Najlepsze nurkowania

Red Sea Waterworld - Taba Heights

Egipt - Taba


Ta baza nurkowa oferuje nie tylko nurkowanie ale również windsurfing i żeglowanie. Obsługa jest na najwyższym poziomie dzięki czemu każdy może uprawiać sporty wodne w atmosferze relaksu.


Opis

Baza Red Sea Waterworld Taba Heights położona jest na najpiękniejszej plaży w okolicy. Otoczona jest bujnym ogrodem, w którym znajdzie się wiele oaz cienia. Baza dysponuje jedyną plażą w Tabie, z której możliwy jest bezpośredni dostęp do strzeżonego obszaru morza.

Baza oferuje szereg sportów wodnych. Między innymi posiadają 6 łodzi Hobie Cat 15, którymi można żeglować, sport wybór żagli i desek windsurfingowych. Na miejscu znajduje się sala lekcyjna, w której prowadzone są teoretyczne części kursów żeglarskich, windsurfingowych oraz nurkowych. Klasy są klimatyzowane i zostały wyposażone w zestaw DVD, TV, białe tablice lekcyjne.

Dla nurków przygotowano stację ładowania butli wyposażoną w cichy kompresor Bauer K18, 2 kompresory Coltri Sub oraz kompresor Neptune z membraną nitroxową. Dzięki takiemu zapleczu butle ładowane są świeżymi mieszankami gazów o odpowiednim ciśnieniu.

Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu nurkowego. Na stanie znajduje się 300 kompletów gotowych do wypożyczenia. Wykfalifikowani serwisanci na miejscu pomogą przy prywatnym sprzęcie gości.

Aby umożliwić bezproblemowe wypłynięcia na nurkowanie przygotowano specjalną marinę dedykowaną dla wycieczek nurkowych.

BAZA OBSŁUGUJE W JĘZYKU ANGIELSKIM

 

SEA CLUB

Na miejscu w bazie znajduje się restauracja klubowa oferująca szereg sałatek, zup i małych przekąsek, owoców morza czy steków. Codziennie tuż przed powrotem łodzi nurkowych do bazy zaczynają się tańsze godziny happy hours.

 

SEA CLUB BEACH BAR

W tym miejscu można zrobić sobie przerwę z drinkiem na tarasie.

 

SEA CLUB SKLEPIK

Tutaj można zakupić dobrej jakości maski, fajki, płetwy, t-shirty, krem przeciwsłoneczny, kąpielówki, książki i wiele innych przydatnych każdemu akcesoriów plażowych i wodnych.


Nurkowanie

Baza Red Sea Waterworld organizuje różnorodne miejsca nurkowe w północnej części Morza Czerwonego. Łodzi wyruszają z mariny Taba Heights położonej 100m od centrum nurkowego. Sprzęt nurkowy i butle są przetransportowane przez obsługę. 

 

Możliwe są programy nurkowe obejmujące 2 nurkowania przed południem  lub 1 nurkowanie po południu.
Nurkowania ogranizowane są na wygodnych łodziach motorowych: 21metrowej El Amira Asmaa, posiadającej pokład słoneczny, salon i przestronny pokład nurkowy oraz dwóch 15metrowych Red Sea Waterworld 1 i 2. Wszystkie łodzie wyposażone są apteczki tlenowe DAN, apteczki pierwszej pomocy, radio VHF oraz zapasowy sprzęt nurkowy z balastem.


Miejsca nurkowe

Wszystkie miejsca nurkowe osiągalne są w maksymalnie  1h - 1:25h i nadają się dla nurków o różnym doświadczeniu.


Naszym zdaniem

Ta baza nurkowa oferuje nie tylko nurkowanie ale również windsurfing i żeglowanie. Obsługa jest na najwyższym poziomie dzięki czemu każdy może uprawiać sporty wodne w atmosferze relaksu.


Cena od: 1413 PLN

(Pakiet 5 dni nurkowych z łodzi (2 nury dziennie))Cena od osoby w sezonie 2021
Check Dive (1 nurkowanie)213 PLN
Pełny dzień nurkowy (2 nurkowania)331 PLN
Pakiet 6 nurkowań (3 dni po 2 nurkowania/dzień)898 PLN
Pakiet 8 nurkowań (4 dni po 2 nurkowania/dzień)1182 PLN
Pakiet 10 nurkowań (5 dni po 2 nurkowania/dzień)1413 PLN
Wypożyczenie sprzętu (1 nurkowanie)47 PLN

Rabaty dla grup powyżej 10 osób.

Kursy nurkowe, cena od osoby:
INTRO z łodzi, 2 nurkowania - dla osób nie posiadających certyfikatu)260 PLN
Bubblemaker (1 nurkowanie dla dzieci w wieku 8-10 lat)260 PLN
OWD (kurs podstawowy, bez certyfikatu i manuali)1820 PLN
AOWD (kurs zaawansowany)1347 PLN

Cena kursu zawiera sprzęt nurkowy.

