Najlepsze nurkowaniaPodróże w czasach pandemii COVID-19 (aktualizacja wrzesień 2020)


Wakacje 2020 coraz bliżej i choć "nie ma to jak w domu" pragnienie odkrywania i zwiedzania jest tak mocno zakorzenione w naszej naturze, że widmo przymusu spędzenia letnich miesięcy w Polsce dla wielu z nas była niezwykle stresująca. Światło nadziei pojawiło się pod koniec maja kiedy pierwsze kraje Unii Europejskiej ogłosiły otwarcie granic dla turystyki, jednocześnie zapowiadając zniesienie obowiązkowej kwarantanny dla osób wjeżdżających na ich teren.

Poniżej będziemy aktualizować informacje na temat warunków, jakie trzeba spełnić, aby móc spędzić wakacje w danym kraju.

 

Chorwacja na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju

Osoby odwiedzające Chorwację, będące obywatelem Czech, Węgier, Austrii, Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Słoweni, Niemiec oraz Słowacji, nie mają obowiązku poddania się kwarantannie. Wyjątek stanowią osoby, które miały kontakt z chorymi na COVID -19.  Wjeżdżając na teren Chorwacji, nie trzeba dokumentować celu przyjazdu. Podczas przekraczania granicy służba graniczna wymaga jednak podania danych kontaktowych (miejsce pobytu, telefon kontaktowy, email) w celach epidemiologicznych. Aby uprościć i usprawnić odprawę graniczną zaleca się, rejestrację swojego przyjazdu na portalu (rejestracja online). Wypełniając formularz online, unikasz konieczności zatrzymywania się na granicy w Chorwacji w celu podania danych kontaktowych, a co za tym idzie, unikasz kolejek na granicy.

Zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać podczas pobytu w Chorwacji, znajdują się na ulotkach rozdawanych przez strażników na granicy.

W obecnej chwili, aby dostać się do Chorwacji z Polski, możesz korzystać z przejazdów przez Niemcy, Austrię, Słowenię oraz Węgry (uwaga dodatkowe regulacje podczas tranzytu).

 

Cypr na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju

Proces otwierania granic Cypru dla turystów zagranicznych został podzielony na dwie fazy. Datami kluczowymi są 09.06.2020 oraz 20.06.2020 zaś podróżni zostali podzieleni na dwie grupy w zależności od kraju, którego są obywatelami. W pierwszej grupie znajdują się obywatele Grecji, Norwegii, Niemiec, Bułgarii, Danii, Malty, Austrii, Finalndii, Słowenii, Węgier, Izraela, Litwy oraz Słowacji. Polska znajduje się w drugiej grupie zaraz obok Szwajcarii, Rumunii, Chorwacji, Estonii oraz Czech. 

Od 09.06.2020 podróżni z obu grup są zobowiązani do posiadania certyfikatu zdrowia, nie starszego niż 3 dni od daty wjazdu do Cypru, stwierdzającego, że nie są nosicielami wirusa. Od 20.06.2020 obywatele pierwszej grupy krajów zostaną zwolnieni z okazywania takiego certyfikatu. Grupa druga nadal będzie musiała uzyskać takie certyfikat i okazać go podczas przejścia granicznego. 

 

Dominikana na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju

Loty na Dominikanę zostały wznowione. Od podróżnych odwiedzających Dominikanę wymagane jest wypełnienie deklaracji zdrowia i okazanie jest na lotnisku.

Począwszy od 30 lipca do odwołania wszyscy pasażerowie, którzy chcą wjechać do kraju, muszą okazać negatywny wynik testu PCR, zrobionego nie wcześniej niż 5 dni przed datą przylotu. Jeżeli pasażer nie posiada badania na SARS-CoV-2, przy wjeździe zostanie przeprowadzony szybki test bez dodatkowych kosztów dla pasażera. Ponadto po przylocie dokonywana jest ogólna ocena stanu zdrowia, a pasażerowie u których wystąpią objawy SARS-CoV-2 lub których wyniki testów okażą się pozytywne, zostaną odizolowani i pozostaną pod opieką w autoryzowanych miejscach. Pasażerowie w wieku poniżej pięciu lat i członkowie załogi są zwolnieni z tego wymogu.

