Najlepsze nurkowania

Buddy Dive

Antyle Holenderskie


Trudno o bazą lepiej przygotowaną pod kątem nurków rekreacyjnych i technicznych. Świetna obsługa, pełne wyposażenie bazy i przemyślane rozwiązania umilają nurkom realizowanie swojej pasji bez żadnych ograniczeń.


Opis

Baza znajduje się na terenie Buddy Dive Resort na północy miasta Kralendijk na Bonaire. Jest bazą przygotowaną kompletnie tak aby umożliwić nurkowanie na wszystkich miejscach nurkowych dostępnych wokół głównej wyspy Bonaire a także mniejszej Klein Bonaire.

 

Wyposażenie

Centrum posiada flotą własnych łodzi nurkowych przygotowanych na specjalne zamówienie Buddy Dive a także funkcjonalną stację ładowania butli „Drive-Thru” Naładujesz tu butle powietrzem a także nitroxem.

Baza posiada odpowiednią liczbę butli 12l i 10l, które są dostępne zarówno w stacji ładowania Drive Thru oraz w doku na wybrzeżu.

Dok na wybrzeżu posiada wygodne ławki na których można przygotować sprzęt przed nurkowaniem oraz dwie stabilne drabiny umożliwiające bezpieczne i łatwe wejście do wody.

Wanienki ze słodką wodą dostępne są zarówno w stacji Drive Thru jak i w doku. Przestronna przechowalnia sprzętu nurkowego zlokalizowana jest w doku. 

 

Flota łodzi Buddy Dive

Obecnie flota składa się z sześciu statków: Dive Buddy (24 nurków x 3 nury dziennie), My Buddy (16 nurków x 2 nury), Reef Buddy (24 nurków x 2 nury), Coral Buddy (24 nurków x 2 nury), Any Buddy (14 nurków x 2 nury), Little Buddy (10 nurków x 2 nury). Wszystkie łodzie wyposażone są w apteczki pierwszej pomocy oraz tlen medyczny, radia i odpowiedni sprzęt ratunkowy. Podczas każdej wycieczki nurkowej na statku znajduje sięco najmniej 2 członków załogi wyszkolonych w Pierwszej Pomocy Medycznej i z uprawnieniami Dive Mastera lub Instruktora PADI.


Nurkowanie

Baza jako 5 Gwiazdkowe centrum PADI umożliwia podjęcie kursu nurkowego już od stopnia Open Water Diver a także kursu instruktorskiego IDC. Dostępna jest pełna oferta szkoleń i kwalifikacji nurkowych.

Osoby nie posiadające swojego sprzętu nurkowego mogą skorzystać z prowadzonej wypożyczalni a Ci, którzy preferują własny sprzętu mogą go również zakupić w sklepie prowadzonym na terenie bazy.

Nurkowie posiadający certyfikaty nurkowe na dowolnym poziomie mogą korzystać w pełni z pakietów nielimitowanego nurkowania z brzegu, wykonując dowolną liczbę nurkowań każdego dnia zgodnie z własnym profilem nurkowania. 

Nurkowania z opieką i przewodnikami z bazy dostępne są podczas porannych i popołudniowych nurkowań z łodzi. Codziennie, przez cały rok organizowane są wypłynięcia łodzią umożliwiające eksplorację miejsc nurkowych wokół Klein Bonaire lub tych niedostępnych z brzegu. Jest to krótka 10 minutowa przeprawa łodzią. Nurkowania nocne z łodzi możliwe są również na Klein Bonaire.

Baza posiada również zaplecze dla nurków technicznych. Buddy Dive TeK rozpoczął swoją działalność w 2007. Celem bazy jest zapewnienie technicznego wsparcia i szkolenie nurków na Bonaire. 


Miejsca nurkowe

Bonaire oferuje nurkowania na co najmniej 60 różnych miejsca nurkowych, które zostały oficjalnie opisane oraz na kolejnych 20 miejscach nurkowych wokół Klein Bonaire.  W celu zachowania raf w jak najlepszej kondycji, przed nurkowaniem goście bazy proszeni są o zapoznanie się z regulacjami Morskiego Parku  Bonaire.

Morze okalające Bonaire skrywa piękny świat morski z fascynującą różnorodnością wielokolorowych gatunków ryb. Morze jest niewiarygodnie spokojne a warunki do nurkowania i snorkelingu wspaniałe praktycznie przez cały rok.  Przeciętna widoczność pod wodą wokół Bonaire sięga 30m a średnia temperatura wody utrzymuje się na poziomie 29’C.

