Najlepsze nurkowania

Galapagos Master


Statek Galapagos Master szybko zdobędzie uznanie wśród nurków na całym świecie czego gwarancją jest znana i ceniona flota Worldwide Dive & Sail - właściciel statków Siren oraz Master Fleet.


Opis

Galapagos Master to nowoczesny stalowy statek, który został wybudowany w 2004r.Do roku 2014 pływał po wodach Ekwadoru jako MV Deep Blue. Obecnie Galapagos Master należy do floty firmy Worldwide Dive & Sail, tej samej, która oferuje znane i doceniane przez nurków rejsy w południowo - wschodniej Azji na pokładach łodzi Siren Fleet.

 

Galapagos Master obecnie znajduje się w suchym doku i jest poddawana kompletnej renowacji. W pierwsze rejsy wypłynie w maju 2015 r. ale rejsy na jej pokładzie są już dostępne w sprzedaży.

 

32-metrowa łódź oferuje safari nurkowe z/do San Christobal. Podczas tygodniowych rejsów odwiedzane są m.in. wyspy Wolf i Darwin będące najciekawszymi miejscami nurkowymi w regionie. Po przylocie transfer na łódź trwa jedynie 5-10 minut.


Wyposażenie

32-metrowy statek o szerokości 7,5 metra oraz prędkości 12,5 węzłów oferuje idealne warunki. Dysponuje 8 kabinami z miejscem dla max. 16 nurków. Kabiny są wyposażone w pojedyncze lub podwójne łóżka. Kabiny na głównym pokładzie posiadają podwójne łóżka, 4 kabiny na dolnym pokładzie mają po dwa pojedyncze łóżka i bulaje. Kabiny górnego pokładu posiadają łóżka pojedyncze lub podwójne a ponadto posiadają okna panoramiczne. W każdej kabinie znajduje się łazienka z toaletą oraz klimatyzacja. Do dodatkowych wyposażeń statku należy przestronny salon, mała biblioteka, duży pokład słoneczny, pokład nurkowy z 2 stołami na aparaty fotograficzne. Standardy bezpieczeństwa spełniają międzynarodowe normy.


Nurkowanie

Dziennie odbywa się od 3 do 4 nurkowań dziennie z osobnych łodzi. Możliwe jest nurkowanie z nitroksem za dodatkową opłatą. Woda na Galapagos jest dosyć chłodna należy więc zabrać ze sobą przynajmniej 5mm półsuchy skafander z kapturem i butami.


Miejsca nurkowe

Podczas rejsu odwiedzane są wyspy Seymour (rekiny młoty, white tip reef shark, rekiny z Galapagos, manty, eagle rays, żółwie, lwy morskie), wyspy Wolf i Darwin (rekiny młoty, rekiny wielorybie, rekiny z Galapagos, manty, eagle rays, żółwie), Santiago (eagle rays, lwy morskie, żółwie) i Santa Cruz (rekiny z Galapagos, white tip reef shark, manty, eagle rays, żółwie, lwy morskie).


Naszym zdaniem

Statek Galapagos Master szybko zdobędzie uznanie wśród nurków na całym świecie czego gwarancją jest znana i ceniona flota Worldwide Dive & Sail - właściciel statków Siren oraz Master Fleet.


Cena od: 20519 PLN

(rejs 7 nocy w kabinie dwuosobowej, nurkowanie, pełne wyżywienie, transfery lotniskowe.)Cena za osobę w terminie 01.01.2016 - 31.12.2016
7 nocy w kabinie dwuosobowej Twin - Dolny pokład20519 PLN
7 nocy w kabinie dwuosobowej Twin/Double - Górny pokład19849 PLN
10 nocy w kabinie dwuosobowej Twin - Dolny pokład25062 PLN
10 nocy w kabinie dwuosobowej Twin/Double - Górny pokład25662 PLN

Cena za osobę w terminie 01.01.2017-31.12.2017
7 nocy w kabinie dwuosobowej Twin - Dolny pokład22404 PLN
7 nocy w kabinie dwuosobowej Twin/Double - Górny pokład22825 PLN
10 nocy w kabinie dwuosobowej Twin - Dolny pokład28982 PLN
10 nocy w kabinie dwuosobowej Twin/Double - Górny pokład29620 PLN

Cena za osobę w terminie 01.01.2018-31.12.2018
7 nocy w kabinie dwuosobowej Twin - Dolny pokład23165 PLN
7 nocy w kabinie dwuosobowej Twin/Double - Górny pokład23590 PLN
10 nocy w kabinie dwuosobowej Twin - Dolny pokład29937 PLN
10 nocy w kabinie dwuosobowej Twin/Double - Górny pokład30570 PLN

Cena rejsu zawiera:
zakwaterowanie w kabinie, pełne wyżywienie, napoje i przekąski, transfery lotniskowe oraz nurkowanie (butla, balast, przewodnik)

DODATKOWE OPŁATY (aktual. 12.2014)
Karta Turysty - Galapagos (20 USD)90 PLN
Opłata za Komorę Dekompresyjną (35 USD)157 PLN
Opłata Parkowa Galapagos (100 USD)448 PLN
Nitrox 7 nocy (100 USD)448 PLN
Nitrox 10 nocy (150 USD)672 PLNWolne terminy: Galapagos Master


