Najlepsze nurkowania

Valkanela Camping - domki mobilne w Vrsar

Europa - Chorwacja


Ten nowoczesny kemping oferuje szeroki wybór domków wczasowych ze wszystkimi udogodnieniami takimi jak plaża, baseny, boiska sportowe, polska baza nurkowa, sklepy i bankomaty. Kemping jest przyjazny dla osób podróżujących z psami. Wysoki standard zakwaterowania w rozsądnej cenie będzie świetnym wyborem na wakacje nad Adriatykiem.


Ten nowoczesny kemping oferuje szeroki wybór domków wczasowych ze wszystkimi udogodnieniami takimi jak plaża, baseny, boiska sportowe, polska baza nurkowa, sklepy i bankomaty. Kemping jest przyjazny dla osób podróżujących z psami. Wysoki standard zakwaterowania w rozsądnej cenie będzie świetnym wyborem na wakacje nad Adriatykiem.


Położenie

Kemping znajduje się tuż na wybrzeżu Adriatyku 3 km od miasteczka Vrsar. Z jego terenu rozciąga się wspaniały widok na morze i pobliskie, malowniczo porozrzucane liczne wysepki. Na terenie kempingu, który jest bardzo zadbanym i dobrze zorganizowanym terenem, znajdują się sklep spożywczy, długa plaża,  baseny, plac zabaw dla dzieci, a także liczne kafejki i restauracje, bankomat, parking i wypożyczalnia samochodów. Kemping jest otwarty dla gości ze zwierzętami, posiada także plaże dla psów (za pupila należy uiścić dodatkową opłatę). 


Wyposażenie

Proponujemy zakwaterowanie w bardzo wygodnych i nowoczesnych domkach mobilnych, mogących pomieścić kilka osób. Nasze domki posiadają dwie lub trzy dwuosobowe sypialnie z wygodnymi łóżkami. w każdym domku znajdują się dwie łazienki z prysznicami i toaletą. Dodatkowo domki posiadają wspólną przestrzeń dzienną, w której znajduje się stół z aneksem kuchennym. Domki posiadają tarasy, na których można się relaksować pomiędzy kolejnymi nurkowaniami lub spożywać posiłki w miłym towarzystwie. W zależności od typu domku dodatkowo na tarasie znajduje się jacuzzi lub duży stół z krzesłami dla całej rodziny. Domki premium posiadają bezpośredni dostęp do wspólnego basenu.

Za dodatkową opłatą akceptowane są zwierzęta w domkach: family, standard, deluxe. Zwierzęta nie są akcpetowane w domkach premium.

Kemping Valkanela zbudowany jest w formie małego miasteczka. Na jego terenie znajduje się kilka barów, restauracji, pizzerie, grill bar oraz sklepy spożywcze, market, bankomat.

Chroniona zatoczka otoczona jest długą plażą z drobnych otoczaków, wzdłuż której dostępne są leżaki, toalety, prysznice, plac zabaw dla dzieci, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W wyznaczonych miejscach przygotowaną również trzy plaże dla psów wraz z natryskiem oraz ubikacje dla psów. 

Dla miłośników sportu przygotowano również duży kompeks basenowy, mini aquapark, boisko do siatkówki, trampoliny oraz pole golfowe. W wyznaczonych na ternie kempingu miejscach znajdują się publiczne stanowiska do grilla. Dla gości kempingu Valkanela przygotowano liczne miejsca parkingowe.

 

ZDJĘCIA DOMKÓW W GALERII

 

DOMEK STANDARDOWY - 6 osób (4 dorosłych + 2 dzieci)

Komfortowe domki położone zaledwie 150 metrów od bazy nurkowej.

Powierzchnia 32m2, sypialnia z podwójnym łóżkiem (160 x 200 cm), sypialnia z dwoma łóżkami (80 x 200 cm), dwie łazienki z prysznicem i toaletą, aneks kuchenne z sofą, stołem i dwoma krzesłami, aneks kuchenny wyposażony w kuchenkę elektryczną / gazową, lodówkę z zamrażarką, naczynia kuchenne, mikrofalówka, kawiarka, klimatyzacja TV satelitarna, zacieniony taras z meblami tarasowymi, internet WiFi, miejsce parkingowe, komplet pościeli oraz ręczniki. Zalecamy zakwaterowanie maksymalnie 4 osób, jednak jest możliwość zakwaterowania 6 osób (4 dorosłych i 2 dzieci) - jest to jednak mniej komfortowa opcja, gdyż wiąże się z koniecznością rozkładania sofy w aneksie jadalnym.

