Najlepsze nurkowania

Hotele w Quito

Galapagos/Ekwador


Hotele w Quito o różnym standardzie od budżetowych do luksusowych, które będą przydatne w przypadku stopoverów po długim locie lub przed wylotem.


Hotele w Quito o różnym standardzie od budżetowych do luksusowych, które będą przydatne w przypadku stopoverów po długim locie lub przed wylotem.


Położenie

Podczas przylotu do Quito przed dalszą podróżą na Galapagos radzimy spędzić jedną lub dwie noce w Quito. Możemy zaproponować Państwu kilka różnych hoteli w różnych cenach. Nurkom, którzy lubią poznać kraj który odwiedzają polecamy wycieczkę po Quito lub okolicy. Można je wykupić w hotelu lub z wyprzedzeniem u nas.


Wyposażenie

Mansion del Angel

Ekskluzywny hotel położony jest w centrum Quito. Transfer z lotniska trwa 20 minut. Piękny hotel posiada 11 pokoi. Wszystkie urządzone są antykami i posiadają klimatyzację, telewizor, telefon, sejf i dużą łazienkę. W hotelu serwowane jest śniadanie i popołudniowa herbatka, albo w na tarasie na dachu albo w ogrodzie zimowym. Goście mogą korzystać z Internetu. W pobliżu znajduje się wiele barów i restauracji. W hotelu można wykupić wycieczki.

 

Hotel Reina Isabel

Czysty, średniej klasy hotel znajduje się przy ulicy Amazonas w finansowej części miasta. Transfer z lotniska trwa, w zależności od natężenia ruchu ok. 20 minut. Hotel dysponuje 56 komfortowymi pokojami dwuosobowymi i 14 suitami. Każdy pokój ma klimatyzację, telewizor, radio, telefon, suszarkę do włosów i łazienkę. W suitach znajduje się dodatkowo jacuzzi. Na terenie hotelu znajduje się restauracja, centrum biznesowe, sauna, Spa z jacuzzi i masażami. Przy recepcji znajdują się dwa komputery na których goście mogą bezpłatnie korzystać z internetu.

 

City Art Hotel Silberstein

Ekskluzywny butikowy hotel znajdujący się w turystycznym centrum Quito, posiada 10 pokoje urządzonych bardzo stylowo antycznym meblami w klimacie Ameryki Południowej. Wszystkie pokoje posiadają duże łoża z baldachimem, telefon, bezprzewodowy dostęp do internetu, pryawtną łazienke z prysznicem oraz gorącą wodą. W jadalni hotelowej serwowane są zarówno śniadania jak i popołudniowa herbata. Przy wejściu do hotelu znajduje się przestronny lounge z kominkiem. W pobliżu znajduje się wiele restauracji , rynek rękodzieła i nowoczesne centra handlowe. Hotel jest bardzo dobrze usytuowany względem przystanków transportu publicznego, dzięki czemu goście mogą w ciągu kilku minut dotrzeć do kolonialnej dzielnicy Starego Miasta, odwiedzić tutejsze parki, muzea a także dotrzeć do 4790m wulkanu Pichincha. W hotelu istnieje możliwośc zamówienia wycieczek specjalnie dopasowywanych do potrzeb klienta.


Cena od: 165 PLN

(1 noc w pokoju dwuosobowym standardowym ze śniadaniem)MANSION DEL ANGEL

Cena od 01.01.2019 - 31.12.2019 od osoby:
1 noc w pokoju Twin, śniadanie392 PLN
1 noc w pokoju jednoosobowym, śniadanie784 PLN

HOTEL REINA ISABEL

Cena od 01.01.2019 - 31.12.2019 od osoby:
1 noc w pokoju DBL, śniadanie288 PLN
1 noc w pokoju jednoosobowym, śniadanie558 PLN

TRANSFERY
Transfer z/na lotnisko w jedną stronę, przy minimum 2 osobach184 PLN

CITY ART HOTEL SILBERSTEIN

Cena od 01.01.2019 - 31.12.2020 od osoby
1 noc w pokoju Standardowym dwuosobowym, śniadanie165 PLN
1 noc w pokoju Standardowym jednoosobowym, śniadanie302 PLN

