Najlepsze nurkowania10 najbardziej przyjaznych cenowo rejsów nurkowych


Wbrew pozorom, rejsy nurkowe wcale nie muszą czyścić twojego konta w banku. Istnieją przyjazne cenowo rejsy nurkowe, które dostarczają ten sam poziom ekscytacji ale w niższych kosztach.

 
Może nie są tak luskusowe jak niektóre jachty, ale rejsy nurkowe na budżetowym statków także potrafią zapaść głęboko w pamięć. Pomimo pewnych różnic na całym świecie, rejsy nurkowe na które można sobie pozwolić zapewniają intymną atmosferę, dobrą wartość, wspólne zakwaterowanie i przyzwoite wyżywienie. Nie możesz doczekać się aby zarezerwować swoją następną podróż?
 
Wyszukaj rejs nurkowy dla siebie
 
Sprawdź zatem naszą listę 10 najbardziej przyjaznych budżetowo rejsów nurkowych:

1. MV Ari Queen

Zbudowana w 2008 roku, MV Ari Queen to 33 metrowy statek zbudowany z uwagą na każdy detal specjalnie dla entuzjastów nurkowania. Wypływa w rejsy po atolach Malediwów przez cały rok. Obiecuje niezapomniane doświadczenia podwodne i profesjonalnych instruktorów nurkowania, którzy poprowadzą podwodne eksploracje. Na pokładzie Ari Queen znajduje się 11 komfortowych kabin mogących pomieścić do 22 gości. Pomiędzy nurkowaniami możesz zrobić sobie przerwę w wygodnym salonie czytając książkę bądź oglądając film. W uroczej jadalni goście otrzymają codziennie trzy przepyszne posiłki. Jeśli chcą obserwować piękne krajobrazy na Malediwach, mogą udać się na pokład słoneczny wyposażony w wygodne leżaki lub podziwiać piękny widok zachodów słońca w barze na świeżym powietrzu. MV Ari Queen ma 15 doświadczonych profesjonalnych członków załogi, którzy są w stanie pomóc Ci praktycznie w każdej kwestii, również jeśli chodzi o wycieczkę na ląd.
 
 

2. Emperor Serenity

Zbudowany w 2016 roku, Emperor Serenity, to mierzący 40 metrów jacht mogący pomieścić do 26 gości w 13 luksusowych kabinach. Jacht posiada dużą, przestronną jadalnię z barem oraz salon z telewizją. Na pokładzie słonecznym, goście mogą się relaksować na wygodnych leżakach i podziwiać piękne malediwskie krajobrazy. Wspaniałe posiłki przygotowywane przez szefa kuchni są przygotowane tak aby goście mieli siły na pełne akcji nurkowania. Serwowane są dania kuchni zachodniej a także wegetariańskie w stylu bufetowym.
 
Emperor Serenity oferuje najbardziej luksusowe zakwaterowanie w zaskakująco niskiej cenie, wraz z nurkowaniem na Malediwach. Goście mogą odkrywać ekscytujące światy Kandu oraz Thila, nurkując z mantami, rekinami wielorybimi orz różnorosnymi stworzeniami morskimi.. 
 

3. Emperor Asmaa

Emperor Asmaa to 30 metrowa łódź, która została całkowicie odnowiona w 2015 r. Aby zapewnić najwyższy poziom doznań, projekt, grafik tras a także menu na Emperor Asmaa zostały dopieszczone w najmniejszym detalu. Jacht oferuje niespotykanie wysoki standard w porównaniu do ceny rejsu. Statek mieści do 20 gości w dziesięciu wygodnych dwuosobowych kabinach na górnym i dolnym pokładzie. W czasie poza prywatną kabiną, możesz korzystać z innych rozrywek takich jak oglądanie filmów, słuchanie muzyki, książki, gry na pokładzie. Miłośnicy słońca mogą skorzystać z wygodnego i niezadaszonego mostka oraz baru na głównym pokładzie słonecznym. Codziennie szef kuchni przygotowuje trzy posiłki dziennie w formie bufetu.
 