 

DOMEK DELUXE - 6 osób (4 dorosłych + 2 dzieci)

Domki deluxe posiadają prywatne jacuzzi wprost na tarasie. 

Powierzchnia  32m2, sypialnia z podwójnym łóżkiem (160 x 200 cm), sypialnia z dwoma łóżkami ( 80 x 200 cm), dwie łazienki z prysznicem i toaletą, aneks kuchenny z sofą (140 x 200 cm rozkładane łóżko), stołem i dwoma krzesłami, kuchnia gazowa (4 palniki), lodówka z zamrażarką, naczynia kuchenne, mikrofalówka, kawiarka, klimatyzacja, TV satelitarna, sejf, zacieniony taras z meblami tarasowymi oraz jacuzzi czteroosobowym. internet WiFi, miejsce parkingowe, komplet pościeli oraz ręczniki. Zalecamy zakwaterowanie maksymalnie 4 osób, jednak jest możliwość zakwaterowania 6 osób (4 dorosłych i 2 dzieci) - jest to jednak mniej komfortowa opcja, gdyż wiąże się z koniecznością rozkładania sofy w aneksie jadalnym.

 

DOMEK PREMIUM - 6 osób ( 4 dorosłych + 2 dzieci )

Domki premium posiadają bezpośredni dostęp do basenów wspólny dla kilku domków. Możesz obserwować zabawę dzieciaków wprost  ze swojego tarasu.

Powierzchnia  32m2, sypialnia z podwójnym łóżkiem (160 x 200 cm), sypialnia z dwoma łóżkami ( 80 x 200 cm), dwie łazienki z prysznicem i toaletą, aneks kuchenny z sofą (140 x 200 cm rozkładane łóżko), stołem i dwoma krzesłami, kuchnia gazowa (4 palniki), lodówka z zamrażarką, naczynia kuchenne, mikrofalówka, kawiarka, klimatyzacja, TV satelitarna, sejf, zacieniony taras z meblami tarasowymi, leżaki, wspólny basen, internet WiFi, miejsce parkingowe, komplet pościeli oraz ręczniki. Zalecamy zakwaterowanie maksymalnie 4 osób, jednak jest możliwość zakwaterowania 6 osób (4 dorosłych i 2 dzieci) - jest to jednak mniej komfortowa opcja, gdyż wiąże się z koniecznością rozkładania sofy w aneksie jadalnym.

 

 

DOMEK FAMILY - 8 osób ( 6 dorosłych + 2 dzieci )

Największe domki z trzema sypialniami.

Powierzchnia 34,4m2, sypialnia z podwójnym łóżkiem 160 x 200 cm, dwie sypialnie z dwoma łóżkami (80 x 200cm), die łazienki z prysznicem i toaletą, aneks kuchenny z sofą (140 x 200 rozkładane łóżko), stołem i dwoma krzesłami, kuchnia gazowa (4 palniki), lodówka z zamrażarką, naczynia kuchenne, mikrofalówka, kawiarka, klimatyzacja, TV satelitarna, sejf, zacieniony taras z meblami tarasowymi (stół i sześć krzeseł, dwa leżaki), internet WiFi, miejsce parkingowe, komplet pościeli oraz ręczniki. Zalecamy zakwaterowanie maksymalnie 6 osób, jednak jest możliwość zakwaterowania 8 osób (6 dorosłych i 2 dzieci) - jest to jednak mniej komfortowa opcja, gdyż wiąże się z koniecznością rozkładania sofy w aneksie jadalnym.


Cena od: 1753 PLN

(7 nocy w domku czteroosobowym, ubezpieczenie podróżne, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)Cena za tygodniowy pobyt za osobę w domku STANDARD dwu- lub cztero-osobowym

Każdy domek posiada dwie sypialnie oraz dwie łazienki. Podane ceny uwzględniają pobyt prywatny w domku przy 2 lub 4 osobach. Przy większej liczbie osób prosimy o kontakt w celu wyceny.

