Najlepsze nurkowaniaNurkowanie w Morzu Czerwonym


Morze Czerwone obejmuje obszar o powierzchni  272 000 km kwadratowych i opisywany jest jako morska oaza Oceanu Indyjskiego pomiędzy Afryką I Azją. Region ten oferuje krystalicznie czyste wody pomiędzy surowymi pustynnymi krajobrazami, zapewniając majestatyczne krajobrazy rozświetlane podczas poranków oraz zachodzącego słońca. Jednak Morze Czerwone to coś więcej niż tylko niezapomniane scenerie wdzierające się w wyobrażenia. Jest to również podwodna mekka z wyjątkowym życiem morskim.

 
Ciepłe wody Morza Czerwonego, z wspaniałą widzialnością, zapierającymi dech w piersiach miękkimi koralowcami, ogrodami pełnym żywo wibrujących twardych koralowców, blue hole, jedne z najlepszych wraków na planecie I bujne życie morskie sprawiają, że jest to jedna z najbardziej popularnych destynacji nurkowych na świecie. Woda o niespotykanej czystości przeistacza ten obszar tętniących raf koralowych we wspaniałe akwarium, zapewniające perfekcyjne warunki dla podwodnych fotografów poszukujących najlepszego ujęcia. Ta obfitość ciepłych, czystych wód umożliwia początkującym i mniej doświadczonym nurkom poczuć się komfortowo pod wodą, sprawiając że Morze Czerwone jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z nurkowaniem i zapisać się na podstawowy kurs nurkowania.
Różnorodność raf w Morzu Czerwonym to praktycznie każdy rodzaj raf będący domem dla trudnych do spostrzeżenia makro organizmów po oszałamiającą megafaunę.
 
To, co najlepsze w Morzu Czerwonym to fakt, że wycieczkę do tego region możesz zaplanować na dowolny okres w roku. Jeśli wolisz nurkować w chłodniejszych wodach zaplanuj podróż od października do maja. Jeśli jednak jesteś entuzjastą ciepłych  wód to najlepiej odwiedź wybrzeże Egiptu od czerwca do września.
 

Topowe miejsca nurkowe Morza Czerwonego

Elphinstone
Elphinstone jest bez wątpienia jednym z najlepszych miejsc nurkowych na mapie Morza Czerwonego. Tę renomę zawdzięcza północnemu I południowemy plateu, wokół których ściany pokryte są miękkimi koralowcami, czarnymi koralami, biczami morskimi oraz gorgoniami. Tutaj nurkowie mają okazję by spotkać rekiny młoty, oceaniczne rekiny white tip oraz szare rekiny rafowe.

Rafa Daedalus

Rafa Daedalus to duża formacja rafowa położona okolo 180 km na południe od Wysp Brothers. Rafa otoczona jest przepiękną ścianą z plateoau na południowym krańcu opadającą zaraz obok rafy z głębokośći 28m na krawędź drop off na 40metrach. Podczas dobrej pogody nurkowie mogą płynąć w kierunku północnym w dryfie  wzdłuż jednej ze stron rafy. Rekiny młoty oraz rekiny rafowe są tutaj czestymi gośćmi. Dodatkowo życie morskie jest tu bardziej bogate niż w innych rejonach I obejmuje również szkółki pielęgnic, fusilierów I ryb z gatunku carangids. 

St. Johns Reefs

Na St. Johns odkrywać będziesz Big Habili I Small Habili, które są wspaniałymi drop offami z fantastycznymi nawisami z dużymi gorgoniami i jaskrawymi miękkimi koralowcami. Nakar swe oczy obfitością ryb rafowych I widokami baraku, różnych gatunków rekinów, delfinów a nawet manta. 

Wyspy Brothers

Wyspy El Ikhwa, lub Brothers Islands,są tak oddalone od wybrzeża, że można ta zanurkować jedynie podczas rejsu nurkowego. Jednak te oszałamiające nurkowania na ścianach są warte poświęcenia dodatkowego czasu na dotarcie. Tutaj poczujesz pełną potęgę Morza Czerwonego gdyż występujące tu silne prądy oraz dramatycznie zmieniające się pływy potrafią być wyzywające nawet dla doświadczonego nurka. Zdecydowana większość grup nurkowych rozpoczyna zanurzenie od “rogów” tych miejsc nurkowych, które utworzone są przez wychodnie porośnięte koralowcami a prądy w tych miejscach się spotykają. Podczas dryfu należy bacznie obserwować Wielki Błękit gdyż w każdej chwili, w toni, mogą pojawić się żarłacze oceaniczne lub rekiny młoty.
 

