Najlepsze nurkowania

Emperor Divers El Gouna

Egipt - El Gouna


Jedna z najlepszych baz nurkowych w El Gouna oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania.


Opis

Baza nurkowa Emperor Divers w El Gouna jest obecnie umiejscowiona w kolokacji z zaprzyjaźnioną bazą Blue Brothers Diving i znajduje się hotelu Three Corners Ocean View Hotel w Abu Tig Marina, dzięki czemu zapewnione są doskonałe warunki do wypłynięcia łodzią. Centrum nurkowe PADI oferuje kursy PADI wszystkich stopni.

 
Baza zapewnia bezpłatny transport do i z Abu Tig Marina. Wielu klientów i gości zatrzymuje się właśnie w hotelu Ocean Viev oraz w hotelach przylegających bezpośrednio do Mariny, lub znajdujących się w sąsiedztwie co zapewnia idealny wybór, który jest łatwy w lokalizacji. Z Abu Tig Marina codziennie odpływają łodzie nurkowe zabierając gości w najlepsze dostępne miejsca w okolicy.
 
Darmowe transfery są oferowane ze wszystkich hoteli w El Gouna. Transfery do i z hoteli w Hurghadzie są objęte dopłatą 5 € za osobę za dzień.
 
Jedną z głównych atrakcji bazy jest oferta różnych rodzajów nurkowania, uwzględniając wiele miejsc w okolicy północnej Hurghady, takich jak El Erg, Sha'ab lub Careless. 
 
 
Głębokie, strome ściany, płytko położone rafy i szeroki wybór wraków w Abu Nuhas to tylko nieliczne atrakcje które oferuje El Gouna. Dodatkowe wypłynięcia można zarezerwować na miejscu jak choćby wyjazd do Rosalie Moller. El Gouna jest doskonałym miejscem zarówno dla rozpoczynających przygode z nurkowaniem, jak i doświadczonych nurków oferując nurkowania w ciągu dnia, wypłynięcia fakultatywne, naukę nurkowania i doskonalenie techniki nurkowej na wszystkich stopniach prowadzone przez bardzo kompetentny zespół instruktorów nurkowania i przewodników.

Nurkowanie

Oferowane są całodzienne rejsy do najlepszych miejsc nurkowych. Instruktorzy wodnicy świetnie znają miejsca, które warto zobaczyć.


Naszym zdaniem

Jedna z najlepszych baz nurkowych w El Gouna oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania.


Cena od: 1323 PLN

(pakiet 5 dni nurkowych z łodzi (2 nury dziennie, butla, balast, przewodnik, opłata paliwowa))Cena od osoby w sezonie od 01.05.2019
1 dzień nurkowy (2 nurkowania, butla, balast, przewodnik, opłata paliwowa)331 PLN
Pakiet 6 nurkowań (3 dni) z łodzi (butla, balast, przewodnik, opłata paliwowa)992 PLN
Pakiet 10 nurkowań (5 dni) z łodzi (butla, balast, przewodnik, opłata paliwowa)1323 PLN

Kursy nurkowania:
Kurs PADI Open Water Diver E-Learning ZŁOTY PAKIET (teoria online w cenie, 3 dni praktycznej części, certyfikat, wypożyczenie sprzętu, logbook)1933 PLN
Kurs PADI / SSI Open Water Diver1791 PLN
Kurs PADI / SSI Advanced Open Water Diver + 1 fun dive1507 PLN
Certyfikat, manuale i sprzęt w cenie kursu165 PLN
podręcznik (45 EUR)213 PLN

Dodatkowe opłaty obowiązkowe:
Opłata środowiskowa / dzień 28 PLN

Dodatkowe fakultatywne opłaty:
Lunch na łodzi (ok. 7.50 EUR)38 PLN
Dopłata do 3-go nurkowania95 PLN
Dopłata do 15l butli za butlę9 PLN
Nitroks 12l gratis dla certyfikowanych nurków, dopłata za nitrox 15l14 PLN

UWAGA:

Płatności na miejscu w bazie podlegają dodatkowemu 14% podatkowi VAT.

