Najlepsze nurkowania

MV Aqua


Aqua oferuje rejsy nurkowe na Galapagos w niewygórowanej cenie. W trasie rejsu 3 dni poświęcone są na nurkowanie na wyspach Wolf i Darwin.


Opis

AQUA to jacht oferujący rejsy naturalistyczne oraz nurkowe w kierunku wysp Galapagos. Podczas tygodniowych rejsów odwiedzane są najciekawsze wyspy w tym Wolf oraz Darwin.


Wyposażenie

Ten 26 metrowy statek przeszedł gruntowny remont w 2019 roku dzięki czemu został przystosowany do potrzeb nurków. Rozwija szybkość 9 węzłów. Posiada dwa kompresory na pokładzie, w tym również z membraną dla mieszanek NITROX. Nurkowie korzystają z 12 litrowych aluminiowych butli, za opłatą można wypożyczyć butle 15 litrowe. Statek może zabrać na pokład max 16 nurków. Rejs obsługuje załoga składająca się z 8 członków  + 1 Instruktor przewodnik i 1 Dive Master przewodnik.

Kabiny zlokalizowane są na pokładzie dolnym, głównym oraz górnym.

Pokład dolny: 3 kabiny z podwójnym dolnym oraz pojedynczym górnym łóżkiem - (dwie kabiny można wykorzystać jako kabiny dwu- lub trzy osobowe). Kabiny posiadają własne łazienki.

Pokład główny: 1 kabina z podwójnym łóżkiem. Kabina posiada własną łazienkę.

Górny pokład: 4 kabiny z pojedynczym dolnym oraz pojedynczym górnym łóżkiem oraz 1 kabina z podwójnym łóżkiem. Kabiny posiadają własną łazienkę.

Do dyspozycji gości jest jadalnia, bar oraz miejsce wypoczynkowe z dostępem do TV, DVD a także biblioteczka. Na górnym pokładzie z tyłu łodzi znajdują się zewnętrzne zacienione kanapy do relaksu. Jacht posiada dodatkowo Sun Deck ponad górnym pokładem, znajdują się tam leżaki.

Nurkowie mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu na jachcie. Wypożyczenia należy zgłosić przy rezerwacji, przed wyjazdem. Podczas rejsów nurkowych na jachcie Aqua każdy nurek może skorzystać bez dodatkowych opłat z wypożyczenia osobistego GPS morskiego, gwizdka, bojki powierzchniowej oraz markera błyskowego.

 

Jacht posiada urządzenia umożliwiające bezpieczny rejs. Na wyposażeniu znajdują się: 1 tratwa ratunkowa, 2 radary i Rada I AIS, Radia VHF oraz HF, 2 GPSy z alarmami, telefon satelitarny oraz komórkowe, pompę zęzową oraz pompę przeciwpożarową, pełen sprzęt przeciwpożarowy w tym life line, gaśnice oraz 3 banki CO2, Apteczkę Tlenową, kamizelki ratunkowe we wszystkich kabinach.


Nurkowanie

Typowy dzień nurkowy na pokładzie MV Aqua rozpoczyna się około godziny 07.00 AM pobudką. Po smacznym śniadaniu przeprowadzane są briefingi nurkowe i nurkowanie. Po powrocie na pokład serwowane są przekąski i czas do relaksu. Ze względu na duże odległości podczas posiłków łódź będzie przeprawiała się przez morze do kolejnego miejsca nurkowego. Również noce wykorzystywane są do zmiany pozycji statku, dzięki czemu codziennie budzisz się z nowym widokiem za burtą.


Miejsca nurkowe

Rejsy rozpoczynają się z portu w Baltra i kierują się do najbliższej Santiago, dalej do Wolf i Dariwn, docierają do Fernandiny i wracają zachodnią stroną wysp Santiago oraz Santa Cruz do Baltry.

Trasa rejsu nurkowego A:

1 Dzień: Lądowanie w Baltra, przejazd na jacht, zaokrętowanie i odbiór kabiny. Lunch na jachcie. Nurkowanie sprawdzające na Baltra North East.

2 Dzień: Nurkowanie na Bartolome (1x). Popołudniu nurkowanie na Cousin's Rock (2x).

3 Dzień: Nurkowanie na Wolf Island (4x)

4 Dzień: Nurkowanie na Darwin Island (4x)

5 Dzień: Nurkowanie na Wolf Island (3x)

6 Dzień: Nurkowanie na Vicente Roca Point (1x) oraz na Cape Douglas (1x)

7 Dzień: Nurkowanie na Roca Blanca(1x) oraz na Pinzon(1x). Późnym popołudniem powrót do Puerto Ayora (Santa Cruz). Relaks

8 Dzień: Wycieczka na Wyżyny (Highlands) do gigantycznych żółwi. Popołudniu przejazd na lotnisko w Baltra

 

Trasa rejsu może ulec zmianie ze względu na wystąpienie nieprzewidzianych  sił wyższych i warunków pogodowych.


Naszym zdaniem

Aqua oferuje rejsy nurkowe na Galapagos w niewygórowanej cenie. W trasie rejsu 3 dni poświęcone są na nurkowanie na wyspach Wolf i Darwin.