01.08.2020 - 08.08.2020
osoba nurkująca, domek 2 osoby5080 PLN
osoba nienurkująca, domek 2 osoby3804 PLN
osoba nurkująca, domek 4 osoby3228 PLN
osoba nienurkująca, domek 4 osoby1952 PLN

08.08.2020 - 15.08.2020
osoba nurkująca, domek 2 osoby5080 PLN
osoba nienurkująca, domek 2 osoby3804 PLN
osoba nurkująca, domek 4 osoby3228 PLN
osoba nienurkująca, domek 4 osoby1952 PLN

15.08.2020 - 22.08.2020 : WYJAZD GRUPOWY
osoba nurkująca, domek 4 osoby3393 PLN
osoba nienurkująca, domek 4 osoby2212 PLN

22.08.2020 - 29.08.2020
osoba nurkująca, domek 2 osoby4688 PLN
osoba nienurkująca, domek 2 osoby3412 PLN
osoba nurkująca, domek 4 osoby3029 PLN
osoba nienurkująca, domek 4 osoby1753 PLN

Cena zawiera: 7 noclegów w domku STANDARD z dwiema sypialniami (w zależności od wyboru 2-, 4- osobowy), dla osoby nurkującej pakiet 5 dni nurkowych (10 nurkowań z łodzi, butla, balast, przewodnik), ubezpieczenie turystyczny KL 30000 euro NNW 4000 euro, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera: przejazdu z Polski, wyżywienia (na kempingu znajdują się restauracje oraz markety).
Nurkowanie

Turystyka nurkowa w Chorwacji z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Zjawisku temu towarzyszy proporcjonalny wzrost liczby centrów nurkowych oferujących profesjonalne zaplecze nurkowe. Obecnie liczba zarejestrowanych i licencjonowanych centrów przewyższa 100, z czego najwięcej zlokalizowanych jest w Istrii i Kvarner oraz centralnej części Dalmacji.

Aby móc nurkować w Chorwacji od turysty wymagane jest posiadanie pozwolenia wydane przez Chorwacki Związek Nurkowy na podstawie okazanego dokumentu poświadczającego uprawnienia nurkowe, wydanego przez międzynarodowa organizację. Legitymacja ta wydawana jest w kapitanatach portów lub w chorwackich klubach nurkowych. Jej koszt to 100 Kn (ok 60 zł) a okres ważności to rok.

 

Niewątpliwie najbardziej atrakcyjnymi miejscami nurkowymi na Adriatyku są podwodne klify oraz rafy, jaskinie i wraki statków i samolotów. Chorwackie krajobrazy uznawane są za jedne z najbardziej specyficznych: np. Dalmacja leży na krasie, pełnym rys, jaskiń oraz kanałów. Bazując na odkrytych do tej pory jaskiniach, szacuje się ich liczbę na co najmniej 1500 nadal nie odkrytych podwodnych jaskiń i pieczar. Dodatkowo występuje tu różnorodność roślinności oraz endemicznych gatunków zwierząt Adriatyku, będących bardzo poszukiwanymi celami safari fotograficznych.

Pasjonaci historii mogą odwiedzić skrywające ślad czasu lokalizacje stanowisk archeologicznych oraz podwodnych wraków. Część miejsc archeologicznych obejmuje wraki z czasów antycznych. Rozmieszczone są wzdłuż starożytnych szlaków handlowych prowadzących z Grecji na północ Włoch.

W średniowieczu połączenia handlowe z Włochami zyskały na znaczeniu, dlatego też miasta Chorwackie wzdłuż wybrzeża przeżyły intensywny rozkwit w tym okresie. Od czasów II Wojny Światowej z dna zostało wyciągniętych wiele wraków, jednak wzdłuż wybrzeża (głównie Istrii) nadal pozostało wiele wraków dostępnych dla fanów nurkowania. Część z tych znajdujących się na większych głębokościach nadal czeka na odkrycie.

 

ISTRIA

Malownicze oraz tajemnicze piękno półwyspu Istrii wcale nie kończy się tam, gdzie zaczyna się morze. W rzeczy samej podwodny świat Istry oferuje jeszcze więcej wrażeń. Pod wodą czekają na nurków niezliczone wraki – statków pasażerskich, handlowych i towarowych, torpedowców oraz łodzi podwodnych. Większość z nich zatonęła podczas II Wojny Światowej i znajdują się na granicy rekreacyjnego nurkowania tj. na głębokości do 40 m. Schodząc pod wodę początkowo nurek dostrzega jedynie wielki błękit i zarysowującą się sylwetkę wraku, otoczonego ławicami ryb. Dopiero po zbliżeniu się do statku, jasnym staje się, iż podczas lat spoczynku na dnie, zatopiony statek stał się kolorową sztuczną rafą tętniącą podwodnym życiem, swoistą oazą na dnie wielkiego błękitu. Niektóre części poszczególnych statków dają możliwość wpłynięcia do środka i zwiedzenia wnętrza. Wśród najbardziej znanych wraków są: Baron Gautsch, Coriolanus, U-81, John Gilmore, Josephine, Flamingo, Giuseppe Dezza, Varesse, Hans Schmidt.