TRANSFER
Transfer z lotniska do hotelu, za osobę w jedną stronę, przy minimum 2 osobach184 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wyspy Galapagos uchodzą za najlepsze na świecie rewiry dużych ryb. Do największych atrakcji zaliczają się szkółki rekinów młotów, inne gatunki rekinów, lwy morskie i wiele żółwi morskich. Wywierające niesamowite wrażenie formacje lawy na wyspie osadziły się pod wodą i tworzą wspaniały, pięknie porośnięty krajobraz. Do najciekawszych miejsc nurkowych należą: Wolf i Darwin - słynące z obfitej obecności rekinów młotów oraz endemitycznych gat. rekinów. Dodatkowo można natknąć się tu na orlenie, manty, lwy morskie, żółwie, przy odrobinie szczęścia zobaczymy orki, rekina wielorybiego, tygrysiego i merlina. Uwaga niestety nie wszystkie łodzie od czerwca 2007 pływają na Wolfa i Darwina, należy dowiedzieć się w biurze które jednostki realizują rejsy.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia oraz adapter INT. Jako że woda w tych rejonach należy raczej do chłodnych, zalecamy pianki 7-milimetrowe z kapturami lub suche kombinezony. Nurkowania nocne są zabronione na Galapagos.

 

Na Galapagos jest jedna komora dekompresyjna na Santa Cruz, druga w Guayaquil na stałym lądzie. Naszym zdaniem: Zagwarantowane spektakularne nurkowania, ale bez kolorów tropikalnych raf. Najlepsze miejsce na spotkanie dużych rybKraj i ludzie

Wulkaniczny archipelag Galapagos leży około 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ekwadoru, na środku Pacyfiku. Niemal całą jego powierzchnię obejmuje park narodowy, przyciągający miłośników przyrody i zwierząt z całego świata. Tu właśnie mają swój dom słynne legwany, wielkie żółwie i dziesiątki tysięcy ptaków morskich. Galapagos znane również jest ze swych lokalnych gatunków ptaków, które miały swój zarodek właśnie na tych wyspach. To właśnie tutaj Karol Darwin opracował swą Teorię Ewolucji.Łodzie

Rejs nurkowy stanowi unikalną możliwość odkrycia tej fascynującej grupy wysp nad i pod powierzchnią wody. Na wyspy Wolfa i Darwina, należące do najlepszych miejsc na spotkania z rekinami młotami, można dostać się jedynie podczas kilkudniowych rejsów. Standard statków jest z reguły bardzo wysoki.Programy

Unikatowy krajobraz i dzika przyroda Galapagos mogą zachwycić niejednego. Każda z wysp ma innych mieszkańców: lwy morskie, pingwiny, albatrosy, pelikany, legwany, jaszczurki i wielkie żółwie. Warto również odwiedzić stację badawczą Karola Darwina w Puerto Ayora.


WideoGaleria

Pogoda i klimat

Wyspy leżą dokładnie na równiku można je odwiedzać przez cały rok. Największy wpływ na klimat mają wiatry. Od stycznia do czerwca wieje wiatr z północnego wschodu utrzymując temperaturę na przyjemnym poziomie 24º-28ºC. Prąd panamski z północy powoduje, że woda również ma temperaturę wahającą się między 24º a 28ºC. W tym czasie występują częste przelotne deszcze. Zimny prąd Humboldta i południowo-wschodnie wiatry mają największy wpływ w okresie między lipcem a grudniem. Temperatury powietrza zawierają się w granicach 20º- 26ºC temperatura wody waha się między 18ºC a 23ºC. Na wyspach często pada, podczas gdy wybrzeża pozostają suche.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu oraz powrotny bilet lotniczy. Prosimy skontaktować się z najbliższym konsulatem bądź ambasadą aby ustalić wymagania dla danego kraju. Wszyscy goście zobowiązani są do opłacenia honorarium za wejście do parku narodowego w wysokości 100USD oraz lokalnego podatku (12USD).


Język

Językiem oficjalny jest język hiszpański. Na statkach obowiązuje język angielski.


Waluta

Walutą obowiązującą na terenie Ekwadoru jest dolar amerykański (od 12 sierpnia 2000r). 1USD = 25000 Sukrów (poprzednia oficjalna waluta Ekwadoru). W obiegu jest wiele podrobionych banknotów a banki i sklepy z reguły nie przyjmują banknotów 50- i 100-dolarowych. Należy wziąć to pod uwagę, zabierając ze sobą gotówkę. W wielu miejscach przyjmowane są karty kredytowe i czeki podróżne.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia (np. DAN) na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25USD.

 


Zdrowie

Aktualnie nie ma żadnych wymagań w kwestii szczepionek. Prosimy skonsultować się z ambasadą by ustalić najświeższe wymagania zdrowotne obowiązujące osoby wjeżdżające. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

110V, wymagany jest amerykański adapter do kontaktu.

22 213 18 31
od 165 PLN