Liczba dni Wyjazd Przyjazd Plan podróży Wolne miejsca Cena
Grudzień 2023
10 2023-12-07
z: San Cristobal
2023-12-17
do: San Cristobal
Galapagos master 8D7N Master the galapagos 14
10 2023-12-18
z: San Cristobal
2023-12-28
do: San Cristobal
Galapagos master 8D7N Master the galapagos 16
10 2023-12-28
z: San Cristobal
2024-01-07
do: San Cristobal
Galapagos master 8D7N Master the galapagos 16
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wyspy Galapagos uchodzą za najlepsze na świecie rewiry dużych ryb. Do największych atrakcji zaliczają się szkółki rekinów młotów, inne gatunki rekinów, lwy morskie i wiele żółwi morskich. Wywierające niesamowite wrażenie formacje lawy na wyspie osadziły się pod wodą i tworzą wspaniały, pięknie porośnięty krajobraz. Do najciekawszych miejsc nurkowych należą: Wolf i Darwin - słynące z obfitej obecności rekinów młotów oraz endemitycznych gat. rekinów. Dodatkowo można natknąć się tu na orlenie, manty, lwy morskie, żółwie, przy odrobinie szczęścia zobaczymy orki, rekina wielorybiego, tygrysiego i merlina. Uwaga niestety nie wszystkie łodzie od czerwca 2007 pływają na Wolfa i Darwina, należy dowiedzieć się w biurze które jednostki realizują rejsy.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Jako że woda w tych rejonach należy raczej do chłodnych, zalecamy pianki 7-milimetrowe z kapturami lub suche kombinezony. Nurkowania nocne są zabronione na Galapagos.

 

Na Galapagos jest jedna komora dekompresyjna na Santa Cruz, druga w Guayaquil na stałym lądzie. Naszym zdaniem: Zagwarantowane spektakularne nurkowania, ale bez kolorów tropikalnych raf. Najlepsze miejsce na spotkanie dużych rybKraj i ludzie

Wulkaniczny archipelag Galapagos leży około 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ekwadoru, na środku Pacyfiku. Niemal całą jego powierzchnię obejmuje park narodowy, przyciągający miłośników przyrody i zwierząt z całego świata. Tu właśnie mają swój dom słynne legwany, wielkie żółwie i dziesiątki tysięcy ptaków morskich. Galapagos znane również jest ze swych lokalnych gatunków ptaków, które miały swój zarodek właśnie na tych wyspach. To właśnie tutaj Karol Darwin opracował swą Teorię Ewolucji.Rejsy nurkowe

Rejs nurkowy stanowi unikalną możliwość odkrycia tej fascynującej grupy wysp nad i pod powierzchnią wody. Na wyspy Wolfa i Darwina, należące do najlepszych miejsc na spotkania z rekinami młotami, można dostać się jedynie podczas kilkudniowych rejsów. Standard statków jest z reguły bardzo wysoki.Wycieczki lądowe

Unikatowy krajobraz i dzika przyroda Galapagos mogą zachwycić niejednego. Każda z wysp ma innych mieszkańców: lwy morskie, pingwiny, albatrosy, pelikany, legwany, jaszczurki i wielkie żółwie. Warto również odwiedzić stację badawczą Karola Darwina w Puerto Ayora.WideoGaleria

Pogoda i klimat

Wyspy leżą dokładnie na równiku można je odwiedzać przez cały rok. Największy wpływ na klimat mają wiatry. Od stycznia do czerwca wieje wiatr z północnego wschodu utrzymując temperaturę na przyjemnym poziomie 24º-28ºC. Prąd panamski z północy powoduje, że woda również ma temperaturę wahającą się między 24º a 28ºC. W tym czasie występują częste przelotne deszcze. Zimny prąd Humboldta i południowo-wschodnie wiatry mają największy wpływ w okresie między lipcem a grudniem. Temperatury powietrza zawierają się w granicach 20º- 26ºC temperatura wody waha się między 18ºC a 23ºC. Na wyspach często pada, podczas gdy wybrzeża pozostają suche.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu oraz powrotny bilet lotniczy. Prosimy skontaktować się z najbliższym konsulatem bądź ambasadą aby ustalić wymagania dla danego kraju. Wszyscy goście zobowiązani są do opłacenia honorarium za wejście do parku narodowego w wysokości 100USD oraz lokalnego podatku (12USD).Język

Językiem oficjalny jest język hiszpański. Na statkach obowiązuje język angielski.Waluta

Walutą obowiązującą na terenie Ekwadoru jest dolar amerykański (od 12 sierpnia 2000r). 1USD = 25000 Sukrów (poprzednia oficjalna waluta Ekwadoru). W obiegu jest wiele podrobionych banknotów a banki i sklepy z reguły nie przyjmują banknotów 50- i 100-dolarowych. Należy wziąć to pod uwagę, zabierając ze sobą gotówkę. W wielu miejscach przyjmowane są karty kredytowe i czeki podróżne.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia (np. DAN) na wypadek awaryjnego lotu do domu.Wyjazd

Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25USD.

 Prąd

110V, wymagany jest amerykański adapter do kontaktu.


22 213 18 31
od 20519 PLN