Cieśnina Tiran

Położona na północy po wschodniej stronie Półwyspu Synaj, cieśnina Tiran jest jedynm z najbardziej popularnych miejsc nurkowych w Morzu Czerwonym. W środkowej części cieśniny znajdują się cztery rafy koralowe, które znane są jako Rafa Gordona, Rafa Thomasa, Rafa Woodhouse oraz Rafa Jacksona.
 

Rocky Island 

To miejsce nurkowe jest obietnicą wspaniałych nurkowań oferując zjawiskowe ściany, otwarte dla prądów plateau wraz z ich mieszkańcami takimi jak migoczące malutkie rybki rafwoe czy masywne rekiny młoty.
 

Zabargad Island

Oszałamiające ściany oraz drop offy to główne cechy tego miejsca. Co więcej wyspa ta posiada płytki obszar porośnięty pięknymi koralai wrac z zamieszkującymi je rybami rafowymi. Jest to wspaniałe miejsce na świetne zdjęcia podwoch krajobrazów.
 

Co zobaczyć w wodach Morza Czerwonego?

Region jest znany z kolorowych, jaskrawych ogrodów koralowych tętniących życiem tropikalnych ryb. Rafy są dopiero początkiem ekscytującego świata podwodnego Egiptu. Zanurkuj troche głębiej a dostrzeżesz jeszcze więcej. Morze Czerwone jest mekką życia morskiego, jest domem dla ponad tysiąca gatunków ryb, z czego 20% to gatunki endemiczne. Co więcej, słoneczne warunki regionu stanowią idealne warunki dla różnorodności koralowców. W rzeczywistości płytkie półki Morza Czerwonego porasta blisko 200 gatunków twardych oraz miękkich korali. Do najbardziej typowych przedstawicieli Morza Czerwonego należą delfiny (spinner dolphin), diugonie, żółwie, manty i wiele gatunków rekinów.

Jachty nurkowe

Aldebaran
Emperor Elite
Emperor Superior
Emperor Echo
Emperor Asmaa
Blue
Blue Melody
Blue Pearl
Blue Fin
Blue Planet I
Blue Adventurer
Blue Horizon
Blue Seas
Tillis
Longimanus
Red Sea Blue Force 2
Red Sea Blue Force 3
Samira Discovery
JP Marine
Dive Hurghada
Firebird
Excellence
Odyssey
Amelia Discovery
Golden Dolphin
Golden Dolphin II
Golden Dolphin III
Sea Serpent
Grand Sea Serpent
Miss Nouran
Contessa Mia
Dreams
Orion
Aphrodite
Seawolf Soul
Seawolf Dominator
Seawolf Felo
Snefro Target
Snefro Pearl
Snefro Love
King Snefro 5
King Snefro 6
Heaven Saphir
Princess Diana
Seven Seas
Dolce Vita
Royal Evolution
Sunshine
VIP One
Thunderbird
 

Porty

Dal rejsów w kierunku Rafy Daedalus, Brothers Islands, Elphinstone,oraz St. Johns:

Zaokrętowanie: Port Ghalib
Wyokrętowanie: Port Ghalib
 

Dla rejsów w kierunku Zabargad I Rocky Island:

Zaokrętowanie: Marsa Ghalib
Wyokrętowanie: Marsa Ghalib
 

Dla rejsów w kierunku Cieśniny Tiran:

Zaokrętowanie:  Hurghada
Wyokrętowanie:  Hurghada
 

Jak tu dotrzeć

Głównymi lotniskami międzynarodowymi dla Morza Czerwonego są Sharm El Sheikh, Hurghada I nieco mniejsze lotnisko Marsa Alam. Inną opcją jest lot do stolicy Egiptu – Kairu I stamtąd lot liniami Egypt Air do wybranego kurortu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Powiązane ofertyRejsy

Royal Evolution

Sudan

Royal Evolution to jedna z bardziej komfortowych łodzi jaką znanym. Ponieważ wypływa ona z Egiptu odpadają skomplikowane procedury związane z wypłynięciami z Port Sudan

Miss Nouran

Egipt

Miss Nouran to statek z wysokiej półki, który dzięki dobremu stosunkowi ceny do usługi może śmiało konkurować z innymi.

Blue Seas

Egipt

Bardzo dobra łódka z floty Blue Planet.

Blue Planet 1

Egipt

Dobra, średniej klasy łódka z idealnym stosunkiem ceny do usługi

Blue Pearl

Egipt

Flota Blue Planet Liveaboard oferuje łódź, którą trudno porównać z żadną inną. Oferuje wspaniały komfort i znakomitą obsługę.

