Najlepsze nurkowania

Atmosphere Resort - Dauin

Filipiny - Negros


Atmosphere Resort jest komfortowym ośrodkiem, który spełni oczekiwania wszystkich klientów. Poza dobrą kuchnią oferowany jest również duży wybór win.


Dostępne promocje


Z okazji tegorocznych targów BOOT Atmosphere Resort oferuje następujące atrakcje:


8 dni Exclusive Dive Vacation:
7 noclegów, śniadanie, transfery z lotniska z Dumaguete

Diver: 5 dni nurkowania, 15 nurkowań łącznie z Nitroxem, jednodniowa wycieczka na wyspę Apo, 90 min Masaż: EURO 1.340, - za osobę

Nie-nurkowie: wycieczka nurkowa Apo, 3 masaże, 30 min masaż pleców: 820 EURO, - za osobę

Okres rezerwacji: do 01.03.2019
Okres podróży: 01.02.2019 - 15.12.2020 (poza sezonem)


Oferty specjalne są ważne tylko w przypadku nowych rezerwacji, różne oferty i rabaty w hotelu zazwyczaj nie są ze sobą łączone. Wszystkie oferty są zależne od dostępności.

Promocja ważna do: 28.02.2019

Atmosphere Resort jest komfortowym ośrodkiem, który spełni oczekiwania wszystkich klientów. Poza dobrą kuchnią oferowany jest również duży wybór win.


Położenie

Atmosphere Resort położony jest na południowo- wschodnim krańcu Negros, w pobliżu Dumaguette. Ośrodek pozostaje pod angielskim kierownictwem i wybudowany jest na byłej plantacji palm kokosowych, bezpośrednio na plaży naprzeciwko wyspy Apo. Dotrzeć tam można z Dumaguette lub Cebu. Transfer z lotniska w Dumaguette trwa ok. 30 minut. Transfer z lotniska w Cebu trwa ok. 3 godzin busikiem, na południowy kraniec Cebu, następnie promem na Negros i ponownie samochodem do ośrodka (kolejne 30 minut). Wczesnym rankiem z Cebu wypływają też szybkie promy do Dumaguette.


Wyposażenie

Ośrodek dysponuje 20 komfortowymi pokojami, dodatkowo Suite, apartamentów i Penthause. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie regulowaną klimatyzacją, telewizorem, barkiem, telefonem, sejfem, kącikiem wypoczynkowym, nowoczesną łazienką. Każdy pokój posiada taras lub balkon, a część również ogród. Do wyboru są pokoje z pojedynczymi i podwójnymi łóżkami. 8 komfortowych Suite (90 m²) znajduje się w 5 podwójnych domkach w przedniej części ośrodka. W tylnej części znajdują się 4 kolejne domki, w każdym są 2 apartamenty i Penthause. Apartamenty mają powierzchnie ok. 105 m², oddzielny salon i sypialnię z małą kuchnią. 200 m² Penthause posiadają 2 sypialnie i łazienki, dodatkową powierzchnię mieszkalną, dużą kuchnię i balkon. Ośrodek położony jest w tropikalnym ogrodzie, restauracja Blue położona jest na plaży i oferuje gościom wspaniały widok na morze, kucharz był zatrudniony wcześniej w dużym hotelu i zapewnia wysoki poziom przygotowywanych przez siebie dań kuchni międzynarodowej i azjatyckiej. Do dyspozycji gości jest duży basen z widokiem na morze i leżakami oraz barem. Tutaj również spotykają się nurkowie. Poza koktajlami oferowane są małe przekąski. Na terenie całego ośrodka dostępny jest bezpłatnie bezprzewodowy internet. Goście mogą korzystać z bogatej oferty Spa, kursów jogi, w małym sklepiku zakupić można drobne pamiątki, a w recepcji zarezerwować wycieczki lądowe. Nurkowanie w bazie Atmosphere Dive Resort.


