Najlepsze nurkowania

Socorro Aggressor


Łodzie floty Aggressor znane są z najwyższej jakości obsługi oraz świetnej organizacji. Socorro Aggressor to nowa łódź w tym regionie oferująca rejsy na Socorro oraz Gudelupe w bardzo przystępnej cenie.


Opis

Socorro Aggressor pływa pod flagą floty Aggressor od 2018 roku zabierając nurków do najlepszych miejsc w Meksyku na nurkowanie z dużą drapieżną rybą. Od listopada do maja organizowane są rejsy w kierunku Socorro. Od sierpnia do października organizowane są rejsy na nurkowanie z żarłaczami w klatce przy Wyspie Guadelupe.


Wyposażenie

Socorro Aggressor to 41 metrowy stalowy jacht mogący przyjąć na pokład 26 pasażerów w 13 dwuosobowych kabinach. Załogę stanowi 11 wyszkolonych osób w tym: kapitan, inżynier / mechanik, kucharz, stewardzi oraz przewodnicy nurkowi.

Kabiny pasażerskie zlokalizowane są na głównym oraz dolnym pokładzie.

Na dolnym pokładzie znajdują się kabiny 2 kabiny Master (#1, #2) z podwójnym łóżkiem małżeńskim oraz 6 kabin Deluxe (#3 - #8) z dwoma pojedynczymi łóżkami. Wszystkie kabiny na dolnym pokładzie posiadają bulaje, klimatyzację oraz prywatne łazienki z prysznicem i toaletą.

Na głównym pokładzie znajduje się 3 kabiny Master (#9, #12, #13)  oraz 2 kabiny Deluxe (#10, #11). Kabiny na głównym pokładzie posiadają okna oraz klimatyzację i łazienki z prysznicem i toaletą.

Na wyposażeniu kabin znajdują się również: telewizor z odtwarzaczem  i wejściem USB, szlafroki, ręczniki oraz suszarka, gniazdka o napięciu 220V z amerykańskim wejściem.

Przestronna platforma nurkowa znajduje się na tyłach łodzi na głównym pokładzie. Znajdują się tutaj ławki, stojaki na butle oraz relingi z wieszakami na sprzęt nurkowy. Dla nurków przygotowano również kuwety ze słodką wodą do płukania sprzętu a także stół fotograficzny w wężami o niskim ciśnieniu powietrza. W standardzie nurkuje się 12l aluminiowymi butlami z zaworami INT (yoke).  Na łodzi można wypożyczyć adapater DIN.  Statek jest wyposażony w kompresor z membraną Nitrox.

Bardzo przestronna jadalnia z aneksem wypoczynkowym z wygodnymi kanapami znajduje się również na głównym pokładzie.

Jacht jest wyposażony w odpowiednie urządzenia zapewniające bezpieczeństwo podczas nawigowania rejsów oceanicznych m.in. radary, kompasy magnetyczne, głębokościomierze, GPS, radio VHF, radio fal długiego zasięgu, telefon oraz email satelitarny, apteczka pierwszej pomocy, apteczka tlenowa D.A.N. defibrylator AED, systemy detekcji pożaru, gaśnice, EPIRB, tratwy ratunkowe, kamizelki ratunkowe, flary sygnalizacyjne.


Nurkowanie

Socorro Aggessor oferuje dwie różne trasy dla miłośników nurkowania z dużymi rybami.  Jedna z nich to trasa Socorro (do wyboru 8 lub 9 dniowe rejsy) a druga to Guadelupa (4 dniowa).

Podczas rejsów Socorro codziennie oferowanych jest do 4 nurkowań dziennie (za wyjątkiem dnia drugiego - 3 nurkowania i przedostatniego). W sumie można wykonać do 23 nurkowań podczas 9 dniowego rejsu. Rejsy Socorro Aggressor rozpoczynają się i kończą w San Jose del Cabo. Najbliższe lotnisko międzynarodowe to San Jose del Cabo, które znajduje się około 45 minut jazdy do portu w którym kotwiczy Socorro Aggressor.