Rafy okalające Bonaire znajdują się zwykle w odległości zaledwie 10 m od wybrzeża, między innymi z tego powodu znane są na całym świecie ze swojej niezwykle łatwej dostępności.

Tutejsze wody oferują ciekawe nurkowiska dla nurków praktycznie w każdym stopniu zaawansowania. Początkujący nurkowie docenią spokojną powierzchnię wody, rafy które biegną równolegle do wybrzeża oraz minimalne prądy. Te warunki sprawiają, że są to idealne warunki do wypracowania świetnej pływalności. 

 

Miejsca nurkowe Bonaire:

1. Boka Bartól 2. Playa Benge 3. Playa Funchi 4. Bisé Morto 5. Wayaká 6. Boka Slagbaai 7. Nukove (Doblet) 8. Carel´s Vision 9. Karpata 10. La Dania´s Leap 11. Rappel 12. Bloodlet 13. Ol´Blue (Boka di Tolo) 14. Country Garden 15. Bon Bini Na Kas 16. 1000 Steps 17. Weber´s Joy (Witch´s Hut) 18. Jeff Davis Memorial 19. Kalli´s Reef 20. Oil Slick Leap 21. Barkadera 22. Andrea II 23. Andrea I 24. Petrie´s Pillar 25. Small Wall 26. Cliff 27. La Machaca 28. Reef Scientifico 29. Buddy´s Reef 30. Bari Reef 31. Front Porch 32. Something Special 33. Town Pier 34. Calabas Reef 35. Eighteenth Palm 36. Windsock 37. Corporal Meiss (North Belnem) 38. Bachelor´s Beach 39. Chez Hines 40. Lighthouse Point 41. Punt Vierkant 42. The Lake 43. Hilma Hooker 44. Angel City 45. Alice in Wonderland 46. Aquarius 47. Larry´s Lair 48. Jeannie´s Glory 49. Salt Pier 50. Salt City (Saliña Abou) 51. Invisibles 52. Tori´s Reef 53. Pink Beach (Kabayé) 54. White Slave 55. Margate Bay 56. Red Beryl 57. Atlantis 58. Vista Blue 59. Sweet Dreams 60. Red Slave (Peleké) 61. Willemstoren Lighthouse 62. White Hole 63. Cai

 

Miejsca nurkowe Klein Bonaire:

A. No Name B. Ebo´s Reef C. Jerry´s Sponges D. Just A Nice Dive E. Nearest Point (Piedra Kolet) F. Keepsake G. Bonaventure H. Monte´s Divi Tree I. Rock Pile J. Joanne´s Sunchi K. Captain Don´s Reef L. South Bay M. Hands Off N. Forest O. Southwest Corner P. Munk´s Haven R. Sharon´s Serenity T. Mi Dushi (Johanna´s Revenge) U. Yellow Man V. Carl´s Hill (Punt P´abou) W. Ebo´s Special X. Leonora´s Reef Y. Knife Z. Sampler


Naszym zdaniem

Trudno o bazą lepiej przygotowaną pod kątem nurków rekreacyjnych i technicznych. Świetna obsługa, pełne wyposażenie bazy i przemyślane rozwiązania umilają nurkom realizowanie swojej pasji bez żadnych ograniczeń.


Cena od: 784 PLN

(pakiet 6 dni nielimiotwanego nurkowania)Pakiety nurkowe są uwzględnione w cenie pobytu w Buddy Dive Resort.
Nurkowanie

Bonaire

Park Morski Boinare jest rajem dla indywidualnych nurków. Do dyspozycji jest ponad 60 miejsc nurkowych dostępnych z lądu. Do tego dochodzi około 20 miejsc dostępnych z łodzi. Przeciętna temperatura wody wynosi od 27º C do 29º C. Wody bogate są w pożywkę dla raf koralowych, które spotyka się na całych Karaibach. Poza dużymi gąbkami atrakcję stanowią gorgonie, barakudy i żółwie.