 

Egipt na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju (aktualizacja 16.12.2020)

Egipt został otwarty dla turystów zza granicy od 01.07.2020. Po przybyciu do Egiptu należy okazać wypełniony formularz zdrowa - "Public Health Card". Każdy podróżny musi posiadać ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia w Egipcie.

Od 01.09.2020 od turystów odwiedzających Egipt wymagane będzie okazanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR na COVID-19, nie starsze niż 72h od przybycia do Egiptu. Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Sharm el Sheikh lub Taba, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku, należy się jednak liczyć z izolacją do momentu uzyskania wyniku i ewentualną kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (koszt 30$/os.).

Zgodnie z zaleceniami MSZ Egiptu możliwość wykonania testu PCR należy traktowac jako okoliczność wyjątkową, gdy podróżny nie miał możliwości wykonania testu PCR w swoim kraju. 

Od podróżnych przylatujących lotem charterowym władze Egiptu wymagają okazania potwierdzenie rezerwacji hotelu lub rejsu (w przypadku wypraw nurkowych). Klienci z wykupionymi biletami czarterowymi bez dodatkowych świadczeń noclegowych nie mogą podróżować samolotem czarterowym.
 
Od podróżnych udający się na rejs nurkowy wymagane jest posiadanie negatywnego testu PCR wykonanego przed przylotem do Egiptu lub przed wejściem na pokład łodzi. Należy pamiętać, że wyniki testu wykonanego na lotnisku w Egipcie moga zostać udostępnione dopiero po 24 - 48h.
 
W związku z możliwymi zmianami w powyższych regulacjach prosimy o bieżące śledzenie kolejnych komunikatów oraz stały kontakt z przewoźnikiem.

 

Zaświadczenie wykonania testu PCR musi zawierać:
 
- Czas i datę wykonania testu (nie wcześniej niż 72h przed wylotem)
- Zaświadczenie musi być oficjalne, z pieczątką punktu medycznego, niezniszczone i bez dopisków długopisem
- Musi to być dokument czytelny oraz zawierać znak wodny lub kod QR, z odwołaniem do oficjalnej strony internetowej laboratorium wykonującego test
- Musi zwierać opis rodzaju pobranej próbki oraz rodzaj testu ( RT – PCR) oraz dane pozwalające na identyfikację osoby przy czym odręczne adnotacje są niedopuszczalne
- Zaświadczenie musi być w języku angielskim (lub arabskim)
 
W przypadku dokonania testu PCR po przylocie do Egiptu:
 
- klienci są transferowani bezpośrednio do hotelu, a tam meldowani bez oczekiwania na wyniki testu,
- czas oczekiwania na wyniki testu to 24-48 h,
- w przypadku pozytywnego wyniku testu, klienci poddani zostaną kwarantannie (bez ponoszenia jej kosztów)
- kwarantanna odbywać się będzie w hotelu, w którym są zameldowani lub w hotelu wyznaczonym na podstawie uzgodnień między hotelem i Ministerstwem ( zdrowia i turystki)  
- po kwarantannie, przed lotem powrotnym, klient również będzie poddany testom
- każdy klient po wykryciu u niego podwyższonej temperatury może być proszony o wykonanie testu na lotnisku (również ci z potwierdzeniem z Polski)

 

Ekwador 2020 - warunki wjazdu do kraju (aktualizacja 19.10.2020)

Od 15 sierpnia Ekwador nie wymaga od przyjezdnych konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny pod warunkiem posiadania negatywnego wyniku testu PCR. Test nie może być starszy niż 10 dni do przybycia. Osoby przybywające do kraju bez testu mogą go wykonać na miejscu i do czasu uzyskania wyników będą przebywać w kwarantannie. 

Osoby jadące na Wyspy Galapagos również podlegają konieczności wykonania ponownego testu przed opuszczeniem kontynentalnej części Ekwadoru.

Wszyscy odwiedzający Ekwador podlegają konieczności wypełnienia deklaracji zdrowia.

 

 

Filipiny na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju (aktualizacja 23.07.2020)

Na obecną chwilę kraj jest zamknięty dla turystów zza granicy. Sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić kolejne aktualizacje.

 

Grecja na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju (aktualizacja 28.08.2020)

Władze greckie wprowadziły bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie https://travel.gov.gr/#/ dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form).
 
Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją drogą powietrzną, lądową i morską. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować. Formularz należy wypełnić co najmniej 48 godzin przed wjazdem a w przypadku podróży samolotem – co najmniej 24 godziny przed odprawą. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji lub plan podróży na najbliższe 7 dni. Do formularza można dopisać małoletnie dzieci.
 