Z pokładu Emperor Asmaa goście mogą korzystać z orzeźwiających, krystalicznie turkusowych wód Morza Czerwonego. Wspaniała widzialność pozwala nurkom doświadczać wspaniałej bioróżnorodności słynnych miejsc nurkowych w rejonie w tym St. Johns, Brothers, Safaga czy Elphinstone. Różnorodne grafiki 7 dniowych rejsów oferują doznania nieporównywalne z żadnymi innymi.
 
 

4. Horizon III

34 metrowy jacht nurkowy Horizon III został zbudowany w 2009 roku i oferuje swoim pasażerom wspaniałe rejsy nurkowe po Malediwach. Posiada on dwanaście przestronnych kabin mogących pomieścić dwudziestu czterech gości. Na statku znajduje się mnóstwo miejsca do relaksu, z przestronną jadalnią, salonem i pełnym barem. Są tu cztery różne pokłady słoneczne, każdy wyposażony w wygodne leżanki, ręczniki a także zachęcające do relaksu jacuzzi, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na Malediwy. Horizon III oferuje również relaksujące masaże, które wykonują doświadczeni terapeuci Ayurvedy prosto z Sri Lanki.
 
Posiłki serwowane są w formie bufetu i obejmują całodniowe przekąski, owoce, soki. Goście mogą również nabyć alkohol, w tym lokalne wino i piwo. Za nurkowanie gości odpowiada doświadczona i profesjonalna załoga. Operacja nurkowa odbywa się w całości z dodatkowego, w pełni wyposażonego pokładu nurkowego. Nurkowania odbywają się na jednych z najlepszych dostępnych na Malediwach, od północnych atoli po głębokie południe, gdzie nurkowie spotykają rekiny młoty, manty, guitar shark, rekin wieloryby i piękne rafy. 
 

5. MV Putri Papua

Putri Papua to stylowy i komfortowy szkuner bugijski z Indonezji. Jest to idealny statek nurkowy do eksploracji podwodnych skarbów Indonezji. Jacht ma długość 26 metrów i posiada 5 przestronnych i klimatyzowanych kabin gościnnych, mogących pomieścić do 9 osób. Posiada przestronny pokład nurkowy, który czyni Putri Papua jednym z najlepszych pośród indonezyjskich jachtów nurkowych. Jej przyjazna i uważna indonezyjska załoga, składająca się z 18 członków  uzupełniona jest jednym dyrektorem rejsu oraz czterema divemasterami. Każdy członek załogi jest wykwalifikowany i posiada lata doświadczenia.
 
Trasy rejsów obejmują Raja Ampat, Komodo oraz Morze Banda. Bioróżnorodność każdego z tym miejsc nurkowych zachwyci. Niektóre miejsca nurkowe cechują miękkie koralowce, z dominującymi wachlarzami gorgonii, podcza gdy inne obfitują w twarde koralowce, zielone łąki na piaszczystym dnie oceanu, mangrowce, płytkie rafy, drop offy oraz jaskinie. Ryby wielu gatunków są tu w obfitości w niezliczonych rozmiarach, kształtach i kolorach. Podczas nurkowań w Indonezji można podziwiać wszystkie poziomy łańcucha pokarmowego mórz, od pigmejskich koników morskich po drapieżniki z samego szczytu.
 

6. The Junk

The Junk to 30 metrowy jacht pływający po Wodach Tajlandii, posiadający już długa historię. Oryginalnie został zbudowany w 1962 r. wcześniej był znany June Hong Chian Lee, został przebudowany i przystosowany do rejsów pasażerskich w 1985 r. 
Całkowite prace renowacyjne zostały ukończone w 1997. The Junk pływa do najlepszych miejsc nurkowych na Andamanach i są to Wyspy Similan a także Surin. Na głównym pokładzie goście znajdą wygodne kanapy oraz 42 calowy płaski telewizor z odtwarzaczem DVD. Serwowane posiłki obejmują kuchnię zachodnią, a także azjatycką. Podawane są w formie bufetu. Przekąski oraz napoje serwowane są przez cały dzień za dodatkową opłatą. Dla gości spragnionych słońca pokład słoneczny stoi otworem, można z niego podziwiać wspaniałe widoki.
 