Podczas rejsów Guadelupa wykonuje się drugiego oraz trzeciego dnia do 5 nurkowań w klatce z żarłaczami białymi , czwartego dnia zaplanowane jest jedno nurkowanie w klatce/ W sumie 11 nurkowań. Rejsy Guadelupa rozpoczynaja się i kończą w San Diego.


Miejsca nurkowe

Wyspa Guadelupe położona jest 241kilometrówl na południowy zachód od wybrzeża w Półwyspu Kalifornijskiegou. Jest to surowa wulkaniczna wyspa o długości 35 kilometrów i niespełna 10 kilometrów szerokości. Jej najwyższy szczyt to wulkaninczne góry Monte Augusta i El Picacho na wysokości 1298 m.n.p.m. Wyspa została ustanowiona rezerwatem biosfery , który od sierpnia do października jest domem dla setek migrujących rekinów białych żarłaczy (rekiny ludojady). Jest to jedno z niewielu na świecie miejsc, w którym można zanurkować z żarłaczami białymi w klatce.

Wyspa Socorro to niewielka wysepka niemalże na środku Oceanu Spokojnego. Jest jedną z wysp Archipelagu Revillagigedo leżącego 600 kilometrów na południe od miasteczka Cabo San Lucas na półwyspie Baja. Dotarcie tutaj zajmuje blisko 24 godziny. Socorro znane jest przede wszystkim z niebywale bliskich spotkań z ogromnymi mantami pacyficznymi. Jest to kierunek, który oferuje również spotkania z 10 gatunkami rekinów: rekinami wielorybimi, jedwabnymi, silver tips, dusky, kosogon, white tips (oceaniczne i rafowe) a także rekinami tygrysimi i galapagoskimi i rekinami młotami. Częste są tu również nurkowania z delfinami, które podpływają do nurków. Od stycznia do marca wyspa Socorro jest domem dla migrującej populacji humbaków z młodymi. Rekiny wielorybie wystepują tu najcześciej w okresie listopad/grudzień oraz kwiecień/maj.  Nie należy zapominać o tuńczykach, marlinch, wahoo, ośmiornicach a także ślimakach nagoskrzelnych.


Naszym zdaniem

Łodzie floty Aggressor znane są z najwyższej jakości obsługi oraz świetnej organizacji. Socorro Aggressor to nowa łódź w tym regionie oferująca rejsy na Socorro oraz Gudelupe w bardzo przystępnej cenie.


Cena od: 15205 PLN

(rejs Guadelupe, zakwaterowanie w kabinie dwuosobowej, pełne wyżywienie, nurkowanie z rekinem żarłaczem)REJSY SOCORRO (8 nocy)

Cena rejsu za osobę w terminie 15.01.2019 - 08.06.2019
Kabina Deluxe dwuosobowa15653 PLN
Kabina Master dwuosobowa15653 PLN

Cena rejsu za osobę w terminie 03.12.2019 - 04.01.2020
Kabina Deluxe dwuosobowa15653 PLN
Kabina Master dwuosobowa15653 PLN

Cena rejsu za osobę w terminie 05.01.2020 - 05.06.2020
Kabina Deluxe dwuosobowa16101 PLN
Kabina Master dwuosobowa16101 PLN

Cena rejsu za osobę w terminie 13.11.2020 - 05.01.2021
Kabina Deluxe dwuosobowa16101 PLN
Kabina Master dwuosobowa16101 PLN

REJSY GUADELUPE (4 noce)

Cena rejsu za osobę w terminie 03.08.2019 - 11.11.2019
Kabina Deluxe dwuosobowa15205 PLN
Kabina Master dwuosobowa15205 PLN

Cena rejsu za osobę w terminie 01.08.2020 - 08.11.2020
Kabina Deluxe dwuosobowa15653 PLN
Kabina Master dwuosobowa15653 PLN

Cena rejsu za osobę w terminie 05.10.2020 - 11.10.2020 ---- 6 NOCY
Kabina Deluxe dwuosobowa17019 PLN
Kabina Master dwuosobowa17019 PLN

Cena rejsu za osobę w terminie 01.08.2021 - 08.11.2021
Kabina Deluxe dwuosobowa16101 PLN
Kabina Master dwuosobowa16101 PLN

Opłaty parkowe (2019)
Socorro / Guadelupa (78 USD gotówka)349 PLN

Cena rejsu zawiera: zakwaterowanie w wybranej kabinie dwuosobowej, pełne wyżywienie (śniadanie i obiad w formie bufetu kolacja serwowana do stolika, przekąski), napoje: soki owocowe, napoje beazalkoholowe, woda, herbata, kawa, limitowana ilość piwa i wina, nurkowanie (butla, balast, przewodnik), transfery w dniu rozpoczęcia i zakończenia rejsu z wybranch hoteli.