Cena od: 2912 PLN

(5 nocy w pokoju Suite DBL, śniadania, transfery lotniskowe)Cena w terminie 01.06.2015-31.12.2017 od osoby (poza sezonem):
1 noc w Suite DBL, śniadanie454 PLN
1 noc w Apartamencie DBL, śniadanie512 PLN
1 noc w pokoju Family Suite DBL, śniadanie592 PLN
1 noc w Penthouse DBL, śniadanie712 PLN

Cena od osoby w terminach 19.12.15-03.01.16 / 06.02.-13.02.16 / 23.03.-28.03.16 / 20.12.16-08.01.17 / 28.01.-05.02.17 / 12.04.-17.04.17 / 20.12.17-07.01.18 (wysoki sezon):
1 noc w Suite DBL, śniadanie534 PLN
1 noc w Apartamencie DBL, śniadanie592 PLN
1 noc w pokoju Family Suite DBL, śniadanie672 PLN
1 noc w Penthouse DBL, śniadanie793 PLN
Cena dla 3. lub 4. osoby za noc ze śniadaniem102 PLN

Dopłata do pokoju SGL 100%
Wyżywienie HB205 PLN
Wyżywienie FB316 PLN
Transfer Cebu - ośrodek od osoby (min. 2 osoby)321 PLN
Nurkowanie

Morza otaczające Filipiny to przede wszystkim rafy. Obfitują one w podmorskie życie, lecz trzeba umiejętnie dobierać destynacje bowiem różnią się one w poszczególnych obszarach. Pod względem różnorodności gatunków Filipiny mogą mierzyć się z Indonezją czy Malezją. Dla tych, którzy szukają większych ryb taką możliwość daje rafa Tubbataha czy Apo Reef. Miłośnikom  nurkowania wrakowego polecamy zatokę Coron z japońskimi wrakami z drugiej wojny światowej. Na całych Filipinach pod wodą na nurków czeka niezliczona ilość makro. Wielbiciele ślimaków nagoskrzelnych i innych małych stworzeń mają tu wszystko, o co mogliby poprosić.

 

NURKOWANIE W NEGROS

Nietknięty świat podwodny wokół wyspy Apo oferuje wiele – interesujące pejzaże podwodne z gorgoniowymi wachlarzami, koralami miękkimi i liliowcami na których widuje się kolorowe ślimaki nagoskrzelne, mureny, frogfish, koniki morskie, błazenki i morskie węże. Nurkowanie jest tu możliwe przez cały rok, jednak najlepszą porą jest listopad – maj. Temperatura wody waha się w granicach 25°C - 30°C, 3 lub 5 mm pianka będzie wystarczająca.

 

SUMILON ISLAND – wyspa ta była pierwszym morskim rezerwatem na Filipinach, w pewnym momencie jednak utraciła swój chroniony status, co zostało natychmiast wykorzystane przez rybaków. Połowy z użyciem dynamitu, sieci skrzelowej i włóczni były tu na porządku dziennym, w mgnieniu oka niwecząc wieloletnie wysiłki czynione w celu ochrony rafy. Obecnie rafa odbudowuje się i odżywa, spotkać tu można wiele gatunków pelagicznych, czasem, choć rzadziej niż kiedyś, widuje się młoty, manty i ogończe. Południowo-wschodnia część rafy jest w zdecydowanie lepszej kondycji, z wieloma gatunkami ryb rafowych.

 

TACOT – ta podwodna góra przyciąga wiele gatunków pelagicznych. Widoczność wynosi zazwyczaj ponad 20. Prądy są zawsze silne, dlatego nie jest to miejsce dla początkujących. Na samej rafie żyje wiele gatunków ryb – papugoryby, graniki, lucjany i rozdymki, a korale są zdrowe i spore, odżywiane przez bogate prądy. Jako że nurkowanie nie jest tu specjalnie głębokie, większość nurków ma wystarczająco wiele powietrza na dokładne zwiedzenie rafy, szczególnie jeśli zanurkuje się tu 2 razy.

 

APO ISLAND (nie mylić z Apo Reef) – od początku lat 70. wyspa Apo cieszyła się statusem obszaru chronionego. W przeciwieństwie do tego, co stało się na wyspie Sumilon, tutaj zasady były przestrzegane, a rezultat mówi sam za siebie – na Apo organizowane są wyprawy z całego regionu Visayas. Nurkuje się tu od grudnia do maja, w pozostałych miesiącach nurkowanie może nie być tak przyjemne, o ile w ogóle będzie możliwe. Rafa udekorowana jest mnogością sporych korali i gąbek, i żyją na niej prawie wszystkie gatunki rafowe – graniki, lucjany, babki, wargacze, pokolce, damselfish, ryby motyle i papugoryby. Częstymi gośćmi są tu także whitetip sharks oraz blacktip sharks. Występują tu również tuńczyki, ostroboki, barakudy, solandry i makrele.Kraj i ludzie