 

Saba

Park Morski Saba podlega od 1987 roku ochronie i oferuje ponad 30 niezniszczonych, oznaczonych bojami miejsc nurkowych. Dzięki dobrej ochronie na rafie spotkać można duże ławice ryb, barakudy, ogończe, nurse shark, grouper, makrele, żółwie i wiele gatunków występujących w tropikalnych morzach. Najwspanialsze są miejsca nurkowe Pinnacle (skalne igły sięgające do głębokości 30 metrów pod powierzchnią wody), czyli np. Third Encounter, Twilight Zone i Outer Limits.Kraj i ludzie

Należące do Holandii wyspy składają się z dwóch grup wysp na morzu Karaibskim. Pierwsza grupa obejmuje Curacao i Bonaire przy wybrzeżu Wenezueli. Należą one do grupy wysp „pod wiatrami”. Do drugiej grupy wysp, „wysp ponad wiatrami” należą Saint Martin, Saint Eustatius, i Saba. Stolicą Antyli Holenderskich jest Willemstadt leżący na Curacao, tutaj żyje prawie 60 % ludności 5 wysp. Poza turystyką, dużą rolę w gospodarce odgrywają rafinerie ropy naftowej. Antyle Holenderskie pozostają od początków XIX wieku pod zarządem holenderskim. Pierwotnie, od około1500 roku „wyspy pod wiatrem“ należały do Hiszpanii.Galeria

Pogoda i klimat

Bonaire charakteryzuje się ciepłym, suchym i wietrznym klimatem. Średnie temperatury powietrza kształtują się na poziomie 27,5'C przez cały rok, z wahaniem o około 6'C w zimie i lecie.  

Położenie wyspy na północ od równika ale na południe poza pasem huraganowym, chroni ją przed większością burz tropikalnych bez względu na sezon. Dlatego wyspa jest idealnym kierunkiem wakacyjnym bez względu na porę roku.

Wilgotność powietrza na wyspie jest stała, waha się pomiędzy 85% i 66%, średnio utrzymując się na poziomie 76%. Większość występujących opadów pojawia się w miesiącach od października do stycznie jednak nadal nie jest to typowa ulewa tropikalna. Raczej kilkuminutowe deszcze pojawiające się w nocy.

 

 

Na Antylach Holenderskich panuje suchy, tropikalny klimat z całorocznymi wysokimi temperaturami i północno-wschodnimi pasatami. Od połowy sierpnia do końca października mogą tu występować tropikalne huragany.


Wjazd

Antyle Holenderskie są terytorium zależnym Królestwa Niderlandów oznacza to, że dokumentem wymaganym podczas podróży jest paszport. Obywatele Polski nie potrzebuję ubiegać się o wizę przed wjazdem na teren Antyli Holenderskich przy pobycie do 90 dni. Władze imigracyjne mogą zażądać przy wjeździe okazania dodatkowo biletu powrotnego lub gwarancji posiadania wystarczających środków finansowych na pobyt.


Waluta

Od 1 stycznia 2011 r. oficjalnym środkiem płatniczym na wyspach Bonaire, Sint Eustatius i Saba stał się dolar amerykański (USD). Na Arubie oficjalnym środkiem płatniczym jest floryn arubiański. Na Sint Maarten i Curaçao oficjalnym środkiem płatniczym jest gulden antyliański oraz dolar amerykański. Wartość floryna arubiańskiego i guldena antyliańskiego jest identyczna. Obie waluty są sztywno powiązane z dolarem amerykańskim w stosunku 1:1,79 (1 USD = 1,79 NAF). W karaibskiej części Królestwa Niderlandów powszechnie akceptowane są dolary amerykańskie (USD).


Zdrowie
Mimo iż Antyle Holenderskie należą do grupy terytoriów zależnych Królestwa Niderlandów to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie ma zastosowania na nich; zaleca się wykupienie indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego.
 
W ostatnim czasie na Bonaire, Sabie i Sint Eustatius oraz Curaçao, Sint Maarten i Arubie odnotowano przypadki zarażenia wirusem Zika. Zalecamy stosowanie się do rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego , szczególnie dotyczy to kobiet w ciąży lub planujących zajście w ciążę.

Powiązane ofertyHotele

Buddy Dive Resort

Antyle Holenderskie

Bez względu czy podróżujesz sam, z przyjaciółmi czy rodziną na pewno będziesz czuł się świetnie w tym ośrodku nurkowym. Oferta Buddy Dive Resort jest bardzo bogata. To kompletne wakacje w jednym miejscu.

22 213 18 31
od 784 PLN