Za niedopełnienie powyższego obowiązku władze greckie mają prawo ukarać grzywną w wysokości 500 euro.
 
Więcej informacji dotyczących testów i protokołów sanitarnych oraz formularza lokalizacyjnego (PLF) można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Ministerstwem Ochrony Obywatela: https://www.civilprotection.gr/en/contact-us. 

W związku z rosnąca liczbą przypadków zakażenia COVID-19 wśród turystów wjeżdżających do Grecji droga lądową oraz powietrzną rząd podjął decyzję o wprowadzeniu obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa  wykonanego metodą PCR poprzez pobranie wymazu z ust lub nosa. Test powinien zostać przeprowadzony w ciągu ostatnich 72 godzin przed wjazdem do Grecji, w laboratorum rekomendowanym przez resort zdrowia kraju pochodzenia podróżującego (w przypadku Polski lista rekomendowanych laboratoriów odstępna jest tutaj) lub kraju tranzytowego. Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno zostać przygotowane w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Grecji na bieżąco aktualizuje informacje tutaj

 

Indonezja na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju

Na obecną chwilę kraj jest zamknięty dla turystów zza granicy. Sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić kolejne aktualizacje.

 

Kostaryka (Wyspa Kokosowa) na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju

Od 1 sierpnia granice Kostaryki zostały częściowo otwarte dla podróżnych z wybranych krajów. Aktualna lista krajów, z których turyści są wpuszczani do Kostaryki: Niemcy, Austria, Belgia, Kanada, Dania, Słowacja, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Norwegia, Niderlandy, Polska, Portugalia, Wielka Brytania, Czechy, Szwecja, Szwajcaria.

Wszyscy turyści odwiedzający Kostarykę muszą posiadać negatywny wynik testu PCR przeprowadzonego w ciągu 72h przed przylotem.

 

Malediwy na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju (aktualizacja 25.06.2020)

Hotele, resorty, mariny, jachty turystyczne, łodzie nurkowe na bezludnych wyspach na Malediwach zostaną otwarte dla turystyki od 15.07.2020. Guest Housy, hotele trusytyczne na zamieszkanych wyspach na Malediwach zostaną otwarte od 01.08.2020.

Rząd wprowadza szereg regulacji, których należy przestrzegać podczas odwiedzania archipelagu.

Najważniejsze punkty:

- Każdy odwiedzający Malediwy musi posiadać potwierdzoną rezerwację u zarejestrowanego podmiotu turystycznego. Jest to pierwszy warunek do otrzymania wizy turystycznej.

- Wszystkie usługi turystyczne muszą zostać zarezerwowane jako jedna impreza. Wyjątek stanowi ewentualny tranzyt.

- Po przylocie wszyscy odwiedzający Malediwy zostają poddani skanowaniu. W przypadku podwyższonej temperatury zostaną zastosowane odpowiednie procedury.

- Pasażerowie muszą wypełnić deklarację zdrowia na 24h przed przylotem dostępną na stronie: https://imuga.immigration.gov.mv

-Pasażerowie odwiedzający Malediwy musza okazać certyfikat medyczny o wykonaniu testu PCR na koronawirusa z wynikiem negatywnym. Wynik nie może być starszy niż 96h przed wylotem. Dokument źródłowy tutaj. Osoby przybywające na Malediwy z tranzytem dłuższym niż 24h muszą ponownie wykonać test. (aktual. 15.10.2020)

- W każdej chwili na lotnisku należy zachowywać minimalną odległość 1m od innych osób (szczególnie podczas odbioru bagażu), posiadać maseczkę i rękawiczki. 

Władze Malediwów podjęły decyzje o wprowadzeniu środków zapobiegawczych (obejmujący m.in. zawieszenie połączeń na i z wysp) wobec 3 kurortów: V.Thinadhoo, Lj. Kuredu Island Resort & Spa oraz K.Summer Island Resort.

 

Szczegółowe regulacje odnośnie wizyt turystów na Malediwach znajdują się oryginalnym rządowym piśmie tutaj jest ono aktualizowane co 2 tygodnie. 

