Najlepsze nurkowania

Waidroka Dive Center - Viti Levu

Fiji


Baza nurkowa o dobrym standardzie, oferuje nurkowania w najlepszych miejscach rejonu.


Opis

Baza leży bezpośrednio przy hotelu Waidroka Bay Resort.


Nurkowanie

Baza leży w pobliżu znanej na świecie Beqa Lagoon, rafy zdumiewającej różnorodnością. Wybrzeże koralowe (Coral Coast) oferuje nurkowania w miejscach do tej pory niezbadanych, jak również wiele znanych na całym świecie miejsc w Beqa Lagoon. Od najłatwiejszych relaksujących nurkowań po nurkowania w wartkich prądach – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Na Beqa Lagoon zobaczysz spektakularne rafy koralowe. Wewnątrz laguny woda jest cieplejsza i przejrzysta. Widoczność z reguły wynosi około 100 metrów. Prąd jest raczej umiarkowany, a temperatura wody utrzymuje się zazwyczaj na poziomie 26°C. Wiele z najbardziej atrakcyjnych miejsc nurkowych znajduje się nieopodal brzegu.


Miejsca nurkowe

Z bazy organizowane są nurkowania ze znaną bazą Beqa Shark Dive, podczas których można stanąć oko w oko z rekinami. Łodzią dopływa się do miejsca, w którym przewodnicy z Aquatrek lub z Beqa Adventure Divers karmią rekiny z ręki. Można tu spotkać do 7 różnych gatunków rekinów podczas jednego nurkowania. Najczęściej są to żarłacze tępogłowe i żarłacze srebrnopłetwe. Przy odrobinie szczęścia spotkać tu można rekina tygrysiego. Rekiny pływające w tak niedalekiej odległości i karmione przez nurków to naprawdę niezapomniany widok!


Naszym zdaniem

Baza nurkowa o dobrym standardzie, oferuje nurkowania w najlepszych miejscach rejonu.


Cena od: 1993 PLN

(10 nurkowań Soft Coral)Cena w terminie 01.04.2017-31.03.2018 od osoby:

1 dzień nurkowy / 2 nurkowania Soft Coral

Cena w terminie 01.04.2016-31.03.2017 od osoby:
1 dzień nurkowy / 2 nurkowania Soft Coral517 PLN

1 dzień nurkowy/ 2 nurkowania Shark

6 nurkowań Soft Coral
1 dzień nurkowy/ 2 nurkowania Shark676 PLN

8 nurkowań Soft Coral
6 nurkowań Soft Coral1432 PLN
8 nurkowań Soft Coral1750 PLN

10 nurkowań Soft Coral

DODATKOWE OPŁATY (płatne na miejscu):
10 nurkowań Soft Coral2086 PLN
opłata parkowa (15 Fiji Dolar, ok. 7 EURO)31 PLN
Nurkowanie

Archipelag Fidżi, nazywany nieoficjalnie „stolicą świata miękkich koralowców”, obfituje w miejsca wspaniałe i naprawdę bajecznie kolorowe, gdzie podziwiać można korale we wszystkich kolorach tęczy, na których występują wszystkie gatunki ryb mieszkających na rafach. Jest tu tak wiele wysp i wysepek, że konieczne jest podjęcie decyzji, czy udać się na safari nurkowe i zobaczyć najlepsze miejsca do nurkowania, czy pozostać w jednym miejscu i poznać je dokładnie.

Najbardziej atrakcyjne miejsca leżą w cieśninie Somosomo Strait między wyspami Vanua Levu i Taveuni, na 32 km rafie Rainbow Reef.

To tu znajduje się najsłynniejsze nurkowisko Fidżi Great White Wall. Do tej niesamowitej ściany droga prowadzi przez tunel, po przepłynięciu przez niego oczom ukazuje się nieziemski widok – opadająca w niezmierzone głębiny ściana, pokryta w całości koralowcami, które żywiąc się dają efekt świecenie – podobnego, jak podczas patrzenia na szczyt pokryty śniegiem, na który padają słoneczne promienie.
Innym ciekawym miejsce jest Purple Wall – ściana przechodząca w łagodniejszy stok, oferująca nurkowanie w dryfie i tworząca tętniące życiem urwisko z olśniewającymi koralami, gorgoniami, liliowcami i piórówkami.
W pobliżu, w miejscu zwanym Zoo spotkać można barakudy, rekiny rafowe, manty i orlenie.
Z kolei na oddalonym od Taveuni miejscu nurkowym w okolicy wyspy Wakaya można oglądać manty i młoty w Manta’s Rock – podczas nurkowania w wielki błękit, a w Wakaya Passage – przy ścianie wśród korytarzy i nawisów pokrytych miękkimi koralami.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT.

