażerski i towarowy, który zatonął w 1953 roku u wybrzeży Mozambiku.


Naszym zdaniem

Baza nurkowa o dobrym standardzie, oferuje najlepsze nurkowania m. in. z humbakami.


Cena od: 5156 PLN

(7 nocy w pokoju DBL, wyżywienie HB, 12 nurkowań, transfery)Nurkowanie wliczone jest w cenę hotelu.
Nurkowanie

Mozambik oferuje jedne z najlepszych miejsc nurkowych w południowej Afryce. Miejsca nie są zatłoczone a morskie życie bardzo bogate i różnorodne. Można tu spotkać m. In. Manaty, rekiny wielorybie i żółwie. Warunki porównywalne są do tych na Karaibach i Wielkiej Rafie. Temperatura wody wynosi od 22ºC w zimie do 31ºC latem, a widoczność sięga od 5 do 35 metrów. W Ponto do Ouro jest 5 miejsc nurkowych. Można tu spotkać rekiny młoty i barakudy. Na wyspie Benguerra znajduje się rafa chroniąca wąski kanał między Bazaruto i Benguerrs z wieloma wspaniałymi miejscami nurkowymi. Znajdują się tu liczne miękkie i twarde korale, rybki rafowe, snappery.Kraj i ludzie

Mozambik położony jest w południowej Afryce, od wschodu graniczy z Oceanem Indyjskim, od południa z Republiką Południowej Afryki i Suazi od zachodu z Zimbabwe, Zambią, Malawi i Tanzanią od północy. Przez kraj przechodzi równoleżnik Koziorożca. Wybrzeże rozciąga się na długość 2600 km. Ludność to ok. 18 milionów osób w tym 16 różnych grup etnicznych. Religia: 40% chrześcijan (głównie na południu) 20% islam (na północnym wybrzeżu) 40% lokalne wierzenia


Pogoda i klimat

Klimat: Klimat jest ciepły przez cały rok, ale istnieje podział na dwie pory roku: suchą od kwietnia do listopada i deszczową od grudnia do marca. Temperatura waha się od 24º do 27º C podczas pory suchej i ok. 27º do 31º C podczas pory deszczowej. Opady wynoszą ok. 800mm/na rok. Nawet podczas pory deszczowej dni pozostają słoneczne. Burze przechodzą dosyć szybko. Mogą się zdarzyć porywiste wiatry w grudniu i styczniu. Temperatura wody: w styczniu 29º, kwietniu 27º, w lipcu 20-22º, w październiku 26º C.


Wjazd

Wizy są obowiązkowe i kosztują ok. 30 USD. Można je załatwić w Ambasadzie przed wyjazdem lub na lotnisku. Polecamy jednak zająć się tym jeszcze przed wyjazdem, gdyż na lotnisku czas oczekiwania może być znaczny.


Język

Językiem oficjalnym jest portugalski. Jest tu wiele lokalnych dialektów. Rzadko mówi się po angielsku lub francusku.


Waluta

Oficjalną walutą jest metical. Dolary i Euro można wymienić w bankach lub części sklepów. Korzystanie z karty kredytowej nie stanowi problemu. W Inhambane znajdują się 3 banki. Karty Maestro, Visa i MasterCard są akceptowane. Z bankomatu można pobrać za jednym razem maksymalnie 100 EUR dlatego zaleca się zabranie gotówki.


Wyjzad

Opłaty wyjazdowe z Inhambane do Johannesburga 20 USD z Inhambane do Joburg przez Maputo 15 USD.


Zdrowie

Ryzyko malarii występuje przez cały rok, należy stosować kuracje antymalaryczne. Poleca się spanie w moskitierze. Woda nie wszędzie jest zdatna do picia więc należy korzystać z mineralnej.


Prąd

Prąd ma 220 V, kontakty są takie same jak w Europie.


Powiązane ofertyHotele

Zavora Lodge

Mozambik

Hotel leży samotnie wśród wydm Zavory; poza nurkowaniem oraz wypoczynkiem nie oferuje wielu atrakcji. Hotel jest bardzo skromny jak na europejskie standardy, i w niektórych miejscach wymaga odnowienia.

22 213 18 31
od 5156 PLN