Cena od: 17892 PLN

(7 nocy w kabinie dwuosobowej, 18 nurkowań, pełne wyżywienie)Cena za osobę w terminie 01.01.2019 - 31.12.2020
Kabina dwuosobowa17892 PLN

Cena za osobę w terminie 01.01.2021 - 31.12.2021
Kabina dwuosobowa20131 PLN

Dodatkowe opłaty:
opłata wstępu do Narodowego Parku Galapagos (100USD)448 PLN
Transit Control Card (płatna w gotówce 20 USD)90 PLN
Nitrox (150 USD/rejs)672 PLN
15l butla (75 USD/rejs)336 PLN

Cena zawiera: zakwaterowanie w dwuosobowej kabinie przez 7 nocy, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, kolacja), napoje: woda, herbata, kawa, ręczniki kąpielowe oraz plażowe, 18 nurkowań (12l butla z powietrzem, balast, przewodnik).

Cena nie zawiera: przelotu międzynarodowego do Quito oraz lokalnego do Baltry (ok. 5000-6000zł), opłaty parkowe / wstępu, koktajli i napojów alkoholowych (płatne w barze), napiwków i osobistych wydatków, ubezpieczenia podróżnego.
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wyspy Galapagos uchodzą za najlepsze na świecie rewiry dużych ryb. Do największych atrakcji zaliczają się szkółki rekinów młotów, inne gatunki rekinów, lwy morskie i wiele żółwi morskich. Wywierające niesamowite wrażenie formacje lawy na wyspie osadziły się pod wodą i tworzą wspaniały, pięknie porośnięty krajobraz. Do najciekawszych miejsc nurkowych należą: Wolf i Darwin - słynące z obfitej obecności rekinów młotów oraz endemitycznych gat. rekinów. Dodatkowo można natknąć się tu na orlenie, manty, lwy morskie, żółwie, przy odrobinie szczęścia zobaczymy orki, rekina wielorybiego, tygrysiego i merlina. Uwaga niestety nie wszystkie łodzie od czerwca 2007 pływają na Wolfa i Darwina, należy dowiedzieć się w biurze które jednostki realizują rejsy.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Jako że woda w tych rejonach należy raczej do chłodnych, zalecamy pianki 7-milimetrowe z kapturami lub suche kombinezony. Nurkowania nocne są zabronione na Galapagos.

 

Na Galapagos jest jedna komora dekompresyjna na Santa Cruz, druga w Guayaquil na stałym lądzie. Naszym zdaniem: Zagwarantowane spektakularne nurkowania, ale bez kolorów tropikalnych raf. Najlepsze miejsce na spotkanie dużych rybKraj i ludzie

Wulkaniczny archipelag Galapagos leży około 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ekwadoru, na środku Pacyfiku. Niemal całą jego powierzchnię obejmuje park narodowy, przyciągający miłośników przyrody i zwierząt z całego świata. Tu właśnie mają swój dom słynne legwany, wielkie żółwie i dziesiątki tysięcy ptaków morskich. Galapagos znane również jest ze swych lokalnych gatunków ptaków, które miały swój zarodek właśnie na tych wyspach. To właśnie tutaj Karol Darwin opracował swą Teorię Ewolucji.Rejsy nurkowe

Rejs nurkowy stanowi unikalną możliwość odkrycia tej fascynującej grupy wysp nad i pod powierzchnią wody. Na wyspy Wolfa i Darwina, należące do najlepszych miejsc na spotkania z rekinami młotami, można dostać się jedynie podczas kilkudniowych rejsów. Standard statków jest z reguły bardzo wysoki.Wycieczki lądowe

Unikatowy krajobraz i dzika przyroda Galapagos mogą zachwycić niejednego. Każda z wysp ma innych mieszkańców: lwy morskie, pingwiny, albatrosy, pelikany, legwany, jaszczurki i wielkie żółwie. Warto również odwiedzić stację badawczą Karola Darwina w Puerto Ayora.WideoGaleria

Pogoda i klimat

Wyspy leżą dokładnie na równiku można je odwiedzać przez cały rok. Największy wpływ na klimat mają wiatry. Od stycznia do czerwca wieje wiatr z północnego wschodu utrzymując temperaturę na przyjemnym poziomie 24º-28ºC. Prąd panamski z północy powoduje, że woda również ma temperaturę wahającą się między 24º a 28ºC. W tym czasie występują częste przelotne deszcze. Zimny prąd Humboldta i południowo-wschodnie wiatry mają największy wpływ w okresie między lipcem a grudniem. Temperatury powietrza zawierają się w granicach 20º- 26ºC temperatura wody waha się między 18ºC a 23ºC. Na wyspach często pada, podczas gdy wybrzeża pozostają suche.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu oraz powrotny bilet lotniczy. Prosimy skontaktować się z najbliższym konsulatem bądź ambasadą aby ustalić wymagania dla danego kraju. Wszyscy goście zobowiązani są do opłacenia honorarium za wejście do parku narodowego w wysokości 100USD oraz lokalnego podatku (12USD).Język

Językiem oficjalny jest język hiszpański. Na statkach obowiązuje język angielski.Waluta

Walutą obowiązującą na terenie Ekwadoru jest dolar amerykański (od 12 sierpnia 2000r). 1USD = 25000 Sukrów (poprzednia oficjalna waluta Ekwadoru). W obiegu jest wiele podrobionych banknotów a banki i sklepy z reguły nie przyjmują banknotów 50- i 100-dolarowych. Należy wziąć to pod uwagę, zabierając ze sobą gotówkę. W wielu miejscach przyjmowane są karty kredytowe i czeki podróżne.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia (np. DAN) na wypadek awaryjnego lotu do domu.Wyjazd

Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25USD.

 Prąd

110V, wymagany jest amerykański adapter do kontaktu.


22 213 18 31
od 17892 PLN