Cena nie zawiera: przelotu międzynarodowego (wyceniamy w momencie rezerwacji), opłat parkowych / pozwoleń, ubezpieczenie podróżne i nurkowe.
Nurkowanie

Nieustannie rosnąca popularność Meksyku związana jest z głównie z faktem, że w Meksyku znajdziemy wszystko to, czego można potrzebować do realizacji wymarzonych wakacji, nie tylko nurkowych. Zapierające dech w piersiach wody Pacyfiku i jego rajskie plaże, wyspy i zatoki Morza Karaibskiego, a pod wodą nurkowania, którymi zachwycać się będzie każdy nurek, niezależnie od doświadczenia. Znajdziemy tu relaksujące nurkowania na łagodnie opadających rafach, światowej sławy nurkowania jaskiniowe czy popularne wyprawy na oglądanie rekinów wielorybich.

 

 

Polecane miejsca nurkowe:

 

Morze Karaibskie

Myśląc o Meksyku, z pewnością myśleć powinniśmy o idyllicznych plażach, naturalnych rafach i krystalicznie czystej wodzie. Większość miejsc nurkowych znajduje się na Wybrzeżu Morza Karaibskiego, na półwyspie Jukatan, pomiędzy Cancun i Tulum, a do najlepszych na wybrzeżu zaliczyć można wyspę Cozumel i okolice miasteczek Playa del Carmen, Tulum, Cancun, Puerto Morelos oraz Akumal. Rafy na Morzu Karaibskim mogą pochwalić się wspaniałą różnorodnością flory i fauny, występuje tu całe bogactwo korali i ryb Karaibów, a przy odrobinie szczęścia między połową czerwca a wrześniem można spotkać rekiny wielorybie.

 

Jukatan

Słynie przede wszystkim z cenot - woda deszczowa przez tysiąclecia przesączała się tu przez wapienie, tworząc podwodne rzeki, a cenoty to miejsca, w których skały zapadły się, tworząc studnie krasowe i otwierając dostęp do wielokilometrowego systemu jaskiń i otworów.

Cenote Dos Ojos - Najsłynniejsza chyba cenota Meksyku, którą tworzą dwie studnie położone bardzo blisko siebie, przypominające parę oczu, stad też nazwa „dos ojos”. Znajdziemy tu wiele jaskiń, komnat i korytarzy, które oferują różne stopnie trudności, natomiast wszystkie uraczą nas niezapomnianym widokiem efektów świetlnych, kolorowych komór udekorowanych stalaktytami, a to wszystko podziwiać będziemy w doskonałej widoczności sięgającej 90 metrów!

Cenota Angelita - Nurkowanie w Angelicie przeznaczone jest dla bardziej doświadczonych nurków ze względu na głębokość – najczęściej nurkuje się tu do 40m. Na głębokości 30m znajduje się mistycznie wyglądająca warstwa siarkowodoru, wyglądająca jak ogromna chmura z wystającymi pniami i gałęziami. Poniżej znajduje się już woda słona. Sceneria tej cenoty pozostawia niezapomniane wrażenie.

 

Cancun

Manchones Reef - To niezwykłe miejsce położone u brzegu wyspy Isla Mujeres w Cancun. Bardzo popularne, płytko położone nurkowisko (ok. 9-10 metrów), słynie z ponad 60 zatopionych rzeźb tworzących sztuczną rafę. W podwodnym muzeum zobaczyć można między innymi naturalnej wielkości figury ludzi, rzeźbę Człowieka-w-Ogniu (Man on Fire) na którym rośnie koralowiec wyglądający jak płomienie, a także ważącą 8 ton replikę Volkswagena garbusa. Instalacje stały się domem dla homarów, muren i barakud.

