Najlepsze nurkowania

Malezja: Orangutany i las deszczowy Sepilok

Malezja


Wspaniała wycieczka umożliwiająca poznanie tropikalnego lasu deszczowego i krajobrazu Borneo.Naszym zdaniem

Wspaniała wycieczka umożliwiająca poznanie tropikalnego lasu deszczowego i krajobrazu Borneo.


Program

Proponujemy wycieczkę w lesie deszczowym na Borneo wzdłuż rzeki Sepilok. Punktem wyjściowym tej 3- lub 4- dniowej wycieczki jest małe miasto Sandakan znajdujące się na wschodnim wybrzeżu Sabahs. Po przylocie na lotnisko udacie się Państwo do ośrodka Sepilok Nature. Ten przytulny ośrodek usytuowany jest przy jednej z odnóg rzeki Sepilok i otoczony lasem deszczowym. W bezpośredniej okolicy znajduje się największy na całym świecie ośrodek orangutanów. Do hotelu można dostać się z lotniska Sandakan autem. Zajmuje to około 30 minut (więcej informacji o tym ośrodku znajdziecie Państwo pod hasłem Sepilok Nature Resort). Stąd organizowane są dzienne wycieczki w nietkniętą i niemożliwa do porównania z czymś innym przyroda Borneo. Odnajdą tu Państwo setki różnych zwierząt i roślin. Dla każdego miłośnika przyrody jest to niezapomniane przeżycie. Drugiego dnia udajemy się w dalszą podróż opanowaną przez małpy dżunglą aż do Sukau Rainforest Lodge. Tutaj, zależnie od zarezerwowanego programu spędzą Państwo jedną lub dwie noce. Ten skromny klub zdobył już wiele cennych nagród za ekoturystykę. Położenie zapiera dech w piersiach, w gęstej dżungli, tuż nad brzegiem rzeki Kinatabagan. Stąd organizowane są wycieczki rzeką połączone z obserwacją małp, gibbonów, dzioborożców. Podczas krótkich pieszych wycieczek można podziwiać duże jaszczurki, kolibry, mięsożerne rośliny. Tuż obok klubu znajduje się interesująca ścieżka prowadząca do dżungli. Po pobycie w klubie Rainforest wracają Państwo do ośrodka Sepilok Nature skąd organizowane są dalsze wycieczki umożliwiające podziwianie piękno przyrody.


Cena od: 662 PLN

Cena od 01/04/2010 do 31/03/2015 od osoby
2 dni/1 noc, jedna noc w Sepilok Nature Resort662 PLN
3 dni/2 noce, dwie noce w Sepilok Nature Resort1139 PLN
Dopłata sezonowa (lipiec, sierpień) za noc w Sukau Rainforest Lodge161 PLN

Cena zawiera:
zakwaterowanie w pokoju DBL, wyżywienie FB, transfer z/do Sandakan, wycieczki, w tym wizyta na platformie z orangutanami
Dodatkowa noc w Sepilok Nature Resort, bez wycieczek298 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół Borneo oferują właściwie wszystko, co porusza serca nurków. Różnorodność gatunków, duże ryby, żółwie, strome skały, wiele organizmów makro i dużo, dużo więcej, to wszystko zobaczy każdy, kto zdecyduje się nurkować wokół Borneo.

 

Bazy nurkowe w Malezji stoją na wysokim, międzynarodowym poziomie. Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, jak również adapter INT oraz świadectwo zdrowia. Przy odpowiednich kwalifikacjach można z reguły nurkować na własną rękę.

 

Na Sipadanie znajduje się komora dekompresyjna. Temperatura wody wynosi od 26°C do 29°C. Pianka o grubości od 3 mm do 5 mm powinna być wystarczająca.

 

Naszym zdaniem: Są tu wspaniałe nurkowania na bogatych rafach. Malezja oferuje wszystko, od nurkowań na stromych skałach z dużymi rybami do nurkowań wśród organizmów makro.

 

 Kraj i ludzie

Malezja składa się z regionów bardzo od siebie oddalonych geograficznie. Zachodnia Malezja, której stolicą jest Kuala Lumpur oraz wschodnia Malezja, położona na wyspie Borneo wraz ze stanami Sabah i Sarawak. Borneojest trzecią co do wielkości wyspą na kuli ziemskiej, jednak tylko czwarta jej część należy do Malezji. Mały Sułtanat Brunei oraz Indonezja dzielą między sobą pozostałą część wyspy. Sabah ze stolicą w Kota Kinabalu i wyspy Sipadan, Mabul oraz Layang Layang zlokalizowane są w północnej części Borneo. Góra Kinabalu, niedaleko Kota Kinabalu, zaprasza turystów na szczyt 4101 m nad poziomem morza otoczony tropikalnym lasem deszczowym, będący parkiem narodowym. Parki Narodowe i rezerwaty dla zwierząt ściągają wielu miłośników przyrody równie skutecznie jak piękne plaże i wyspy.Łodzie

Właściciele Sipadan Mabul Resort organizuje rejsy na Scuba Explorer. Oferowane są różne wyprawy zaczynające się i kończące w Kudat lub Sandakan. Nurkowanie odbywają się w 9 niezniszczonych miejscach i na interesującym wraku.Programy

Sabah oferuje nurkom również inne atrakcje poza nurkowaniem. Obok Kota Kinabalu znajduje się Park Narodowy z najwyższym szczytem w południowo- wschodniej Azji, Mt. Kinabalu. Organizowane są jednodniowe lub kilkudniowe wyprawy na górę. Można wtedy podziwiać piękną przyrodę. Rafting i odwiedzanie jaskiń, to kolejna interesująca propozycja na spędzenie wolnego czasu. Wyprawa nad rzekę Sepilok, to możliwość poczucia prawdziwej atmosfery lasów deszczowych. Najbardziej warta odwiedzenia jest jednak szkoła orangutanów.

Pogoda i klimat

Na Borneo panuje ciepły, tropikalny klimat z dużą wilgotnością powietrza, temperatury przez cały rok wahają się między 22°C w nocy a 34°C w dzień. Nie ma wyraźnego podziału na porę deszczowa i suchą, zawsze może dojść do mocnych opadów deszczu, jednak nie mają one wpływu na nurkowanie.


Wjazd

Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe darmowa wiza. Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.


Język

Językiem oficjalnym jest bahasa malezyjska. Wielu malezyjczyków posługuje się i rozumie po angielsku.


Waluta

Walutą Malezji jest ringgit; 1MYR=1,04PLN. W wielu miejscach akceptowane są czeki podróżne i karty kredytowe. Często przy płaceniu kartą należy się spodziewać doliczenie kilku procent do ceny.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na obejmującego wypadki nurkowe.


Wyjzad

Opłata za wyjazd z kraju wynosi 40 ringgitów.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy środkowej nie ma wymagań dotyczących szczepień. W lasach tropikalnych Borneo występuje malaria, jednak centra turystyczne zazwyczaj są bezpieczne. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina i żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V, konieczny jest amerykański adapter do kontaktów.

22 213 18 31
od 662 PLN