Negros położone jest między Cebu i Panay na południowy- zachód od Visayas. Negros to cukrowa wyspa na Filipinach, prawie połowa całkowitej powierzchni przeznaczona jest na uprawę trzciny cukrowej. Absolutnie jedyne w swoim rodzaju są stare lokomotywy parowe, które jeszcze do niedawna używane były zbiorach na polach trzciny cukrowej. Pierwotni mieszkańcy Negros to Negritos. Małe grupy tej kulturowej mniejszości żyją jeszcze w górskich regionach.

Filipiny ze swoimi 7100 wyspami są drugim największym państwem położonym na wyspach. Wiele wysepek kusi gości swymi niezliczonymi plażami i palmami. Kraj był niegdyś pod silnym wpływem Hiszpanii, więc na wyspach do dnia dzisiejszego dominuje wiara katolicka. Boże Narodzenie a w szczególności Wielkanoc są świętami narodowymi.

Po Hiszpanach Amerykanie zdobyli większość wpływów w państwie. W każdym większym mieście można dziś znaleźć McDonalda i Pizza Hut. Nawet największe narodowe dziedzictwo, jakim są "jeepney", kolorowa i bogato przystrojona taksówka, opiera się na amerykańskim Jeepie. Niemal wszyscy radośni i otwarci Filipińczycy mówią dobrze po angielsku, uwielbiają pić wszechobecne piwo "San Miguel" robić zakłady na walkach kogutów. W każdej wiosce przygotowana jest specjalna arena dla tego narodowego sportu. Krajobraz Filipin jest bardzo urozmaicony, począwszy od wulkanicznych skał aż do tropikalnych lasów. Na gości czeka przebogata flora i fauna jak również wspaniałe rafy koralowe. Bardzo ciekawie można spędzić czas nawet na plaży. Można oddać się uciechom w jednym ze wspaniałych nadmorskich kompleksów, bądź cieszyć się spokojem w jakiejś odosobnionej zatoce.Łodzie
Wokół Negros nurkuje się głównie z łodzi. Na Filipinach pływają także liveaboard'y (rejsy nurkowe, safari nurkowe), których typowymi trasami są:
 

TUBBATAHA
Rafa Tubbataha dostępna jest tylko w określonej porze roku i tylko z pokładu łodzi rejsowych. Południowa część Visayas to odwiedziny między innymi na wyspie Apo, Balicasac i Cabilao. Podczas rejsów Tubbataha odwiedzane są słynne miejsca na Morzu Sulu. Poza wspaniałymi koralami zobaczyć można rekiny i manty.

CORON i APO REEF
Rejsy nurkowe na Coron oferują nurkowania na najpiękniejszych wrakach zatoki Coron Bay i osławioną rafę Apo Reef, o której znawcy mówią, że w niczym nie ustępuje rafie Tubbataha.

BOHOL
Piękne krajobrazy podwodne z gorgoniami, koralami miękkimi i wieloma kolorowymi rozgwiazdami. Podziwiać tu można ślimaki nagoskrzelne, antenariusy, wężorybowate, skorpeny, węże morskie.

POŁUDNIOWE LEYTE
Obok pięknej rafy występują tu rekiny wielorybie, najlepszy czas na spotkania z nimi to miesiące od marca do maja. Południowa Leyte odwiedzana jest w sezonie na rekiny wielorybie, co sprawia że istnieją naprawdę duże szanse na spotkanie tych majestatycznych stworzeń. Dodatkowo występują tu przepiękne ściany i wiele nieznanych jeszcze miejsc. Rejsy te oferujemy z reguły w połączeniu z pobytem na Malapascua.

ANILAO
Anilao oferuje wspaniałe nurkowania makro i piękną rafę na południe od Luzon i w pobliżu wyspy Mindoro.Programy

Na wyspie Negros znajduje się najwyższe wzniesienie Visayas – wulkan Kanlaon. Ta prowincja oferuje także wiele możliwości wypoczynku i przygody. Największe miasto Negros, Bacolod City, charakteryzuje się ciekawym hiszpańskim budownictwem. Odbywa się tu kilkadziesiąt festiwali, w tym najbardziej znany Mass Kara Festival (masskara znaczy „wiele twarzy”), odbywający się w weekend najbliższy do 19 października. Całe miasto szaleje wtedy w rytm muzyki, a uczestnicy noszą wyszukane uśmiechnięte maski.