Blue

MY Blue z floty Blue Planet to wielki, komfortowy statek, który świetnie wypada w porównaniu z wieloma innymi łodziami.

Golden Dolphin III

Egipt

Świetny statek nurkowy oferujący rejsy do najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego w przystępnej cenie. Oferta ta jest szczególnie interesująca dla nurków technicznych ze względu na dostępny trymiks.

Golden Dolphin II

Egipt

Świetny statek nurkowy oferujący rejsy do najlepszych miejsc nurkowych Morza Czerwonego w przystępnej cenie.

Golden Dolphin

Egipt

Jest to dobry statek nurkowy z odpowiednim stosunkiem ceny do usługi.

Grand Sea Serpent

Egipt

Grand Sea Serpent to bardzo luksusowy statek. Jeśli chodzi o serwis, komfort i bezpieczeństwo jest jednym z najlepszych na całym Morzu Czerwonym.

Sea Serpent Serena

Nowa łódź w katalogu floty Serpent Fleet. Idealna dla osób ceniących sobie niewielkie grupy nurkowe. Łódź o podwyższonym standardzie. Wykonuje praktycznie wszystkie trasy z Hurghady oraz Port Ghalib obejmujące Północ Morza Czerwonego, cieśninę Tiran, południe St. Johns, Fury Shoals a także bardziej wymagające rejony jak Wyspy Brothers, Daedalus oraz Elphinstone.

Sea Serpent Contessa

Egipt

Flota Sea Serpent statkiem Contessa Mia może spokojnie konkurować z innym łodziami średniej klasy. Dodatkowo oferuje dobry stosunek ceny do jakości.

Sea Serpent

Egipt

Ten luksusowy statek oferuje mimo swojego wieku dużo komfortu, a dzięki wspaniałemu pokładowi nurkowemu, łódź spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających nurków.

Emperor Superior

Egipt

Luksusowa łódka o standardzie Gold Class 5*

Emperor Elite

Egipt

Luksusowa łódź klasy Platinum.

Emperor Asmaa

Egipt

Built for travelers and divers, a motor yacht that can take 20 people in 10 double cabins with bathrooms. The cabins and lounge are fully air-conditioned. There is a large solar and diving platform here


Bazy nurkowe

Planet Divers - Dahab

Egipt - Dahab

Polska baza organizująca nurkowania w Dahabie

Red Sea Waterworld - Taba Heights

Egipt - Taba

Ta baza nurkowa oferuje nie tylko nurkowanie ale również windsurfing i żeglowanie. Obsługa jest na najwyższym poziomie dzięki czemu każdy może uprawiać sporty wodne w atmosferze relaksu.

Red Sea Diving College - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Profesjonalnie prowadzona baza nurkowa oferująca jedne z najlepszych cen.

3WILL Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

Dobry wybór dla osób, które cenią sobie obsługę w naszym ojczystym języku. Jest to sprawdzona baza z solidną obsługą.

Sinai Divers Backpackers - Dahab

Egipt - Dahab

Profesjonalna baza nurkowa organizująca wyprawy do najbardziej interesujących miejsc nurkowych wokół Dahabu

Sinai Divers / Werner Lau - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Profesjonalna baza organizująca nurkowania na najlepszych miejscach nurkowych w okolicy Sharm el Sheikh

Sinai Divers - Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

Profesjonalnie prowadzona baza nurkowa, oferująca różnorodne nurkowania w rejonie Marsa Alam.

Sinai Divers - Aqaba

Egipt - Taba

Komfortowa baza nurkowa, oferująca ciekawe nurkowania w wyjątkowej okolicy Aqaby.

Nautica - Sharm el Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Nautica to nasza zaufana polska baza nurkowa, którą polecamy osobom wybierającym się na nurkowanie do Sharm el Sheikh. Ideala na zrobienie kursu postawowego OWD.

Emperor Divers Sharm El Sheikh

Egipt - Sharm el Sheikh

Jedna z najlepszych baz nurkowych w Sharm el Sheikh oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania.

Emperor Divers Marsa Alam

Egipt - Marsa Alam

Jedna z najlepszych baz nurkowych w Marsa Alam oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania. Jedyna baza nurkowa w Marsa Alam, która gwarantuje nurkowania z łodzi. Baza jest w hotelu MARINA LODGE HOTEL

Emperor Divers El Gouna

Egipt - El Gouna

Jedna z najlepszych baz nurkowych w El Gouna oferująca profesjonalnie zorganizowane nurkowania.