Cena kursu nie zawiera certyfikatu (35EUR) oraz materiałów / książki (45?). Płatne w bazie.

NITROX 32% GRATIS

Przed zarezerwowaniem hotelu prosimy o upewnienie się, czy baza zapewnia transfery do/z hotelu.
Opłata parkowa (płatne na miejscu) za dzień33 PLN
Nurkowanie

Nurkowanie w Egipcie to przede wszystkim Morze Czerwone, nurkuje się także w Morzu Śródziemnym, ale nie oferuje ono takiego bogactwa życia, jak Morze Czerwone. Podwodne życie Morza Czerwonego można krótko opisać jako piękne podwodne ogrody koralowe i bogactwo ryb. Można zaobserwować różne gatunki ryb rafowych, a także rekiny, manty, żółwie, delfiny, długonie i ryby oceaniczne. Stan rafy, w porównaniu do innych miejsc, jest całkiem dobry. Warunki do nurkowania są znakomite przez cały rok. Widoczność jest zawsze dobra, jeśli nie doskonała. Miejsca nurkowe dostępne są z brzegu lub z łodzi, jednak aby zobaczyć klejnoty Morza Czerwonego konieczne jest skorzystanie z rejsów nurkowych (safari nurkowe, liveaboards), które trwają od 3 do 14 dni. Łodzie na całodniowe wyprawy, szczególnie te biorące udział w safari, są komfortowe. A to wszystko tylko o 4 godziny samolotem od Europy. Te wszystkie warunki sprawiły, że Egipt znalazł się na liście najbardziej uczęszczanych miejsc nurkowych na świecie.

 

Nurkowie powinni posiadać swoje certyfikaty, logbooki, adaptery INT i świadectwo zdrowia. Temperatura wody waha się w granicach 20° do 29°C. W lecie najbardziej adekwatnymi piankami będą 5 milimetrowe, podczas reszty sezonu 7 mm kombinezon będzie zapewniał wystarczającą ochronę. Komory dekompresyjne znajdują się w Sharm el SheikhHurghadzieEl Gouna i Marsa Alam.

 

NURKOWANIE W TABIE

 

Aquarium

Jedno z najbardziej popularnych miejsc w regionie, jego nazwa mówi sama za siebie. Znajduje się tu wielki ogród koralowy z iglicami. Spotkasz tu największą różnorodność

podwodnego życia, włącznie z regularnymi wizytami żółwi oraz żyjące tu żabnicokształtne.

 

Maxwell’s

Kolejne popularne miejsce, znane ze swojej podwodnej topografii. Podwodna góra wznosi się od 60 metrów do 12 metrów pod powierzchnią wody. Znajdują się tu iglice, na których żywią się anthiasy, a także papugoryby, cesjowate, graniki (groupers) i rogatnicowate. Niżej znajdziesz wielkie połacie korali, zapewniających schronienie rajom i węgorzom, a jeśli będziesz mieć szczęście, natrafisz na ławicę batfish.

 

Fjord

Sławny ze względu na głęboką na 27 metrów studnię z jasnoczerwonymi ukwiałami. Dywany twardych korali są domem dla różnych ryb, chociaż najbardziej spektakularne spotkania zdarzają się wokół iglicy na skraju studni – tam można natknąć się na wyruszające na łowy ostrobokowate, chowające się fistulki i mieszkające tam żabnicokształtne (frogfish).Kraj i ludzie

Egipt to znacznie więcej niż same świątynie, piramidy, meczety i minarety, więcej niż bogowie i grobowce. Współczesny Egipt oferuje turystom nie tylko swoje dziedzictwo kulturowe ale również jedne z najlepszych na świecie atrakcje dla nurków, surferów i maniaków słońca oraz pustyni. Egipt poza Kairem i piramidami to przede wszystkim kurorty w El Gounie, Hurghadzie, Safadze, Marsa Alam, Hamacie, Tabie, Dahab i Sharm El Shaikh. Kurorty oferują hotele od 2-gwiazdkowych po 5-gwiazdkowe - położone w większości nad brzegiem morza lub w jego bezpośredniej bliskości.