 

Wyspa Cozumel

Położona zaraz obok Playa del Carmen, rewelacyjne miejsce do nurkowania w morzu, słynne od kiedy Jacques Cousteau w 1961 r. ogłosił je jednym z ukrytych klejnotów świata. Palancar Reef to jedno z najpopularniejszych miejsc na Cozumel. Ta długa na blisko 5 km rafa ma do zaoferowania wiele zróżnicowanych nurkowisk, gdzie możemy liczyć na spotkanie z murenami, płaszczkami, żółwiami czy lucjanami.

 

Pacyficzne Wybrzeże Meksyku

Morze Corteza

Jacques Cousteau nazwał Morze Corteza akwarium świata i całkiem słusznie – wielka różnorodność morskiego życia przyciąga tu badaczy oraz wszystkich tych, którzy zwyczajnie pragną podziwiać podwodne stworzenia. Południe Zatoki Kalifornijskiej oferuje wiele miejsc nurkowych znanych szczególnie ze stad uchatek i fok. Miejsca te szczycą się także różnorodnością gatunków ryb i spotkaniami z wielkimi rybami.

 

Wyspy Socorro

To najlepsze nurkowania z wielkimi rybami w całym Meksyku. Trudy 28- godzinnej podróży zostaną nam wynagrodzone przez możliwość podziwiania wielu gatunków rekinów, jak również wielkich ławic rekinów młotów i wielkich pacyficznych mant z gatunku Mantas birostris - znanymi pod nazwą Manta rays, które nurkowie czesto mylą z mniejszym i pospolitym gatunkiem Mobula. Gigantyczne manty, które można spotkać w Socorro są największym z gatunków mantowatych, oraz najbardziej majestatycznym stworzeniem w tej części podmorskiego świata. Na Socorro, te olbrzymy są bardzo ciekawe interakcji z nurkami i podpływają bardzo blisko, często pływając wraz z nurkami płetwa w płetwę. Co jeszcze bardziej niezwykłe to fakt,  że miejscowa populacja delfinów butlonosych nauczyła się naśladować zachowanie mant. Jest więc bardzo prawdopodobne, że delfiny również będą poruszać się w pobliżu nurków.

Wyspa Socorro jest również bardzo dobrym miejscem do obserwacji rekinów z wielu gatunków: zarówno rekinów młotów jak i żarłacza białego i szarego. Rekiny wielorybie można zwykle spotkać na początku i w drugiej części sezonu. Licząca ponad 1200 osobników populacja humbaków przepływa w okolicach wyspy co roku w styczniu, więc zawsze o tej porze jest duża szansa by je spotkać. Ławice rekinów młotów można spotkać niemal w każdej chwili, ale najlepszą porą by zobaczyć je z bliska jest przełom kwietnia i czerwca.

 

Guadelupa

W okolicy Guadelupy gromadzi się ławica około 50 żarłaczy białych. Niemal zawsze nieopodal łódki pływa jakiś żarłacz biały, a często nawet więcej niż jeden. Widoczność jest zazwyczaj bardzo dobra. Do obserwowania rekinów w wodzie posłużą klatki. Przestronne klatki oferują miejsce dla 3 osób i są odpowiednie dla fotografów. Do nurkowania w klatkach niepotrzebna jest żadna dodatkowa licencja. Pod łodzią znajduje się kamera, dzięki temu można przez cały czas obserwować wszystko co dzieje się w wodzie na dużej plazmie w pokoju wypoczynkowym. Oglądaniu towarzyszy informacja o tym, co akurat dzieje się pod wodą. Na łodzi przebywają stale trzej naukowcy, którzy badają zachowania żarłaczy białych. Goście mają możliwość wspierania naukowców w ich badaniach, np. pomagając oznaczać żarłacze, dzięki czemu wyprawa staje się wyjątkowo interesującą.