7. MV Miss Nouran

 
36 metrowa Miss Nouran to statek zbudowany w 2007 roku i odnowiony w 2014 z myślą o komforcie podróży. Ten egipski jacht nurkowy wygodnie pomieści dwudziestu gości w dziesięciu komfortowych klimatyzowanych kabinach a doświadczeni przewodnicy nurkowi pomagają pasażerom przeżyć najlepsze dni podczas urlopu na Miss Nouran.  Goście mogą do woli korzystać z przestronnego klimatyzowanego salonu posiadającego na wyposażeniu system rozrywki pokładowej. Perfekcyjnym zakończeniem każdego nurkowego dnia jest bar wyposażony w odpowiednie dla każdego nastroju napoje.
Goście szukający więcej rozrywek pomiędzy kolejnymi nurkowaniami mogą spróbować wędkowania lub snorklowania. Szef kuchni codziennie przygotowuje smaczne posiłki, które serwowane są w klimatyzowanej jadalni tuż obok głównego salonu. Kuchnia składa się z dań międzynarodowych, lokalnych specjałów oraz BBQ. Miss Nouran oferuje wspaniałe doznania podczas każdego safari nurkowego na jej pokładzie w tym nurkowanie w dryfie, zjawiskowe drop offy, kawerny, wraki, żywe rafy koralowe oraz spotkania z licznymi pelagicznymi i innymi gatunkami morskimi.  Każda siedmiodniowa trasa na pokładzie Miss Nouran zabiera nurków w najlepsze miejsca nurkowe na Morzu Czerwonym. 
 

8. MY Nortada

26 metrowa Nortada to czarujący statek zbudowany w 2008 roku, który został całkowicie odnowiony w 2014, oferujący jedyny w swoim rodzaju rejsy nurkowe na Wyspy Galapagos. Statek może pomieścić tylko małe grupy do maksymalnie 8 gości w czterech przytulnych nowoczesnych kabinach, dzięki czemu podczas rejsu nabiera się niezwykle osobistych wrażeń.
 
Wygodny salon na pokładzie Nortady posiadający na wyposażeniu system rozrywki pokładowej spełnia również funkcję jadalni. Znajdziesz tu sporo miejsca na złapanie oddechu pomiędzy nurkowaniami i napawanie się kojącymi krajobrazami i atmosferą nietkniętych wysp otaczających statek. Na zewnątrz znajduje się duży pokład słoneczny wyposażony w leżaki, oferuje idealne miejsca dla miłośników słońca lub poszukujących chwili spokoju z zimnymi drinkiem podczas podziwiania widoków za burtą. Jedzenie na pokładzie Nortady z pewnością cię nie zawiedzie. Posiłki serwowane są trzy razy dziennie, zaś przekąski dostępne są przez cały dzień. Dodatkowo Nortada posiada całe wyposażenie, o które każdy nurek mógłby zapytać. W tym dwie wspierające łodzie dowożące do nawet najtrudniej dostępnych miejsc.
 

9. Amba

Amboa to 33 mterowy jacht kursujący po atolach Malediwów. Został zbudowany w 2004 roku i został odnowiony w 2016. Jest jedynym jachtem nurkowym eksplorującym północne atole Malediwów. Może pomieścić do 20 gośc w wygodnych 10 dwuosobowych kabinach.
Wystrój wnętrz jest nowoczesny, elegancki i prosty, w głównej mierze opierający się na drewnianych wykończeniach. Amba posiada duży salon połączony z jadalnią, w której serwowane są trzy główne posiłki dziennie. Kuchnia skomponowana jest na bazie zachodnich jak i lokalnych dań, goście na pewno nie będą zawiedzeni wyborem. Na pokładzie znajduje się również biblioteczka, z której goście mogę korzystać podczas relaksu pomiędzy kolejnymi nurkowaniami a także liczne gry planszowe. Na zewnątrz znajduje się również duży pokład odpoczynkowy z przestronnym pokładem słonecznym. Dla nurków udostępniona jest łódź wspierająca dhoni, która ma sporo miejsca do przechowywania sprzętu nurkowego i dużą platformę nurkową. 
 