PARK NARODOWY TWIN LAKES – park znajduje się około 20 km na północny-zachód od stolicy regionu Negros Oriental – Dumaguete i oferuje najbardziej widowiskową wędrówkę w regionie Visayas. Szlak mierzy 15 km i wiedzie przez dziewiczy i pełen życia las – znajdziesz tu zarówno małpy, jak też wspaniałe orchidee. Ta okolica jest także domem dla miejscowej ludności Bukidnon.


PARK NARODOWY MT KANLAON – najlepszym czasem na wspinaczkę na ten czynny wulkan jest marzec-maj oraz październik-grudzień. Aby wejść na samą górę, należy otrzymać pozwolenie. Trasa z najpiękniejszymi widokami zaczyna się w Murcii, jednak każdy z trzech szlaków na wulkan prowadzi przez lasy z orchideami, zamieszkane przez poważnie zagrożone wyginięciem gołębie wyspiarki zbroczone i jelenie Rusa Alfredi.


SIPALAY – to nadmorskie miasteczko słynie z przepięknych plaż z białym piaskiem (szczególnie słynnej Sugar Beach), odizolowanych zatoczek, rozrzuconych wysepek, raf i wód, w których mieszkają merliny, tuńczyki i karanksy.
 

Pogoda i klimat

Przez cały rok panuje tu ciepły, wilgotny, tropikalny klimat. Temperatura waha się w zależności od pory roku od 25º C w nocy do 35º C w dzień. Najcieplej jest od marca do maja. Pora deszczowa w zależności od regionu jest bardzo wyraźna i przypada na miesiące od czerwca do października. W porze deszczowej może także dojść do tropikalnych huraganów.


Wjazd
Wymaganym dokumentem jest paszport z okresem ważności przynajmniej na 6 miesięcy od daty planowanego wylotu. Dla turystów z Europy przyznawana jest przy wjeździe 21-dniowa wiza. Jeśli planujecie dłuższy pobyt o wizę można ubiegać się w ambasadzie lub konsulacie, bądź może ona być przedłużona na miejscu. Wiele hoteli załatwia te formalności dla swoich gości (opłata około 35 USD). Prosimy o skontaktowanie się z lokalną ambasadą lub konsulatem w kwestii wymagań dla danego kraju.

Język
Językiem oficjalnym jest Tagalog. Na wyspach mówi się w wielu lokalnych narzeczach. Niemal wszyscy Filipińczycy mówią po angielsku i nie ma problemów z porozumieniem się.

Waluta
Walutą lokalną jest peso. 1PHP=0,076PLN. Zaleca się posiadanie gotówki w dolarach lub czeków podróżnych. W wielu miejscach honorowane są karty kredytowe. Należy wziąć pod uwagę, że płacenie kartą kredytową może łączyć się z dodatkową opłatą.

Ubezpieczenie

Zalecamy: ubezpieczenie od utraty bagażu, ubezpieczenie zdrowotne na czas podróży. Dla nurków zalecamy wykupienie specjalnego ubezpieczenia DAN na wypadek awaryjnego lotu do domu.


Wyjzad

Przy wyjeździe pobierana jest opłata w wysokości 750 peso. Kwotę tę należy uiścić w lokalnej walucie na lotnisku.


Zdrowie

Dla turystów przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. Zalecamy potwierdzenie powyższych informacji w najbliższym konsulacie lub ambasadzie. Malaria nadal występuje w lasach deszczowych Palawan. Wszystkie hotele polecane przez nas leżą na terenach nie zagrożonych malarią. Prosimy o uaktualnienie tej informacji przed wyjazdem. Zaleca się zaszczepienie przeciwko tężcowi, chorobie Heinego-Medina oraz żółtaczce typu A i B. Polecamy jednocześnie wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego.


Prąd

220V. Konieczny jest adapter do amerykańskich gniazdek.


Powiązane ofertyBazy nurkowe

Atmosphere Dive Center - Dauin

Filipiny - Negros

Baza zapewnia wypłynięcia do najlepszych miejsc nurkowych wokół wyspy Apo.

22 213 18 31
od 2912 PLN