Najlepsze nurkowania

Huracan Diving - Long Caye

Belize


Ekologiczny ośrodek urządzony w naprawdę wysokim standardzie z wyśmienitą kuchnią. Jedyny ośrodek organizujący nurkowanie i zapewniający zakwaterowanie w najbliższej okolicy Blue Hole i Lighthouse.


Ekologiczny ośrodek urządzony w naprawdę wysokim standardzie z wyśmienitą kuchnią. Jedyny ośrodek organizujący nurkowanie i zapewniający zakwaterowanie w najbliższej okolicy Blue Hole i Lighthouse.


Położenie

Huracan Diving jest jedynym ośrodkiem organizującym nurkowanie i zapewniającym zakwaterowanie w najbliższej okolicy Blue Hole. Położony jest na prywatnej wyspie Long Caye, w atolu Lighthouse Reef, zaledwie kilka minut drogi łodzią od rezerwatu ptaków Half Moon Caye, a także najbardziej znanych miejsc nurkowych - Aquarium, Half Moon Wall i Cathedral.

 

Sama wyspa ma ponad 3,5 km długości i w najszerszym miejscu ma nieco ponad 1 km. Zatoczki i lasy namorzynowe tworzą tu wspaniałe środowisko dla różnorodnego życia - różnych ryb, rzadkich gatunków ptaków, żółwi morskich i legwanów. Poza nurkowaniem są tu świetne warunki do fotografowania, żeglowania, wypoczynku, łowienia ryb, pływania kajakami morskimi, oglądania ptaków, pływania, a także relaksowania się i poznawania uroków Karaibów.


Wyposażenie

Huracan to rodzinny i przytulny, a także ekologiczny ośrodek, składający się z niewielkiego drewnianego piętrowego domku z 4 pokojami dla gości. Budynek główny mieści maksymalnie 8 osób, dodatkowo możliwe jest zakwaterowanie 7 osób w domku oddalonym o 2 minuty spacerkiem.

 

4 pokoje mieszczące się w budynku głównym są wszystkie w podobnym standardzie, w każdym możliwe jest zakwaterowanie w 2 pojedynczych łóżkach lub 1 podwójnym. Wszystkie pokoje mają własne łazienki, wyposażone są w wentylatory. Jeśli chodzi o elektryczność - dostępne są gniazdka 110 Volt.

Na terenie ośrodka dostępny jest bezprzewodowy Internet, jednak jest on limitowany i może posłużyć jedynie do wysyłania maili bez załączników. Ze względu na ekologiczne podejście do życia, nie znajdziecie tu TV ani klimatyzacji :-)

 

Posiłki serwowane są na zewnątrz na zacienionym podeście, szef kuchni przygotowuje 3 posiłki dziennie, zawsze ze świeżych produktów i owoców morza zakupionych prosto od rybaków lub łowionych własnoręcznie. W menu są także kurczaki, różnorodne makarony, ryż, ziemniaki, warzywa i świeże owoce, zapewniające gościom zdrową dietę i mnóstwo energii!


Cena od: 8420 PLN

(7 nocy w pokoju DBL, 15 nurkowań (w tym 1 nurkowanie na Blue Hole i Half Moon))Cena od osoby w terminie od 31.10 do 29.06 :
pakiet 7 nocy w pokoju DBL + 15 nurkowań (w tym 1 nurkowanie na Blue Hole i Half Moon)9383 PLN
pakiet 4 noce w pokoju DBL + 8 nurkowań (w tym 1 nurkowanie na Blue Hole i Half Moon)6091 PLN

Cena od osoby w terminie od 30.06 do 30.10 :
pakiet 7 nocy w pokoju DBL + 15 nurkowań (w tym 1 nurkowanie na Blue Hole i Half Moon)8420 PLN
pakiet 4 noce w pokoju DBL + 8 nurkowań (w tym 1 nurkowanie na Blue Hole i Half Moon)5598 PLN

Transfer na wyspę i z wyspy odbywa się jedynie w soboty i środy. Transfer w inne dni dodatkowo płatny.

Cena zawiera:
zakwaterowanie w pokoju DBL, wyżywienie, nurkowanie z butlą i balastem, transfer z/na lotnisko

Cena nie zawiera:
wypożyczenia sprzętu, opłat parkowych, podatku GST 12,5%.

Opłaty dodatkowe:
opłata Blue Hole45 PLN
opłata Half Moon Caye134 PLN
Nurkowanie

Miejsca nurkowe wokół bariery rafowej Belize składają się z pięknie porośniętych stromych skał, ogrodów koralowych ciągnących się do najbardziej znanego miejsca Blue Hole. Pozostałe miejsca nurkowe Belize wyróżniają się dobrą albo bardzo dobrą widocznością typowymi dla Karaibów porośnięciami z dużą ilością gąbek, korali i gatunków ryb występujących w tym rejonie.

 

Lighthouse Atoll:

 

The Blue Hole

Blue Hole położone jest w samym środku atolu Lighthouse Reef. Ten cud natury był wcześniej podziemną jaskinią, która, zawalając się, pozostawiła głęboki na 135 metrów krater. Znajdziecie tu stalaktyty i zapierające dech w piersiach naturalne formy krasowe. W tym najbardziej znanym miejscu nurkowym Belize, podziwianym już przez Jacques'a Cousteau, spotyka się rekiny i żółwie. Nie należy jednak nastawiać się na spotkania z tymi pięknymi mieszkańcami morza przez cały czas.

 

Aquarium/ Eagle ray

Miejsce to tętni życiem i zaskakuje różnorodnością kolorowych korali i gąbek, wielkich wachlarzy i gorgonii. Miejsce to oferuje nurkowania najbardziej dziewicze i egzotyczne nurkowania w Belize przy ścianach.

