Najlepsze nurkowania

Arktyka i AntarktydaNurkowanie

Znana holenderska firma, Oceanwide Expedition, oferuje tego typu wyprawy i odnosi wielkie sukcesy. Zamiast luksusowych jednostek, wykorzystuje ona wytrzymałe okręty badawcze, które są niezwykle praktyczne, gdyż zostały stworzone specjalnie do pracy w bardzo niskich temperaturach. Jednocześnie oferują one wystarczająco wysoki poziom komfortu. Ponieważ nie każdy jest przekonany do nurkowania w lodzie, firma oferuje obszerne wycieczki krajoznawcze. Niewiele jest wypraw nurkowych, które wymagają takiego doświadczenia od nurków, mogących potwierdzić wpisami w swoich logbookach, certyfikatami i zaświadczeniami medycznym, posiadających wystarczające przygotowanie do nurkowania w suchym skafandrze, wymagających poprzednich nurkowań podlodowych. Certyfikaty muszą zostać dostarczone na miejscu na pokład statku. Należy zauważyć że na miejscu w obu regionach nie ma dostępu do komór dekompresyjnych. Dokładne terminy wypraw są mocno zależne od pogody i warunków lodowych i mogą zostać w związku tym przesunięte. Jako że lód jest cały czas w ruchu, warunki pod wodą mogą zmienić się w każdej chwili.


Kraj i ludzie

Arktyka jak i Antarktyda należą do listy ostatnich miejsc, w których chroni się raj na ziemi. Bardzo niewielu ludzi doświadcza przywileju odwiedzenia tych stron. Któż nie marzył by podróżować wśród gór lodowych obserwując wieloryby, pingwiny, morsy, lwy morskie lub niedźwiedzie polarne w ich naturalnym środowisku? Wycieczki w rejon Antarktydy rozpoczynają się w Ushuaia na Terra del Fuego. Podróże w regionie Antarktydy, będące nieraz bardzo wymagającymi, są zwykle wynagradzane widokiem niesamowitych krajobrazów i świata zwierząt. Często można zobaczyć wiele gatunków pingwinów, lwów morskich i orek; codziennie oferowane są wielogodzinne wyprawy piesze.

 

Wyprawa na Arktykę zabierze państwa w region Spitsbergenu, znajdującego się pomiędzy Norwegią, biegunem północnym i Grenlandią. Większość wysp jest niezamieszkana. Należy tam spodziewać się spotkania z niedźwiedziami polarnymi, morsami, różnymi gatunkami fok, Białuchą i wielorybami karłowatymi. Codziennie organizowane są wielogodzinne wyprawy piesze. Jako że spotkania z niedźwiedziami polarnymi łatwo mogą przybrać nieoczekiwaną formę, przewodnicy zawsze wyposażeni są w broń.


Łodzie

Wyprawy Akrktyczne i Antarktyczne są możliwe tylko na statku.


Wideo


Wjazd

Należy skonsultować się z najbliższą ambasadą lub konsulatem w celu uzyskania informacji na temat wymagań w kwestii paszportu i wiz.


Język

Językiem obowiązującym na pokładzie jest język angielski.


Waluta

Dolar amerykański jest typową walutą akceptowaną na okrętach. Karty VISA i MASTERCARD również są honorowane.


Ubezpieczenie

Zalecane: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne. Od nurków wymagane jest również specjalne ubezpieczenie, na przykład ubezpieczenie DAN (Divers Alert Network)


Wyjzad

W chwili obecnej nie ma żadnych dodatkowych opłat związanych z wyjazdem.


Zdrowie

Stan zdrowia uczestników tych wypraw musi być dobry. Na pokładzie jest lekarz i ograniczone możliwości pomocy hospitalizacyjnej. Uczestnikom zaleca się zawrzeć specjalną umowę o ubezpieczenie zdrowotne.


Prąd

220 VOdznaki

IATA - lotnicza kasa biletowa
doswiadczenie w branzy podróżniczo-nurkowej od 1999r.
gwarancja najnizszej ceny
honorujemy płatności kartami