Najlepsze nurkowaniaArktyka program rejsu: Lofoten – Zorza polarna


Dzień 1 Dojazd autobusem miejskiej komunikacji do Lödingen. Zakwaterowanie na statku „Noorderlicht” w porcie Lødingen.

Dzień 2 Odpływamy z Lødingen do Tysfjord. Popołudniem wspinaczka na wzgórze Skaveberget, który jest punktem do obserwacji Orłanów (Bielików). Zatrzymujemy się na noc w małym porcie Korsnes.

Dzień 3 Poranny spacer do petroglifów prehistorycznych w Leiknes. Wizerunki zwierząt takich jak Orki czy jelenie zostały wyryte w twardej skale w górach. Popołudniem żeglujemy na wyspę do Skrova gdzie dotrzemy późnym popołudniem. Zostaniemy tam na noc. Skrova jest małą, poszarpaną na wybrzeżu wysepką, którą zamieszkuje ok. 200 osób utrzymujących się głównie z rybołówstwa. Jest to jedno z niewielu miejsc w Norwegii gdzie myśliwi nadal polują na płetwale karłowate.

Dzień 4 Poranny spacer po Skrova, który doprowadzi nas do miłej zatoczki po drugiej stronie wyspy. Bardziej wysportowane osoby będą mogły wspiąć się na 255 metrowy szczyt Skrovy skąd rozpościera się panoramiczny widok. Podczas spaceru istnieje szansa zobaczenia Orłanów (Bielików). Popołudniem płyniemy do Kabelvåg. Ta piękna historyczna wioska do początku XX wieku była centrum połowów dorszy w Lofoten.

Dzień 5 Porankiem odbędziemy spacer hikingowy z Kabelvåg to Svolvær pośród tamtejszych wzgórz. Norderdlicht popłynie wraz z entuzjastami żeglugi do Svolvær. Popołudniem istnieje możliwość odwiedzenia Svolvær, największego miasta Lofoten. Zatrzymujemy się tu na noc więc istnieje szansa na spróbowanie nocnego życia, z którego słynie Svolvær.

Dzień 6 Porankiem płyniemy do Trollfjord, słynnego stromego fiordu znajdującego się kilka godzin żeglugi od Svolvær. Następnie zmierzamy do Tranøy, na norweskim lądzie, gdzie zostaniemy na noc.

Dzień 7 Rano spacer do sympatycznej latarni w Tranøy by podziwiać dzieła sztuki umieszczone w małej wiosce artystycznej. Tranøy znane jest dzięki norweskiemu pisarzowi, laureatowi nagrody Nobla, Knut’owi Hamsun. Przy dobrych wiatrach popołudniem popłyniemy do Hustadgaard w Vestbygd. Tutaj będzie możliwość zobaczenia "Øye I Stein", „Oka w Skale” 37 tonową rzeźbę autorstwa Anish’a Kapoor. Następnie zmierzamy znów do Lødingen, gdzie dotrzemy późnym wieczorem oraz zostaniemy na noc.

Dzień 8 Rano opuszczamy statek Noorderlicht I udajemy się na lotnisko miejskim autobusem. Wyprawy Lofoten mają miejsce późną jesienią, kiedy w Północnej Norwegii dni są krótsze. Można się spodziewać pierwszych opadów śniegu i temperatur w okolicy 0oC. W ciągu dnia barwy jesieni będą piękne. Podczas bezchmurnych nocy można podziwiać zorze polarne (Aurora Borealis). Wyprawy Lofoten są bardzo uzależnione od pogody, która może być dosyć dżdżysta dlatego też przykładowy program wycieczki może ulec zmianie.

 

Czytaj więcej:

> Antarktyda i Arktyka - opis regionu

> Rejsy nurkowe na Antarktydzie i Arktyce


Powiązane ofertyRejsy

Socorro Aggressor

Łodzie floty Aggressor znane są z najwyższej jakości obsługi oraz świetnej organizacji. Socorro Aggressor to nowa łódź w tym regionie oferująca rejsy na Socorro oraz Gudelupe w bardzo przystępnej cenie.