 

Temperatura wody utrzymuje się w granicach 26° do 30°C i pianki o grubości 3 do 5 mm będą w zupełności wystarczające. Komora dekompresyjna znajduje się na Suwie w Viti Levu.

 

Naszym zdaniem: Jest to ciekawe miejsce do nurkowania i świetne miejsce do odpoczynku na lądzie. Jednak najlepsze miejsca nurkowe można zwiedzić jedynie podczas safari.Kraj i ludzie

Ta formacja wysp znana była od lat jako ojczyzna przerażających kanibali, teraz jednak żyją tu sami przyjaźni ludzie. Fidżi to największy i najważniejszy kraj morza Południowego. Może się pochwalić pięknymi krajobrazami, wielorakością kultur i różnorodnością atrakcji. Tylko około 100 z 300 wysp jest zamieszkanych. Mają one piękne białe plaże piaszczyste i rafy koralowe. Niektóre wyspy mają na nadal swoim terenie tropikalne lasy deszczowe z rzadkimi ptakami i wspaniałymi wodospadami. W tej dawnej brytyjskiej kolonii głównym źródłem dochodu poza turystyką jest uprawa trzciny cukrowej. Można tu znaleźć wszystko od luksusowych kompleksów wypoczynkowych do prostych kwater.

 

Każdy odwiedzający Fidżi, powinien obejrzeć narodowe tańce ludowe, spróbować narodowego napoju Kavy i spróbować jedzenia przygotowanego w tradycyjnym piecu ziemnym. Taveuni, mająca około 470 km kwadratowych pokryta jest palmami kokosowymi. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego a do tego jest niezwykle piękna. Nad wszystkim góruje drugi co do wielkości szczyt kraju: Uluinggalau. Mierzy on 1241 metrów nad poziomem morza. Główną wyspą archipelagu jest Viti Levu, gdzie znajduje się stolica Suva. Wyspa ma niesamowity, górzysty krajobraz a jej punktem centralnym jest najwyższa góra Fidżi Tomaniiyi 1324 m n.p.m.

 Łodzie

Najlepszym sposobem zwiedzenia Fidżi są rejsy, gdyż tylko na statku można dotrzeć do najpiękniejszych miejsc nurkowych tego regionu.


Pogoda i klimat

Na Fidżi panuje klimat tropikalny a temperatury wahają się między 27°C a 34°C w ciągu roku. Sezon od marca do listopada to najmniejsza suma opadów i te właśnie miesiące są najlepsze dla turystów. Podczas reszty roku opady są częste i w większości przypadków w formie ulew. W tym okresie często występują tropikalne burze.


Wjazd

Dla mieszkańców Europy środkowej jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny na co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotny bilet lotniczy. Wizy wydawane są na lotniskach. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą dla pełnej listy wytycznych dla danego kraju.


Język

Na Fidżi językiem oficjalnym jest angielski. Większość Hindusów mówi w swoim języku ojczystym.


Waluta

Lokalną walutą jest dolar fidżi, stanowiący równowartość około 2PLN.W wielu miejscach można płacić kartami kredytowymi i czekami podróżnymi.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży (także na wypadek awaryjnego lotu medycznego). Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia dla nurków (np. DAN).


Wyjzad

Opłata lotniskowa wynosi 20 dolarów fidżi.


Zdrowie

Dla osób przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań w kwestii szczepień. Na Fidżi nie ma malarii. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą lub konsulatem w celu ustalenia wymagań zdrowotnych dla danego kraju. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

240V, 50Hz; wymagane są adaptery z trzema bolcami.


Powiązane ofertyHotele

Waidroka Bay Resort - Viti Levu

Fiji

Idealny dla podróżujących samotnie i niewielkich grup. Oferuje dobre połączenie atrakcji, wypoczynku i rodzinnej atmosfery.

22 213 18 31
od 1993 PLN