 

Cywilizacja starożytnego Egiptu jest jedną z najstarszych cywilizacji, a jej kultura zaczęła formować się blisko 6 tysięcy lat temu. Przez tysiąclecia Egiptem rządzili faraonowie, a ludność żyła w zgodzie z naturalnymi zjawiskami przyrody, z których osią był Nil i jego życiodajne wylewy. Nie sposób też wyobrazić sobie Egiptu bez hieroglifów, obrazkowego pisma, którym posługiwali się starożytni. Niezwykle ważnym i charakterystycznym elementem kultury egipskiej było wielobóstwo - starożytni Egipcjanie czcili cały panteon bóstw. Niektórzy bogowie byli jednak ważniejsi od innych, chyba każdy słyszał o głównych bogach choć raz: o bogu słońca - Re czy bogu zmarłych - Ozyrysie. W wierzeniach starożytnych dusza istnieje także po śmierci, dlatego tak ważne było balsamowanie ciał oraz budowanie piramid - domów dla duszy. W późniejszych wiekach Egipt ulegał wpływom Hellenizmu, Chrześcijaństwa i kultury islamskiej, co stworzyło niezwykłą kulturową mieszankę.

 

Taba

Malownicze miasteczko położone w najdalej na północ wysuniętej części zatoki Araba, na pograniczu Egiptu, Izraela, Jordanii i Arabii Saudyjskiej. Piaszczysta plaża w Tabie, liczne bary, kafejki, restauracje, niewielkie zatoczki, laguny, wysepki, a nawet fiordy kontrastują z majestatyczną surowością masywów górskich otaczających zatokę.Łodzie

W Tabie nurkuje się głównie z łodzi. Nie ma tu liveaboard'ów (rejsów nurkowych, safari nurkowych), wypływają one np. z Sharm El Sheikh lub Hurghady.Programy

Egipt jest krajem nie tylko dla nurków. Każdego, kto interesuje się kulturą, zainteresują wycieczki, które odbyć można z Taby:

 

PETRA

Niezwykłe, unikatowe, ogromne miasto wykute prosto w różowej skale. Leży w dolinie, do której jedyna droga prowadzi przez ponad kilometrowej długości wąwóz Siq, którego ściany wznoszą się majestatycznie na 80 m. Wyrzeźbione zostało ponad 2000 lat temu przez pracowity lud arabski - Nabatejczyków, którzy stworzyli tu ważny węzeł komunikacyjny i handlowy. Wąwóz Siq przy wyjściu serwuje zwiedzającym zapierający dech w piersiach widok, otwierając się bezpośrednio na imponujący Al-Khazneh, zwany „Skarbcem Faraona”.

 

GÓRA KATARZYNY

Wznoszący się na wysokość 2629 m n.p.m. najwyższy szczyt Egiptu leży na półwyspie Synaj. U jej podnóża leży Klasztor Świętej Katarzyny, męczennicy z Aleksandrii, najstarszy istniejący do dnia dzisiejszego klasztor chrześcijański wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Klasztor wybudowano w miejscu, gdzie według tradycji Mojżeszowi pasącemu owce objawił się w gorejącym krzewie Anioł Pański. Obecnie należy on do prawosławnych Greków i udostępniony jest do zwiedzania.

Pogoda i klimat

Klimat Egiptu to śródziemnomorski na północy (umiarkowany w lecie i chłodny i deszczowy w zimie) do gorącego na południu, gdzie nie ma w ogóle deszczu a temperatury często przekraczają 50°C. Temperatury w tym regionie wahają się między 20°C a 40°C w ciągu roku. Niemniej jednak zimowe noce na pustyni potrafią być zimne.


Wjazd

Dla Europejczyków jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego odlotu. Wizę (w cenie około 15 USD) można otrzymać na dowolnym lotnisku lub w porcie. W celu uzyskania bliższych informacji sugerujemy skontaktować się z najbliższym egipskim konsulatem bądź ambasadą lub w biurze egipskich linii lotniczych.


Język

Językiem oficjalnym jest język arabski ale w wielu miejscach turystycznych można się porozumieć po angielsku, niemiecku, rosyjsku bądź francusku.


Waluta

Lokalną walutą jest funt egipski, 1EL=100 piastrerów. (1EL = 1PLN). Polecamy wziąć gotówkę w postaci dolarów, EURO bądź czeki podróżne. Często można również płacić kartą kredytową


Ubezpieczenie

   Zalecamy: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia na przeloty awaryjne w międzynarodowej organizacji (na przykład DAN) lub za naszym pośrednictwem turystyczne ze zwyżką za uprawianie sportów ekstremalnych, pokrywające koszty leczenia w komorze dekompresyjnej. Więcej o ubezpieczeniu nurkowym.


Wyjzad

Na dzień dzisiejszy nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.


Zdrowie

Dla osób przylatujących z krajów europejskich, nie ma wymagań w kwestii szczepień. Dla osób przyjeżdżających z innych krajów, prosimy o skontaktowanie się z ambasadą bądź konsulatem Egiptu. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego


Prąd

220V, zalecamy wzięcie europejskiego adaptera do gniazdek.

To warto przeczytać


22 213 18 31
od 1413 PLN