Każdy nurek powinien mieć ze sobą certyfikat nurkowy oraz logbook z potwierdzonym nurkowaniem w ciągu ostatnich 12 miesięcy od daty planowanego nurkowania. Ze względu na bezpieczeństwo nurka oraz troskę utrzymania raf w dobrej kondycji osoby posiadające zalogowane nurkowania dawniej niż 12 miesięcy od planowanych nurkowań powinny rozważyć kurs Scuba Review w celu przypomnienia umiejętności nurkowych. Kurs jest płatny i można go ukończyć w Polsce lub podczas wyjazdu. Zalecamy aby osoby, które nie posiadają zalogowanego nurkowania w logbooku w ciągu ostatnich 6 miesięcy od planowanych nurkowań wykonały podczas wyjazdu Check Dive w celu sprawdzenia pływalności oraz sprzętu w nowych warunkach. Koszt Check Dive wynosi 10 EUR. Nurkowanie w logbooku może zostać potwierdzone przez Twojego partnera nurkowego.
Nurkowanie

Nurkowanie w Egipcie to przede wszystkim Morze Czerwone, nurkuje się także w Morzu Śródziemnym, ale nie oferuje ono takiego bogactwa życia, jak Morze Czerwone. Podwodne życie Morza Czerwonego można krótko opisać jako piękne podwodne ogrody koralowe i bogactwo ryb. Można zaobserwować różne gatunki ryb rafowych, a także rekiny, manty, żółwie, delfiny, długonie i ryby oceaniczne. Stan rafy, w porównaniu do innych miejsc, jest całkiem dobry. Warunki do nurkowania są znakomite przez cały rok. Widoczność jest zawsze dobra, jeśli nie doskonała. Miejsca nurkowe dostępne są z brzegu lub z łodzi, jednak aby zobaczyć klejnoty Morza Czerwonego konieczne jest skorzystanie z rejsów nurkowych (safari nurkowe, liveaboards), które trwają od 3 do 14 dni. Łodzie na całodniowe wyprawy, szczególnie te biorące udział w safari, są komfortowe. A to wszystko tylko o 4 godziny samolotem od Europy. Te wszystkie warunki sprawiły, że Egipt znalazł się na liście najbardziej uczęszczanych miejsc nurkowych na świecie. 

 

Nurkowie powinni posiadać swoje certyfikaty, logbooki, adaptery INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody waha się w granicach 20° do 29°C. W lecie najbardziej adekwatnymi piankami będą 5 milimetrowe, podczas reszty sezonu 7 mm kombinezon będzie zapewniał wystarczającą ochronę. Komory dekompresyjne znajdują się w Sharm el SheikhHurghadzieEl Gouna i Marsa Alam.

 

NURKOWANIE W EL GOUNIE

Godna zobaczenia jest rafa Shaab Abu Nuhas ze słynnymi wrakami:

 

Carnatic – brytyjski parowiec, który zatonął w 1869 roku po tym, jak uderzył w rafę na drodze z Suez do Indii. Wiózł wino oraz złote i srebrne sztaby. Przełamany na dwie części, spoczywa na burcie na głębokości od 12 do 24 metrów. Znany jest z ogromnej śruby napędowej oraz pięknych korali, które zaczęły porastać wrak ponad 140 lat temu.

 

Giannis D – najmłodsza ofiara rafy Shaab Abu Nuhas. Zatonął wioząc ładunek drewna do Arabii Saudyjskiej i Jemenu. Rufa, odcięta od pozostałej części statku, znajduje się na głębokości 23 metrów i nachylona jest pod kątem 45°. Jest to gratka dla podwodnych fotografów, także z uwagi na możliwość badania wnętrza statku, jednak łatwo można tu stracić orientację.

