Najlepsze nurkowania

Nortada


Nortada oferuje rejsy nurkowe na najwyższym poziomie w kameralnym gronie gdyż łódź mieści tylko 12 gości.


Opis

Nortada to mierzący 26 metrów jacht motorowy. Ten wygodny statek od maja 2014 pływa w pierwsze rejsy nurkowe po Galapagos.

Oferowane są tygodniowe rejsy nurkowe, pływające między innymi na wspaniałe miejsca nurkowe wokół wysp Wolf i Darwin. Rejsy zaczynają się i kończą w piątki w Baltra.


Wyposażenie

Łódź oferuje miejsce dla 8 nurków w 4 nowoczesnych kabinach, znajdujących się na pokładzie dolnym. Każda kabina posiada 2 pojedyncze łóżka i dodatkowe łóżko rozkładane. Kabiny są klimatyzowane (indywidualna regulacja temperatury) oraz posiadają własne łazienki z WC i prysznicem.

 

Podczas zwykłych rejsów łódź zabiera 8 gości, przy czarterze całej łodzi możliwe jest zakwaterowanie max. 12 osób w 4 kabinach, jednak wtedy może być nieco ciasno.

 

Na głównym pokładzie znajduje się klimatyzowany salon z jadalnią oraz bar. Do dyspozycji gości pozostaje biblioteczka oraz nowe TV i sprzęt audio. Górny pokład to pokład słoneczny, z miejscami siedzącymi i leżącymi.

 

Pokład nurkowy jest przestronny i zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla nurków i sprzętu nurkowego. Znajduje się tu stół na aparaty i kamery, a także 2 prysznice ze słodką wodą.


Nurkowanie

Nurkowania prowadzone są przez miejscowych przewodników nurkowych, dobieranych przez Park Narodowy Galapagos. Przy 8 nurkach w rejsie uczestniczy 1 przewodnik, przy większej ilości gości przewodników jest 2.

 

Przed nurkowaniami odbywają się briefingi w języku angielskim. Nurkowania odbywają się z dwóch pontonów. Dostępne są 12l butle aluminiowe z zaworami INT. Nitrox dostępny za dopłatą.

 

Istnieje możliwość nurkowania technciznego. Łódź posiada wyposażenie dla nurków rebreatherowych. Załoga bardzo dba o bezpieczeństwo nurków, każdy dostaje więc bezpłatnie radio Nautilus Lifeline do korzystania podczas rejsu.

 

Począwszy od maja 2014, planowany jest następujący przebieg rejsu:

piątek: wypłynięcie z Baltra, po południu Checkdive w Punta Carrion
sobota: nurkowanie w Cape Marshall (2 nury) i Roca Redonda (1-2 nury)
niedziela: nurkowanie wokół Wolf - 4 nury
poniedziałek: nurkowanie wokół Darwin - 4 nury
wtorek: nurkowanie wokół Wolf - 4 nury
środa: nurkowanie w Cousin Rock - 2 nury, po południu wycieczka lądowa na wyspę Bartolome
czwartek: wycieczka lądowa na wyspę North Seymour, zwiedzanie stacji badawczej Darwin
piątek: wycieczka lądowa na wyspę Santa Cruz i transfer na lotnisko

 

Liczba planowanych nurkowań: 18-19
 

Dokładny plan rejsy może ulec zmianie.


Miejsca nurkowe

Miejsca nurkowe wokół Galapagos znane są szczególnie ze spotkań z wielkimi rybami. Do największych atrakcji należą ławice głowomłotów, liczne żarłacze galapagoskie, lwy morskie oraz żółwie. Zastygająca lawa wulkaniczna ukształtowała tu niezwykłe krajobrazy, także pod wodą.

 

Szczególnie warto odwiedzić wyspy Wolf i Darwin (rekiny młoty, rekiny wielorybie, żarłacze galapagoskie, manty, orlenie, żółwie). O ostatecznym programie rejsu decyduje kapitan w zależności od warunków pogodowych.


Naszym zdaniem

Nortada oferuje rejsy nurkowe na najwyższym poziomie w kameralnym gronie gdyż łódź mieści tylko 12 gości.


Cena od: 19758 PLN

(rejs 7 nocy w kabinie DBL, nurkowanie, Wolf & Darwin, pełne wyżywienie)Cena od 01.06.2016 do 31.12.2016 :
7 nocy w kabinie DBL21232 PLN

Cena od 01.01.2017 - 31.05.2017
7 nocy w kabinie DBL19758 PLN

Cena od 01.06.2017 - 31.12.2017
7 nocy w kabinie DBL24058 PLN

Cena zawiera:
zakwaterowanie w kabinie, wyżywienie FB, transfery, nurkowanie z butlą i balastem