 

 

Malezja na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju (aktualizacja 23.07.2020)

Do 31.08.2020 pasażerowie zza granicy nie są wpuszczani do Malezji z pewnymi wyjątkami (obywatele Malezji, rezydencji, imigranci z pozwoleniem MM2H, rodzin obywateli Malezji, pasażerów posiadających paszport dyplomatyczny, studentów z pozwoleniem imigracyjnym). Podlegają oni 14 dniowej kwarantannie, skanowaniu medycznemu i obowiązkowi instalacji na telefonia aplikacji "MySejahtera app" oraz obowiązkowi posiadania wyniku testu na koronawirusa nie starszemu niż 3 dni zaświadczającemu o negatywnym wyniku.

 

Malta na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju (aktualizacja 23.07.2020)

Aktualne informacje dla turystów związane z Covid-19 można znaleźć na stronie: www.visitmalta.com/en/covid-19. W razie potrzeby uzyskania bardziej szczegółowych informacji można skorzystać z uruchomionej przez władze maltańskie specjalnej infolinii dla turystów: +356 2169 2447 lub wysłać zapytanie drogą mailową na adres: tourismcovid-19helpline@visitmalta.com.
 
Szczegółowy wykaz nakazów i zakazów związanych z COVID-19 obowiązujących na Malcie dostępny jest na stronie: https://deputyprimeminister.gov.mt/en/health-promotion/covid-19/Pages/resources.aspx. Bieżące informacje na temat sytuacji epidemiologicznej, obowiązujących obostrzeń, zasad postępowania w związku z Covid-19 oraz warunków podróżowania z i na Maltę zamieszczane są również na stronie placówki w zakładce Aktualności.Od dnia 01.07.2020 Malta umożliwia turystom wjazd na teren kraju bez obowiązku odbywania kwarantanny. Podóżni są zobowiązani do wypełnienia i przedstawienia dwóch formularzy: zdrowia oraz lokalizacji. Dostępne sa one wyłącznie w języku angielskim.

---------  ------------ 

Formularze można pobrać ze stron:

1) Formularz Zdrowia - Public Health Travel Declaration Form link

2) Formularz lokalizacji - Passenger Locator Form link

--------- archwialne ------------ 

Od dnia 01.07.2020 r. Malta otwiera lotnisko międzynarodowe dla turystów podróżujących na Maltę z lotnisk: Niemcy, Austria, Włochy (za wyjątkiem Emilia Romagna, Lombardia, Piemont), Francji (za wyjątkiem Ile de France), Hiszpanii (za wyjątkiem Madrytu, Katalonii, Castilla - La Mancha, Castille, Leon), Polska (za wyjątkiem Katowic), Cypr, Islandia, Słowacja, Norwegia, Dania, Węgry, Finlandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Luksemburg, Czechy, Grecja, Chorwacja. Dla wymienionych lotnisk podróżni nie będą podlegać obowiązkowej kwarantannie.

Lista destynacji będzie regularnie monitorowa i aktualizowana w razie konieczności. Restrykcje dla pozostałych destynacji zostaną zniesione 15.07.2020.

Więcej informacji znaleźć można tutaj oraz tutaj

 

Meksyk na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju (aktualizacja 23.07.2020)

Na obecną chwilę przejścia graniczne na lotniskach międzynarodowych w Meksyku pozostają otwarte dla podróżnych. Nie ma obowiązku przechodzenia kwarantanny, chyba że podróżny wykazuje objawy zakażenia lub zostanie wykryte u niego zakażenie SARS-Cov-2. Podróżni nie mają obowiązku legitymowania się certyfikatem zdrowia, który dostępny jest pod adresem: https://afac.hostingerapp.com/

 

Portugalia na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju

Międzynarodowe loty do Portugalii zostały wznowione dla podróżnych z Austrii, Belgii, Brazylii, Bułgarii, Kanady, Zielonego Przylądka, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Gwinei-Bissau, Węgier, Islandii, Irlandii, Łotwy, Litwy, Luksemburgu, Malty, Mozambiku, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Sao Tome, Słowacji, Słowenii, Południowej Afryki, Szwecji, Szwajcarii, USA, Wielkiej Brytanii oraz Wenezueli. 

Podróżni przybywający na Maderę zobowiązani są do wypełnienia formularza online na co najmniej 24-48 godzin przed planowaną podróżą. Obowiązkowo każdy pasażer musi posiadać certyfikat zdrowia nie starszy niż 72 godzin przed wylotem.