 

Turneffe Atoll:

 

The Elbow

Turneffe jest położonym najbliżej Belize City i największym z trzech atoli, a także jedynym tak bardzo porośniętym namorzynami. The Elbow oferuje spektakularne nurkowanie przy ścianie. Widoczność jest tu znakomita, a podwodne życie nietknięte. Spotyka się tutaj duże ławice karanksów, lucjanów i ostroboków, jednak największą atrakcją są duże ławice orleni. Nie jest to jednak nurkowanie dla początkujących – silne prądy i wzburzone morze wymagają doskonałej kontroli pływalności.Kraj i ludzie

Belize to niewielkie państwo leżące w Ameryce Środkowej ze stolicą w Belmopan. Od północy graniczy ono z Meksykiem, na zachodzie i południu z Gwatemalą, a na wschodzie z zatoką Hondurasu. Teren jest raczej płaski, jedynie w południowej części kraju wznoszą się niewysokie góry z najwyższym szczytem Victoria Peak (1122 m n.p.m.). We wnętrzu kraju znajduje się gęsty tropikalny las deszczowy, przez który nie sposób się przedrzeć. Największe wrażenie robią jednak rafy koralowe, stanowiące największy system raf Oceanu Atlantyckiego i całej północnej półkuli. Rozciągają się one na długości ponad 260 kilometrów - od półwyspu Jukatan aż do zatoki Hondurasu.

Do IX wieku na terenie dzisiejszego Belize żyli Majowie i w wielu częściach Belize widoczne są ślady ich obecności, aczkolwiek większość ludności ma afrykańskie korzenie. Belize to prawdziwa mieszanka kulturowa, mieszkają tu potomkowie Majów, Metysi, Indianie, Garifuna (potomkowie Murzynów i Indian), Arabowie i Chińczycy. Językiem urzędowym jest angielski, ale wiele osób mówi w języku kreolskim.

Od kiedy w 1981 roku to małe państwo wywalczyło niezależność, znaczenia nabrała również turystyka. Turyści odwiedzają głównie ruiny miast Majów.Łodzie

Rafa barierowa i najbardziej znany atol Lighthouse z Blue Hole dostępny jest z rejsowej łodzi nurkowej (safari nurkowe) jak i podczas nurkowań dziennych. Jednak w przypadku wyboru nurkowań dziennych trzeba liczyć się z całodzienną wyprawą na dużej łodzi (sam czas dopłynięcia do atolu to ok. 3 godziny z Ambergris Caye lub z Belize City). Istotny jest właściwy dobór bazy nurkowej bowiem jest to duża odległość i czasami od strony morza zdarza się większa fala.Programy

Belize to, podobnie jak Jukatan, królestwo Majów. Polecamy wycieczki po piramidach oraz do lasu deszczowego.

 

Świątynie Lamanai Maya oraz New River Safari

Jedna z najbardziej popularnych wycieczek w Belize. Podczas rejsu po New River eksplorowane są małe laguny i zatoczki, gdzie z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy jastrzębie, kanie i sokoły. Pomiędzy liśćmi lilii wodnych przeskakują długoszpony delikatne, a obok w słońcu wygrzewają się ogromne krokodyle. Przy wejściu do laguny New River znajdują się ruiny Lamanai (w języku Majów „Zatopiony Krokodyl”). Podczas zwiedzania tego miejsca naszym oczom ukażą się jak żywe ogromne maski dawnych bogów i władców, a uszy wypełnią odgłosy dżungli, kwilących ptaków i okrzyki wyjców.

 

Świątynie Xunantunich Maya

Xunantunich (z języka Majów „ Dziewica Skał”) znajduje się przy zachodniej granicy Belize. Zanim dotrzemy do wejścia starożytnego miasta będziemy uczestniczyć w krótkiej przeprawie rzeką Mopan na XIX w. promie. Ruiny są położone na jednym z najwyższych płaskowyżów w rejonie. Szczyt „El Castillo”, największej świątyni w tym miejscu, dostępny jest dla zwiedzających i rozpościera się z niego niesamowita panorama na cały dystrykt Cayo i pobliską Gwatemalę.

Pogoda i klimat

Belize przez cały rok pozostaje pod wpływem północno-wschodnich pasatów. Wysokie temperatury i duża wilgotność złagodzone są przez karaibskie wiatry. Pora deszczowa trwa od czerwca do października. Od połowy września do końca października mogą tu występować tropikalne huragany.


Wjazd

Obowiązujące opłata wyjazdowa w wysokości 19 USD.


Język

Językiem urzędowym jest angielski.


Waluta

W Belize walutą obowiązującą jest dolar belizyjski 1 Bz$ = 1,5 PLN. Kurs Dolara Belizyjskiego jest stały w stosunku do dolara amerykańskiego 2:1.


Ubezpieczenie

   Wystarcza ubezpieczenie KLiNNW wykupione u touroperatora lub ubezpieczenie DAN silver. Proponujemy tez koszty ubezpieczenia od rezygnacji.


Zdrowie

Nie ma szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych ani wymogu szczepień profilaktycznych. Tak jak w całym regionie, nie należy pić nieprzegotowanej wody. Dostęp do opieki medycznej jest ograniczony. Lekarze i szpitale najczęściej żądają niezwłocznego opłacenia kosztów usług medycznych gotówką. Najbliższa komora dekompresyjna znajduje się na Ambergris Caye.


Prąd

Gniazdka w standardzie amerykańskim

To warto przeczytać


22 213 18 31
od 8420 PLN