DODATKOWE OPŁATY
Transfer Baltra - Puerto Ayora, za osobę w jedną stronę (37 EUR)170 PLN
Dotacja na komorę dekompresyjną (35 USD)157 PLN
Opłata parkowa (100 USD)448 PLN
Karta turystyczna Galapagos Tourist Card (20 USD)90 PLN
nitrox/ za tydzień (150 USD)672 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wyspy Galapagos uchodzą za najlepsze na świecie rewiry dużych ryb. Do największych atrakcji zaliczają się szkółki rekinów młotów, inne gatunki rekinów, lwy morskie i wiele żółwi morskich. Wywierające niesamowite wrażenie formacje lawy na wyspie osadziły się pod wodą i tworzą wspaniały, pięknie porośnięty krajobraz. Do najciekawszych miejsc nurkowych należą: Wolf i Darwin - słynące z obfitej obecności rekinów młotów oraz endemitycznych gat. rekinów. Dodatkowo można natknąć się tu na orlenie, manty, lwy morskie, żółwie, przy odrobinie szczęścia zobaczymy orki, rekina wielorybiego, tygrysiego i merlina. Uwaga niestety nie wszystkie łodzie od czerwca 2007 pływają na Wolfa i Darwina, należy dowiedzieć się w biurze które jednostki realizują rejsy.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Jako że woda w tych rejonach należy raczej do chłodnych, zalecamy pianki 7-milimetrowe z kapturami lub suche kombinezony. Nurkowania nocne są zabronione na Galapagos.

 

Na Galapagos jest jedna komora dekompresyjna na Santa Cruz, druga w Guayaquil na stałym lądzie. Naszym zdaniem: Zagwarantowane spektakularne nurkowania, ale bez kolorów tropikalnych raf. Najlepsze miejsce na spotkanie dużych rybKraj i ludzie

Wulkaniczny archipelag Galapagos leży około 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ekwadoru, na środku Pacyfiku. Niemal całą jego powierzchnię obejmuje park narodowy, przyciągający miłośników przyrody i zwierząt z całego świata. Tu właśnie mają swój dom słynne legwany, wielkie żółwie i dziesiątki tysięcy ptaków morskich. Galapagos znane również jest ze swych lokalnych gatunków ptaków, które miały swój zarodek właśnie na tych wyspach. To właśnie tutaj Karol Darwin opracował swą Teorię Ewolucji.Rejsy nurkowe

Rejs nurkowy stanowi unikalną możliwość odkrycia tej fascynującej grupy wysp nad i pod powierzchnią wody. Na wyspy Wolfa i Darwina, należące do najlepszych miejsc na spotkania z rekinami młotami, można dostać się jedynie podczas kilkudniowych rejsów. Standard statków jest z reguły bardzo wysoki.Wycieczki lądowe

Unikatowy krajobraz i dzika przyroda Galapagos mogą zachwycić niejednego. Każda z wysp ma innych mieszkańców: lwy morskie, pingwiny, albatrosy, pelikany, legwany, jaszczurki i wielkie żółwie. Warto również odwiedzić stację badawczą Karola Darwina w Puerto Ayora.WideoGaleria

Pogoda i klimat

Wyspy leżą dokładnie na równiku można je odwiedzać przez cały rok. Największy wpływ na klimat mają wiatry. Od stycznia do czerwca wieje wiatr z północnego wschodu utrzymując temperaturę na przyjemnym poziomie 24º-28ºC. Prąd panamski z północy powoduje, że woda również ma temperaturę wahającą się między 24º a 28ºC. W tym czasie występują częste przelotne deszcze. Zimny prąd Humboldta i południowo-wschodnie wiatry mają największy wpływ w okresie między lipcem a grudniem. Temperatury powietrza zawierają się w granicach 20º- 26ºC temperatura wody waha się między 18ºC a 23ºC. Na wyspach często pada, podczas gdy wybrzeża pozostają suche.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu oraz powrotny bilet lotniczy. Prosimy skontaktować się z najbliższym konsulatem bądź ambasadą aby ustalić wymagania dla danego kraju. Wszyscy goście zobowiązani są do opłacenia honorarium za wejście do parku narodowego w wysokości 100USD oraz lokalnego podatku (12USD).Język

Językiem oficjalny jest język hiszpański. Na statkach obowiązuje język angielski.Waluta

Walutą obowiązującą na terenie Ekwadoru jest dolar amerykański (od 12 sierpnia 2000r). 1USD = 25000 Sukrów (poprzednia oficjalna waluta Ekwadoru). W obiegu jest wiele podrobionych banknotów a banki i sklepy z reguły nie przyjmują banknotów 50- i 100-dolarowych. Należy wziąć to pod uwagę, zabierając ze sobą gotówkę. W wielu miejscach przyjmowane są karty kredytowe i czeki podróżne.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia (np. DAN) na wypadek awaryjnego lotu do domu.Wyjazd

Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25USD.

 Prąd

110V, wymagany jest amerykański adapter do kontaktu.


22 213 18 31
od 19758 PLN