Podróżni przybywający na Azory podlegają skanowaniu medycznemu oraz kwarantannie za wyjątkiem osób, które posiadają certyfikat zdrowia nie starszy niż 72 godziny przed wylotem.

Certyfikat zdrowia musi stwierdzać negatywny wynik COVID-19.

 

Singapur na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju 

Na obecną chwilę kraj jest zamknięty dla turystów zza granicy. Sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić kolejne aktualizacje.

 

Tajlandia na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju (aktualizacja 23.07.2020)

Do 31.08.2020 turyści zza granicy nie są wpuszczani do Tajladnii.

 

Zanzibar (Tanzania) na wakacje 2020 - warunki wjazdu do kraju (aktualizacja 23.09.2020)

Aktualnie Zanzibar jest otwarty dla turystów zza granicy. Od odwiedzających wymagane jest wypełnienie formularza "Traveler's Surveilance Form".
Brak jest oficjalnych danych o sytuacji epidemicznej, gdyż władze od 29 kwietnia 2020 r. nie informują o liczbie zachorowań ani przeprowadzonych testów.
 
Przestrzeń powietrzna dla wszelkich lotów międzynarodowych jest ponownie otwarta od 18 maja 2020 r.
 
Brak kwarantanny dla przyjeżdżających, obowiązuje jednak pomiar temperatury ciała na lotnisku, noszenie maseczek, zachowanie dystansu i odkażanie rąk.
 
Uwaga: zgodnie z wytycznymi tanzańskiego resortu zdrowia z 5 sierpnia br., wszystkich podróżujących do Zjednoczonej Republiki Tanzanii, w tym powracających do niej stałych mieszkańców/rezydentów, obowiązywać ma okazanie przy wjeździe do Tanzanii zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność COVID-19, jeżeli ich kraj lub linia lotnicza wymaga takiego zaświadczenia jako warunku podróży. Po przylocie do Tanzanii osoby przybywające z pozostałych krajów, a wykazujące symptomy związane z COVID-19, będą dodatkowo sprawdzane i mogą zostać poddane badaniu w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 z zastosowaniem metody RT-PCR.

 

Zasady powrotu z wakacji do Polski (aktualizacja 10.06.2020)

Na obecną chwilę (03.06.2020) wracając zza granicy do Polski, każdy ma obowiązek przejść 14-dniową kwarantannę.  Odstępstwa od reguły są możliwe, jednak decyzję o zwolnieniu z kwarantanny w uzasadnionych przypadkach może podjąć wyłącznie inspektor sanitarny, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu. W związku z tym zaleca się kontakt z lokalną stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Na 15 czerwca 2020 zapowiadane jest zniesienie przez kraje UE obowiązku kwarantanny dla osób przekraczających granice wewnątrz Unii. Kwestia ta jednak jest precyzowane przez poszczególne kraje, w tym Polskę. Zaleca się śledzenie komunikatów rządowych poszczególnych krajów, przez które planujemy przejazd podczas najbliższych podróży zagranicznych.

Aktualizacja 10.06.2020

Z dniem 13.06.2020 Polska otwiera granice dla obywateli krajów Unii Europejskiej na zasadach wzajemności. Kontrole zostają zniesione ma granicach pomiędzy Polską a Słowacją, Czechami, Niemcami oraz Litwą. Oznacza to, że osoby przyjeżdżające z krajów Unii do Polski nie będą musiały przechodzić kwarantanny. 

 

13.05.2020       https://www.gov.pl/web/mswia/kontrola-na-granicy-przedluzona-do-12-czerwca-br

22.05.2020       https://www.gov.pl/web/mswia/nowe-zasady-przekraczania-granicy

 

Aktualne zasady i ograniczenia w poruszaniu się za granicę Polski znajdziesz tutaj oraz tutaj.

 

Drogi Czytelniku!

Dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były rzetelne i aktualne. Opieramy się wyłącznie na zweryfikowanych źródłach (strony rządowe oraz międzynarodowych organizacji) jednak przed każdą podróżą zalecamy ponowną weryfikację wymogów danego kraju, gdyż mogą się one zmieniać dynamicznie.