 

Najlepszy czas na wyjazd na Socorro to okres pomiędzy listopadem a majem, kiedy morze jest spokojniejsze. Rekiny wielorybie można oglądać w dwóch pierwszych miesiącach sezonu. Miesiące zimowe zaś to dobry czas do oglądania ogromnych ławic (ponad tysiąc sztuk!) humbaków, które przypływają w te rejony. Manty oglądać można praktycznie przez cały rok.

Sezon nurkowy na Guadalupe trwa od sierpnia do października.

Rejsy nurkowe po Morzu Corteza organizowane są w miesiącach od sierpnia do listopada, jest to jednocześnie najcieplejszy okres. Wrzesień i październik to doskonałe miesiące na wyprawy na rekiny młoty.

W rejony Morza Karaibskiego wybrać się można przez cały rok. Najlepsze efekty świetlne w cenotach na Jukatanie będziemy mieć w miesiącach od maja do września.

Za okres szczytowy dla nurków uważa się miesiące od grudnia do marca.

 

Porady: Temperatura wody w Morzu Corteza waha się pomiędzy 19°C, w styczniu a 28°C w październiku. Na wyspie Socorro temperatura waha się w granicach 22°C i 28°C. Z powodu dosyć chłodnej wody przydatna będzie pianka o grubości 7 mm i kaptur. Temperatury Morza Karaibskiego wahają się pomiędzy 25°C a 29°C, w tych rejonach pianka o grubości 3 lub 5 mm będzie wystarczająca. Należy zabrać ze sobą certyfikat nurkowy, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT. Warto zabrać ze sobą również bojki oraz latarki.

 

Komora dekompresyjna znajduje się na Cozumelu i w Cancun. Na wyspie Socorro nie ma komory dekompresyjnej. Najbliższa znajduje się na lądzie w Cabo San Lucas. Club Cantamar w La Paz ma swoją własną komorę. 

 

Według nas Meksyk to doskonałe, różnorodne miejsca nurkowe, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego nurka, oraz niezliczona ilość miejsc wartych zwiedzenia na lądzie.Kraj i ludzie

Meksyk to kraj niezwykle różnorodny, zarówno pod względem ukształtowania terenu, pogody, roślinności, ale także i pod względem kulturowym.

 

Półwysep Jukatan otoczony jest od wschodu morzem Karaibskim, a od północy i zachodu Zatoką Meksykańską. Plaże na Jukatanie są długie, białe i piaszczyste, charakterystyczne dla rejonu Karaibów. Meksykańskie stany Yukatan i Quintana Roo, zajmujące obszar półwyspu to kolebka cywilizacji Majów.

Baja California to wąski półwysep położony w Zachodnim Meksyku otoczony Oceanem Spokojnym od zachodu i Morzem Corteza od wschodu. Tu znajdziecie piękne krajobrazy i fenomenalne życie podwodne i nurkowania. Wyspa Socorro jest jedną z wysp archipelagu Revillagigedo – grupy wysp pochodzenia wulkanicznego i skalistych szczytów, znajdującego się około 300 mil na południowy zachód od Cabo San Lucas. Można się tu dostać jedynie z Baja California w czasie rejsu trwającego 22 godziny.

Większość ludności Meksyku stanowią Metysi – potomkowie konkwistadorów i Indian, dużą część populacji stanowią Indianie, a pozostałą – więcej niż 50 grup rdzennej ludności, z których część wciąż żyje w tradycyjny sposób, np. uprawiając niewielkie poletka, sprzedając ryby, naszyjniki z muszli lub plotąc ozdobne kosze i hamaki oraz wyznając tradycyjną religię i odprawiając obrzędy  z użyciem pejotlu – halucynogennego kaktusa.Rejsy nurkowe

Dostępne są rejsy na Socorro (na które można dostać się tylko na pokładzie łodzi) oraz po Morzu Corteza.

Wyspa Socorro– łódki pływają tu od listopada do początku czerwca z portu Cabo San Lucas. Rejsy trwają zazwyczaj 8 i 12 nocy. Wyspa Guadalupe – rejsy, podczas których ogląda się żarłacze białe, odbywają się od sierpnia do końca października. Zaczynają się i kończą w San Diego w USA.Wycieczki lądowe

Poza nurkowaniem, w Meksyku jest mnóstwo innych atrakcji – wylegiwanie się na białej plaży i pływanie w turkusowych wodach, a także kilka wyjątkowych miejsc. Osoby zainteresowane miejscami historycznymi z pewnością powinny wybrać się do Chichen Itza, Coba i Tulum, i również do piramid Teotihuacan niedaleko stolicy kraju.