 

W pobliżu wraków spotkać można strzępiele, mureny, pokolce, a także skarusy i wargacze.

 

Z El Gouny organizowane są także wycieczki do bardziej oddalonych wraków, słynnego wraku Rosalie Moller, Thistlegorm oraz Salem Express.

 

Warto także wspomnieć o Umm Usk South – rafie w kształcie półksiężyca, ze stromymi ścianami i ciekawymi formacjami, np. szczytami w kształcie grzyba. Miłośnicy podwodnego życia będą zadowoleni – wypatrzyć tu można ośmiornice chowające się między twardymi i miękkimi koralami, a delfiny są niezwykle wdzięcznymi podmorskimi towarzyszami. Spotka się tu także na pewno różnorodne garbikowate, wargacze, letrowate, pokolcowate, lucjanowate i cesjowate.Kraj i ludzie

Egipt to znacznie więcej niż same świątynie, piramidy, meczety i minarety, więcej niż bogowie i grobowce. Współczesny Egipt oferuje turystom nie tylko swoje dziedzictwo kulturowe ale również jedne z najlepszych na świecie atrakcje dla nurków, surferów i maniaków słońca oraz pustyni. Egipt poza Kairem i piramidami to przede wszystkim kurorty w El Gounie, Hurghadzie, Safadze, Marsa Alam, Hamacie, Tabie, Dahab i Sharm El Shaikh. Kurorty oferują hotele od 2-gwiazdkowych po 5-gwiazdkowe - położone w większości nad brzegiem morza lub w jego bezpośredniej bliskości.

 

Cywilizacja starożytnego Egiptu jest jedną z najstarszych cywilizacji, a jej kultura zaczęła formować się blisko 6 tysięcy lat temu. Przez tysiąclecia Egiptem rządzili faraonowie, a ludność żyła w zgodzie z naturalnymi zjawiskami przyrody, z których osią był Nil i jego życiodajne wylewy. Nie sposób też wyobrazić sobie Egiptu bez hieroglifów, obrazkowego pisma, którym posługiwali się starożytni. Niezwykle ważnym i charakterystycznym elementem kultury egipskiej było wielobóstwo - starożytni Egipcjanie czcili cały panteon bóstw. Niektórzy bogowie byli jednak ważniejsi od innych, chyba każdy słyszał o głównych bogach choć raz: o bogu słońca - Re czy bogu zmarłych - Ozyrysie. W wierzeniach starożytnych dusza istnieje także po śmierci, dlatego tak ważne było balsamowanie ciał oraz budowanie piramid - domów dla duszy. W późniejszych wiekach Egipt ulegał wpływom Hellenizmu, Chrześcijaństwa i kultury islamskiej, co stworzyło niezwykłą kulturową mieszankę.

 

El Gouna

Znajduje się 60 km na północ od Hurghady. Pustynię zamieniono tu w luksusowe miasteczko, zbudowane na wysepkach połączonych kanałami i mostami, oferujące komfortowe hotele, szpital z komorą dekompresyjną, dużą ilość restauracji, barów i klubów, kasyno, browar, wytwórnię wina i akwarium. Morze wokół El Gouny jest domem dla wielokolorowych rybek rafowych, płaszczek, żółwi, a nawet delfinów.Łodzie

W El Gounie odbywają się tylko nurkowania dzienne z łodzi. Nie ma tu liveaboard'ów (rejsy nurkowe, safari nurkowe), wypływają one np. z Sharm El Sheikh lub Hurghady.Programy

Egipt jest krajem nie tylko dla nurków. Każdego, kto interesuje się kulturą, zainteresują wycieczki, które odbyć można z El Gouny:

 

