Najlepsze nurkowania

Majestic Explorer


Majestic Explorer to bardzo przyjemny statek wycieczkowy o dużej przestrzeni i komforcie dla gości., którzy wymagają więcej od wakacji na końcu świata. Nurkowanie na Galapagos to wyprawa życia.


Opis

Majestic Explorer to 36-metrowy, wygodny statek wycieczkowy. Obecnie statek oferuje naturalistyczne rejsy na Wyspy Galapagos, od sierpnia 2018 oferowane będą rejsy nurkowe.

Tygodniowe wycieczki nurkowe rozpoczynają się i kończą w soboty na wyspie Baltra. Podczas podróży nurkowych planowane są 3 do 4 dni nurkowania w Wolf i Darwin.


Wyposażenie

Majestic Explorer oferuje wystarczająco dużo miejsca dla 16 nurków w 8 podwójnych kabinach. Kabiny znajdują się na głównym i dolnym pokładzie, wszystkie są przytulne i komfortowo urządzone. Wyposażenie obejmuje klimatyzację, duże okna z pięknym widokiem na morze i łazienkę z ciepłą wodą i WC. Łóżka można łatwo przekształcić w dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne łóżko w prawie wszystkich kabinach. Okna w kabinach na głównym pokładzie są nieco większe niż na dolnym pokładzie.

W klimatyzowanym salonie statku znajduje się salon z barem, restauracja. Goście mają możliwość korzystania z zestawu TV / DVD i małej biblioteki.

Restauracja na Majestic Explorer serwuje codzienne posiłki i serwuje dania kuchni amerykańskiej i międzynarodowej. Na zewnętrznych pokładach znajdują się miejsca siedzące, bar i duży taras słoneczny z wanną z hydromasażem.

 
W tylnej części statku znajduje się duży pokład nurkowy, w którym każdy ma wystarczająco dużo miejsca na sprzęt,  są tam  kuwety na sprzęt i kamery oraz dodatkowa stacja z wieloma opcjami ładowania. Sprzęt elektroniczny i standardy bezpieczeństwa statku są dobre i zgodne z lokalnymi przepisami.
 
SPECYFIKACJA TECHNICZNA JACHTU
Długość całkowita: 117 stóp (36 metrów)
Szerokość: 23 stopy (7 metrów)
Tonaż: 200
Główne silniki: silnik MTU Marino, 450 KM
Maksymalna prędkość: 10 węzłów
Zakwaterowanie: 16 pasażerów w 8 klimatyzowanych pokojach na głównym i dolnym pokładzie, wszystkie z łazienkami i prysznicami. Sześć z ośmiu kabin ma podwójne łóżka i wszystkie kabiny. Max 9 członków załogi i 2 przewodników w kabinie Cruise Director.
Sprzęt bezpieczeństwa: tratwy ratunkowe (2), kamizelki ratunkowe / błyskacze, flary, lokalizatory pozycji awaryjnych, race, sprzęt tlenowy i pierwszej pomocy
Sprężarki: 2 elektryczne sprężarki Bauer z membraną nitroksową, 32% nitroksu, magazynowanie w banku
Tender: 2 x pontony do transportu pasażerów i nurków.

Nurkowanie
Po odprawie w języku angielskim nurkowania prowadzone są przez lokalnych przewodników nurkowych, w zależności od miejsca nurkowania można również nurkować w zespołach na własną odpowiedzialność. Nurkowanie jest prawie zawsze wykonywane z pontonów. Na statku znajduje się wypożyczalnia sprzętu (w razie potrzeby rezerwa), 12-litrowe aluminiowe butle z zaworem INT, które można naładować NITROXEM za dodatkową opłatą.
 
Woda w Galapagos jest dość chłodna i powinieneś wziąć przynajmniej 5 mm kombinezon do nurkowania (półsuchy) z kapturem i stopami. Już pierwszego dnia odbywa się nurkowanie kontrolne z lwami morskimi, po tym zaplanowane są 2 do 3 nurkowań dziennie.

Miejsca nurkowe
RAMOWY PLAN NURKOWAŃ
W 2018 r. Planowany jest następujący przebieg 7-dniowej wycieczki nurkowej:
 
Sobota: przylot do Baltry, po południu Checkdive Punta Carrion
Niedziela: Nurkowanie w Baltra North 2 nurkowania, North Seymour
Poniedziałek: Nurkowanie w Cabo Douglas i Vincente Roca 4 nurkowania
Wtorek: Nurkowanie w grze Wolf 4 nurkowania plus 1 nocne nurkowanie
Środa: Nurkowanie w Darwin 4 nurkowania
Czwartek: Nurkowanie w Wolf 3 nurkowania
Piątek: nurkowanie na Cousin Rock x 2, wizyta po południu na wyspie Santa Cruz z Highlands i dworcem Charles Darwin
Sobota: Po śniadaniu koniec wycieczki w Baltra
 
Liczba planowanych nurkowań: max. 21 nurkowań włącznie z nocnym nurkowanie

Naszym zdaniem

Majestic Explorer to bardzo przyjemny statek wycieczkowy o dużej przestrzeni i komforcie dla gości., którzy wymagają więcej od wakacji na końcu świata. Nurkowanie na Galapagos to wyprawa życia.