 

 

VIS
Vis to najbardziej wysunięta w morze chorwacka wyspa. Od włoskiego wybrzeża dzieli ją zaledwie 60 mil morskich. Wzdłuż wyspy rozciągają się trzy niewysokie łańcuchy górskie (najwyższe wzniesienie ma 585 m n.p.m.), między nimi zaś znajdują się skaliste pola.
 
Mieszkańcy wyspy od wieków zajmują się rolnictwem i rybołówstwem. Wyspa słynie przede wszystkim z przepięknej przyrody, zachowanej w nienaruszonej formie, ekologicznego rolnictwa oraz tradycyjnego budownictwa. Do zdecydowanych walorów zaliczyć należy także morze o krystalicznie czystej wodzie, przecudne ustronne plaże, sympatycznych i gościnnych mieszkańców. Wszystko to sprawia, że Vis jest ulubionym wakacyjnym miejscem dla każdego, kto pragnie doświadczyć niepowtarzalnego i niespotykanego nigdzie indziej śródziemnomorskiego sposobu życia.
 
Komiža
To małe urokliwe rybackie miasteczko jest niewątpliwie jedną z najpiękniejszych pereł Adriatyku. Na wybrzeżu Adriatyku znajdziecie z pewnością wiele miast i miasteczek, które oferują więcej zabytków i do których pływa więcej promów, jednak to właśnie Komiža należy do tych najbardziej romantycznych, zmysłowych, sielankowych i klimatycznych, w których można zakochać się od pierwszego wejrzenia.
 
To właśnie tu, na południowo-zachodnim krańcu wyspy, kończy się Ziemia. Dalej nie ma nic, tylko morze i wysepki rozrzucone w oddali. Żeglarze pływali stąd aż do końca chorwackiej części Adriatyku, do samotnej kamiennej wyspy Jabuka, nie wiedząc, czy wrócą żywi. O ich umiejętnościach szepczą fale i powstają legendy, które można usłyszeć na całym świecie.
Komiža zadba jednak nie tylko o zmysł wzroku, zjeść tu można bowiem pysznie! Specjalnością wyspy są owoce morza i ryby. Można tu spróbować ośmiornicy i homara. Siedząc w zacienionej knajpce, spoglądając na krystalicznie czystą wodę i wsłuchując się w szum fal, czując sól na ustach i smakując przysmaków dalmackiej kuchni poczujesz starą i opiewaną przez wielu duszę Dalmacji. 
 
Spragnieni zabytków odnajdą tu XIII-wieczny klasztor Benedyktynów, cytadelę z 1585 r. Oraz trójnawowy kościół Matki Boskiej Pirackiej budowany między XVI a XVIII wiekiem, położony malowniczo tuż nad morzem, na północno-zachodnim krańcu miasteczka.
 


Kraj i ludzie

Republika Chorwacka leży w południowo- wschodniej części Europy. Od strony północnej graniczy ze Słowenią i Węgrami od wschodu z Jugosławią oraz Bośnią i Hercegowiną, zaś od północnego- wschodu z Serbią. Południowo zachodnia część kraju ograniczona jest Morzem Adriatyckim. Północna Chorwacja jest niziną z rzadko występującymi niskimi górami. Tutaj też zlokalizowany jest w większości przemysł oraz rolnictwo. Południe Chorwacji charakteryzują tereny górzyste. Wybrzeże zdominowane jest przez turystykę, z której utrzymuje się cały region. Ze względu na dosyć dużą rozpiętość geograficznej, Chorwacja podzielona jest na dwie części pod względem kulturowym. Północna część kraju wyraźnie nawiązuje do kultury północnych sąsiadów, zaś południowa, nadmorska część Chorwacji wykazuje silne wpływy kultury śródziemnomorskiej, stąd popołudniowa sjesta i tętniące nocne życie. Chorwaci są bardzo spontaniczni i otwarci. W stosunku do Polaków są bardzo gościnni i życzliwi. Tolerancja jest na porządku dziennym, jednak nie należy przesadzać i liczyć na pobłażliwą cierpliwość. Mimo, iż wykazują wiele wspólnych cech z ludźmi południa (otwartość, hałaśliwość) to niestety nie są oni skłonni do targowania się, tak jak Egipcjanie bądź Turcy.