 

10. Emperor Virgo

Ostatnia na naszej liście jest 32 metrowa łódź Emperor Virgo, która została zbudowana w 2012 r i odnowiona w 2017 z pełną uwagą skupioną na styl oraz komfort. Ten jacht nurkowy może pomieścić do osiemnastu gości w dziewięciu klimatyzowanych kabinach. Cały statek wykończony został jasnym drewnem nadającym statkowi lekkości i zmysłowości. Statek znany jest z dużej ilośi rozrywek i wesołej atmosfery. W klimatyzowanym i przestronnym salonie znajdują się zachęcające do wypoczynku sofy i sporo miejsca ułatwiającego socjalizację. 
 
Spora jadalnia obfituje w najlepsze kulinarne przyjemności serwowane w formie bufetu. Załoga statku Emperor Virgo rozumie, iż posiłki odgrywają kluczową rolę w końcowej satysfakcji z twoich nurkowych wakacji. 
 
Podczas siedmiodniowych rejsów Emperor Virgo uderza w kierunku najlepszych południowych miejsc nurkowych Północnego Male, Południowego Male oraz Atolu Ari a następnie kieruje się w dół do najbardziej wysuniętych na południe części Atoli na nurkowania z rekinami. Nurkowie będą zachwyceni różnorodnością jaka spotka ich w kanałach, dryfach oraz podczas pływania wokół pinakli z mantami, rekinem wielorybim i innymi rezydentami raf. Profesjonalny dyrektor rejsu i w pełni wykwalifikowany instruktor nurkowania wraz z przewodnikami nurkowymi zapewniają pełnię bezpieczeństwa oraz gwarancję wyciśnięcia z nurkowań najlepszych wrażeń.
 
 
Wyszukaj rejs nurkowy dla siebie

Powiązane ofertyRejsy

Emperor Virgo

Świetnie wyposażony, komfortowy statek, zapewniający idealne połączenie relaksu i nurkowania.

Amba

A simple but well-managed and well-groomed boat, offering scuba diving to beautiful places.

Nortada

Nortada oferuje rejsy nurkowe na najwyższym poziomie w kameralnym gronie gdyż łódź mieści tylko 12 gości.

Emperor Serenity

Doskonała oferta znanej floty Emperor, na nowo wybudowanej łodzi kursującej po najwspanialszych miejscach na Malediwach.

Miss Nouran

Egipt

Miss Nouran to statek z wysokiej półki, który dzięki dobremu stosunkowi ceny do usługi może śmiało konkurować z innymi.

Putri Papua

Przedsiębiorstwo oferujące rejsy na Komodo osiąga od kilku lat znaczne sukcesy. Nie znamy innego statku, który za tak małe pieniądze oferuje tak wspaniałe nurkowanie. Nasi klienci są bardzo z tego statku zadowoleni, wielu z nich było na nim kilkakrotnie. Lekko ograniczony komfort został zastąpiony wspaniałą atmosferą tych rejsów.

The Junk

The Junk swoim wyglądem nie przypomina klasycznych statków do nurkowania, jednak doskonale wpisuje się w klimat Tajlandii. W swoim standardzie to doskonały balans między prostotą a przyjemnością podróży. W naszej opinii, otrzymujemy najlepszy stosunek jakości podróży do oferowanej ceny. 

Emperor Asmaa

Egipt

Built for travelers and divers, a motor yacht that can take 20 people in 10 double cabins with bathrooms. The cabins and lounge are fully air-conditioned. There is a large solar and diving platform here