KAIR – największe miasto Afryki i Bliskiego Wschodu, nazywane „Miastem tysiąca minaretów” lub „Matką Świata”. Metropolia, która nigdy nie śpi, przeciwnie – non stop pulsuje życiem. Tu stare miesza się z nowym, tradycja z nowoczesnością, odrapane domy z luksusowymi rezydencjami, a zgiełk samochodów z widokiem objuczonych osłów. Znajduje się tu najstarszy na świecie uniwersytet, liczący sobie ponad tysiąc lat al Azhar. To, co z pewnością warto tu zobaczyć to stary Kair muzułmański i jego serce – suk (czyli bazar) Khan al Khalili, na którym można spróbować swoich sił w targowaniu się z kupcami. Nad miastem góruje Cytadela (Qalaa), jedna z głównych atrakcji Kairu. Imponujący meczet Hasana z XIV w. najlepiej jest odwiedzić o poranku, kiedy ledwo obudzone słońce podkreśla uroki budynku. Nie sposób też nie wspomnieć o dzielnicy koptyjskiej, najstarszej części Kairu, która przypomina o chrześcijańskiej historii miasta. Niespotykaną nigdzie indziej na świecie osobliwością Kairu jest „Miasto umarłych” – czyli rozległe wiekowe cmentarze, na których imigranci zmuszeni kryzysem stworzyli sobie przestrzeń do życia, na grobach zbudowali prowizoryczne domy i sklepy, dzieląc przestrzeń ze zmarłymi.

 

PIRAMIDY W GIZIE – stały się symbolem znanym każdemu. Zaliczane do siedmiu cudów starożytnego świata, tylko one zachowały się do dnia dzisiejszego. Jednocześnie są największymi grobowcami świata, z królującą jeśli chodzi o wielkość Piramidą Cheopsa. Obok nich stoi wykuty z ogromnego bloku skalnego mityczny Sfinks.

Pogoda i klimat

Klimat Egiptu to śródziemnomorski na północy (umiarkowany w lecie i chłodny i deszczowy w zimie) do gorącego na południu, gdzie nie ma w ogóle deszczu a temperatury często przekraczają 50°C. Temperatury w tym regionie wahają się między 20°C a 40°C w ciągu roku. Niemniej jednak zimowe noce na pustyni potrafią być zimne.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu. Wizę (w cenie około 15 USD) można otrzymać na dowolnym lotnisku lub w porcie. W celu uzyskania bliższych informacji sugerujemy skontaktować się z najbliższym egipskim konsulatem bądź ambasadą lub w biurze egipskich linii lotniczych.


Język

Językiem oficjalnym jest język arabski ale w wielu miejscach turystycznych można się porozumieć po angielsku, niemiecku, rosyjsku bądź francusku.


Waluta

Lokalną walutą jest funt egipski, 1EL=100 piastrerów. (1EL = 1PLN). Polecamy wziąć gotówkę w postaci dolarów, EURO bądź czeki podróżne. Często można również płacić kartą kredytową


Ubezpieczenie

   Zalecamy: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na przeloty awaryjne w międzynarodowej organizacji (na przykład DAN) lub za naszym pośrednictwem turystyczne ze zwyżką za uprawianie sportów ekstremalnych, pokrywające koszty leczenia w komorze dekompresyjnej. Więcej o ubezpieczeniu nurkowym.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Egiptu. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego


Prąd

220V, zalecamy wzięcie europejskiego adaptera do gniazdek.

To warto przeczytaćPowiązane ofertyHotele

Sheraton Miramar 5* - El Gouna

Egipt - El Gouna

Obiekt 5-gwiazdkowy o bardzo ciekawej architekturze, położony w pobliżu lagun i atrakcyjnych miejsc nurkowych.

Movenpick Resort & Spa El Gouna 5* - El Gouna

Egipt - El Gouna

Luksusowy obiekt 5-gwiazdkowy dla bardziej wymagających, położony bezpośrednio przy bazie nurkowej Emperor Divers.


Imprezy

22 213 18 31
od 1323 PLN