Najlepsze nurkowania

Dive Wananavu

Fiji


Baza nurkowa Dive Wananavu jest integralną częścią hotelu Wananavu Beach Resort. Polecamy dla osób, które lubia nurkowanie w kameralnym gronie.


Opis
Centrum nurkowe jest położone bezpośrednio przy Hotelu Wananavu Beach Resort i prowadzone pod kierunkiem instruktorów PADI - Chrisa i Vicky Liles. Codziennie oferowane sa tu rejsy do najlepszych miejsc nurkowych na Fiji, oraz przeprowadzane kursy PADI. Centrum nurkowe jest przestronne i posiada wypożyczalnię sprzętu do nurkowania. Standardowe są aluminiowe butle 12 litrów z zaworem INT.
 
Nitrox jest dostępny za opłatą.

Nurkowanie
Każdego dnia organizowane są dwa nurkowania, a do dyspozycji są dwie łodzie. Zbudowane z aluminium łodzie Nami oraz Nami Lailai są specjalnie przystosowane do potrzeb nurków i oferują bardzo dużo miejsca na sprzęt. Łódź Nami to 11 metrowa jednostka, mogąca pomieścić do 16 nurków, mniejszy, 7-metrowy jacht Nami Lailai oferuje miejsce dla 6 nurków. Nurkowania odbywają się w grupach maksymalnie 6 nurków na divemastera. Dodatkowe nurkowania i nurkowania nocne mogą być organizowane na życzenie klienta.
 
Pozostałe miejsca nurkowe oferowane z łodzi oddalone są od 20 do 80 minut drogi od bazy. W zależności od lokalizacji planowanych miejsc nurkowych łódź podróż może się wydłużyć i niezbędny będzie postój. Zespół Dive Wananavu zadba o ekwipunek nurków, aby mogli w pełni skoncentrować się na nurkowaniu.

Miejsca nurkowe

W pobliżu bazy nurkowej znajduje się ponad 20 unikalnych miejsc nurkowych. Wyjątkowy podwodny świat z nieskończoną ilością wielobarwnych korali, obfity w duże ryby czeka nurka w Sailstone Reef oraz w Pasażu vatu-I-Ra. Nurkowania w najlepszych na Fidżi takich jak E6, Mount Mutiny, Rainbow Reef lub Black Magic Mountain.


Naszym zdaniem

Baza nurkowa Dive Wananavu jest integralną częścią hotelu Wananavu Beach Resort. Polecamy dla osób, które lubia nurkowanie w kameralnym gronie.


Cena od: 4045 PLN

(5 nocy w pokoju Garden View Bure DBL, wyżywienie FB, pakiet 6 nurkowań, (butla, balast, przewodnik), transfery)Nurkowanie jest wliczone w cenę pakietu przy rezerwacji noclegu w hotelu

Cena od osoby w terminie 01.04.2017-31.03.2018:
1 nurkowanie326 PLN
1 dzień nurkowy z 2 nurkowaniami540 PLN
pakiet 5 nocy w pokoju Garden View Bure DBL, wyżywienie FB, 6 nurkowań4045 PLN
Nurkowanie

Archipelag Fidżi, nazywany nieoficjalnie „stolicą świata miękkich koralowców”, obfituje w miejsca wspaniałe i naprawdę bajecznie kolorowe, gdzie podziwiać można korale we wszystkich kolorach tęczy, na których występują wszystkie gatunki ryb mieszkających na rafach. Jest tu tak wiele wysp i wysepek, że konieczne jest podjęcie decyzji, czy udać się na safari nurkowe i zobaczyć najlepsze miejsca do nurkowania, czy pozostać w jednym miejscu i poznać je dokładnie.

Najbardziej atrakcyjne miejsca leżą w cieśninie Somosomo Strait między wyspami Vanua Levu i Taveuni, na 32 km rafie Rainbow Reef.

To tu znajduje się najsłynniejsze nurkowisko Fidżi Great White Wall. Do tej niesamowitej ściany droga prowadzi przez tunel, po przepłynięciu przez niego oczom ukazuje się nieziemski widok – opadająca w niezmierzone głębiny ściana, pokryta w całości koralowcami, które żywiąc się dają efekt świecenie – podobnego, jak podczas patrzenia na szczyt pokryty śniegiem, na który padają słoneczne promienie.
Innym ciekawym miejsce jest Purple Wall – ściana przechodząca w łagodniejszy stok, oferująca nurkowanie w dryfie i tworząca tętniące życiem urwisko z olśniewającymi koralami, gorgoniami, liliowcami i piórówkami.
W pobliżu, w miejscu zwanym Zoo spotkać można barakudy, rekiny rafowe, manty i orlenie.
Z kolei na oddalonym od Taveuni miejscu nurkowym w okolicy wyspy Wakaya można oglądać manty i młoty w Manta’s Rock – podczas nurkowania w wielki błękit, a w Wakaya Passage – przy ścianie wśród korytarzy i nawisów pokrytych miękkimi koralami.