Cena od: 27297 PLN

(rejs 7 nocy, zakwaterowanie, nurkowanie, transfery, wyżywienie.)SEZON 2019
Rejs 7 nocy w kabinie dwuosobowej / osoba27297 PLN

DODATKOWE OPŁATY
Opłata wstępu do Narodowego Parku Galapagos (100 USD)448 PLN
Karta Turysty (20 USD)90 PLN
Dotacja na rzecz komory dekompresyjnej (35 USD)157 PLN

Cena zawiera:
zakwaterowanie w kabinie dwuosobowej, do 4 nurkowań dziennie (butla / powietrze, balast, przewodnik), 3 posiłki dziennie (za wyjątkiem kolacji ostatniego wieczora), przekąski pomiędzy nurkowaniami, ręczniki, pościel, transfery lądowe w dniu przylotu i wylotu (w obrębie Wysp Galapagos), lokalne alkohole i napoje bezalkoholowe (alkohole marek premium za opłatą)

Cena nie zawiera:
opłat i pozwoleń (patrz dodatkowe opłaty), przelotu międzynarodowego oraz lotów lokalnych, ubezpieczenia nurkowego.
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wyspy Galapagos uchodzą za najlepsze na świecie rewiry dużych ryb. Do największych atrakcji zaliczają się szkółki rekinów młotów, inne gatunki rekinów, lwy morskie i wiele żółwi morskich. Wywierające niesamowite wrażenie formacje lawy na wyspie osadziły się pod wodą i tworzą wspaniały, pięknie porośnięty krajobraz. Do najciekawszych miejsc nurkowych należą: Wolf i Darwin - słynące z obfitej obecności rekinów młotów oraz endemitycznych gat. rekinów. Dodatkowo można natknąć się tu na orlenie, manty, lwy morskie, żółwie, przy odrobinie szczęścia zobaczymy orki, rekina wielorybiego, tygrysiego i merlina. Uwaga niestety nie wszystkie łodzie od czerwca 2007 pływają na Wolfa i Darwina, należy dowiedzieć się w biurze które jednostki realizują rejsy.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Jako że woda w tych rejonach należy raczej do chłodnych, zalecamy pianki 7-milimetrowe z kapturami lub suche kombinezony. Nurkowania nocne są zabronione na Galapagos.

 

Na Galapagos jest jedna komora dekompresyjna na Santa Cruz, druga w Guayaquil na stałym lądzie. Naszym zdaniem: Zagwarantowane spektakularne nurkowania, ale bez kolorów tropikalnych raf. Najlepsze miejsce na spotkanie dużych rybKraj i ludzie

Wulkaniczny archipelag Galapagos leży około 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ekwadoru, na środku Pacyfiku. Niemal całą jego powierzchnię obejmuje park narodowy, przyciągający miłośników przyrody i zwierząt z całego świata. Tu właśnie mają swój dom słynne legwany, wielkie żółwie i dziesiątki tysięcy ptaków morskich. Galapagos znane również jest ze swych lokalnych gatunków ptaków, które miały swój zarodek właśnie na tych wyspach. To właśnie tutaj Karol Darwin opracował swą Teorię Ewolucji.Rejsy nurkowe

Rejs nurkowy stanowi unikalną możliwość odkrycia tej fascynującej grupy wysp nad i pod powierzchnią wody. Na wyspy Wolfa i Darwina, należące do najlepszych miejsc na spotkania z rekinami młotami, można dostać się jedynie podczas kilkudniowych rejsów. Standard statków jest z reguły bardzo wysoki.Wycieczki lądowe

Unikatowy krajobraz i dzika przyroda Galapagos mogą zachwycić niejednego. Każda z wysp ma innych mieszkańców: lwy morskie, pingwiny, albatrosy, pelikany, legwany, jaszczurki i wielkie żółwie. Warto również odwiedzić stację badawczą Karola Darwina w Puerto Ayora.WideoGaleria

Pogoda i klimat

Wyspy leżą dokładnie na równiku można je odwiedzać przez cały rok. Największy wpływ na klimat mają wiatry. Od stycznia do czerwca wieje wiatr z północnego wschodu utrzymując temperaturę na przyjemnym poziomie 24º-28ºC. Prąd panamski z północy powoduje, że woda również ma temperaturę wahającą się między 24º a 28ºC. W tym czasie występują częste przelotne deszcze. Zimny prąd Humboldta i południowo-wschodnie wiatry mają największy wpływ w okresie między lipcem a grudniem. Temperatury powietrza zawierają się w granicach 20º- 26ºC temperatura wody waha się między 18ºC a 23ºC. Na wyspach często pada, podczas gdy wybrzeża pozostają suche.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu oraz powrotny bilet lotniczy. Prosimy skontaktować się z najbliższym konsulatem bądź ambasadą aby ustalić wymagania dla danego kraju. Wszyscy goście zobowiązani są do opłacenia honorarium za wejście do parku narodowego w wysokości 100USD oraz lokalnego podatku (12USD).Język

Językiem oficjalny jest język hiszpański. Na statkach obowiązuje język angielski.Waluta

Walutą obowiązującą na terenie Ekwadoru jest dolar amerykański (od 12 sierpnia 2000r). 1USD = 25000 Sukrów (poprzednia oficjalna waluta Ekwadoru). W obiegu jest wiele podrobionych banknotów a banki i sklepy z reguły nie przyjmują banknotów 50- i 100-dolarowych. Należy wziąć to pod uwagę, zabierając ze sobą gotówkę. W wielu miejscach przyjmowane są karty kredytowe i czeki podróżne.Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia (np. DAN) na wypadek awaryjnego lotu do domu.Wyjazd

Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25USD.

 Prąd

110V, wymagany jest amerykański adapter do kontaktu.


22 213 18 31
od 27297 PLN