Powiązane ofertyHotele

Luxury Bahia Principe Bouganvilee 5*

Dominikana - Bayahibe

Luksusowy hotel, pełen atrakcji rekreacyjnych, sportowych i kulinarnych. Wtopiony w tropikalny ogród, zaprojektowany w kolonialnym stylu, czarujący architekturą i atmosferą, dopieszczony w szczegółach, zapewniający różnorodną kuchnię, znakomite drinki i dobrą zabawę. To idealne miejsce na romantyczne wakacje we dwoje lub z grupą znajomych. Hotel tylko dla dorosłych gości. Tworzy kompleks wakacyjny wraz z sąsiednim Grand Bahia Principe La Romana.

Bahia Principe Grand La Romana 5*

Dominikana - Bayahibe

Doskonały kompleks hotelowy składający się z 25 budynków, idyllicznie usytuowany przy plaży, otoczony pięknym ogrodem palmowym. To fantastyczne miejsce zarówno na romantyczny urlop, jak i rodzinne wakacje, pełne atrakcji. Rozległy teren, dużo egzotycznej zieleni, wyborne restauracje, sporty wodne, malownicze krajobrazy, rozrywka i zabawa.

Viva Wyndham Dominicus Palace 4*

Dominikana - Bayahibe

Hotel zatopiony w zieleni, leżący tuż przy pięknej, piaszczystej plaży. Oferuje sporo atrakcji sportowych, rekreacyjnych i kulinarnych. Tworzy - wraz z siostrzanym Viva Wyndham Dominicus Beach - ciekawy kompleks wypoczynkowy, pełen karaibskiej energii.

Hotel Bisevo - Vis

Europa - Chorwacja

Najlepszy wybór dla nurków decydujących się na wakacje nurkowe z bazą Manta Diving Center.

Valkanela Camping - domki mobilne w Vrsar

Europa - Chorwacja

Ten nowoczesny kemping oferuje szeroki wybór domków wczasowych ze wszystkimi udogodnieniami takimi jak plaża, baseny, boiska sportowe, polska baza nurkowa, sklepy i bankomaty. Kemping jest przyjazny dla osób podróżujących z psami. Wysoki standard zakwaterowania w rozsądnej cenie będzie świetnym wyborem na wakacje nad Adriatykiem.


Rejsy

Socorro Aggressor

Łodzie floty Aggressor znane są z najwyższej jakości obsługi oraz świetnej organizacji. Socorro Aggressor to nowa łódź w tym regionie oferująca rejsy na Socorro oraz Gudelupe w bardzo przystępnej cenie.

Solmar V

Meksyk

Cena w porównaniu z innymi statkami jest odrobinę wyższa ale jest to uzasadnione ogromnym doświadczeniem i znajomością nurkowisk na Guadelupe i Socorro Island, nie porównywalnym z żadnym innym statkiem.

Nautilus Belle Amie

Wygodna łódź oferująca safari nurkowe z dreszczykiem emocji. Jeśli marzyłeś o nurkowaniu w klatce z rekinami ludojadami to właśnie znalazłeś cos dla siebie. Polecamy!

Nautilus Explorer

Kanada i Alaska

Komfortowy statek, godny polecenia. Wspaniałe miejsca nurkowe i możliwość poznania przyrody sprawiają, że ten rejs to niesamowite przeżycie.


Bazy nurkowe

Manta Diving Center - Vis

Europa - Chorwacja

Świetna baza z profesjonalną i przemiłą obsługą, dobrze przygotowana na przyjęcie nurków rekreacyjnych i technicznych! Na wygodne katamarany nurkowie wchodzą z pomostu.

Adriatic Diving Center - Vrsar

Europa - Chorwacja

Baza Adriatic Diving Centre jest dobrze prowadzona przez pasjonatów nurkowania oraz miłośników Chorwacji. Polskojęzyczna obsługa i świetne wyposażenie zagwarantują wspaniałe nurkowania w dobrym towarzystwie.

Pro Dive International - Playa del Carmen

Meksyk

Mimo, że ceny są nieznacznie wyższe w porównaniu do ofert innych baz to trzeba przyznać, że PRo Dive wywiązuje się z obietnicy komfortowego, bezpiecznego i bezproblemowego nurkowania wakacyjnego w 100%. Podejście do klienta jest tu na najwyższym poziomie. Marzy Ci się spotkanie z rekinem wielorybim, rekinem tępogłowym albo żaglicami? Dobrze trafiłeś.

Baja Diving & Service - La Paz

Meksyk

Dobrze wyposażona baza, która zabierze nas na wspaniałe nurkowania na Morzu Corteza