Pogoda i klimat

Klimat Chorwacji należy do umiarkowanych. W części kontynentalnej jest zbliżony do klimatu panującego w Polsce. W górach występuje klimat górski, charakteryzujący się dużymi opadami śniegu w zimie. Wybrzeże Chorwacji to już klimat śródziemnomorski, ciepły jednak łagodny. W lecie średnia temperatura dochodzi do 30 stopni, zimą raczej nie spada poniżej 0 stopni. Występujące okresowo opady są krótkie ale obfite. Zmiany pogody są dosyć raptowne.


Wjazd

Obywatele Polscy mogą wjeżdżać oraz przebywać na terenie Republiki Chorwackiej bez wizy, jednak nie dłużej niż przez okres 90 dni. Ważność paszportu nie może być krótsza niż dozwolony okres pobytu. Osoby małoletnie podróżujące bez opieki rodziców powinny posiadać oświadczenie sformułowane w języku angielskim z podpisem opiekuna prawnego z podanym adresem oraz numerem telefonu. Aby móc wjechać na teren Chorwacji należy posiadać ważny paszport i/lub dowód osobisty (dla obywateli krajów EOG). Kierowcy W Chorwacji uznawane jest Polskie prawo jazdy. Zaleca się wykupienie polisy autocasco. Autostrady są płatne.


Język

Chorwacki Niemiecki


Waluta

Kuna – HRK 1 HRK = 100 lip ~ 1PLN = 2HRK ~ 1EUR = 7,40HRK


Ubezpieczenie

Wskazane jest ubezpieczenie się na wypadek choroby i od następstw nieszczęśliwych wypadków (NW), a w przypadku podróży samochodem, oprócz obowiązkowego OC także ubezpieczenie komunikacyjne autocasco (AC)


Zdrowie

Turyści z Polski są objęci w Chorwacji bezpłatną podstawową opieką medyczną. Zaleca się wykupienie polisy ubezpieczenia podróżnego, umożliwiającego pokrycie kosztów bardziej zaawansowanego leczenia i powrotu do kraju z wykorzystaniem transportu medycznego.


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Adriatic Diving Center - Vrsar

Europa - Chorwacja

Baza Adriatic Diving Centre jest dobrze prowadzona przez pasjonatów nurkowania oraz miłośników Chorwacji. Polskojęzyczna obsługa i świetne wyposażenie zagwarantują wspaniałe nurkowania w dobrym towarzystwie.


Imprezy

CHORWACJA: wakacje 2020 Valkanela Istria 2 GRUPA

Europa - Chorwacja | 15.08.2020 - 22.08.2020

5 WOLNYCH MIEJSC  - POLSKI INSTRUKTOR NURKOWANIA

Malowniczy Vrsar kusi porozrzucanymi po Adriatyku wysepkami oraz zatopionymi wrakami i urokliwymi ściankami zamieszkanymi krabami, krewetkami i innymi gatunkami morskimi. Jeśli potrzebujesz słońca, aby doładować baterie po zimie, to nie ma lepszej opcji. Zabierz rodzinę, nawet jeśli nie nurkuje, a nawet i Waszego pupila. Na miejscu możliwość skończenia kursów nurkowych.

CHORWACJA: wakacje 2020 Valkanela Istria 1 GRUPA

Europa - Chorwacja | 04.07.2020 - 11.07.2020

11 WOLNYCH MIEJSC  - POLSKI INSTRUKTOR NURKOWANIA

Malowniczy Vrsar kusi porozrzucanymi po Adriatyku wysepkami oraz zatopionymi wrakami i urokliwymi ściankami zamieszkanymi krabami, krewetkami i innymi gatunkami morskimi. Jeśli potrzebujesz słońca, aby doładować baterie po zimie, to nie ma lepszej opcji. Zabierz rodzinę, nawet jeśli nie nurkuje, a nawet i Waszego pupila. Na miejscu możliwość skończenia kursów nurkowych.

CHORWACJA: WRZESIEŃ 2020 Valkanela Istria

Europa - Chorwacja | 26.09.2020 - 03.10.2020

OSTATNIE 2 WOLNE MIEJSCA  - POLSKI INSTRUKTOR NURKOWANIA

Malowniczy Vrsar kusi porozrzucanymi po Adriatyku wysepkami oraz zatopionymi wrakami i urokliwymi ściankami zamieszkanymi krabami, krewetkami i innymi gatunkami morskimi. Jeśli potrzebujesz słońca, aby doładować baterie po zimie, to nie ma lepszej opcji. Zabierz rodzinę, nawet jeśli nie nurkuje, a nawet i Waszego pupila. Na miejscu możliwość skończenia kursów nurkowych.

22 213 18 31
od 1753 PLN