 

Należy zabrać ze sobą certyfikat, logbook, świadectwo zdrowia i adapter INT.

 

Temperatura wody utrzymuje się w granicach 26° do 30°C i pianki o grubości 3 do 5 mm będą w zupełności wystarczające. Komora dekompresyjna znajduje się na Suwie w Viti Levu.

 

Naszym zdaniem: Jest to ciekawe miejsce do nurkowania i świetne miejsce do odpoczynku na lądzie. Jednak najlepsze miejsca nurkowe można zwiedzić jedynie podczas safari.Kraj i ludzie

Ta formacja wysp znana była od lat jako ojczyzna przerażających kanibali, teraz jednak żyją tu sami przyjaźni ludzie. Fidżi to największy i najważniejszy kraj morza Południowego. Może się pochwalić pięknymi krajobrazami, wielorakością kultur i różnorodnością atrakcji. Tylko około 100 z 300 wysp jest zamieszkanych. Mają one piękne białe plaże piaszczyste i rafy koralowe. Niektóre wyspy mają na nadal swoim terenie tropikalne lasy deszczowe z rzadkimi ptakami i wspaniałymi wodospadami. W tej dawnej brytyjskiej kolonii głównym źródłem dochodu poza turystyką jest uprawa trzciny cukrowej. Można tu znaleźć wszystko od luksusowych kompleksów wypoczynkowych do prostych kwater.

 

Każdy odwiedzający Fidżi, powinien obejrzeć narodowe tańce ludowe, spróbować narodowego napoju Kavy i spróbować jedzenia przygotowanego w tradycyjnym piecu ziemnym. Taveuni, mająca około 470 km kwadratowych pokryta jest palmami kokosowymi. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego a do tego jest niezwykle piękna. Nad wszystkim góruje drugi co do wielkości szczyt kraju: Uluinggalau. Mierzy on 1241 metrów nad poziomem morza. Główną wyspą archipelagu jest Viti Levu, gdzie znajduje się stolica Suva. Wyspa ma niesamowity, górzysty krajobraz a jej punktem centralnym jest najwyższa góra Fidżi Tomaniiyi 1324 m n.p.m.

 Łodzie

Najlepszym sposobem zwiedzenia Fidżi są rejsy, gdyż tylko na statku można dotrzeć do najpiękniejszych miejsc nurkowych tego regionu.


Pogoda i klimat

Na Fidżi panuje klimat tropikalny a temperatury wahają się między 27°C a 34°C w ciągu roku. Sezon od marca do listopada to najmniejsza suma opadów i te właśnie miesiące są najlepsze dla turystów. Podczas reszty roku opady są częste i w większości przypadków w formie ulew. W tym okresie często występują tropikalne burze.


Wjazd

Dla mieszkańców Europy środkowej jedynym dokumentem wymaganym przy wjeździe jest paszport, ważny na co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu oraz powrotny bilet lotniczy. Wizy wydawane są na lotniskach. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą dla pełnej listy wytycznych dla danego kraju.


Język

Na Fidżi językiem oficjalnym jest angielski. Większość Hindusów mówi w swoim języku ojczystym.


Waluta

Lokalną walutą jest dolar fidżi, stanowiący równowartość około 2PLN.W wielu miejscach można płacić kartami kredytowymi i czekami podróżnymi.


Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od odwołania imprezy, ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży (także na wypadek awaryjnego lotu medycznego). Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia dla nurków (np. DAN).


Wyjzad

Opłata lotniskowa wynosi 20 dolarów fidżi.


Zdrowie

Dla osób przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań w kwestii szczepień. Na Fidżi nie ma malarii. Prosimy o skontaktowanie się z najbliższą ambasadą lub konsulatem w celu ustalenia wymagań zdrowotnych dla danego kraju. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

240V, 50Hz; wymagane są adaptery z trzema bolcami.


Powiązane ofertyHotele

Wananavu Beach Resort - Rakiraki

Fiji

Pięknie położony, mały ośrodek z dobrą obsługa idealny do wypoczynku i nurkowania.

22 213 18 31
od 4045 PLN