 

Chichen Itza

Słynna strefa archeologiczna Chichen Itza – jeden z 7 cudów świata, gdzie podziwiać można sztukę Majów oraz Tolteków. Nazwa miasta pochodzi od dwóch świętych zbiorników, przy których zostało ono założone (nazwa Chichén Itzá znaczy Źródła Ludu Itzá). Zbiorniki te – cenoty były miejscem składania ofiar -  Majowie wrzucali tu rytualnie łamane przedmioty. Przy okazji warto zanurzyć się w jednej z piękniejszych cenot na półwyspie Jukatan – IK’KIL.

 

Tulum

Miasto Majów odkryte jako pierwsze przez konkwistadorów w wieku XVI. Miasteczko jest położone w wyjątkowy sposób - na klifie - i otoczone murem. Znane szczególnie z tajemniczych świątyń, miasteczko nasyci zmysły przepięknymi widokami turkusowych wód Morza Karaibskiego. Warto także odwiedzić strefę archeologiczną COBA, starożytnego miasta Majów, gdzie można wejść na najstarszą piramidę wybudowaną przez Majów w Meksyku.

 

X-Caret

Imponujący park ekologiczno-archeologiczny położony nad brzegiem morza. Oferuje rozmaite aktywności, podczas których zabawa miesza się z poznawaniem różnorodności kulturalnej i przyrodniczej Meksyku - oglądać tu można namorzyny, poznawać piękno dżungli, podglądać ptaki i płaszczki pływające w wodzie, a także zapoznać się z tradycyjnymi obrzędami Majów, jak również odbyć lekcje nurkowania i snurkowania po powierzchni.


Pogoda i klimat

Baja California ma klimat pustynny z niewielką ilością deszczu. Temperatury wahają się od 20°C w styczniu do 35°C we wrześniu. Na wyspach Socorro panuje klimat tropikalny, również z niewielką ilością opadów. Temperatura na wyspach Socorro to 24°C w styczniu aż do 35°C w sierpniu. Klimat Jukatanu jest gorący i wilgotny, temperatury wahają się między 25°C a 35°C w ciągu roku. W okresie od połowy sierpnia do końca października mogą występować huragany.


Wjazd

Wymaganym dokumentem przy wjeździe do Meksyku (wyspy Socorro) jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Przy przejściach lądowych pobierana jest opłata graniczna w wysokosci 30 USD.Język

Językiem narodowym jest hiszpański. W hotelach, bazach nurkowych oraz na pokładach łodzi safaryjnych można porozumiewać się również językiem angielskim.Waluta

Walutą oficjalną jest peso meksykańskie.1 MXN = 0,30 PLN. W wielu miejscach akceptowane są karty kredytowe. Polecamy wzięcie ze sobą dolarów amerykańskich w gotówce oraz czekach podróżnych.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od utraty lub uszkodzenia bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży, łącznie z awaryjnym lotem do domu. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia obejmujące wypadek nurkowy (np. DAN).Wyjazd

Istnieje opłata przy przekraczaniu granicy w wysokości ok 30 USD (zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe). Opłata nie jest pobierana na lotniskach dlatego że jest ukryta w cenie przelotu.Prąd

110V. Wymagany jest adapter do amerykańskiego typu kontaktu.Powiązane ofertyImprezy

SOCORRO : safari nurkowe z rekinami - Majówka 2021

Meksyk | 24.04.2021 - 02.05.2021

DOSTĘPNOŚĆ: 7 MIEJSC

DUŻA RYBA - Wyspy Socorro są miejscem, które powinno znaleźć się na szczycie listy każdego nurka. Bliskie spotkania z mantami a przy okazji odrobiny szczęścia nawet z humbakami wbiją się w pamięć do końca życia.

22 213 18 31
od 15205 PLN